Nechce spať v postielke. Čo s tým?

nannky
27. máj 2009

Ahojte maminy, mam 17 noveho syna, ktory nechce spat v postielke. Pri kojeni zaspi a ked ho ulozim do postielky o chvilku zacne plakat a zase chce papat. Teraz to riesim spankom na rukach aby bol odstup medzi kojenim aspon hodinu, ale nemam ziaden cas pre seba. Mate podobne skusenosti, alebo nebodaj rady?

shaula
27. máj 2009

Nannky, jestli ti dobře rozumím, tak se narodil 17. 5.? No tak to má teprve 10 dní, to si mimi teprve hledá rytmus... Ještě neumí pořádně sát, tak se napije trošku a za chvilku chce znovu... Já jsem to sice osobně nepoznala, protože kluci byli na začátku spíš jen na UM, než jsem se trochu rozkojila, ale viděla jsem to v porodnici. I když každé mimi je jiné, určitě tu napíšou maminky, že jejich mimi se napije a chrní 3 hodiny... Taky záleží na tom, kolik máš mléka. Kromě toho jestli ti usíná u kojení, tak se skoro určitě nenapapal dosyta, když se za chvilku zase vzbudí. Zkus vydržet nebo kontaktovat laktační poradkyni.
Jinak když jsem se snažila rozkojit, tak jsem kluky taky přikládala co hodinu nebo půlhodinu, takže jsem měla pocit, že přirostu ke gauči🙂
Držím palce, abyste se brzy sžili a srovnali si rytmus tak, aby Vám to vyhovovalo oběma.

nannky
autor
27. máj 2009

shaula - vypadlo mi D, narodil sa 10.5. a ma 17 dni. takze mi odporucas kojit ako si zaziada? maly na rukach a vonku v kociku spi aj 2 hodiny, problem je ta postielka, nemozem potom doma nic urobit, ani sa poriadne najest.

shaula
27. máj 2009

Jo jo, to znám🙂 Já dodnes jím ve spěchu a klukům musím vecpat křupky, aby dali chvilku pokoj🙂
Kojila bych rozhodně podle potřeby, je to sice vysilující, ale myslím, že se to brzy upraví.
Nebo si zkus pořídit šátek nebo ergonomické nosítko, případně pro takové malé mimi by byl dobrý i babyvak - bude spokojený, že je u tebe, a ty budeš mít volné ruce.

veronika81
27. máj 2009

nannky, myslím si, že to nie je o tom, že by nechcel spať v postieľke. U nás bolo to isté, malý sa najedol, na rukách mi zaspal, dala som ho do postieľky a za 3-4 minúty bol hore a veľký plač.. Dieťatko si ešte iba zvyká na tento svet, potrebuje sa adaptovať a hlavne potrebuje cítiť maminku! Treba ho nosiť, koľko si zažiada, musí sa cítiť bezpečne a to bude jedine u teba.
Presne viem o čom píšeš, ja som tie prvé týždne bola úplne ako mrcina, raňajky za minútu s jednou rukou, stalo sa, že cez obed som ešte bola v pyžame, čo som sa nevedela ani prezliecť 😀
Dobrá vec je tá šatka, ale mne v tom malý nechcel byť, iba sme sa nosili a nosili. Neboj, že by si ho nejak rozmaznala a naučil by sa na ruky, takéto maličké detičky to ešte potrebujú.
Len sa noste, papajte koľko si vypýta, hoc aj každú hodinu, treba to vydržať, nepotrvá to večne. U nás to bolo asi 6-7 týždňov, potom sa úplne zmenil, po papaní ho môžem dať do postieľky aj keď je hore a za pár minút mi zaspinká sám 😵
Držím palce, užívaj si to a na domácnosť sa vykašli 😀

lenkicka
27. máj 2009

ahoj shaulo, mám pro Teba řešení...pořiď si šátek 🙂 . Měla jsem na začátku podobný problém...pořád u prsa, nic jsem neudělala, do koupelny na vyčištění zubů jsem se dostala až v poledne 😀 . Se šátkem to bylo super. Volné ruce, malý spokojený, protože měl pocit, že se vrátil do bříška adomácnost klapala v pohodě. Když mi tam usnul a mi se chtělo taky spát, tak jsem si lehla na bok jako těhotná a spali jsme spolu.
Mrkni se i na nějaké článečky na netu o šátcích...pro mimi je i super do budoucna...a další vekliká výhoda byla, že Šimi vůbec netrpěl na prdíky 😀 ...vlastně nevím, co to je 😀 😀 😀
Vím, že spaní v poloze vajíčka a přes den šátek mu hodně pomohly...

lenkicka
27. máj 2009

shaulo, to nebyla rada pochopitelně pro Tebe, ale pro Nannky 😀 😀 😀

mildickova
27. máj 2009

u nás také stejné začátky 🙂 opravdu se osvědčil babyvak nebo jak radí holky šátek ( ten jsem ale neměla, příště bych určo pořídila ) je ještě hodně malinký, hledá si rytmus a vůbec si prostě zvyká na život mimo mamču, neboj bude líp, ikdyž...nestíhám se pořádně v klidu najíst ještě dneska, malýmu bude rok 😉

danu
27. máj 2009

je este malicky a v tejto teme sa hovori o batolatach ale skus precitat mozno ti to pomoze 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

nannky
autor
28. máj 2009

maminy dakujem za skusenosti, poskusame alebo vydrzime 😀

fifinna
28. máj 2009

nannky, ja som mala to iste, pokial som maleho prelozila do postielky hned bol hore. V noci som to riesila tak, ze som ho kojila po leziacky v posteli a ked zaspal nahodou skôr ako ja, tak som mu len po tichu vybrala prsnik z ust. Cez den som to robila tak, ze som chodila s nim stale von, tam vydrzal spat v kocari aj tri hod. bez jedenia. Doma by sa kojil aj kazdu pol hod. Ale tu neslo o to, ze bol hladny, proste chcel byt na prsniku. Ja som ho skôr ako pod 1,5 hod. na radu Dr. nekojila. Prve tyzdne som tiez doma nic nespravila. Potom, ked uz nepotreboval tolko spat a nemusela som ho kocikovat po vonku ( doma by bez prsnika v ustach nespal ) tak som zacala konecne upratovat , ale s nim na rukach. Varila som tak, ze som ho mala v kocari v kuchyni, aj si musel chvilku poplakat, ked som potrebovala obidve ruky, ale co som mala robit. Teraz uz pekne spava sam , uz nekojim, a pri vareni sa pekne zahra sam, takze na nic si nezvykol. Skus maleho cez den uspat v posteli po leziacky pri kojeni a ked sa prebere, tak mu daj znova prsnik, mozno si potrebuje este potiahnut a zaspi dalej. Nam sa to tak okolo tretieho mesiace osvedcilo.

majsan
28. máj 2009

ahojte moj maly ma pomaly 10 mesiacov a stale spi s nami na posteli.chcela by som ho naucit spat v postielke ale neviem ako. ked zaspi a ho prelozim hned je hore a place.este kojim a tiez zaspava pri prsniku niekedy.ani v kociari mi nechce spat ani vonku

onlika
28. máj 2009

nannky, tak ako radia vsetky maminy. U nas to bolo rovnake, priblizne tych 6 tyzdnov som mala pocit, ze len kojim a prebalujem a drzim na grganie 🙂. Potom sa to upravilo samo 🙂. Takze koj na poziadanie, ale aby stravil mliecko a nebolelo ho brusko, nechaj medzi kojenim cca 1,5 hodiny pauzu. Pocas krmenia sa ho snaz budit, aby nespal, ale papal, mal by aktivne sat aspon 10 minut, striedaj prsia, aj aby si ho zobudila, aj aby sa Ti poriadne rozbehla laktacia. No a nam tiez pomohlo nositko, konecne sa dalo aspon nieco spravit. Obcas to robim aj teraz, ked je maly moc mrzuty a potrebujem nieco spravit, tak si ho nalozim do nositka a pracujeme spolu. Matko je spokojny, lebo je na rukach a vsetko vidi 🙂.
Prajem Ti vela sil, upravi sa to, neboj, prvych 6 tyzdnov je strasnych, potom do toho 3. mesiaca to je este tazke, ale potom uz je to len radost. Tym ale nechcem povedat, ze domacnost ako zo skatulky, dieta potrebuje vela pozornosti a pokial cez den toho vela nenaspi, ako v nasom pripade, tak toho moc nestihnes a si rada, ze sa stihnes najest 🙂. Ale uz to nie je take tazke ako na zaciatku, dietatko uz ma aky taky rytmus a uz si na seba zvyknete 🙂

majsan, neviem Ti poradit, mas uz celkom velkeho synceka a tam to uz bude skor o zvyku ako o potrebe citit mamu ☹. Skus mu dat do postielky nieco Tvoje, tricko, nocnu koselu, proste nech Ta citi

mracik
28. máj 2009

nannky, pre také malé dieťatko je prirodzené byť v matkinom náručí. Niektoré detičky to vyžadujú viac, iné menej... Takže najlepšie by bolo kúpiť babyšatku, alebo babyvak, tak môžeš mať dieťatko pri sebe, kojiť ho a ešte aj stihneš čo-to porobiť. A ak ho predsa potrebuješ na čas uložiť, tak je fantastická vecička hacka http://www.noseniedeti.sk/hacka je na pružine, preto, keď do nej dieťatko uloží, to pohojdávanie ho upokojí a spí ďalej. 😉