Moje dieťa nevie spať. Ako mu mám pomôcť?

dudinka21
25. okt 2008

Ahoj chcela by som poprosiť o radu pretože môj syn nevie spať... Neviem ako docieliť, aby sa mu to podarilo. Večer ho uspíme no za pol hodinu je hore a takto to je celú noc stále kope nohami a to ho aj preberie potom zase zaspávame a sme hore kolotoč celú noc a aj den čo sa vyspí tak akurát v kočiku už som skúšala aj to, aby cez den čo najmenej spal ale dopadlo to tak isto. Dakujem za každú radu, lebo takto sa to už nedá...

luciferova
19. júl 2011

no vidis. podla mna, keby si sla na to s rozumom, ani fitloptou nic nepokasles 😉

li_la
19. júl 2011

Aj ja už z nášho spánku začínam šedivieť... večer nie a nie zaspať... veľmi často sa budí, niekedy zaspí hneď, niekedy ešte mrnčí hodinu a pol... dávam mu papať každú chvíľu... stále si šmátra po tvári... aj teraz bol už od pol osmej dvakrát hore... na rukách sa ale nevieme uspať... spí s nami v posteli, takže aj keď chvíľu spí, ja sa vôbec nevyspím...

pancake
20. júl 2011

@li_la aj naša malá spí s nami 😖

pimpulienka
20. júl 2011

Naša láska zaspáva od 3 mesiacov sama (dovtedy sme kolikovali) má maznáčika s ktorym zaspáva a cumlíček vždy len na spinkanie. Od malinka jej dám len pusku na ličlo poviem dobrú nocku a idchászam z izbičky.Veľmi obľubuje spinkať úplne "prilepena" hlavičkou revennych tyčkách postieľky. Ešteže tam má chránič hlavičky 🙂

pimpulienka
20. júl 2011

A podotykam nikdy to nebol ten " vycvik" typu vyplače sa a zvykne si. Keď mi zaplaćkala prišla som, pomojkala a zase odišla. Nikdy som nenechala vyplakať ju. Treba dietatko spinkať od malinka naučiť

barchee
20. júl 2011

@li_la aj moj malý začal takto vymýšľať, nechce spať v postieľke, všemožne sa tam vrtí, mrnčí, vykrikuje a skúša čo spravím, či ho vezmem do postele 😉 ale bojím sa ho už nechať spať na veľkej posteli, lebo začína loziť a cúva, on keď sa zobudí je úplne ticho, hrá sa s plienkou alebo dudulou, alebo sa pretočí na bruško a lozí a sa bojím, že vycúva dole z postele...preto ho už dávam do postieľky a tam sa mu samozrejme nepáči 😀 len v noci tam krásne spinká, cez deň vymýšľa. Tak k nemu prídem, dám dudulku - máme len na spanie a plienku na žmolenie, pohladkám a odídem...chvílu ešte protestuje ale nakoniec zaspí 🙂 Teraz tak blbo spí, furt sa budí, metá sa v spánku, nespí viac pol hodinu, ale to je zúbkami, už má spuchnuté ďasno, aj sa mi zdá, že už sa prerezáva zúbok, tak snáď sa ukľudní keď sa prerežú úplne tie beťárske zúbky 🙂

layla84
20. júl 2011

@pimpulienka Krásne! Tak by to malo byť - a dá sa to, bez plaču, od malička, len sa naučiť správne "čítať" signály a potreby dieťatka a rešpektovať ich. Byť zásadový, pravidelný - ale aj citlivý, vnímavý a flexibilný zároveň. Vždy je to akýsi jemný balans, ale ak sa drží od samého začiatku, nádherne funguje 🙂 palec hore a klobúk dole, mamička - i všetkým, ktoré to takto dokážu.

dusany
20. júl 2011

@li_la ,príčina zlej nespavosti dieťaťa môže byť aj inde. Na vine môžu byť aj negatívne pôsobenie geopatogénnych zón-GPZ- známych už 5 tisíc rokov. Stretol som sa prípadmi,kde dieťa sa vo svojej postieľke necíti dobre. Ich mami to dobre poznajú. Maličké ak sa napapa,okúpe a je suché ma spinkať. Aj moja mala to robila,len preto,že to mala akosi pomotané deň z nocou a my sme s nej pomaly cvokateli. Od 22 h vystrájala do 4 ranej hodiny.Jej czýbajúci sánok si vynahradila cez deň vonku a neprebudili by ju ani tanky. Pod veľkým košatým orechom neboli zlé zóny a práve preto tam bola doma. Cez jej postieľku prechádzali 3x prekrížené GPZ. Maličké ich cítia2-3 krát viac než dospelí. Dieťa,ktoré dáme spať do zamorenej postieľky,chcelo by spinkať,ale GPZ vyžárujúce elektromagnetické vlny mu narušujú jeho vlastné elektrické napätie v každej bunke. GPZ silne ovplyvňuje procesy mozgu,ako sú vzruchy ,vnemy a kmitočet mozgových buniek a jeho centier. . Viete o tom, že geopatogénne zóny sa nedajú odstrániť zo zemského povrchu? Pochádzajú až zo zemského jadra z ich ťažšou atómovou hmotnosťou a dostávajú sa na povrch zeme cez anomálie v zemskej kôre tektonickými zlomami, dutinami, nerastmi a pôsobením vesmíru. Je to elektromagnetické vlnenie zo zložkou elektrickou, magnetickou a nosným kmitočtom podobným TV vysielačom, lokátorov a iným žiarením,s vlnovou dĺžkou od 1cm až do 100cm. Zóny Curriho-mrežové vesmírne. zóny Hartman, mrežové vesmírne a zóny vodné. Zóny Hartman sa tiahnu z juhu na sever a zo západu na východ. Ich mrežové pásy sú široké od 25 – 30 aj viac cm a vzdialenosť medzi pásmi je cca 4,3 m aj viac. Zóny Curriho prelínajú v mreži Hartmanove zóny pod 45 stupňami a tiahnu sa zo severozápadu na juhovýchod adď. Majú šírku 20 až 25 cm i viac a vzdialenosť pásov v ich mreži je cca 3,5 m. Šírka zón kolíše až do 50 cm. Vodné zóny zosilňujú bahenné podzemné podložia, podzemné vodné toky a riečišťa. Najväčšia intenzita GPZ sa prejaví v nočných hodinách počas búrok, za sychravého počasia,za novu a splnku mesiaca a za zvýšenej erupcie slnkaa v jarnom a jesennom období.. Všetky menované zóny aj s nebezpečným priemyselným elektrosmogom vyžarovaným z TV vysielačov, mobilných vysielačov, vysokého napätia, WI-FI,bielej techniky,TV-prijímačov, počítačov, trafostaníc, z domácich elek. rozvodov a sieťových zásuviek 240 -400 V, ale aj s veľmi vysokého napätia 22kV až 400kV v blízkosti domov ohrozujú naše zdravie. GPZ v dnešnej dobe dajú odrušiť,tieniť a eliminovať cca na 90 % . Ide tu o nové,dlhodobé eliminovanie bez akejkoľvek údržby. Žiadne kamienky, gaštany , slama, lístie, pyramídy, šarlatánstvo a pod. V miestach pomalého pôsobenia podľa intenzity žiarenia GPZ už po niekoľkých rokov,u niekoho skôr sa začnú objavovať prvé príznaky rôznych chorôb od únavy, bolestí hlavy,nespavosť, bolestí v krížoch, kolenách, zlé trávenie, ťažké, chladné a bolestivé nohy a bolesti kĺbov a zlé dýchanie. Tam, kde sa tri zóny prelínajú so silnejšou intenzitou, podľa celosvetových štatistik sú nádorové ochorenia čestejšie. Bunky ľudského tela tvoria vlastné napätie 60-80 mV.Vpyvom GPZ docádza k ich skratom a k strate bunkového napätia a to vedie k zníženiu hladiny,,serotoninu“,čim je spomalená obnova bunie,únava a strata imunity.Prechod GPZ našim organizmom,separuje vápník od železa,zinku magnézia,čo vyvoláva spomalenielátkovej výmeny,obmedzujekorigovanie vápnika v krvi. GPZ narušuje celkovú CNS a poškodzuje v našom mozgu vzruchy a vnemy a spomaľuje vnímanie a myslenie. Pes pri donútení žiť v zlých, prekrižených GPZ dlho nevydrží. Mačka,mravce,včely,termity a hady zlé GPZ vyhľadávajú. Včely ich obľubujú a majú od nich lepšiu znášku. S počiatku sa nám prostredie, kde žijeme javí až na niekoľkých jedincov normálne. Po určitom čase nedokážeme žiť uvoľnene kvôli stálym stresom z GPZ. Neustále stresy nám pomáhajú zhoršovať látkovú výmenu - celkový metabolizmus. Pri zhoršenom metabolizme sa vsrebávanie výživných látok, vitamínov ,minerálov a liekov dostáva na miesta určené v ľudskom organizme iba čiastočne. Ranné budíčky nám často spôsobujú väčšiu únavu než večer pred spaním. Máme pocit, že si vo svojom dome nemôžeme dobre oddýchnuť. Zlá látková výmena nám zhorší imunitný systém, čo znamená zdravie-choroba,choroba -zdravie. Pri rôznych chorobách a stálom zdržiavaní sa v GPZ zónach sa organizmus zotavuje z chorôb len pomaly,alebo vôbec i napriek najlepším liekom. Ak bývame v rodinnom dome, je dobre mať stromy v blízkosti domu.Je to jedno,či sú ovocné,alebo okrasné, hlavne väčšie. Spolu s veľkými kameňmi oblého tvaru okolo domu nám z časti odrušia GPZ. V paneláku je to ešte horšie. So stúpajúcim poschodím sa zóny mierne zosilňujú a na viac nás môžu ohrozovať susedia väčšími kovovými predmetmi ,ktoré pôsobia iným ako rezonátory. Výklopnými veľkými zrkadlami, nám odrazom zón pridávajú k zhoršeniu.Nebezpečne škodlivé internetové WI-FI pripojenia s vysokým kmitočtom 2,4 až 5 GHz nás môžu ožarovať svojím vysielačom a prijímačom na veľkú vzdialenosť. Zistíme to jednoducho kliknutím na pripojenia na lište monitora. Koľkí susedia vám posielajú škodlivé vysoko frekvenčné signály z WI-FI. Ak nechcete si ničiť zdravie a nesurfujete na nete VI-FI odpojte od siete
dm2000@centrum.sk

pimpulienka
20. júl 2011

layla ďakujem 🙂 Presne si to vystihla, treba sledovať signály, potreby,dodržiavať zásady..budovať reżim od narodenia.Malinká vie presne kedy čo nasleduje, má absolutne pravidelny režim a je úplne pokojnučká i pri zaspávaní aj počas spánku. Nikdy sa napr. ani nezamieňala deň s nocou. je stále kojená a v noci som kojila ken raz od 9 mesiaca prespi celu noc.Veľa študujem okolo toho aj o spánku som si veľa načítala,. navyše mojou prácou bola pred materskou práca s deťmi 🙂Treba veľkú dóslednosť naozaj pri všetkom. detičky sa to samé nenaučia 😉 všetko sa nám to potom vráti 🙂

pimpulienka
20. júl 2011

Jáj a ešte k spánku dieťatka. Nikdy nezaspávala s nami, vždy vo svojej postieľke. na svoju postieľku sa normálne teší keď ju tam ukladám 🙂 Nie som za to, aby dieta spalo s rodičmi..

katuska26
20. júl 2011

@pimpulienka super aj my sa tak snažíme večer pekne sama zaspí, no dnes zaspala hneď sama, ale inokedy aj hodinku no zaspí, len cez deň sa nám horšie zaspáva, ako si to riešila cez deň? Keď ste spávali doma ako a do postieľky si ju ukladala??? Ja doma do lehátka, v postieľke sa jej nechce ale od zajtra asi skúsim znovu postieľku aby v tom mala jasno..... A vonku ste ako zaspávali???? lebo mne posledné 3 dni nechce zaspať sama v kočíku :( a nechcem si ju na ruky naučiť ale len to na ňu pasuje trošku na ruky a polospiacu položím aby si aspoň bola vedomá tomu že nezaspala na rukách ale aj tak je to dosť....

pimpulienka
20. júl 2011

katuska26 to je super, že sa tak učíte. My sme mali vo vašom obdobi koliky fú no tie boli ☹ , vtedy mi plačkavala aj v kočíku. to som rieśila dudlíčkom a sem tam zobrala aj von na rúćky. Ja nemóžem dlho nechať plakať 🙂 to mi srdce nedovolilo ani nedovolí. Ale fobre robíś, že ju tam dáś polospiacu aby si to uvedomovala. Tak som to aj presne robila kym sme mali koliky. Na rúčkach upokojiť, aspoń ćiastočne uľaviť od bolesti apotom uložiť. Vy asi take problémiky nemáte. Doma mi cez deň spinká jeden spánok vždy v postieľke a druhý v kočíku.Tým, že my už máme rôčik spíme už len 2x. Cez deň to tobim rovnako. Polożím, cumlíček, bába, puska a idem preč. V koćíku v presnom čase ako chodi spavať sklopim a do chvíĺky spi. Napr.nak mala obdobie, ked mi cca pred 2 mesiacmi, ked som odišla z izby plakala. To mala take maminkovske obdobie uzkostné. To dom ju vždy prišla pohladkať a odišla a keď bolo nutne aj hodinu som dookola chodila. Prešlo to. Nebrala som z postieľky, iba hladkala. Treba skúšať,. ale osvedčilo sa mi to takto.Zas nechápem mamimky ktore nechaju dlho plakať. Dieťa tak skurat nadobudne neistotu a naštrbi sa dovera. To by som nikdy nedovolila. Spinkanie sa dá veru naučiť 🙂 Ako aj všetko ostatne.

pimpulienka
20. júl 2011

katuska26 od bábätka si ju uč veru aj v postieľke, presne tak ako to robiš že aj polospiacu ju tam budeš dávať. Tak isto ako aj do kočíka. Na všetko postupne 🙂 U nás padne presná hodina a ukladám.dopar minut spi.ozaj eśte dodržiavam aj kolko ma byť dieta hore,. čiže v bdelom stave. Viem, že malinká vydrži tak. max 3 až3,5 hodinky hore a ked bola menšia tak to bolo postupne, že napr. hodinku, dve.. A aj začala presne v tom čase prejavovat unavu. Presne po určitom čase ukladať a mali sme režim na svete 🙂

katuska26
26. júl 2011

@pimpulienka ďakujem no asi nám začali koliky alebo neviem čo to je ráno večer plačkáme a vystiera sa nechce ani papkať tak ju pred zobudením takú polospiacu kojím 😝 každý deň je teraz u nás iný, jeden deň len na rúčkach, druhý len sama na gauči, alebo v postieľke nie na ruky... tak dúfam to rýchlo prejde aby sme mohli pokračovať ako sme začali... 😉

shawn7
30. nov 2011

Ahojte. Moja dcera bude mat 5 mesiacov a asi posledne dva tyzdne mame problem so spankom. Neviem ci sa jej otaca den a noc, no skor ako o 23:30 - 24:00 nie je mozne ju uspat. Nefunguju ruky, spievanie, prsnik, hojdanie...nic. nefunguje. Neviem co sa stalo, ci sme nieco urobili, no kazdy den je to s vecernym zaspavanim horsie a horsie. Musim dodat ze nikdy sme nemali uplne striktny rezim, no vstavali sme okolo 7:30, asi hodinu a pol bola hore, potom si pospala hodinku a pol, trosku sme sa pohrali a isli sme okolo 14:00 von, kde si pospala 2 hodky a potom spala od osmej alebo deviatej vecer. v noci sa mozno 2krat zobudila.
Teraz vstavame okolo 9:00, o 10:40 je uplne hotova, ideme do kocika aby sa vyspala. Druhykrat ideme do kocika okolo 15:00. obcas si pospi okolo piatej poobede. no a vecer si trie oci no zaspat ani za svet. Neviem ako sa vratit do starych kolaji..... neviete poradit? inak, ked dobre spala nechcela cumlik ani kocik. teraz cumlik a kocik funguju, no spanok je problem.

babul83
30. nov 2011

Možno jej už idú zúbky a preto je taká nepokojná. Obaja synovia mali nepokojné noci, najmä keď im išli prvé zúbky. Vyšli, keď mali asi 5a pol mesiaca. Neviem, čo ti poradiť, ale skúšaj to stále dookola, nemeniť moc režim, teda večerné rituály a možno sa čoskoro vrátite do starých koľají. Veľa trpezlivosti.
@shawn7

stanustek
1. feb 2013

ahojte maminy ....túto temu som si otvorila tak píšem aj svoju skúsenosť.
Mamičke, čo nadhodila túto tému už asi radiť nebudem lebo to už bolo dávno.
Tak aspom o mojich skúsenostiach. Malá mala rôzne obdobia . Pár mesiacov spala zle, pár dobre a teraz okrem toho že nám idú zuby neskoro a stoličky viaceré naraz tak je to rôzne. Problém mám však ten, že cez deň mi nechce spávať a večer chodí spávať aj o 11tej takže sme zmorení a nemáme s mužom žiaden čas pre seba alebo na relax. Chodím s ňou aj von ale ona hystericky odmieta na obed spať a tak občas zaspí nadvečer takže potom mám nočnú. A celkovo keď zaspí tak jedine pri mne a rovnako ju musíme uspávať aj večer. Neviem ako ju naučiť zaspávať samú lebo keď to skúšam tak strašne dlho hystericky plače až sa zadúša. Pre info doplňam, že má 18 mes. dakujem za prípadné rady.

bubinko83
4. júl 2013

@pimpulienka a ako sa prejavovali u vas tie koliky? Naš ma problem so spankom cca od jedneho mesiaca.Zapsi ale prebudza sa často ako keby ho stale niečo budilo,je jedno či je v tichu či vonku v koči. Ma problem aj zo zaspavanim,je napapany,okupany,vykakany ,vyprdkany a stale plače .Dokina mi povedal že to su koliky ale mne sa to nezda.Reflux nema negrcka mi .

lucia006
5. júl 2013

Moj syn ma to iste a tiez neviem bohuzial pricinu skusali me vselico ☹

cesana
3. jan 2014

Dobry vecer. Neviem ci pisem dobre a ci mi bude vediet niekto poradit. Mam 7 mesacneho synceka. Donedavna spaval v celku dobre. Sme na umelom mliecku na papanie sa budil od tej pol druhej do tej stvrtej potom vstaval o osmej. V noci sa sem tam pomrvil ale ked som hho poklepkala po zadocku alebo zobbrala do narucia buval dalej. Nedavno mal siestu chorobu a od vtedy su noci katastrofa. Vecer ho ukladame medzi osmov pol deviatov ale po hodine sa uz mrvy tak ho zoberiem na ruky zaspi ale ako nahle ho polozim do postielky alebopostele je hned hore a takto to je celu noc. Uz som hrozne unavena. Skusala som aj perinku, aj vynechat jeden spanok nic nepomohlo. Nakoniec som ho zacala davat do kocika tam vydrzi pinkat 3 hodky. Ma prosim niekto skusenost? Vie mi niekto povedat ci je to len nejaka docasna vyvojova etapa alebo zubky alebo co uz 🙂? A nenauci sa dieta spavat nakoniec v kociku? Dakujem

jajabajaja
19. aug 2014

@dusany a ako si to vyriesila?

zuznaa
20. aug 2014

Nam pomohla knizka. Tizzie Hall - Save our sleep. Je v anglictine, da sa kupit ako e-book. Vysvetli vsetko o spani, problemoch, preco su take problemy a ako ich riesit. Aj ak sa rozhodnes jej metody uplne nevyuzit, aspon sa dozvies vela veci, ktore ti pomozu pochopit preco sa babo sprava tak, ci onak.
Moje dvojicky na jej tipoch ficia od troch mesiacov a so spanim od vtedy ziadny vyrazny problem. V noci sa budia iba ked su chore.
Do kocika urcite nie. Cim viac ho budes hojdat a cicikat, tym viac si zvykne a bude sa toho domahat. Hlavne na zaciatku spanku je spanok nie az taky hlboky, ked precitne a hojdanie je prec, tak zacne kricat a cely cirkus sa opakuje dokola. Raz aj tak budes musiet povedat dost. Hlavne ak pride babo cislo 2.
Mozno, ze ked bol chory, tak si ho viac nanasala a hojdala a tak chytro zistil, ze tak mu je lepsie, ako v postielke. Nam sa to tiez s malou stalo. Bola chora a tak sme ju zobrali do postele, lebo som sa o u bala. Potom dalsie dva vecere vyvadzala, lebo chcela byt s nami. Potom zistila, ze vsetko je znovu po starom a vsetko je v pohode.
Zelam vela stastia.

sandra20
19. aug 2015

Dobry dn pomozte mi som prvorodicka syn ma dva mesiace jr napapkani vsetko a nemoze spavat stale sa sponuje kazdu chvilku je hore. Dakujem

katkakovac
19. aug 2015

@sandra20 skus knizku kazde dieta moze dobre spat. Aj ked sa odporuca zacat az od pol roka, dobre rady vies pouzit uz teraz. Ak sa šponuje, pravdepodobne ho boli brusko. Poriadne odgrgnut, chvilku ponosit. Ja som v takychto pripadoch dala na 15 minut do satky na kolisku (najdes na nete, pripadne posli IP, poslem ti fotku) a vzdy to zabralo. Syncek spaval pekne v postielke, potom v kocari vonku na cerstvom vzduchu aj 2-3 hodiny. Alebo vyskusaj dat na brusko, u nas to strasne pomohlo. Reevaaal a ja uz som nevedela ako na neho, tak som ho otocila na brusko. Mal tam asi vypinac 😀 lebo odvtedy krasne spinkal ale len na brusku😉 Skusaj, nieco nakoniec zaberie😉

monipue
16. sep 2015

Dobry den,no to ja mam tiez taky problem.Uz som na prasky,nervy atd 🙂.Mam 5.5 mesacnu dcerku. Unas je to asi takto: Rano sa budime medzi 5-6,hodinku a pol je hore,potom si pospi asi nieco do hodiny,potom vstavame,napapame,hrame sa potom si zdriemne na pol hodku,potom zasa papa hra sa ideme von,tam si pospi max.hodinku (niekedy vobec),prideme z vonka papa hra sa potom zasa pol hodka a takto ideme do vecera a mezdi 8-9 zaspava a v noci sa zobudi sa raz na papanie. Nepisem schvalne casy,lebo ona si pyta jest a spat kedykolvek v priebehu dna. Ale moja otazka znie,nedokaze zaspat sama,musim ju uspavat na rukach aj v noci sa mrvi,nemoze sa ulozit,hladkam ju,lenze ona zacne plakat,ako keby ju drali z koze,tak ju musim vybrat a uspat a potom zasa polozit do postielky a to sa niekedy za noc opakuje par krat,takze som vobec neni vyspana.Postielku ma vedla mojej postele,takze sme v jednej izbe.Prinajhorsom musi spat na mne aby som sa ako tak vyspala.Neviete mi poradit,co by som mala urobit,aby zaspala sama bez mojej pomoci?Dakujem za rady.

alyze
3. dec 2015

@dudinka21 ahoj viem ze tvoje babo ma uz 7 rokov 😀
Ale mala si presne taky isty problemnako ja 😅 , ak sa mozem opytat co pomohlo vam k lepsiemu nocnemu spanku ? Dakujem

monika7171
19. máj 2016

Mame ten isty problem ☹ maly ma 9 mesiacou a stale sa mi v noci budi. Niekedy az azdu pol hodinu ... Ale zvicajne raz za hodinu. Uz som stoho nanervi neviem co mam robit aby mal dobry spanok. ☹