Náš novorodenec spí príliš veľa. Je to normálne?

violetka1
3. okt 2009

AHoj maminky,
som už dvojnasobna mama, mame cerstvy prirastok - 9dnoveho synceka. Trapi ma, ze hoci v porodnici mal len miernu zltacku, zda sa mi nenormalne spavy- prespi takmer 21hod z 24. Pokial je to OK, tak som stastna mama, ktora si po zlom zazitku z porodu doma oddychne, ale ak to tak nie je, tak potom neviem.
Prva dcerka bola uplakany, temperamantny novorodenec, v noci sme nespavali takmer do 13 mesiacov, prvu celu noc prespala, ked mala tusim 15mes.
Doteraz je taka ziva, o vsetko sa zaujima, komunikuje, je vyspela na svoj vek a inteligentna.
Preto som teraz v miernom soku, kolko dokaze malicky prespat, ze sa da krasne ukludnit mojim hlasom a kojenim, ze ho malicko bolieva brusko atd.
Mali ste aj vy take spave dieta- je to normalne?? Prosim, zacinam sa trapit o jeho zdravie..
Dakujem.

kivanka
3. okt 2009

Violetka aj ja som mala taku spavu dcerku...v nemocnici nikdy neplakala, vzdy ked mi ju priniesli spala...tiez mala zltacku, tak som to pripisovala tomu. Po navrate domov vsak bola stale taka ale tak do 3 tyzdna...potom to zacalo...dnes som rada, ked sa trosku v noci vyspim. Taka je moja skusenost, tak snad sa nemusis bat 🙂

nikollette
3. okt 2009

Ahoj...
my sme boli tiež extrémne spavý..
malý mal žltačku do 3mesiacov, a často spinkal...
a nejak mu to ostalo 😅 aj teraz si lúbi pospinkať, prespí celú noc aj do 10-12tej obeda druhého dna 🙂
a zobudíme sa, sme hodinku, dve hore a už spinká zase,.. a takto si pospí aj 2-3x za den, a už máme 7,5 mesiaca 😉

Samozrejme môžu tam byť všelijaké iné príčiny, ale verím že je to v pohode...
ja som napísala, ako sme na tom my, že nášho každý pozná ako spachtoška 😅

lula5
3. okt 2009

Violetka,
ja som dala malej robit krv, ci nie je chudokrvna (to su vraj spachtosi), ale to mala uz rok a pol a spala v porovnani s rovesnikmi vela.
Podla mna to neries a tes sa z toho, je len niekolkodnovy a ak to tak bude pokracovat po 6oo nedeli, popytaj sa lekarky.

dzio2
3. okt 2009

violetka to je normalne u deti zo zltackou lebo su spave koli tomu

monika77
3. okt 2009

nikollette wow wow až ti závidím ... čo by som ja dala za to, keby prespí aspoň celú noc ... no snáď sa to dožijeme, i keď manžel sa smeje, že možno keď začne chodiť do školy a vraj mu to potom vrátime, to budenie 😀 zavčas rána

annag
3. okt 2009

violetka, pokiaľ sa aktívne hlási na papanie, má dostatočný prísun mliečka, môžeš byť spokojná. 🙂 Koľkokrát ciká a kaká za 24 hodín? Ako často asi dojčíš?

babulka123
3. okt 2009

violetka.. my sme zltacku nemali a mala bola na tom rovnako.. od zaciatku mi v noci prespala 7 hodin, cez den tahala 3-4 hod, napapla a spala dalej. hovroila som to dr povedala ze cez den ju mam budit na jedlo v noci nechat tak... a ostalo jej to "zatial a dufam ze na dlho" doteraz, papa 1x v noci..

icejane
4. okt 2009

🙂 stasne to mamicky

violetka1
autor
4. okt 2009

annag- papa normalne..lubi sa nafutrovat, dobehne to, co prespinkal tym, ze si da duplu z kazdeho, ak mu ide na chut🙂 Teraz je napr. UZ dve hodinky hore..pytal sa z lehatka na ruky a hned stichol..
no a plienky..normalne - tych 5,6-7 pocikanych, pokakanych..
kojim tak casto, ako si pyta..vypriemerovane cca kazde 2hodky..ked spi 4 a viac hod., tak si potom pyta spominanu duplu 🙂
tak myslite, ze je to ok??

annag
4. okt 2009

violetka - je to OK, takéto malé bábo ak sa mu dobre darí by malo prakticky stále spinkať - už len samotné papanie, prebalenie, okúpanie ... je pre neho veľká námaha a potrebuje hneď zaspinkať - tak do hodiny , max. do 2 hodín už potrebuje zaspať a malo by spinkať súvisle aspoň hodinu, aby sa to dalo považovať za spánok, pri ktorom si skutočne odpočinie. Takže maličkému sa "len" dobre darí , máš spokojné bábetko, asi si si ho zaslúžila 😀

violetka1
autor
4. okt 2009

Annag- dakujem, si ma upokojila. Lebo uz zacinam pocuvat tie hlupe reci ludi z navstev..co by malo a nemalo robit babatko ..ci chcem, ci nechcem, vrta to cloveku v hlave, navyse, ked prve dieta som mala a mam take zive, ze nestihnem pri nej nic urobit..
A mas pravdu, ze toto druhe je zasluzene..vytrpela som si veru poriadne, kym sa narodilo a aj po jeho narodeni, so sebou samou dostatocne, takze sa mi hadam odmiena takto. Mozno je to aj tym, ze malinky sa musel narodit o 3tyzdne skor, po vyvolani porodu, ze je este taky "prispaty" a mozno potom, ako prejde oficialny termin narodenia, trosku ozije 😅

babofka
4. okt 2009

ahoj violetka,
moj syn bol narodeny 11 dni pred terminom a tiez bol velmi spavy. tie skor narodene deticky si to asi musia troska odspat, kym si zvyknu, ze uz su vonku. 😉 oliho to definitko preslo, ked mal 3 mesiace. 😝

ladywitch26
4. okt 2009

moja mala sa narodila 8dni po termine a robime si srandu,ze ona to jednoducho prespala 😀 v porodnici tiez nemala problem tahat v kuse 7hodin,to uz chodili sestricky,ze ju mam zobudit. tak som im povedala,ze keby som vedela ako,tak to spravim. lebo mala ked spala, tak spala. vyzliekli ju,ze ked jej bude chladno,preberie sa. nic. zacali tu steklit. nic. potom ju potierali vatou namocenou v studenej vode.trosku sa pomrstila a zasa nic. proste ked chcela spat,tak mohli aj furiky padat. teraz ma styri a pol mesiaca, cez den uz toho vela nenaspi, ale v noci prespi nonstop 12hodin. tak sa z toho vytesujem.inak v tehu bola mimoriadne aktivne dieta, isla mi rozkopat rebro a kopala skoro nonstop, tak si to teraz asi chce vynahradit a dospava 😀

roka96
5. okt 2009

violetka moj bola tký prvé 3 týždne---tiež žltačka a potom to prišlo... odvtedy nespáva takmer vobec ..užívaj si to a prajem, aby bol taký čím najdlhšie... 😉 určite je všetko ok..

nikollette
5. okt 2009

Ladywitch to sme mali aj my v pôrodnici..
nie a nie ho nijakým spôsobom prebrať... 😕 😅

roka96
5. okt 2009

No prajem aby bol taký ako Nikolette syn.. aj ja budem mat takého druhého..tiež si si pri prvej užila tak si to zaslúšiš 😉

violetka1
autor
6. okt 2009

Dakujem vsetkym maminam za ich prispevky..Inak, sa to uz trosku lepsi u nas..cez den sice vacsinou stale spi- ale ked uz je hore, sleduje aktivne dianie naokolo a mam pocit, ze vydrzi dlhsie, ako predtym- vyse hodinky - ale skor taha take dva bdele stavy do dna po dvoch hodinkach a inak spi, nakoim, spi, nakojim, spi..
no a v noci niezeby by bol byval uplakany, ale sa zacina prebudzat kazdu hodinku a kuka do tmy a pyta didi a pit..Tak aby sa nam to nezmenilo na denne spanie a nocne bdenie.
Co ho mam budievat viac krat do dna???

ingulka
6. okt 2009

ahojte, aj moja mala bola dost spave babetko... ale postupom casu sa to upravilo. Prvy mesiac som ju na kojenie pocas dna musela budit, stale som si stopla 3hod a zobudila a nakojila. Niekedy sa vobec nechcela zobudit... 😉 okolo 3mesiacov sa to ale obratilo... teraz som rada, ked ju uspim 😉 a kludne spinka 🙂

andrema
11. jún 2012

ahojte, nechcem zakladat novu temu, tak sa vraciam sem.
Mmoje tyzdnove babo prespi v noci aj 6 hodin, vyzera,ze ked sa zobudi ani nie je velmi hladne..par krat si potiahne a spi dalej...co s mliekom< odsat? cez den papa tak kazde 3 hodky

domeli
11. jún 2012

@andrema ak prsníky bolia, určite odsať - zaiste to nie je nič pohodlné: natiahnuť si budík a odsávať o polnoci, ale pri tak malom bábu by som si to odtrpela. Inak kámoška má malinku, ktorá jej s výnimkou 5 nocí zatiaľ prespala celú noc (20.00 - 05.00 h.), tiež to podstupovala do 5 mesiaca a potom už nemusela. Oni ale mali celkovo problém s dojčením, že málokedy bola hladná a viacmenej aj lenivá ťahať, tak ju dokrmovali potom odsatým mliečkom cievkou na prse.

gaby21
11. jún 2012

@andrema Ahoj, u nas presne to iste, cez den nema problem potiahnut aj styri hodiny, v noci aj viac a tiez iba cucne, prsniky nijak neriesim, pokial nebolia a nie su tvrde. On to vzdy ked sa zobudi, najma cez den vsetko vysaje, to ho nakojim aj tri razy za hodinu a potom zase tvrdo zaspi 😅

katecameron
11. jún 2012

chcela som napísat ze pokial nema zltacku tak je to normalne ale ak ma zltacku trba ho budit aky ma bilirubín?

ritusuk
11. jún 2012

Ahoj, ja som to mala tiez tak isto, malych bolo v nemocke treba budit na papanie, inak by spali stale...doma to iste, riesila som to s midwife a ona hovorila, ze to nevadi, ze mam byt rada 🙂 Od toho 4.m prespia celu noc, najskor spavali az 12 hodin, posledne papanie pred polnocou a spali kludne do 11-tej poobede plus pospavali cez den 😀
Teraz spia od pol desiatej vecer do cca osmej rana...a to si uz o jedenastej poobede suchaju oci, to spinkaju do jednej, druhej...a radi si pospia aj okolo piatej poobede, do tej pol siedmej, siedmej vecer...takze pokial baba papa a pyta si, nie je to preco riesit....

lenka_b
11. jún 2012

Ahoj aj my sme mali to iste. Mala mala zltacku, bola 3 tyzdne pred terminom a spala veeela 🙂 Budila sa kazde 4 hodiny na trosku a pri kojeni hned zaspala. A tiez sme ju museli budit, ale nepomahalo nic.. Ona sa proste zobudila, ked ona chcela 🙂 A teraz ma 2 roky a 7 mesiacov a je uplne super. Nic jej nechyba, je zdrava a vsetko tak, ako ma byt. Ono to preslo po asi takych 2-3 mesiacoch 🙂 Ale do dnes ma rada svoj spanok. V noci spi minimalne 10-11 hodin a na obed 2 🙂

anjelicek26
11. jún 2012

@andrema - nas maly sa v noci tiez 1x budil, ked bolo privela, som odsala, inak kojila az rano... spal od porodnice 6 a 5h v noci, takze o osmej zalomil a o siedmej rano vstaval... dodnes je to ukazkovy spachtos 😀

traktor
11. jún 2012

uzivaj si..mas spachtosa..u nas bolo to iste a zostalo mu to..je pokojny, stale rad spi 😉 ..nikdy som ho nebudila na kojenie a krasne prospieval,..pokial pribera a ma plnu plienku neries 😉

andrema
11. jún 2012

@katecameron no zltacku trochu este ma,ale v nemocnici jej brali krv a pustili nas domov, ze je to ok

andrema
11. jún 2012

@traktor no praveze nemam pocit, ze by pribrala...teda podla vahy je na tom rovnako ako ked sme sli z porodnice,ale cika dobre a kaka skoro do kaz\dej plienky aj ked len take zlte riedke a niekedy len malicko

traktor
11. jún 2012

@andrema kakat môze do kazdej plienky..a pokial nechudne je to ok..prevazit si ho kludne môzes dat aj u lekarky..ja som zo zaciatku Maťka tiez chodila vazit, ale priberal dost vela, napriek tomu, ze tak vela spal..a aj na prsniku bol dost kratko ..vlastne aj preto som chodila dat vazit, ci je to ok a aj bolo

dadka28
3. sep 2012

ahojte kočky...aj moj maly spinka veľa,tiez sa neviem či mam radovat-prvy bol uplakany-stale bolo co pri nom robit...a teraz opak...ale nam vysli v testoch PCT +++ /viem ze to ma nieco so zltackou,ale tu klasicku co sa tak meria sme mali mierne pod hranicou/,teraz neviem ci to ma nej.suvislost s tym ze ja som B- a maly 0+
nevyznate sa niekto v tychto vysledkoch???