Naučila sa loziť. Môže preto nespať?

lili91
28. júl 2007

Myslite si ze je to mozne? Nasa mala spinkavala krasne. Pri mliecku zaspala v postielke v pohode vecer medzi 8-9 a spinkala do rana. No tento tyzden zacala lozit a odvtedy je problem...Vecer nie a nie zaspat. Niekedy place alebo az reve 1 az 2 hodiny alebo je v klude, len nespi. Zaspi vacsinou az pri dalsom mliecku okolo 23-24. Niekde som pocula, ze taka zmena moze nastat ak sa dieta nauci nieco nove. Akoby si to potrebovalo trenovat...Ked sa naucila pretacat sa na brusko, tiez nespala asi 2-3 noci ale potom to preslo a spavala znova super. Teraz to trva uz 6 dni, tak uvidime ako to pojde dalej.

maca793
28. júl 2007

moja martinka keď mala 4-5mesiacov mávala nočný plač. jednoducho sa v noci zobudila a plakala aj 3 hodiny v kuse. a to bola nanapaná a prebalená. bruško ju nebolelo. všetko toto trvalo skoro1 mesiac a potom, akoby šibnutím prútika to prestalo. nemyslím si, že by to bolo z niečoho nového. to by museli byť "plané" deti všetky. je to len dočasné. pevné nervy 😉

biccy
28. júl 2007

Lili,nasa malicka sa nedavno naucila postavit sa v postielke.A teraz vzdy ked ju tam dam,tak sa hned dviha postavit sa.Musim ju celkom uspat a len tak ju tam polozit.Mozno to suvisi aj s tvojim problemom,ze? 😕

lili91
autor
28. júl 2007

biccy, skusali sme ju uspavat aj v kociku, kde cez den pekne spinkava. raz to zabralo ale ked sme ju prelozili do postielky, o hodinu bola s velkym placom hore.
niekedy ked uz zaspi, tak sa pretoci na brusko a spi tak do rana.niekedy jej to na brusku vadi, tak zacne plakat, ale ked ju otocim na chrbatik, spinka dalej.tomu rozumiem 🙂 ale to ze zaspava tak velmi neskoro a dovtedy len lozi a lozi a hra sa a lozi...

wladka
28. júl 2007

ajajaj.. my sme do polroka spavali fajne, v kuse aj 10h..ale tiez od polroka sa to narusilo, zobudza sa mi.. neviem ci je to tym,pripisovala som to zubkom.. ktovi ci na tom nieco je.. 😕 ..

a doteraz fungujeme tak.. som z toho aj unavena, navyse ju kojim.. 🙄 .. dost ma to vycerpava.. a stoji ci sedi v postielke a plac.. skusala som ze ju budem ignorovat, samozrejme ze nie.. 😔 .. asi to treba vydrzat..

zuz11
28. júl 2007

u nas je to podobne, od mesiaca do pol roka sme prespali celu noc, no od pol roka sme hore dva krat za noc minimalne 🤐 nastastie vecer zo zaspavanim nie je az taky problem, lebo cez den velmi malo spinka 🤐 napr dnes spala iba od pol druhej do tretej, takze o pol deviatej uz bola hotova a zaspala hned po ulozeni do postielky 🤐 😀 o jedenastej ale uz mrncala a spravilo to asi cca 30ml vody, kedze odmietam pri kazdom placi kojit 🤐

masinka
28. júl 2007

Nelinka sa nedavno naucila sama posadit, teraz ked v noci place, najdem ju ako sedi alebo je na styroch v postielke. zda sa mi ale ze jej pojde dalsi zubok, takze dufam ze to po tyzdni prejde ako ked jej isli prve dva

yesno22
30. júl 2007

ahojte, hladala odpoved na svoju otazku a nasla som tuto temu 😉
od narodenia mame so spanim problem...najprv to boli koliky a hlad, maly spaval nepokojne a kratko, budil sa kazdu 1-1.5hod....chvilku bolo dobre a teraz papame sice uz len 1-2x za noc, ale do polnoci sa budi kazdu skoro polhodinu, po polnoci kazdu 1-1,5hod s placom...musim k nemu vstat, dat cumel, zmenit polohu alebo pokolisat...najprv som hned nukala prsnik, ale uvedomila som si, ze pri nasej vahe to nemoze byt hlad (momentalne mame tesne pod 9kg 😀 )...tak len pokolisem a prvy krat papame medzi 1-2hod...zatial som neskusala nechat ho chvilocku poplakat, lebo manzel spi s nami a maly place dooost hlasno 😔

lenka1smejka
5. jan 2010

Moja mala od kedy vie sediet tak je uspavanie katastrofa.Stale si sada a nechce spat a ked uz aj zaspi tak sa v noci zobudim na to ako sedi a spi-normalne po sediacky mi spi 😀 potom mne trva aj hodinu nez zaspim a ked sa zobudim tak zase sedii a spi