Nechce spinkať v detskej izbe. Ako ju donútiť?

natana
2. aug 2006

Chcem poprosiť o radu. Mám štvorročnú dcérku, ktorá každú noc pricupitá ku nám do spálne. Ako ju to mám odučiť bez toho aby nepreplakala v izbičke celú noc. Ďakujem za všetky dobré rady a tipy.

gabriella2
5. sep 2006

Naša Kristínka spí vo svojej izbe od 8 mesiacov a neboli žiadne problémy, tiež prespí celú noc. Aj my sme ju dali kvoli tomu, že sme ju zbytočne vyrušovali a tak isto ja som bola hneď hore pri jej každom pohybe. Je sama v izbičke a má kludnú noc ona i my.

domcek
11. sep 2006

No tak to vam gratulujem dievcata nas synacik bol od zaciatku snami v izbe pretoze sme byvali vpodnajme a mali sme tam spalnu kuchynu a obyvacku takze ina moznost nebola. Uz pomaly dva roky byvame v novom dome a maly ma sice valendu ale v nasej spalny lebo nechce ani pocut o tom ze by mal byt sam a to sa k nam este obcas aj prikradne v noci alebo ked ideme v noci cikat tak hned sa ulozi u nas v posteli. FAkt neviem ako ho dostat do jeho izby.

sarkaa
25. sep 2006

Mys bydlíme s naším tatínkem a tak máme pro sebe jen jednu místnost.To se trošku odrazilo i na spánku a tak od nějakého 4měsíce spinká malej s námi.Zatím nám to nijak nevadí a zkoušeli jsme i jestli bude spít sám v postýlce a ani s tím není problém.Ale moc se bojím,že až bude mít Pája svůj pokojík nebude v něm chtít spát sám ☹

lucie7
18. okt 2006

naše dcera s námi spí asi od 3/4 roku. V podstatě v době kdy se naučila stát v postýlce si pláčem vynutila,že bude spát s námi. Zkoušeli jsme to ji nechat lidově vyřvat, ovšem po dvou hodinovén pláči, kdy ve stoje usla, spadla do postele,pád ji probudil a tak zase vstala a řvala prostě zvýtězila. Já navíc chodím na noční směny,takže o nějaké pravidelnosti ve způsobu usínání nemůže být vůbec řeč. Teď protože to vypadá,že se tak brzy od nás neodstěhuje v noci, kdy usne u sebe,ale za hodinu přijde, jsme si nechali udělat novou větší postel.A někdy je to moc přijemné když se okolo mne omotá a nebo se ráno spolu probouzíme.Doufám jen,že tento výchovný efekt pocitu bezpečí, bude v budoucnosti zůročen

cukrikk
21. okt 2006

deti maly 4 tyzdne ked zacali same spinkavat vo svojej izbe 🙂

evatu
21. okt 2006

Ja by som chcela mat dietatko aspon tri mesiace pri sebe..

leili
27. okt 2006

Naša dcérka bude mať 6 rokov a takmer každú noc ai okolo 2.00 príde k nám do postele. Niekedy mi to vadí, hoci vadí je silné slovo, ale je pravda, že človek sa potom až tak pohodlne nevyspí, ale nikdy jej to nevyčítam, keď ma v noci kopne, tak ju upozorním, je jasné, že sa krúti dookola, až sa bojím, aby som jej neublížila, keď má hlavu pri našich nohách, ale som strašne rada, že ju mám pri sebe. A hoci tam spíme natlačení ako sardinky, je to krásne, mať ju pri sebe. A môžem povedať, že máme naozaj krásny vzťah. Keď je veľmi unavená, že ide napr.neskoro spať, tak prespí celú noc vo svojej izbe, tak sa jej zase ja ráno opýtam, čo nás neprišla v noci pozrieť, tak sme si už na to zvykli. Takže ja to za nič nenormálne nepokladám, keď dieťa príde v noci k rodičom.

janetka
8. nov 2006

ahojte, chcem sa spytat na vas nazor..lebo stale s tym nie som vnutorne vyrovnana.. moj jakubko ma 15 mesiacov a so spinkanim nema ziadne problemy, dokonca sam zaspinka, ze polozim ho do postielky, predtym dame dobru noc hrackam a on sam za chvilocku zaspinka, obcas mrknka, ale 80% hned zaspi. Tym, ze sme mali postielku v spalni, tak sme ho dost casto vyrusovali chodenim, otacanim sa na posteli, kychanim, a pod :o) .. moje kamosky "vystahovali" drobcov v podobnom veku do svojej detskej izby, ja som s tym moc nesuhlasila, lebo som si myslela, ze mi bude smutno za jakubkom, ked sa precitnem a neuvidim ako spokojne spinka... ale nakoniec na zaklade toho nasho "sramotenia" som sa rozhodla, ze ho prestahujem aj ja do detskej, je to izba hned vedla spalne a pouzivam este aj vysielacky. Pre jakubka je to lepsie, lebo pekne spinka, nikto ho nerusi, my s manzelom mame pre seba viac casu, mozme sa vypravat, smiat, atd. ALe aj tak ma stale mata, ze co ked sa mu tam nieco stane, a ja budem vedla a nebudem o tom vediet a pritom kebyze je pri mne mu mozem pomoct... co si myslite vy? Nechali by ste ho v detskej? alebo prestahovali spat do spalne? j

ukana
8. nov 2006

janetka, možem ti len závidieť, že máš také ukážkové dieta, pokial nie je chorý alebo sa často nebudí, kludne ho tam nechaj spinkať.A ked máš este vysielačku.. 🙂 Len ty osobne ešte nie si s tým asi moc vysporiadaná 😉
Nech ťa manžel uteší a uistí, že všetko bude v pohode. Náš malý má 3 a pol, a ešte stále nie sme tam, kde vy teraz. Každú noc k nám prilezie 😠 Tak sa teš, že máš také zlaté mimčo..

lucisa
8. nov 2006

Vzhledem k tomu, že jsme donedávna měli jen 2+1, spaly dcery s námi v jedné ložnici. Já navíc dost dlouho obě dcery kojila a nedovedu si představit, že bych je už třeba od 4 týdne přemístila vedle a v noci 5-6x vstávala a chodila po bytě, abych nakojila, to bych se asi vůbec nevyspala.
Když už holky povyrostly, tak v noci přelézaly z postýlek k nám. Proto jsme si pořídili postel 2x2 metry. Sice byl ze začátku problém sehnat tak velké prostěradla, ale teď už máme své obchody.
Asi 2 měsíce zpátky jsme dodělali půdní vestavbu a tím vznikla naše podkrovní ložnice a ložnice dcer. Starší dcera se tak těšila, že má konečně "svoje", že vůbec neprotestovala a spí tam. Občas se v noci stane, že se vzbudí a buď přijde nebo mě volá, ale je to fakt výjimečně. Mladší (2 roky) má stále postýlku u nás, budí se v noci ze sna často, ale stačí, když ji přes tyčky postýlky chytnu za ručičku a zase spokojeně spinká dál.
Vůbec nám její přítomnost nevadí a abych byla upřímná, naše pediatrička říkala, že je to naprosto v pořádku. Dítě samo pozná, že už je čas být sám a až do 15 let s rodiči určitě spát nebude 🙂 🙂 🙂 .

artep26
9. nov 2006

Moje dcera spala ve svém pokoji od svých 14 měsíců. Nečinilo jí to žádné problémy a byla spokojená. V noci jsem k ní vstávala max. 2x a to jen z důvodu napití. Měli jsme 2 + kk takže pokoje byly těsně vedle sebe. Neměli jsme ani "chůvičky", nikdy se mi nestalo, že bych ji neslyšela, na to mají maminky speciálně vycvičený sluch 🙂 . Něco jiného je, pokud pokoje nesousedí, to bych se také bála nechat ji samotnou.
Dnes je jí 6 a kousek, má své "nové království" a je naprosto spokojená. Samozřejmě když je možnost, tak přicupitá k nám 😀 😀

domcek
9. nov 2006

lucisa no tak to ti ticho zavidim. Moj syn ma 4roky a stale spava snami v izbe uz som to tu aj pisala pred casom ze ani zam spat nechce ist musime ho stale chodit ukladat. Teraz sme sa rozhodli ze mu kupime nabytok do detskej izby ze ked ju bude mat krasne novucicko zariadenu bude tam chciet spinkat. No radost z izby je ale nie co sa tyka spanku takze fakt neviem ci mi aj s 15 rocnym chalanskom nebudeme spavat 😀

maca77
9. nov 2006

domcek, u nás je pravidlo, že náš malý k nám pricupitá každú noc okolo 2,00 -3,00 hod. akoby mal nastavený budík. aj novú izbu sme mu zariadili, tak spal tam do rána asi jedenkrát. my sa zatiaľ smejeme, že to je naša antikoncepcia - čo nestihneš večer, v noci nedobehneš .. 😀

janetka
9. nov 2006

ukana: no je pravda, ze problem mam skorej ja, ako on 😲 ale pomalicky si zvyknem snad na ten pocit... manzel je s tym vysporiadany od zaciatku... on taky problem nema ... neni lepsie byt muzom ? 😀

domcek
9. nov 2006

maca no nas uz knam asi mesiac v noci necestuje. Ale vecer zaspava v nasej posteli a ak ho chceme nahodou preniest a on este nespi tak je velmi zle. No a ked sme mu povedali ze ked raz budeme mat babatko ze pojde do svojej izbycky tak to pekne prekrutil ze on bude pri nas a do male pojde do inej izby.

andrea.m
20. nov 2006

mám 3 ročného synčeka a čakám druhé bábo.filipko tiež odmieta spať v detskej izbe.vyriešili sme to kúpou rozkladacieho kresla ktoré je hned vedla postele na mojej strane.až potom je nachystaná detská postieľka.nekonečnými rozhovormi som mu vysvetlila,že musí spinkať na kresielku,aby nekopal maminke do bruška v ktorom spinka jeho sestrička,lebo by jej mohol ublížiť.a neustále mu prizvukujem,že aj babo bude spinkať samo v postieľke.samozrejme že ked v noci prelezie že mal zlý sen tak ho nechám pri nás.ked sa porozkladá veľmi ide na kreslo manžel,alebo ja.tým že to kreslo je hned vedľa to nejak nezneužíva a pelieza zriedkavo.kedy začne spať sám v izbe nechám naňho,nemienim to riešiť.verím že vo dvojici to o pár rokov spolu zo sestrou zvládnu ľahšie.ak nie budeme všetci v jednej izbe a hotovo.

georgine
20. nov 2006

ucila jsem mojeho synecka v detském pokojícku kdyz mel rok a 4 mesíce... meli jsme tam puvodne loznici, ale kdyz se clo¨vek jenom pohnul nebo jsme si neco rekli uz se na nás poocku koukal... takhle to dál neslo... 😖

byl od malicka zvyklý spinkat ve sve postýlce, dokonce by mi ted ve velke posteli neusnul.. 😒 ale nelituju toho.. polozim jej do postýlky a jdu si delat to co potrebuji a on se tam kouká z obýváku na telku a pak usne.. jinak je to zlaticko a celkem si dá říct.. 😉 preji hodne trpelivosti a myslim si ze je lepsi zavcasu at si ty vycurane deticky nedelaji nároky.. 😀

zonja
1. dec 2006

my jsme malého zkoušeli nechat spát ve své postýlce v ložnici, ale když se vzbudí, tak po půlnoci, tak jde k nám do veliký postele, nějak nemohu u něho hodinu sedět, jinak bych si vykloubila ruku. teď mu tatínek dodělal postel v dětském pokojíčku a sám se do ní těší, ale v noci zase přijde. tak asi s ním začně tatínek spát v pokojíku, ale až se v noci vzbudí, tak k němu přejde. alespoň nebudu s miminkem, až se narodí, rušit oba a budou vyspalí.

vavka33
7. dec 2006

Moja dcera dostala na narodeniny ako dvojrocna svoju velku postel,s ktorej sa strasne tesila,takze sa tam ulozila hned prvu noc a spinkala tam.Nikdy neplakala,ze tam nechce spat-naopak.Ale asi to bude tym,ze som ju nikdy nenechala spat v posteli pri mne,ani ako miminko,prave koli tomu,aby si na to nezvykla.V 4 rokoch sme jej kupili tu taku poschodovu co ma dolu stol,skrinu a spava tam.Nemam s nou ziadne problemy,zeby sa tlacila k nam.Niekedy si spravime babsky vecer a spi pri mne,ale bere to inak,ako hru a vazi si to,nie vymrnkanu potrebu spat pri nas v izbe alebo nebodaj v posteli.
A viem,ze ani svoju druhu dceru nebudem ucit spavat pri nas,aj ked tatino sa uz tesi,ako si ju da k sebe a budu spolu spinkat-tak som povedala,ze tak to tazko. 😀 Vypadam ako tyran,ale fakt to pomaha a dieta je samostatne a bude spinkat vo svojej posteky a izbicke.

andrea.m
7. dec 2006

vavka ale trošku to závisí aj od povahy dieťatka.a dievčatká sú v týchto veciach viac popredu ako chlapci.no porovnám až ked bude tamarka na svete.tiež som filipkovi obmedzovala pobyt v našej posteli na minimum,lebo som po sekcii mala strach a poterbovala som priestor a aj tak je taký zmojkaný.joj keby sa podal na tvoju vanesku ta to by bolo také super.

escada17
6. apr 2007

ahojte, my mame takmer 2r. dievcatko a postielku ma s nami v spalni, aj to sa este niekedy zobudi a berieme ju k sebe alebo s nou muz ide do obyvacky, aby som aspon ja spala ( som tehotna ). tak si vravim, ze to sa vyriesi, ked pride druhe, trosku dorastie a budu uz dvaja v izbe, nebudem sa zle citit, nechat ich tam. Ja som z tych, co nedokazali dieta ucit tym, ze nechali vyplakat. Mne hned prislo zle od zaludka, ja som ju stale radsej a rukach uspala alebo potom jednoducho zaspala pri nas..

maca793
6. apr 2007

moje dvojičky spali vo svojich postieľkach vo svojej izbe samé, keď mali 9-10mesiacov. mali pootvorené dvere na izbe a ja tiež na svojej izbe. v noci som ich chodila pozrieť, či sú v poriadku. takže od tej doby spia samé vo svojej izbe a ani sa tomu nebránili. dokonca sa hanbili spať so mňou. chceli samé. 😉

escada17
6. apr 2007

tak je podla mna lahsie, ked su dve...si nahovaram, este ze uz je druhe na ceste... 🙂

janula_nz
15. máj 2007

moja mala mi od 1roka spava sama v izbe a bez protestov. teraz bude mat rok a pol. proste ju dam do postele, zavriem dvere a hotovo. ani nemukne a pekne zaspinka 🙂

escada17
15. máj 2007

inak moj muz sa jedneho dna asi zblazni, ked s nami mala nebude , neviem, ako by to mohol bez nej raz vydrzat 😀 ja si to zatial tiez vychutnavam, ale ked uz budu dve, tak, ked druha dcerka trosku dorastie, budu spolu v izbicke..

maca793
18. máj 2007

ja si myslím, že ´keď dieťa má okolo 2 rokov, tak ho treba naučiť spinkať vo svojej izbe a nie s rodičmi. lebo potom si ťažko zvykne samo spávať. síce moje duá spávali samé od 10mesiaca, ale izby boli len prepojené dverami. teraz sa nijak nehrniem nechávať spinkať samú v izbe najmenšiu, lebo sa o ňu bojím. aj v noci sa niekoľko krát zobudím a skontrolujem ju, či je v poriadku. počkám ešte rok, a potom ju dám spinkať do izby so sestričkami.- 🤐

matar
19. máj 2007

ja som konečne naučila našu mlaú spinkať samú vo svojej izbe. už som to skoro vzdala, lebo večer som musela pri nej ležať aj hodinu, kým nezaspala a v noci vykrikovala aj 8 krát, že chce ísť za nami do spálne, vydierala nás (rečami o tom, ako nás strašne lúbi a je jej v izbe bez nás smutno...) a plačkala o dušu. ale aj ked mne išli slzy s nou, zaťala som sa. inak, mne tiež nevadilo, že je s nami v spálni, mne tam teraz dokonca chýba, ale o chvílu je tu miminko a nikolka by sa určite v noci nevyspala, ak bude mlaý plačkať alebo čo. trvalo to mesiac, teraz je pár dní úplne super. večer si vyberie plyšáka s ktorým chce buvať, lahne si, chvílu ju pomojkám a sama zaspí. sem tam sa v noci zobudí cikať alebo piť a preventívne sa spýta,či nemôže ísť za nami, ale ked povieme, že nie, zaspí vo svojom. a na dalši den ju zatial vždy nejako odmením (ale len drobnosti. tic tac- ktorý zbožnuje, žuvačku, proste niečo čo by si v obchode zobrala aj tak ale teraz má pocit, že siu to zaslúžila a každému sa s tým chváli 😀

maca793
26. máj 2007

baby, tak som to nevydržala a malú som presťahovala ku babám do detskej. síce aj ja som tam. to je paráda. malá spí pokojnejšie a ja tiež. ešte vydržím pár mesiacov a potom sa z detskej odsťahujem ja.

hasleerka
1. júl 2007

maca, ja som sa nedávno presťahovala späť do spálne ... môj názor - od roku už môžu spať samé

dali
3. sep 2007

Moje Viki spí v pokojíčku od 1roku a v pohodě a Filípek o necelých 4,měs,spí tam o hodně lépe než s námi v ložnici,necítí podle mě moje mléko tak se tak často nebudí,vždycky jsme byla zastáncem že musí být mimi u matky aspoň do roka a nakonec.......
Ale máme ložnici hned vedle a mám na kousek otevřené dveře,Viki naštěstí spí hodně tvrdě tak ani neví když si prcka beru na kojení a navíc je hrozně nadšená že sní spí Filípek v pokojíčku 😎