Nechce spať v postielke. Čo s tým?

elanela
12. jan 2009

máme taký problém večer po kúpaní uložím malú do postielky a niekedy zaspí ale len tak pol hodinku potom plače nepomáha ani pohladkanie cumel nič zoberiem ju do lehátka vibračného a tam je spokojná a tam spinká do postielky nechce aj ked ju prenesiem hned sa zobudí a plače ukludní sa len v tom lehátku pritom cez den v pohode v postielke spí ale večer tam nechce čo s tým?

ajka123
13. jan 2009

moja mala spala ukazkovo v postielke do 5 mesiacov. Potom bola chora (nadcha) a vkuse sa budila a tak som ju kolisala na rukach, potom sa zase budila a to sme si povedali, ze zubky. A stale bolo nieco. Teraz ma 11 mesiacov a doslo to do takeho stadia, ze sme hocikedy v noci aj pol hodiny skakali na fit lopte a po 10 minutach uz bola zase hore a to sa opakovalo az do rana. Ja som bola totalne nevyspata. Kupila som knihu "kazde ditemuze dobre spat" Trosku som z tej drastickej metody upustila tak, ze malu som dala do postielky a ja som si lahla k nej chrbtom na postel tak, aby ma videla. Prvu noc plakala 45 minut a este raz v noci hodinu. Druhu noc zapala po 12 minutach a tretiu uz bez placu.

danka.k
13. jan 2009

nas maly ked nechce spat tak si ho dam do obyvacky do autosedačky tam sa chvilku pohra a zaspi... a potom ho prelozim a spi do rana

macka7
13. jan 2009

danka kolko maly prespi cez den?Mne nasa tak max 3hod.

danka.k
13. jan 2009

tie tri styri hodinky spi isto... niekedy ani to nie...

danu
24. jún 2009

silvikaa • 1d • Dnes o 07:44
Ahojte, neviem, ci sa na tuto temu uz niekde pisalo, ale nenasla som. potrebujemdost vazne poradit. mam tekmer 16. mesacneho syna, ktory od narodenia spaval vo svojej postielke. bez natrasania na rukach a pod. a tak isto cez den. nase zaspavania malo rovnaky priebeh - napapa sa, zaspievam uspavanku, pomojkam a dam do postielky a on sa sam ulozil a za 10 minut spal.

zrazu sa to zo dna na den zmenilo. maly si nechce do postielky ani sadnut a reve ako pavian. robi mostiky a ukazuje na manzelsku, ze on ide tam hajat. je pravda, ze bol chory, mal 6. chorobu nedavno a vtedy spal 3 noci so mnou, lebo mal 40-tky. lenze on uz predtym chory bol a tiez so mnou spal a potom sme nemali ziadny problem. alebo ked ho nieoc bolelo, vzdy som si ho dala k sebe alebo som s nim lezala kym nezaspal a nkdy sme nemali tento problem.

povedala som si , ze nepovolim a tak som ho davala do postielky. on tam vydrzal plakat hodinu a pol ako na raty( samozrejme, ze som za nim kazdych 10 minut sla, polubit ho a ulozit a pohladkat ) - podotykam bez slzy. to znamena, ze som ho ulozila o 10 doobeda a reval tam do pol 12 a potom som ho tam dala o pol 3 a zase, a potom o 20 vecer a zase a nic nepomohlo.....proste klasicke casy, kedy chodi spavat. vecer tym padom zaspal o pol 10 a rano je od 6 hore a vydrzi ist do vecera nespat. no vydrzi - samozrejme, ze mu spanok chyba a potom je zly a mrzuty a uplakany a nic ho nebavi.

toto je treti den boja a neviem ako dalej, nechcem nechat dieta plakat do nepricetnosti a on ma neskutocnu vydrz. najhorsie je, ze viem, ze ho nic neboli. on iba sedi, reve a ukazuje na postel, ze on ide spat vedla.

ako to mam riesit? stretli ste sa s tym? nemam cas ani navarit, ved to je hrozne a nechcem u neho vypestovat navyk, ze spi pri mne cez den i v noci.

prosim poradte, je to na nervy.

toto je treti den

luciaj • 1d • Dnes o 08:37
silvi, mozno je to len jedno z prechodnych obdobi ... ja som absolutny odporca toho, nechat dieta vyplakat, pretoze podla mna dietatu nedojde, ze v mojej postielke je dobre, tak tu budem spinkat, ale bude mat pocit, ze rodicia ho nelubia, preto ho davaju od seba prec ... ja by som ho dala na manzelsku postel a hotovo ... podla mna ho to urcite prejde a bude chiet opat svoje pohodlie v postielke.
mozno bude problem aj v tom, ze uz nechce "mreze" na postielke, mozno mu pri spanku vadia ... tazko povedat, v com je pricina, avsak moj nazor je taky, ze dieta si treba privinut, pomojkat a nenechat ho plakat. jeho totiz nemusi boliet brusko alebo hlavka ale dusicka ...a to boli viac ako telo.

lante • 2d • Dnes o 08:44
Vili toto robil keď som bola teraz v pôrodnici.....ale on nechcel byť ani len v spálni. No potom z maminy vypadlo, že raz ho dávala spať a bola v spálni mucha.....tá ho asi vyrušila zo zaspávania a doteraz ho máta. A doteraz mám problém so zaspaním...........teda mne väčšinou nejačí ako mamine alebo mužovi, ale musím tam s ním tvrdnúť kým nezaspí. Nemusím nič hovoriť, ani sa ho dotýkať........musí ma len vidieť. Predtým to bolo tak, že som ho uložila, dostal čajík, pusu, dudlík a išla som preč, Vili sa zvrtol nabok a zaspal.............
Inak ja som ho nikdy nenechávala vyplakať, lebo on hneď dostával také stavy, že prestával v tom plači dýchať a celý ofialovel, takže som si povedala, že ho predsa nenechám zadusiť.

silvikaa • 1d • Dnes o 10:59
ved ani ja nie som zastanca toho, ze nechat dieta vyplakat. lenze jemu nestaci , ze pri mne zaspi, on si vyzaduje, aby som bola pri nom cely cas. akonahle vstanem, alebo ho idem prelozit, tak je hore a place ako o zivot.neviem, co s tym.
navyse ked je hore, nic pri nom nepsravim, lebo samko je strasne aktivny a neposedi ani minutu. neviem, ako vyriesim varenie, kedze muz chodi o 7 rano do prace a z prace sa vracia okolo 18 - 19 domov a o 20 si musim ist s malym lahnut do rana....fasa nie?

katka.m • 2d • Dnes o 12:12
lucia: Ja som tak nechala voľný priebeh pri prvom synovi a dostala som ho z manželskej postele keď mal 6 rokov 😖 a ešte aj teraz sa vie dotrepať k nám do postele , čiže si myslím, že toto nie je riešenie.
silvika: Po chorobe to takto zvykne byť. Môj mladší je od Vianoc naučený zaspávať cez obed len mne na rukách. Nemusím však ním hojdať, stačí, že sa pritúlia a ja si pozriem telku. Potom ho jednoducho preložím. Ke´d mal horúčky, tak sme zaspávali takto. Večer som to zrušila ihneď ako vyzdravel. Trošku vymýšľal, ale my máme spálňu pri obývačke a tak na nás vidí. Ja si pozerám správy a odsávam mliečko a on zaspí. Určite nemá zmysle ho nechať vyrevať. Ale nemá zmysle ho nechávať ani v manželskej posteli. Jednoducho ho nechaj v postielke, skús plyšovú hračku, čítaj si pri ňom, ale nevyberaj. Skús ho nalákať tým, že tam dáš spinkať napr. medvedíka a teš sa ako mu je tam fajn, možno sa malý ulakomí a ľahne. Alebo kúp normálne bábiku a dávaj ju tam spinkať. Oni sú už dosť veľký a začínajú sa presadzovať. Každá chyba sa ti vráti 2x.

vanja
24. jún 2009

ja som svoju 9 ročnú dcéru nechávala spať u nás v posteli keď chcela a od dvoch rokov spinkala sama. Teraz mám 17 mes. dcéru, ktorá tiež nechce spať v postieľke, je s nami na posteli a nemám to svedomie uložiť ju do postieľky a čakať hodinu a pol kým sa vyplače a zaspí. Myslím si že bábo príde samo na to že je veľké a má spinkať samo. Nasilu ju nútiť nebudem.

martao
25. jún 2009

No moji chalani v postielke nespali takmer vobec. V noci sa mi nechcelo ich pri kojení vyberať a dávať zasa do postieľky. Tak spávali so mnou. Trošku to máme teraz pomotané. Nechcú moc spávať vo svojej izbe. V noci máme menšiu rošádu. Nakoniec to vyzerá tak, že decká sú vyvalené na manželských posteliach, ja s MM sa striedame v deckej izbe alebo v obývačke.

cestovatelkaandrea
25. jún 2009

nas drobec ked bol malicky tiez nechcel spat sam. vyriesili sme to s manzelom tak, ze sme odmontovali z postielky bocne celo a primontovali postielku k nasej posteli. drobec ma tak pocit, ze je vedla mna alebo manzela a pritom lezi vo svojom. dokonca teraz ked je starsi, tak sa ani nechce tulit ku nam ako ked bol malicky a tak prespi celu noc vo svojej casti postielky. je to len docasne riesenie lebo ked zacne chodit, tak budeme musiet bocne celo nahodit nazad a potom uvidime co sa bude diat. ale toto primontovanie jeho postielky k nasej nam dost pomohlo a on spi pokojne v noci vo svojom a my nie sme dokopani od neho

dididi30
25. jún 2009

nas drobec spi stale s nami v posteli, postielka ho nelaka...tyzden sme skusali a bezuspesne, nebudem ho trapit a nam to aj vyhovuje, lebo stale kojime 😵 😀

miska2207
14. feb 2012

ahojte maminky naša dcera ma 25dni a už teraz odmieta spat v postielke.nespi v nej ani cez ani cez noc.je to maximalne pol hodiny a potom nasleduje prišerny plač.ktory sa neda počuvať trha nam to srdce a utekame ju vybrať.myslite si že je dobre nachať tak male babatko plakať.tak cez deň spi na gauči a v noci s nami.poradte ako ďalej

anaxamon
29. jún 2012

ahojte, u na tiez nastal tento problem, ze dcerka v postielke v noci nevie spat, cez den spi v pohodke v noci iba do prveho dojcenia. Manzel ma pracu kedy vstava rano skoro uz okolo druhej, takze si ju vezmem do postele a spime potom tak ale ked ma volny den je to des, ja som nevyspata lebo bud mala place z postielky kazdu chvilku alebo je s nami v posteli a ja nespim bo furt kukam na nu ci ju manzel nepripucil, alebo ma kopne alebo pod. proste sa do postele nezmestime. Ake mate velke postele ze sa tam pomestite? my mame 180cm a je to malo a tak riesim, ako to spravit aby sme nevyhadzovali zbytocne peniaze na novu postel. Kupit jej uz klasicku postel, ale s nejakou ohradkou este dookola??

chovancova27
29. jún 2012

@elanela NO u nás to bolo tak, že do 4 mesiacov maličký krásne spával v postieľke, len som zhasla a on sám zaspal pri nočnom svetielku... ale od 4 mesiacov si uvedomil že existuje nejaká mama s prsníkom, budil sa aj 15x za noc, ešte som ani nestihla zaspať a už bol zase hore, malý závislák🙂 ale to som už nevládala k nemu vstávať, tak u nás sa to ani inak poriešiť nedalo... tak odvtedy spí snami v posteli... nejako nám to nevadí, zatiaľ to riešime tak, že ideme dokúpiť váľandu a pribuchneme ju k manželskej nech je viacej miesta a hotovo🙂 všeti budú spokojní🙂

duratlicka
7. okt 2013

@silvikaa Ahoj,neviem aky stary je tvoj prispevok,ze Ti dieta nechce spat v postielke,ale zaujimalo by ma,ako to dopadlo.Lebo nasa 21 mesiacov spavala v postielke,kym som si ju u svokrovcov nedala k sebe do postele.Teraz chce spat len so mnou a z postielky vie zivotunebezpecnym sposobom vyliezt.Tak my spime na manzelskej a manzel v kuchyni.To ale nasmu vztahu moc nepomoze☹

jarhal
7. okt 2013

tak aj ja potesim ostatne mamicky....nase vsetky 3 deticky spali od malicka s nami ..dokonca ti starsi dvaja spolu s nami na posteli...ale iba do veku skolky... 😀 potom si to uvedomili ze nie je vporiadku spat spolu s mamkou a ockom...

miku1
7. okt 2013

Moje tiež nechceli spať v postielke, tak som to vyriešila tak, že sme odmontovali jednu bočnicu z postielky, a teraz máme postel spojenú priamo s postielkou. Keď aj malú kojím, tak sa k nej trochu vtlačím, napapá sa a spinká ďalej. U nás toto zabralo jak na prvú dcéru, tak aj teraz na tú druhú.

zuzik22222
12. okt 2013

@cekina to iste mam aj ja,mam 2 mesacneho chlapceka,asi dva tyzdne spinkal v postielke,tyzden v kociku,no a teraz uz len u nas v posteli a presne,dam ho do postielky,pustim kolotoc a vydrzi asi 10 min,a uz reve na raty a zaspavame na rukach,to sa tiez zmenilo zo dna na den ani v perinke uz nechcel spat a teraz je to taky mix,aj ruky,to ho musim takto uspat a dat do perinky a este aj ked ideme vonku,v kociku nie a nie spat,najprv uspat a tak kocikovat,ale to musim mat stastie,aby sa nezobudil a vydrzal aspon hodinu,inac reve a reve...vraj to prejde,ked pojde z vanicky do sportoveho,lebovtedy uz pozeraju na okolie a zaujima ich to ako ked lezia iba vo vanicke,tak snad....

evca313
18. jan 2014

Aj my mame rovnaky problem. Mala ma15 mesiacov a spinkala v postielke. Uspala som ju na nasej posteli, prelozila do jej postielky a spala tam do rana. Boli sme na dovolenke doma, zijeme v zahranici, a ked sme sa vratili neostane vo svojej postielke dlho. Podotykam ze doma spala v postielke, nie s nami na posteli. Uz rozmyslame dat jej dole jednu stranu na postielke alebo jej postielku dat k nasej nech ma pocit ze je s nami. Vyklada si uz aj nozicku hore ako keby chcela vyliezt.

martam25
27. apr 2018

Ja by som sa chcela opitať že ake zmeny ste misleli mamičky.Môj mali ma 7 mesiacov a už nechce spávať postielke tak si ho davam ku sebe.