Nad ránom už nechce zaspať. Čo s ním?

monka88
12. dec 2008

ahojte maminky,
chcem sa s vami poradit,ci niekto mal, ma podobny problem,ako ho riesi,ci poriesil.
Nas drobec uz tyzden zaspava vecer sam.Predtym zaspaval na ceciku,spiaceho sme ho supli do postielky a bolo.Vnoci sa zobudil,napapal,zase pritom zaspal a spat do postielky.Ale pred tyzdnom,zrazu prestal na nom zaspavat,dokonca sa zacal zabavat s bradavkou.Pusti,kukne na mna,usmeje sa,a chmatne spat bradavku,cucne 2x,pusti atd..toto aj niekolkokrat,kym zacne papat,ci dopapa.Nastastie je to bezbolestne a mile,hoci niekdy ma to trosku aj nahneva,ved ma papat 🙂 Tak sme ho zacali davat zaspavat sameho do postielky.Po par dnoch mrncania,nastastie to nebol plac,len take pomrnkavanie,zaspal dokonca uz aj do 15min sam.Po cca 5hod sa zobudi,napapa a zase zaspi pekne sam.No po 2.5hod sa zobudi znovu,napapa a uz nechce zaspat.V postielke spusti rev.Dokonca,ked ho manzel uspi na hupacom lehatku do 20min je hore.Som z toho nestastna,lebo v noci nam pri dobrej konstalacii hviezd prespi max 8.5hod,co sa mi zda na 4mes. dieta malo.
Cez den ak sa moc zadari,spi 2hod doobeda a 2poob.Ale to len vynimocne.Inak je to tak po hodinkach.Cize niekedy dohromady spi za celych 24hod 10hod!!! Ved to mu nemoze stacit ☹
Nemate niektora podobny problem,alebo neviete poradit co s tym?
Budem vdacna za kazdu radu.

zuzka99
12. dec 2008

monka, asi mu to stačí. Sú deti ktoré nepotrebujú spať tolko kolko udávajú tabulky. Moj malý tiež ako 2 mesačný vydržal nespať v kuse 15 hodín a nie a nie zaspať. Inak buď rada, kamoška má dcéru ktorá vstane aj o 2,00 až 3,00 a už nejde vobec spať, už má ráno. Tak o 5,00 už stoja pred obchodom a čakajú na rožky 🙂 Ale neboj, keby bol unavený, bol by mrzutý a on by si pospal. Keď je čulý, vysmiaty a v pohode tak mu stačí spať tolko kolko spí.

mercy
12. dec 2008

Monka, my sme mali v tom veku podobny problem.Sú to také vlny, zase to prjde a bude spinkať dobre, uvidíš.Len to možno potrvá pár týždňov

mercy
12. dec 2008

Jéj a teraz sa dívam na vek, to budú zúbky, cica.

danu
12. dec 2008

monka88 su deti ktore nepotrebuju tolko spat moja dcera spavala v kuse cca 9 hodin a stacilo jej, teraz prespi cca 11 s tym ze sa raz zobudi a to ma 17 mesiacov. Poznam deticky ktore spia 8 hodin a "funguju" akoby spali 13 hodin v kuse.

vieruna
12. dec 2008

moje male deti maju podobne "nadrana". Nie su kojeni, ale vzdy ked sa zobudia okolo 4-5 na papanie, tak uz musim okolo nich pobehovat, davat dudliky, prevracat na druhy bok a proste spekulovat a uspavat ich. Tiez dufam, ze to prejde. Poradit ti neviem ako na to. Starsi syn mal tiez obdobie, ked vstaval o piatej rano. Ale to uz bol starsi. Preslo to same od seba. A ked ta to potesi citala som, vraj velmi inteligentne deti nepotrebuju vela spat. Slaba utecha ked padas na nos od unavy, ale predsa 😉

macaeliska
12. dec 2008

monka, my sme mali presne ten isty problem. Mala sa mi zobudila o 2-3 a minimalne 2 hodiny bola hore a chcela debatovat a hrat sa. Nakoniec to trvalo cca 2 tyzdne a opat klud. Netvrdim, ze krasne spinka, pretoze ona byva uz o 6.15 vyspata, ale je to vcelku o.k. Je pravda, ze som po tom jej zlom spani objavila prve zubky. nakoniec nam idu 3 naraz.

mywiel
12. dec 2008

Monka 8,5 hodiny spat v noci to je rekord, ja by som bola strasne stastna, nasa sa budi v noci kazde 3,5 hodiny a poobede spi max. hodinu... 😅

mywiel
12. dec 2008

Monka tak jej pust rozpravky v tv... 😀

erikaaaa
12. dec 2008

my to mame podobne, maly je okolo 4,30 - 5,00 hore a ideme sa hrat do obyvacky, kukame tv,lozime... za take 2-2,5 hodinky sa unavi a ideme zas na taku 1,5 az 2 hod.spinkat.Chodime spat o pol 8 o 8mej.Sa zobudi tak 1-3x na kojenie v noci ale to si len tak tochu cucne a sup do postielky.A maly potom spi este cca1,5hod.poobede.Ked neni mrzuty, ze je spokojny, tak im to asi staci 😉

adoracion
12. dec 2008

No a moja malicka spi krasne aj 10 hodin s jednym papkanim cez noc ale problem je v tom ze zaspi az o jednej v noci a zobudi sa o jedenastej na obed proste take ze po kupkani alebo vecer o osmej spat to nehrozi nech robim co robim cez den sa ju snazim unavit nespi privela tak neviem cim to moze byt nemoze byt problem v tom ze cele tehotenstvo som pr acovala na poobednajsej do pol noci? poradte co robit len prosim neradte ziadne vyplakavanie ona je velmi energeticka vydrzi kricat aj tri hodiny. dakujem

smisela
12. dec 2008

Ahoj monka,naša malá tiež nebola ktovieaký spáč a aj teraz jej stači 7-8 hod.spánku a je vyspatá,takže ráno fičíme už od 5 hod. 😠 ,možno Simonko tiež nebuse veľký spáč,alebo má len prechodne obdobie a kedy ho dávaš večer spať?Možno by pomohlo,keby ste ho dávali spinkať o niečo neskôr.

beelinka
12. dec 2008

Ahojky. Tak my zle buvame kvoli brušku, ale u nas vždy zabera kupanie v lbšej vode, aj 15-20minut, kde sa velmi unavy, a ja ho už od tej štvrtej nenecham buvat a potom my buva v noci-ked nas brusko netrapi. ☹ Ale skusali sme už aj sirupček na spanok, pre detičky ktoré nevedia sami zaspat, alebo sa často budia. Oni su vraj od 7-meho mesiaca ale dr povedala, že su čisto prírodne tak ich mame vyskušat. a dne sam zabuval, a buva ako dudok tak som zvedava ako bude

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hankky
17. dec 2008

zdravim vospolok, uz som to pisala do podobnych tem ale skusim aj tu...mam doma 12 dnovu dcerku, ktora nechce spat!!! napapa sa (nemam mlieko takze papa umele), odgrgne si, prebalime ju, ulozime a nic....dokaze byt hore aj hodinu, hodinu a pol...a potom zaspi na hodinu - dve a zase sa zobudi na dalsie papanie. pripadne si zdriemne na pat minut, preberie sa na 10-15 minut, zase si zdriemne a tak dokolecka.... Pri grgani sa naucila zaspat na rukach, takze je problem aj v tom, ze ked zaspi a polozime ju do postielky, tak sa hned preberie a je strasny plac...uz som zufala, nevyspata a vycerpana....take male babo by malo spinkat predsa stale...
este som zabudla, ze sme mali alebo mame koliku...lekarka predpisala kvapky ktore zabrali takze to by hadam malo byt v poriadku uz. no a este ma mucnivku ci ako sa to vola...ma plesen po celej pusinke..vytierame to ale nejak to nepomaha, tak neviem ci ju toto moze boliet...

fifinna
17. dec 2008

hankky, napisali sme ti do temy, kolko spia vase babätka 😉

katmi
17. dec 2008

monka proste je vyspinkany..ja som takyto "problem" tiez mala s malou.. donedavna mi vstavala rano o 4, max pol 5..islo ma porazit.. za cca hodinku sa vypytala spinkat znova,takze som to riesila tak,ze som si isla s nou lahnut,tym padom som trosku dobehla to prilis skore ranne vstavanie..a neboj,to prejde.. drzim palce..

hankky nema malicka soor??? to boli.. nam dala lekarka na vytieranie taky prasok.. hmm..zabudla som ako sa volal.. 😒 no vratilo sa jej to znova.. potom nam dala jednorazovu davku normalne po papani..
proti kolike su super kvapky Infacol.. odporucam.. 😉 nam nic ine nezabralo,jedine tieto kvapky..su cisto na prirodnej baze..davala som pred kazdym kojenim,pripadne papanim..
aa uz viem.. prasok na vytieranie DIFLUCAN.. vypytaj si od lekarky..

hankky
18. dec 2008

katmi, ano je to soor, vcera sme boli na koznom u znamej lekarky...tak spravila vyter z pusinky ci to nie je kvasinka ci co...detska lekarka nam dala entizol ktory rozpustam vo vode a tym jej vytieram pusinku ale nemam velmi pocit zeby sa jej to zlepsilo...ma to vsade, uz aj pod jazykom, na podnebi, az dole do hrdla jej to ide ☹
na koliku berieme espumisan, myslim ze zabera lebo mam pocit ze brusko je uz okej...
dufam ze ked sa jej dolieci ta pusinka tak ze bude pekne spinkat lebo teraz je to hroza a my sme uz vyceprany a nevyspaty ☹

bubatinko
18. dec 2008

hankky no vies babatko si samo urcuje kedy kolko bude spat, to by si kazda mama priala ze babatko nakrmi ulozi a ono spinka 😉 moj najmladsi ten tiez je tak ako tvoja so spanim... tak ked je hore tak ho pozabavame ja ho dam do lehatka a on si tam chvilku pokuka potom je na rukach pochodime si troska porozpravame 😀 proste ho musm trochu viac unavit aby zaspinkal on mi ale uz teraz vydrzi nespat a 4-5hodin a potom pospi na obed cca 2 hodky a potom az do siestej vecer je hore ..... a niekedy sa mi o osmej vecer tiez zobudi a je hore do jedenastej... no proste nepotrebuju tie nase deti tolko spinkat 😉 drzim palceky a vela trpezlivosti prajem