Nechce spať vo svojej postieľke. Ako to vyriešiť?

dadak
29. júl 2008

chcem sa len opytat ako to riesite vy. moj maly odmalicka spaval sam v postielke. zo zaciatku som sa natrapila, ale vzdy tam pekne spal...rano, poobede a i vecer. problem nastal teraz. zacali mu ist zadne zubky, je velmi nervozny a este k tomu tie burky, ktorych sa tak bal...zobrala som ho na noc do postele k nam a odvtedy, vzdy ked ide spat a idem ho dat do postielky tak spusti taky plac...trochu ho necham. niekedy zaspi, ale iekedy mi je ho luto, tak ho zoberiem ku sebe...manzel doma nie je, a starsi spi so mnou odmalicka...asi som blba, ale necham ho trochu vyplakat, jednoducho som unavena uz z toho. 2 deti v jednej posteli, nikto sa z nas nevyspi...myslite si, ze to nemam vzdat a trochu ho nechat poplakat? ked mne je ho luto...neviem, na jednej strane sa citim ako zla matka, ze starsieho som naucila na moju postel a teraz je to pre mna velmi tazke...ako to riesite vy?bojim sa, ze ked ho cez to zle obdobie necham spat u mna, ze si zvykne...neviem

tanja61
29. júl 2008

ahoj dadak....no ja som s malym tiez nemala problemy zo zaciatku pekne spinkal v postielke ale tiez mu zacali ist zubky tak bol nekludny a riesila som to tak ze som si ho davala kk sebe do postele ale babo si rychlo zvykne a tak je problem...momentalne som na SK na dovolenke a nemam so sebou postielku takze maly spinka zase so mnou na posteli co nieje velmi dobre a tiez neviem ked sa vratime ako budem riesit tuto situaciu...ci nechat plakat?no mne je luto ked maly place ale na druhej strane skusit ako dlho mu to potrva a mozno bude len truc a potom pekne zaspinka...alebo ho skus prelozit ked zaspinka a nechaj ho tak do rana..a kazdy den ho nechaj trebars zaspinkat na posteli a sup potom hned do postielky,ked sa preberie supni mu cajik alebo dudu aby dalej spinkal 😀 tak moja domienka..ale tvoje starsie babo ,no s tym by som robila nieco aby nespinkalo so mnou na posteli lebo to sa naozaj nik nevyspi okrem deti 😀 a uz ma aj vek aby spinkal sam..aj ked je nam luto ze placu ale inak sa to naozaj neda..tak neviem drzim prsty

adetka
29. júl 2008

dadi... a co takto nechat chlapcov spat samych na manzelskej posteli... a vy si zriadte druhu spalnu 😉 ... to bol zart... neviem poradit... mne Mirka na velkej posteli nechce spat... stale sa pyta do svojej... asi sa v nejciti bezpecnejsie

lienka79
29. júl 2008

nasemu malemu sa taketo obdobia striedaju v kuse..
Spaval sam,dokym sme neostali v nemocnici,ked mal 8 mes,potom isty cas zaspaval s jednym z nas..
Potom sa nam ho podartilo naucit sameho,az kym manzel neodisiel na sluzobku,maju velmi silny vztah a zase sme sa vratili k starym zvykom...
Ale vzdy,ked mal taketo "tazke : obdobie...sme urobili to,co chcel on..Lebio enslo len o take mrncanie ,vzdy velmi plalak a aj napriek unave nevedel zaspat sam..
Potom,ked uz bolo obdobie kludu..tak sme ho oducali...Nenechala som ho vyrevat,ale vzdy som prisla,alebo manzel,ukludnili,an jniekolkokrat,kym nezaspal..ale nevzali sme ho do postele..az sa po par dnoch oducil a uz zase dlhe obdobie zaspava pekne sam...
Jednoducho moja rada znie..podriadit sa dietatu..
Ked len skusa..nepopustit...ale ak ide o ozajstny strach,alebo ako by som to nazvala...potrebu bl.iskosti..tak mu to dopraj 😵

lienka79
29. júl 2008

ospravedlnujem sa za preklepy

sirinka
29. júl 2008

ak naozaj chces, aby spal vo svojej postielke, musis vydrzat par preplakanych vecerov - noci. ja som malu radsej nosila v noci na rukach, ako ju dala do postele, ale tvoj uz je asi moc velky na to. a co takto skusit aj starsieho do vlastnej a navnadit ich, aby boli spolocne v jednej izbe sami...ze su uz velky a tak. urobit z toho pre nich taku hru

martinka16
29. júl 2008

Ahoj Dievcata...

Aj my sme mali obdobie,vlastne od malinkata spaval samko vo svojej postielke...az kym sa v nej nenaucil postavit...to uz potom bolo tazke a navyse ho nova kreacia stavania sa velmi bavila...tak sme ho zacali uspavat v nasej manzelskej posteli,je tomu tak dodnes a potom ho prekladame do svojej postielky a tam spinka celu noc az do rana a ked ocino odide do prace a maly sa preberie tak si ha vezmem k sbe a tulkame sa...Ved onedlho vyrstie a uz nas nebude tak intenzivne potrebovat tak preco si to nevychutnat a skoncit to skor ako bude on sam chciet...Samozrejme byvaju aj noci kedy ma zle sny alebo ho pobolieva brusko a aj vteyd je so mnou a s ocinkom a nejak sme nepocitili ze by sme sa zle vyspali...

zuz11
29. júl 2008

tu je [par podobnych tem
Spani ditete v posteli rodicu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Spaní s rodiči v posteli,jak ho odnaučit? https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Postielka-spanok https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zabga88
30. júl 2008

Ahojte! Moja malá spinkávala od malička s nami v posteli ale kedže manžel bol v zahraničí bolo to v pohode.
Ale teraz je doma a tak musím malinkú uspať v posteli a preložiť ju do postielky ale aj tak sa nad ránom pýta ku nám. Neviem ju od toho odnaučiť. velmi by som chcela aby zaspinkávala v postielke. aj cez deň ju musím uspať na rukách a spinká v postielke

charlinka
30. júl 2008

Ahoj, já mám podobný problém. Moje dcerka spala od 10.měsíce ve svém pokojíku (je pruchozí s naší ložnicí), krásně sama usínala v postýlce. před měsícem jsme jí dali už větší postel, v klasické miminkovské jí bylo těsno a od té doby i když sama usne každou noc přijde k nám a spí s námi. Ted je léto, dost často cestujeme tak na dovolené vždy spí se mnou ale doma bych ráda aby spala celou noc. Mám ji vždycky přeložit do své postýlky? ona se vrátí i třikrát za noc za námi, prostě ví, že muže vylézt a lehnout si k nám a ani o tom kolikrát nevíme, protože přijde potichu a nenápadně. Tím si i zvykla na to že s námi spinká a proto kdykoliv se v noci vzbudí tak přijde za námi, protože cítí že s ní nikdo není, předtím problém nebyl.

sirinka
30. júl 2008

charlinka a ma nejakého svojho plysaka co s nim spava? mojej sestre pomohlo, ze mala v kuse pri sebe jednu maminu zasteru, volala ju mamuna a vsade ju vlacila...

xxmargaretka
30. júl 2008

ahoj..ja by som skor skusila na tvojom mieste toho starsieho dat do vlastnej postele pretoze on uz by mal mat trosku rozumu a dat si to vysvetlit..anka ma rozne obdobia no aj ked strajkuje tak po zaspani ju prenesem..

mata78
2. aug 2008

ahojte.
našu malú som uspavala od narodenia iba na našej posteli a ked zaspala tak som ju preniesla do postielky. mali sme aj také obdobie, že som ju preniesla v noci k nam do postele, lebo sa casto budila s plačom a mne sa nechcelo stale vyliezat z postele. bolo to najmä ked jej isli zubky. ale všimla som si, že zvykla plakať aj ked už mala v postielke malo miesta. teraz už vyše mesiaca spava sama vo svojej izbyčke na veľkej posteli ( ma tam zábranu , aby nespadla) a spi oveľa lepšie. prespí pekne celú noc. a rano si vždy ked sa zobudí (o 6.00 hod ) pride ľahnuť k nam do postele. a niekedy sa jej podarí este také dve hodinky pospať.

bibula
3. aug 2008

😀 😀 😀 aka hororova tema....
ondrik stale medzi nami.... 😅

tanicia
14. sep 2008

Náš malý spí vo "veľkej" posteli aj cez deň - on má postieľku na vstávanie, hranie a učenie sa chodiť. To by mi v podstate tak nevadilo, ide však o to, že cez deň, keď tam spí sám, ho musím pravidelne kontrolovať, aby z nej nespadol. Má tam kopec vankúšov, ale on už všetko prelezie a akonáhle sa zobudí, okamžite sa dá do pohybu 🙂 Takže som vkuse v strese, či už už netrčí hlavou dolu z postele, chápete 😝 To isté je samozrejme aj večer až pokiaľ nejdeme spať aj my. Keď ho po zaspaní preložím do malej, do 20 minút je hore.
Máte s týmto nejakú skúsenosť, kedy ste deti naučili zliezť z postieľky tak, aby nespadlo? Ešte sa asi načakám, že?

zuzadam
18. jan 2010

Je to individualne.Moj syn od "perinky" nenavidi postielku. Co uz,hlavne ze je zdravy 🙂 Dodnes ho tam mozem ulozit iba spiaceho. Cez den zasa spinka v kociku a niekedy prespinka aj 4 hodky.

jankapiknova
18. jan 2010

No my pre istotu postielku uz ani nemame 😕 , ja som si tak super naucila ze spinkava s nami v posteli. 😉

martinka17
19. jan 2010

ako to riešite aby nespadol, alebo je pri vás stále aj manžel?
lebo ja som sama, dala som si vankúš a deky na druhú stranu,a le občas som ho už našla dosť blízko po okraji, rád v spánku cestuje po posteli. Našťastie, zatiaľ spíme spolu len zrána, občas celú noc, to tak raz do týždňa, lebo mu idú zúbky a strašne ho to bolí.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzula20
23. jan 2010

ahoj fiduska, ako sa mate?
No my sme postielku zrusili prednedavnom a mala spava uz vo velkej v detskej izbe, manzel jej tam spravil bocnicu, takze nevypadne ked sa prevaluje.

dorotka25
24. jan 2010

Ahojte maminky....urcite sa najde medzi vami aspojedna,ktora ma problemy s uspavanim a spankom svojho drobca.Pred rokom sa mi dostala vdaka jednej uzasnej zene do ruk kniha KAZDE DIETA SA VIE NAUCIT SPAT....10 mesiacov som mojho syna uspavala bud v kociari,na rukach,alebo dokonca v autosedacke....nehovoriac o tom,ze ked som ho uz uspala v noci sa mi budil aj 13x.....bolo to nieco strasne.Moje vedomie pracovala na minimalne obratky a citila som sa ako neschopna matka....ako matka ktora si nevie dat rady s vlastnym synom. BYvala som zufala,nevrela,podrazdena,psychycky uplne na dne a hlavne navyspata....
Po precitani tejto knihy sme sa s manzelom nahnevali a rozhodli sa vyskusat to...ale tak,ze nepovolime za ziadnu cenu.....a oplatilo sa.Maly sa uz prvu noc zobudil len raz a to na papanie....nakoniec po proch nociach nam zacal zaspavat sam a konecne som sa ja zacala usmievat a vychutnavat si matersku.
POkial by mal niekto zaujem,nech mi napise a ja mailom "tento zazrak...knihu" poslem......
Ved aj my sme len ludia aj ked s krasnym titulum MAMA 🙂
moj mail: zuzana.hanuskova1@gmail.com

jaaty
25. jan 2010

dorotka je tu téma presne podľa názvu tejto knihy 😉

daisy33
25. jan 2010

nasa ,aôa uplne na zaciatku spavala sama, ale asi po mesiaci uz s nami v postielke. bolo to lepsie aj ked som kojila a aj ked nevedela spinkat, zaspavala len pri kojeni. mala som obavu ze ju nenaucim spavat samu. asi okolo 10 mesiaca ked som ju zacala aj prikrmovat umelym mliekom som ju zacala ucit zaspavat aj bez kojenia. islo to pomaly, najskor zaspavala u nas na posteli a sme ju prelozili do postielky. le neskor sa naucila zaspavat aj sama vo svojej postielke. a to bez kriku a placu.