Nechce sa nám spať. Ako to zvládať?

asitka
1. jún 2008

ja už som zúfalá...malá mi cez deň poriadne spať nechce....ju ako tak uspím...uložím...a po pár minútach už máme očká otvorené.. ...a celý deň dokola....poradte...čo s tým...a či vôbec niečo s tým narobím...čakám, že ešte nočnú idem ťahať..už sme s manželom fakt unavení....či je to len tým teplom...či ja už neviem, predtým mi krásne spinkávala.... 😨 a teraz celý víkend no des....teraz mi s ňou aspoň manžel pomohol...no zajtra ostávame sami...a ja už fčul sa bojím..jak to zvládať budeme....pomooooooc

zuzana2580
1. jún 2008

ahoj Asitka,ja mam tiez ten isty problem,len my to mame od zaciatku, cez den prespi mala ako-tak ale vecer po kupani ani za svet zaspat,musime sa striedat a takto to trva asi do 22.00 a kupeme tak okolo 19.30,nie a nie zaspat. 😠 😠

zuzana2580
1. jún 2008

a este....som si aj staihla z netu knihu Kazde dieta sa vie naucit spat,ale sa mi to zda drasticke,nechat ju plakat.. 😢 😢 ...aj moj manzel nebyva vecer doma,len teraz ma dovolenku, inak pracuje ako kuchar,takze vecer je v praci a ja som s nou sama doma. 😲

eva4444
1. jún 2008

baby babetka uz zacinaju vnimat svet okolo 😉 moj maly ked mal 2 mesiace spaval asi 3 tyzdne len v noci ca 7-8h aj s kojenim 😉 cez den nist ani v kociku ani doma. to som vas asi nepotesila, ale nebojte sa, zlepsi sa to urcite, je to len faza 🙂

eva4444
1. jún 2008

zuzi ta kniha je az od pol rocka, teraz v ziadnom pripade nepouzivaj, lebo babo to nepochopi co sa od neho caka a urcite este nema uplne pevny rytmus 😉

asitka
autor
1. jún 2008

zuzka...nezávidím ti...práve si hovorím, že je lepšie, že sa cez deň vytrápime a potom celú noc prespíme...aspoň včera to tak bolo....aj predtým noci....no neviem,....ale je to fakt hrozné..my včera po kúpaní sa napapali, vykakali, prebalili, odgrgli....a hajali až do rána....no dnes...okúpali, napapali, odgrgli, vykakali, prebalili...tak si hovorím, je to komplet...uspíme sa....a háááádam budeme hajať...no už sme boli 3 krát hore....a ja stále dúfam, že na dnes to bolo posledný krát....a budeme spinkať....a to ževraj takéto malé mimčá spinkajú a spinkajú....prd...nespinkajú a nespinkajú ☹ ...snáď sa to zlepší....

eva...aj ja mám niekedy chuť ju nechať vyrevať sa....ale mi srdce trhá, keď ju tak počujem vyplakávať...tak sa natriasame a spievame pesničku, kým nezaspíme... 🙂 no...len keby z toho celý človek nebolel....

veva1
1. jún 2008

ahojte,tak z vlastnej skusenosti odporucam polozte do postielky,pohladkajte a ked zacne plakat na chvilku odidte ,pozrite na hodinka a vydrzte aspon minutku a tak zopar krat dookola. Aspon u nas je to tak ze tomiho vela krat vyrusujem. Ked bol malicky 1 mesiac,pravidelne zaspaval az o 4 rano.No my ked sme ho polozili a on len mrnkol uz bol znovu na rukach,sak nemozeme nechat dieta plakat nie? Urcili sme mu milion diagnoz co mu asi je,no cas aby sa upokojil a ulozil sme mu nedali. Tiez zaspinkal len pri drepovani a ked sme ho polozili tak sa zobudil a mrncal,chcel sa hojdat znova a my sme aj hojdali znova 😉 😀 vystavil nas oboch a reval vkuse.Keby som vtedy vedela ze chce len spat tak aj keby som ho nechala plakat pol dna tak by sa menej nareval ako pocas prvych dvoch mesiacoch.

nam sa zo zaciatku tiez velmi neosvedcilo vecerne kupanie,tak sme zacali kupat rano 😉

gucz
1. jún 2008

asitka nemôže ju bolieť bruško, naša tak nechcela spinkať keď mala koliky, nasadili sme espumisan a bol kľud.Ale môže to byť aj z toho tepla, predsa je to zmena. Moja dcérka spinkávala krásne, od štvrtého mesiaca po zavedení kaše celú noc. A teraz posledný mesiac tiež štrajkuje. Teda spí dobre, len to zaspávanie ☹ 😠 ☹ , odkedy sa naučila postaviť v postieľke mi absolútne odmieta ležať, takže ju uspávam v káre vozením, strach, ale čo mám robiť, keď sa nevyspí je umrnčaná...... To uspávanie je fakt na nervy, ako malinkú sme ju ani nehojdali, ani nevozili a teraz na staré kolená sa necháva hýčkať 🙂 . V postieľke by som ju ale vyrevávať nenechala, na to nemám nervy, ani náladu a Laura má väčšiu výdrž ako ja trpezlivosť. A čo som tým chcela povedať? že držím palčeky a pevne verím je je to len také dočasné.

katka.m
1. jún 2008

Aj pri druhom synčekovi sa mi osvedčilo, že žiadne hojdanie na rukách. Po odgrgnutí dám do postieľky, pusu na dobrú noc a odchádzam. Teraz už len z času na čas trošku povrieska, ale žiadna slza. Ak vrieska žalostnejšie, vyberiem, potúlim a naspäť do postieľky. Cez deň sa venujem, hrám, ideme na prechádzku, ponosím na rukách,ale keď mám robotu, tak kočík, postieľka, deka s hrazdičkou a nakrátko aj detské lehátko. Maličký si krásne zvykol, ale vždy má istotu, že po chvíli sa mu venujem. A to podotýkam že cez deň mi spí tak hoďku rozloženú na celý deň 😒 Možno mi niekto povie, že on nerozumie tomu, že ho nechávam plakať aby pochopil, že nepôjde na ruky. Veľmi dobre vie. Dokonca, keď vrieska a dám ho do postieľky, tak do 1min prestane a keď sa objavím, skúša to opäť. A ak ho už utíšeného vezmem na ruky a on niekedy spustí zas, tak len čo sa otočíme k postieľke a idem ho tam dávať, tak stíchne. Sú to potvorky vybité 😀 Avšak pozor, toto nepraktikujem keď je plač a idú slzenky ako hrachy. Vtedy mojkám a nosím na rukách a spievam a rozprávam na neho. Však maminky už poznáte kedy je to nervné a kedy žalostné.

babulka25
1. jún 2008

ahojte.tak ja mám rovnakú skúsenosť so spaním.môj Danielko nechce veľmi spinkať od narodenia cez deň,v noci spíme krásne len sa napapá a hneď aj búva.do minulého týždňa po kúpkani zaspal sám vpostielke,ale posledný týždeň celé dni mi premrnčí a len na rukách by bol,nič ho nebaví iba chvíľočku sa hrať pod hrazdou a jedine čím ho zabavím je televízor a to má iba 3 mesiace,ale keď ja už ozaj niekedy neviem čo mám vymyslieť lebo nemôžeme sa nosiť na rukách celé dni.dám ho spinkať a vydrží mi tak pol hoďku maximálne hodinku doobedu a teraz už aj poobede ak nejdeme vonku.v kočiariku pospí aj 3 hodinky.neviem kde som spravila chybu vždy sa seba pýtam čo som urobila zle,ale nejako mi to nedochádza.keď mi kámošky povedia,že ich bábo prespí celý deň,tak sa mi nechce veriť,že sa napapa a zase spí (no možno áno).neviem čo už mám vymyslieť aby som ho zabavila cez deň a aby neplačkal a aj si pospinkal.možno mame blbý týždeň neviem niekedy majú deti také fázové obdobia že???poradte ak máte niekto skúsenosť čo vám pomohlo. ☹ a ten plač keď spustí.každý mi radi nechaj ho vyplakať v postielke veď on zaspí,ale keď ho aj nechám tak ja plačem za rohom alebo to už nevydržím lebo on neprestáva a vezmem ho na ruky lebo nenechám dieťa tak žalostne plakať a trápiť ho veď predsa som tu pre neho i keď viem že má byť aj samostatné trochu bábo (ja by som si to hrozne moc priala).

veva1
2. jún 2008

ahojte neda mi nedopisat- nenechavame deti sa vyrevat,len skusame ci nahodou nepotrebuju pokoj aj od nas a neupokoja a nezaspia ovela lahsie a lepsie bez nasej pomoci 😉 nikdy by som tomaska nenechala vyrevat sa 😉

pietra
2. jún 2008

mne mala prvy mesiac este ako tak cez den spinkala, aj ked oproti inym detickam, co poznam, to bolo malinko. Potom si povedala, ze spat cez den je asi zbytocna strata casu 😀 , takze cca do pol roka spala len chvilu vonku v kociku a doma asi tak 20min. Kym som sa ju snazila uspat, plakala, bola nekludna a ja som bola uplne znicena, nestastna a strasne unavena. Potom som si povedala dost a spat som ju davala, len ked som videla, ze spinkat chce a odvtedy sme boli v pohode obe. Odkedy zacala stvornozkovat, spi viac, to cez den potiahne niekedy aj tri hodiny.

asitka
autor
2. jún 2008

nooo....musím si zaklopať....dnes sme boli celkom v pohode....ráno sme sa napapali....a šli na prechádzku....síce to nebolo bohviečo....spala...aj nespala...ale hlavne neplakala....tak....sme asi hodinku a pol sa poprechádzali...prišli domov...napapali....a od jednej ešte doteraz spíme...no dúfam, že aj v noci budeme takýto v pohode...no...uvidíme....

babulka....asi len vydržať....asi má svoje dni....aj tá moja jašterica malá...je podobná....teda...keď ju veznem na ruky...sa ukludní....ale tiež ju nemôžem vláčiť celé dni na rukách....a asi ani pre jej chrbátik by to nebolo dobré, keby som si ju v náručí nechala pospať....no...ale niekedy máme aj dobré dni a pekne spinkáme....a niekedy...no do zúfania mi je....fakt...takže...asi fakt to treba len vydržať...a po čase...budeme len s úsmevom na to spomínať...aké boli tie naše ratolesti 😉 synovi, ktorý má teraz 5 stále rozprávam, aký bol uplakaný, keď bol bábo...a on sa na tom náramne baví 😀

gucz
2. jún 2008

uff tak sme dnes zaspali až o pol desiatej večer, som s nervami na konci, uspal ju môj manžel, ja som to po pol deviatej vzdala. Ja fakt neviem čo už s ňou mám robiť, vrieskala ako divá, v postieľke, na rukách aj v káre.... oči ledva držala otvorené ale ľahnúť si ani za svet. A cez deň mi zaspala 3x vcelku bez problémov. Som úplne vyšťavená, keď si ľahnem hneď upadnem rovno asi do kómy 😖

susika
2. jún 2008

ahojte. mám doma už 10 mesačnú slečnu.do teraz spávala večer úplne v pohode a posledný týžden si s nou neviem rady. oan je predčasne narodená, ped mesaicom začala štvornožiť, teraz je už v tom uplne dokonalá a vystrája aj v postielke.čo poradíte?mám jej navariť makového odvaru 😀 nech spí? a to isté aj cez den.ešte pred týždnom spávala vonku v kočíku ale už v nom iba vystrája a spať nie a dnu tak isto nie.iba ked ju horkoťažko uspím po 3-4 hodkách prespí tak 30-60 minut.dnes ale skoro 2 hodiny. zatial spí doobeda aj poobede, podvečerný spánok už ruším, ked poobede vstane o tretej.ale aj tak vydrží aj do deviatej až 21:30.

kili
2. jún 2008

som si to tu nečítala, tak možno to už niekoho napadlo, ale nie je to tým teplom?
u nás cez deň spia minimálne. Dnes Adamko asi pol hodinku o 13tej a teraz zaspal až pred cvhíľkou a Samko asi hodinku v kočíku. Ale oni to už majú dlhšie, tak asi teplom to nebude. jedine, kde mi spia dlhšie je v manduce, ale to musím niečo robiť a to sa mi obvikle nechce, ale musím sa nejak na to podujať a každého aspoň na hodinku cez deň hodiť na chrbát.

kili
2. jún 2008

gucz, a keď ju necháš len tak sa hrať, to čo robí cez deň, aj v tedy plače? možno sa jej nechce, je totiž dlhý deň. Ja by som bola celkom spokojná, keby išli spať neskôr ale spali by cez obed, kedy je najväčší hic cez deň nejaké 2-3h, ale ako to spraviť.

gucz
3. jún 2008

kili ona je večer okolo pol ôsmej už hotová, žmolí si oči a mrnčí prenič zanič, chvíľu sa aj hrá, ale zachvíľu chce ísť na ruky a tak dokola. Ja neviem, ale aj ja si chcem večer oddýchnuť ☹ , teda nieže by som bola narobená, ale prečítať si napríklad časopis, alebo dačo pozrieť v telke, pokecať s manželom a tak... Asi ju nenechám spať poobede, aj keď neviem či to pomôže, pár krát nespala a večer vystrájala aj tak. Najhoršie na tom je, že ráno vstáva čím ďalej tým skoršie, dnes pred piatou a hotovo. Ledva vstanem, cítim sa ako zbitý pes. Taká unavená som nebola ani keď som ju kŕmila aj v noci. Sem tam mrnčí aj v noci, dám jej dudu a spí ďalej. Ráno potom zaspí asi okolo ôsmej, ako kedy a potom pred obedom, alebo hneď po ňom, ale nie na dlho. Takto začala vystájať, odkedy sme prestali cvičiť vojtovku ☹

asitka
autor
3. jún 2008

kili...mňa už napadlo všetko možné...od tepla, cez hlad až po všetky možné choroby a neduhy, ktoré by mohla mať....ale keď vidím aká je to malá potvora..keď ju veznem na ruky...tak prestaneme mrnčať....a keď ju uspím....položím do postielky...a ona do pár minút rozdrapené očká....a mrnčíme zas...ale veď nemôže byť na mne zavesená furt...ja viem, že sa cíti pri mne fajn...mama pohojdá, mama pohladká, mama pritúli, mama porozpráva, zaspieva...ale celý deň??? nooo...včera sme to celkom fajn zvládli...uvidíme čo bude dnes...ale už ráno som sa zobudila s bolesťou hlavy...nohy mi puchnú...ruky trrrpnu...no proste...deň nám začal geniálne....a to ráno presne tá situácia...na 5 krát som ju uspávala a dávala do postielky...uvidíme, koľko nám to vydrží.... 😝

kili
3. jún 2008

gucz, na to ranné vstávanie by mohli pomôcť tmavé závesy. Možno to pomôže aj na to večerné zaspávanie, možno je totiž tak unavená, že jej nejde zaspať 😕

gucz
3. jún 2008

Závesy ani záclony v spálni nemáme, len ža&lúzie a tie sú zatiahnuté, ale moc to nepomáha

kili
3. jún 2008

gucz, tak treba kúpiť 😉 , stačí taká garniža z ikei, čo je taký drôt od steny k stene a na to nejakú látku, moc to stáť ani nebude.

gucz
4. jún 2008

Ja moc závesy a záclony nemôžem, máme len v obyvke, lebo tam od ulice vidieť. Ja som alergik, odkedy som odstránila záclony a koberce je mi lepšie, od tehotenstva neberiem žiadne lieky. Včera mi zaspala večer po siedmej, nedala som ju poobede spať, a ani sa jej nejako poobede nechcelo. Takže večer bol fain, až na to ráno, bola hore už o 4.45, ale to sa dá vydržať. Hlavne keby chcela večer v pohode zaspávať, tak by som bola spokojná

manka76
4. jún 2008

ahoj asitka,chce to len cas,nasa mala tiez spi ak sa to da nazvat spankom cez den len asi tak 3 - 4 krat po pol hodine a to je vsetko niekedy sa jej podarilo aj 5 krat.Tak som si myslela ze ked bude starsia ze pospi viac ked sa unavi lebo uz asi dva tyzdne beha v choditku ale nic s toho.Ale uz som si zvykla mame urciti rezim,s malou som doma sama tri tyzdne ale ked pride tato domov tak je po nom.Pokial mala nieje unavena a nechce sa jej spat tak ju neuspim mozem robit co chcem to plati o vsetkych detoch.Este uvidime co urobia tie horucavy.A este jedna vec nasa mala" spava" cez den v kociku a v noci v postielke takto aspon vie ked ju ukladam do postielky ze ide noc a spi niekedy uz aj o 19hod.

gucz
4. jún 2008

my sme dnes zaspali večer tiež o siedmej, malá nespala poobede. Ráno však bola hore už o piatej, tak som zvedavá čo bude zajtra ráno

asitka
autor
8. jún 2008

manka...aj u nás je to tak...cez deň ju dávam do kočiara....aj ho máme asi na takom mieste doma, že sa jej tam dobre spinká....občas sú dni...kedy mi tam prespí aj 4 hodiny...a v noci ju dávame do postielky....a musím poklopať, že keď už zaspí. tak spí do rána....fakt len občas sa nám stane,,že sa v noci prebudí na papanie...no posledné 4 dni ju musím pochváliť...nejak sme sa nenatrápili...ale mám obavu, že sa nahajala...a začne nám obdobie vystrájania...a to som momentálne chorá..no je mi hrozne.,,..no,.uvidíme.... 😝

gucz
8. jún 2008

jajaj my sme boli poslednú noc hore asi od pol druhej so tretej, ani za svet ľahnúť a zaspať, tak sa tato obetoval a bol s malou v obývačke, kým nezaspala v káre. Dnes zasa zaspala manželovi o pol piatej na prechádzke a spala hrozne dlho, tak sa ani nesnažím ju ísť uložiť, zatiaľ je veľmi živá a dačo mi tu rozpráva. Čaká nás zasa raz veselý večer, tak mi držte palce, nech mám pevné nervy

manka76
8. jún 2008

asitka,klobuk dole taka mala a spi skoro celu noc tak to nam nehrozilo malu som kojila skoro stale aj teraz sa zobudi 1- 3krat ale boli aj take noci ked spala celu noc 😔 ale boli ich len par 😒

asitka
autor
9. jún 2008

manka...ja som tiez bola v šoku...ale včera nam napriklad zaspala po osmej...a zobudila sa o pol siedmej...obcas si aj hovorim, ze hadam je aj lepsie, ked sa vysanti cez den a v noci si pospime vsetci.... 😒 no dnes sme cez den toho vela nenaspali...ak hodinku...ak to poratam dokopy za cely den.... 😖

gucz...fakt ti nezavidim,...u nas na uspavanie este obcas pomaha pesnicka...ale jedna, konkretna...ked ju pocuje..sa kus ukludni...a po case pri pohojdavani na rukach zaspi...ale aj sa stava...ze zaspi..ulozim, vypnem cd...a po minute...oci otvorene...a mozme uspavat nanovo 😀

babulka25
11. jún 2008

ahojte - tak u nás nič nové pokračujeme v dennej čulosti bez spania.občas síce pospí,ale to musí mať dobrý deň a už ani vonku na prechádzke v kočiariku mi nevie dlho spať ako kedysi aj 4 hodinky.no a v poslednej dobe bojkotuje uspávanie na rukách.nechce by ležmo,ale postojačky aby videl všetko dookola,ale tak mi nevie zaspať a ani za svet sa neoprie o plece a potom je len rev a mrvenie sa na rukách až kým sa nenazlostím a s plačom uspím v ležiacej polohe. 😒

asitka
autor
11. jún 2008

no babulka...ak nás toto čaká, tak ma asi vystrie....najnovsie som nasla metodu...napapame sa...trochu ju necham na pleci...nech sa pomrvi a trochu unaví na pleci...až kým nezačne mrnkať....dam ju do kočíka...a pohojdávam ju...občas ponúknem cumel...aj keď ten u nás nejak sa nenosí...ale občas ho zoberie...ako keby ju ukludnil...a s tým pohojdávaním akosi zaspinka....robim to aj cez deň, síce niekedy pospí len desať minutiek...ale aaspon nekričíme, nereeveme....a zas po pol hodinke zaspinka...no dnes musím poklopať...nešli sme von, lebo strašne fúkalo a občas popršalo...tak som sa aj bala, že nebudeme nič spinkať...a musím poklopať...hajala 4 hodiny v kuse... 😀 normálne som sviatok mala... 🙂 aj som si pri nej trochu zdriemla...keď už nebolo čo upratovať 😉 no...som zvedava, kedy nas zas toľké šťastie postretne... 😀