Nechce spať v postielke. Čo s tým?

elanela
12. jan 2009

máme taký problém večer po kúpaní uložím malú do postielky a niekedy zaspí ale len tak pol hodinku potom plače nepomáha ani pohladkanie cumel nič zoberiem ju do lehátka vibračného a tam je spokojná a tam spinká do postielky nechce aj ked ju prenesiem hned sa zobudí a plače ukludní sa len v tom lehátku pritom cez den v pohode v postielke spí ale večer tam nechce čo s tým?

buksy
12. jan 2009

nasa mala spala v postielke bez problemov prve dva mesiace a to prespala celu noc... no od tretieho mesiaca sa jej tam moc nepaci... cez den tam spinka uplne v pohode aj vecer az kym nepride prve nocne papanie okolo druhej hodiny rano, to uz ju musim nechat s nami v posteli lebo vo svojej postielke vydrzi maximalne hodinu... takze my to riesime len tak ze si ju nechame pri sebe aby sme sa aspon trosku vyspali...

elanela
autor
12. jan 2009

no aj u nás je to tak ale ona zaspí v otm kresielku a tam je taká pokrčená a to sa mi nepáci neviem ako ju mam uspat v tej postielke

arieska
12. jan 2009

elanela, vaša je ešte maličká, to sa dá "preučiť". náš už začal pekne spinkať v postieľke a teraz má takmer 11 mesiacov a zase začal spávať s nami. tiež si ho dám radšej do postele a spíme ako mám k nemu behať 100x za noc

cessy
12. jan 2009

mne maly v postielke spinkal asi tak prve dva mesiace. teraz spi s nami v posteli. v pol roku ideme na metodu "kazde dieta savie naucit spat",dufam ze to aj u nas zaberie 🙂

cekina
12. jan 2009

nasa ma tri mesiace a v postielke vydrzi tak 2x za den chvillku kukat kolotoc... potom chce ist von okamzite... takze podobne ako ine mamimky vecer nejak uspime, spiaca ide do postielky a ked sa zobudi uz ostane s nami v posteli... v siestich mesiacoch sa tiez chystame na drasticke zmeny 😠

adoracion
12. jan 2009

Moja tiez nechce spat v postielke spi s nami v posteli tlacime sa rozmyslam naco jej postielka bola ale dufam ze aspon na hranie ako ohradka ked zacne sedat a vstavat tak ju vyuzijeme

adoracion
12. jan 2009

a to ani nehovorim ze chodi spat o druhej v noci pravidelne!!!!!!!! som nanu sama nemame rytmus tiez asi budem musiet pristupit na tie drasticke zmeny ach

dzanka3
12. jan 2009

no my sme asi do troch mesiacov uspavali v kociari a potom spiaceho preniesli do postielky..ale kazdy vecer som ho ulozila do postielky a ked plakal neslo mu tam zaspat tak sup do kociara......a nejak postupne sa to podarilo a uz zaspinka pekne v postielke 😵 😔

pammy
12. jan 2009

My tiez nemame velmi radi postielku, len co tam drobceka polozim, je krik. Tak sme ho uspavali na rukach, ked som nevladala, putoval do autosedacky (vystlanej dekou), alebo hojdacieho kresla. Strasne rychlo si na to ale zvykol... Takze nastala doba 'oducania'. Napapany a viditelne unaveny ide do postielky, chvilu pokrici, a vacsinou zaspi. Ak naozaj nevie zaspinkat (dlho ho plakat nenecham), tak ho troska pohojdam a ide spat. Niekedy sa podari, inokedy nie. Vacsinou je zabaleny v zavinovacke a oblozim ho este dekou, aby mal trochu pocit stiesnenosti (ako v maternici). Myslim, ze to pomaha. Casom, ked som ho vyse 30 minut a niekedy aj dlhsie cicikala v autosedacke uz odzvonilo, a dufam, ze uz nezazvoni...

ivusa82
12. jan 2009

ahojte...aj my sme mali rovnaky problem...v postielke ani za svet....ked aj zaspal..v noci sa prebral a uz bol s nami v posteli..ale asi dva tyzdne dozadu som si povedala stop.....a v noci ked sa prebudi..dam mu napit, ulozim a chytim ho cez mriezky za rucicku a aj ked place nezoberiem....zaspinka zachvilku ale drzi sa jak repa... 😀 ja si dam postielku tesne pri postel...tak tu chvilku vydrzim,, a teraz stale tak fungujeme este ale uz je to bez placu 😉

mywiel
12. jan 2009

elanela ak je postielka velka zo zaciatku je v nej babo stratené a neisté, v tvojom brusku sa citilo v bezpeci bolo stiesnené a okolo hlavicky malo tvoju maternicu a placentu. Ja som mala zo zaciatku malu v kosiku alebo som do postielky davala kojenecky vankus okolo nej aby som vyplnila priestor a fungovalo to... 😉 alebo ju skus zabalit do perinky, niektoré deticky kym su malické to maju radi, ten pocit bezpecia, neskor sa uz chcu hybat tak vacsinou znesu este spacie vaky ale to zalezi od babatka. 😵

stanka_s
12. jan 2009

Nas maly spal v postielke cca do roka, bez problemov, aj cez den aj v noci, uspaval ho iba kolotoc a nebol ziadny problem. Potom bol chory a som ho lutovala, tak ostal pri nas na posteli a je tam do teraz 😝. On v postielke uz nevedel spat, bola mu mala, na posteli si velmi rychlo zvykol roztahovat sa. Urcity cas som riesila uspavanie tak, ze zaspaval na nasej posteli a potom som ho prelozila, ale to bolo dost kratko, lebo jemu bola proste postielka mala. Pri prvom pretacani sa zobudil ako narazil na postielku, takze zase zacinal kolotoc s uspavanim od zaciatku. Ked som ho nechala na posteli spal celu noc bez problemov. Postielku sme asi pred mesiacom zlozili, ved uz viac ako pol roka sa nevyuzivala a dali sme miesto nej postel na ktorej spim teraz ja 😀.

adulikka
12. jan 2009

cessy aj ja som začala zaužívať metódu" každé dieťa sa naučí spať " ,tak už mi pekne zaspal bez ciciku .A pekne v postieľke .Po dojčení som ho dala na bok do postieľky ,chvíľu nad ním postála ,občas pohladkala ,ale bola už ticho .Otočil sa ,tak som ho zas dala na bok ,zas hladkala hlavne po spánku a pekne zaspal po 10 minútach . 😔

stvura
13. jan 2009

Mi sme tiez neni postielkovy.
Presne ako cessy - zdravim ta holka, uz sme si dlho nenapisali!, maly v nej spal mesiac aj pol, maximalne dva mesiace. Kvoli tomu ze spal nepokojne, rusil sa vlastnym telom a budil kazdu hodinu a pol som ho vzala do nasej postele a odvtedy je tam. Spi lepsie, i ked teraz uz znova nie, lebo mu idu zubky. Kojim ho tak 3x za noc, no viac krat sa pricucne k prsku a zvali na mna {uz sa otaca v pohode na brusko a spat}.
Metodu samostatneho spania sme skusali, no to je sen co pises adulikka, ze po 10 minutach ti drobcek zaspinkal. Mi sme sa trapili tyzden a vzdy s rovnakym neuspechom - reval a reval, proste si povedal nie. Mali sme 2 minutove kontrolne intervaly, ked po pol hodine neprestal sme ho vybrali a znova udrzovali v bdelom stave a on ti to vydrzal. Takze prakticky cele poobedie nespal {rano spi v kociku vonku} a vecer zaspal pri krmeni. Akonahle sme ho premiestnovali do postielky sa zobudil a tak kriciaceho som si ho vzala k sebe a v tom momente ticho a spal. Bohuzial som sa presvedcila ze tato metoda nefunguje u vsetkych deti, moje este na nu nebolo vyzrete {inac v knizke pisu ze dieta musi mat min. 5kg a nas maly ma teraz 5540g, takze...este chce byt mamickin}, preto cakam rovnako ako cessy do pol roka a zacnem znova. To uz bude mat drobec i prikrmy, takze jeho brusko bude plnsie...

arieska
13. jan 2009

Hlavne budem robiť určite všetko pre to, aby som nedopadla ako kamoška, ktorej syn má 6 rokov a stále spí s rodičmi v posteli ☹

stvura
13. jan 2009

Jasne, treba aby dieta samo spalo, je to pre neho lepsie. Drzim palce nech to vyjde, i mi sa onedlho zacneme snazit, dufam ze dovtedy ho prejde ten bojkot postielky.

zuza.m
13. jan 2009

no moj tam nechce byt od narodenia.naučila som ho aspon spat snami v pokoji bez revu.a teras sa stane že v postielke aj sam zaspi ked sa hra a unavy.tak že to ide aj pekne pomaly bez nasilia.

cessy
13. jan 2009

stvura ahojky
tak čo nove...mne sa zda, ze ty nasi maly su rovnaky...aj so zuzkou.m som o tom pisala a tiež ma to iste.............. 😠 postielka ani za svet). mne uz ostava iba mesiac a ideme na to. už teraz sa maly roztahuje po nasej posteli a bude to cim dalej tym horsie.dufam, že sa nam to podari a že sme tu krasnu postielku nekupovali zbytočne... 😒

stvura
13. jan 2009

Mi sme na tom podobne, on tam nechce byt okrem pozerania kolotoca vobec. Este ze mame velku postel 😀 , len si teraz uz traja kradneme paplon, lebo ten mame jeden....
Bohuzial nas v postielke ako keby nemal unavu, nikdy tam este nezaspal...
Cessy, hod nejake fotky maleho, nech vieme ako vyzera.

cessy
13. jan 2009

stvura
napisala som ti IP

lucinka1104
13. jan 2009

môj malý tiež spáva s nami v postely, mne to zatiaľ veľmi neprekáža len ja jeho často budím 😒

danka.k
13. jan 2009

baby a keby ste svoje deturence prelozili do tej postielky ked zaspia??? nezvykli by si?? moj maly ked nechce spat v postielke tak zaspi v posteli ale potom ho prelozime

arieska
13. jan 2009

danka, náš sa väčšinou pri prekladaní zobudí. a najhoršie je, že väčšinou zaspíme pri kojení, tak aj z toho dôvodu spí s nami ☹ som v tomto nezodpovedná

danka.k
13. jan 2009

ten moj ked zaspi tak spi uplne tvrdo... aha tak to ked sa zobudi nie je dobre... tak ja uz potom neviem.. a ked ho das tam hrat sa s kolotocom tak sa neunavy a nezaspi???

stvura
13. jan 2009

Nas, akonahle sa mu nozka dotkne postielky je hore. Vobec nezalezi na tom kolko a ako tvrdo spal. Kolotoc po troch muzikach zacne vzdy nudit...

danka.k
13. jan 2009

no dievcence tak mate to tazke s tymi svojimi deturencami ked nechcu buvat v postielke... mojmu sa dnes pre zmenu nechce ist vobec spat...

stvura
13. jan 2009

Ja tiez pisem jednym prstom a v druhej ruke ho pri muzike natriasam (a to je hore od piatej) 😀

danka.k
13. jan 2009

no moj tu beha po gauci hore dole.. a ked daku hracku najde tak ju hodi na zem a tesi sa z toho... moj je hore asi od tretej... a to uz zaspaval a zazracne ozil

macka7
13. jan 2009

Ahojte babenky tak ja taky problem na stastie nemam Jessiku po kupani a papani polozim do postielky zavriem dvere a spinka.Ak dieta nechce spat v postielke tak sa tomu hovori ze ma pichlavu postielku.Skontrolujte to 😀

danka.k
13. jan 2009

moj ked mal 4 mesiace tak tiez do postielky a spal... a teraz by behal kade tade