Nekľudný spánok u malého. Pomôžu homeopatiká?

nicky95
8. feb 2009

Máte prosím voľaktorá skúsenosti s homeopatikami na spanie? Malý mal minulý týždeň dva roky, ale ešte sme sa poriadne nevyspali ani raz. Aj predtým sme vstávali v noci, ale teraz je to strašné. On spinká, ale točí sa celú noc, prehadzuje sa, poplačká si. Neviem, či má zlé sny, či sa dačoho bojí. Už som uvažovala nad dajakými homeopatikami, lebo ráno vstáva unavený a celé doobedie je potom umrnčaný....A pravdaže ja som už tri týždne nespala.

katzi
6. dec 2009

teď nám první noc možná zabraly homeopatika Chamomila Vulgaris, šla jsem k ní jen 2x. Ale nechci to ještě zakjřiknout, uvidíme dneska....

prchalka
6. dec 2009

u2jana: Já bych to taky někomu přála JEN na týden. Já už nespím 3 měsíce 😖 Uplně mě vytáčí hlášky, že jako se někdo dneska nevyspal nebo špatně a je chudák unavenej celý den a už se těší, až půjde spát! Fakt týden a mluvili by jinak!
katzi: Já taky koupila Chamomilla, ale žádný větší zázrak se nestal, možná malilinko lepší, ale fakt skoro neznatelně. Asi po týdnu jsem jí to přestala dávat, pár kuliček mi ještě zbylo, dám jí to, kdyby bylo opravdu nejhůř.
Myslíte si někdo, že se dítě opravdu může budit celé měsíce kvůli zubům, aniž by byly vidět příznaky? Máme jich teprv 4 a půl a trvá to strašně dlouho a pořád stejný scénář, vzbudí se, knourá, brečí a moc se neuklidní ani u mě na posteli, pořád se neklidně mele, ale opravdu hrozně, mám jí až na hlavě! V postýlce by se neuklidnila a nezabrala by vůbec.. Už jsem taky na konci sil ☹
Mám podezření, jestli už se třeba nebudí, že mě chce u sebe, ale na druhou stranu, kdyby to tak bylo, spala by u mě klidně, což se neděje..

u2jana
6. dec 2009

prchalka:
ono je to asi fakt tak, ze skusenost je nezdielna. Ja len nemam rada, ked sa na mna niekto pozera, ze ju hadam budim, aby som sa v noci nenudila 😉
Zubky su potvora, ja ich viem povacsinou vidiet, ked sa zacinaju tlacit - proste opuchnute dasienka, trosku zahnednute a vtedy je to asi najhorsie, kym sa prerezu. Nam to trva tak 2 tyzdne, preco sa budi inokedy, to netusim. My uz mame 11 zubov.

Len proste zacne plakat zo spanku, niekedy ju musim hladkat, niekedy spievat a niekedy proste na ruky a hopsat na lopte a niekedy trocha UM. U nas prekladanie do postele tiez nepomaha, proste tam lozi, mota sa, zlieza s postele...
Mna sa zaraza to, ze ona zaspinka pekne, v postelieke, prituli sa k mackovi, trochu sa tam povala a do polhodiny, zvycajne spinka. Preco mame potom take tazke noci,neviem. Ozaj, kolko spite cez den? Nasa max 1,5 - 2hod.
Jednej znamej sa tiez v noci budi 16mes syn, ale on spi 5hodin cez den!!! tak jasne, ze v noci nie je unaveny.

prchalka
6. dec 2009

u2jana: Spala mi ve dne poslední měsíc tak 1,5h v pohodě, někdy i víc, ale to jsem jí musela ještě pomoct, když se mi brzo vzbudila, vzala jsem si jí k sobě a to spala i přes 2h! Poslední dny spí 1h 20 minut a dneska dokonce jen asi 1h 10 minut, je to čímdál kratší. Když se vzbudila dřív, tak si v postýlce třeba povídala, chvíli vydržela a byla v klidu, poslední 3 měsíce hned po probuzení brečí, stejně jak v noci a taky v noci naříká ze spaní a na dudlíka a tak 😖 Fakt už nevím..
Spát chodí teď kolem 20.30h, budí se po 7 ráno. Dala bych jí večer spát dřív, ale myslím, že by se mi vzbudila ještě dřív a to nechci, nevydržela by zase do oběda. No a přes den, jakmile se s ní neválím po zemi a nejsem neustále k dispozici, neskutečně se vzteká a probrečela by celé dopoledne. Ignorace nepomáhá. Stahuje mi kalhoty a cloumá se mnou apod... Takže v noci je to o ničem a ve dne taktéž, nemůžu se nikam hnout, jinak řve na celý barák a slzy tečou ☹ Fakt hrozný období!!

manika77
6. dec 2009

ahojte tak k tomu spanku teda skor nespanku..moj maly bude mat teraz rok, nieje kojeny od tri a pol mesiaca, pije cistu vodicku, nic presladene nepapa len take co je prirodzeny cukor ako ovocie a tak..a neprespi vlastne spinka takto...o osmej spi, ale iba do jednej potom je do stvrtej hore potom spi do siedmej, ak nejde spat o osmej ide spat o dvanastej tak si do siestej 😒 a to sme vyskusali vsetko na svete aby spal..fakt vsetko, podotykam ze cez den spi max pol hodku a potom uz nic...nasa doki povedala ze proste su deti, ktore su hyperaktivne a nepotrebuju spinkavat...tak nas poslala neurologicke...a ta nam povedala ze on je hyperaktivny dala nam sirup, na upokojenie pretoze sa k tomu pridali aj nervove zachvaty a po tom sirupe bol este horsi...tak ja uz verim tomu ze on proste nepotrebuje spat...

zukab
6. dec 2009

moja bola od malicka velmi zly spac, denny spanok sa ale postupom casu trocha zlepsuje.
teraz ma vyse roka a vacsinou spi hodinku a nieco doobeda a cca hodinu poobede.
vecer zaspi relativne v pohode, ale tiez k nej musim niekolkokrat za noc vstavat a je to o hubu....
ak sa nemylim, tak komplet celu a prespatu noc sme mali tak zhruba 5krat. uzasne 😀

je zvlastne, ona sa totiz uprostred spanku posadi, v podstate asi este spi, ale nechape kde je, co je, tak zacne plakat, lebo si nevie sama lahnut. takze ja len pridem, polozim, dam dudel a spi dalej.
takto to vyzera vacsinu noci.
samozrejme, ked idu zuby, tak je to male peklo, to je schopna byt kazdu hodinu hore a plakat.
skusim tu kamilku, citam pozitivne skusenosti, snad to pomoze aj nam.

a co ma mrzi je to, ze mala sa budi vzdy s placom. ci je to cez den, ci je to v noc, proste zobudi sa a zacne plakat. nie nejako strasne, ale place. ☹
pritom zaspava kludna, v tichu.... nechapem.

brisilda
7. dec 2009

kocky aj u nas bol na dennom poriadku nespanok resp. nekludny spanok maly sice cezden spinkal 3 hodinky v kuse ale zato v noci sa zo zaciatku budil aj 10 krat ☹ a hladny isto nebol lebo akonahle som mu dala cumlik zaspinkal no nikdy ma nenapadlo siahnut po nejakych liekoch alebo sa stazovat lekarke proste su to deti niektore spia celu noc ine sa zase budia 😖 no jedno je iste casom s toho vyrastu u nas taktiez boli aj nervaky 😔 obcas sme sa budili s takym placom, ze sa mi nedal maly ani utisit ale akonahle bol den tak sme sa otocili o 180C 😀 teraz mame 6 a pol roka a dodnes k nam chodi do spalne v rovnaku hodinu a ako keby namesacny 😀 no spanok uz mame kludny a ked sa stane, ze v noci mrci tak si to uz nevsimam za tie roky som sa stala odolnou 😀 cize odkedy nemame cumlik tak k nemu uz v noci nevstavam 🙂 ale tiez mam doma kupeny hemeopaticky sirup no neodvazim sa mu ho dat ☹ uz som si jednoducho zvykla podla mna by sa do deti zbytocne lieky nemali pchat

angie14281
7. dec 2009

Ahojte, mozem sa spytat co stoji asi tak to chamomile vulgaris? 🙂

renuliq
7. dec 2009

Nieje draha, stoji okolo 4 eur.. 😉
ale neviem ci je ucinna..teda aspon nam velmi nepomaha, aj ked ju dcerke dam, je to stale to iste.. ☹

katzi
7. dec 2009

ahojte,

tak u nás pořád trvá to lepší období (bojím se si to pochválit 🙂 Nevím jestli je to tou Chamomilou, ale spíš to bude asi tím, že jsem odbourala noční stěhování do naší postele. Zdá se mi, že je lepší když se poprvé vzbudí (což je většínou mezi 23-24h), ji nestěhovat k nám, ale jakkoli ji znovu uspat (klidně na rukách) a hlavně vrátit pak do její postýlky (tu má ve svým pokojíčku). Pak tam spí cca do těch 4h (což je pro mě úplná slast spát 4 hodiny v kuse 🙂. No a potom ji znovu uspím už jen mlíkem a to ještě někdy trvá než zas zabere. Takře pak spí ještě tak od těch 4.30 do 6.30, takže já naspím další 2 hodinky. To je pro mě fakt za poslední dobu úplný balzám 🙂

katzi
7. dec 2009

Brisilda: teď čtu, že to může trvat až do 6ti let? Nééé,já nechcíííí 😀

brisilda
7. dec 2009

katzi neboj ono za tie roky sa stanes odolnou 😀 Moj maly sa sice v noci budi ale navstavam k nemu ved ma nohy tak ak nieco chce nech docupita k nam do postele 😀 no ozvat sa ozvem aby vedel, ze ho pocujem 😀 niekedy nas zo sna chytia zachvaty smiechu 😀 cize neni to take zle podla mna najhorsie je obdobie ked babo treba prebalovat a davat mu cumlik u nas sa stava , ze spime celu noc v izbycke bez toho aby prisiel k nam vtedy usudzujem, ze mal tvrdy spanok 🙂 lebo po vatsine ku nam pride ako namesacny cca o 3 hod. rano 😀

angie14281
7. dec 2009

Este mam otazocku, tie homeopatika chamomile som dnes kupila a je to take malinke balenie a su tam take drobnunke malinke tabletocky a nieje tam ani navod ☹ . Neviem ci mamteda to spravne ☹ . Ake mate vy? A ako davkujete?

prchalka
7. dec 2009

katzi: My jsme na tom úplně stejně 😝 Co ty jí dáváš za jídlo na noc - mlíko nebo kaši?
U nás se budí mezi 24-1h, já už posílám manžela, ani se nedonutím vstát z postele! Nandal dudlík a nějak zabrala a pak se probrala až ve 4 😉 To už dostala mlíko a hned jsem lehla s ní, protože koukala a sama by nezabrala. Tak se u mě chvilku motala a nakonec se probrala až v 8! A k ránu spala krásně v klidu, jak zabitá. Já se stejně budila jako vždy.. už mám ten spánek úplně rozházený, že za prvý nemůžu usnout a za druhý se budím 😠
Já bych jí taky klidně uspala na rukách, ale vůbec se k tomu nemůžu donutit, nějak nemám sílu 😖
Jinak jsem jí na dneska změnila mlíko z Nutrilonu Good Night na Hami Hajaju 3 pro děti od 1 roku. Myslím, že je lepší, chutnější a možná i hustší, a přidala jsem jí i dávku (z 210 vody) a vypila to. Dala jsem i větší savičku. Uvidíme, jestli to bude fungovat dál, snad to nebyl jen omyl..

katzi
7. dec 2009

Angie: záleží jaké máš číslo u těch homeopatik (jestli 9Ch, nebo 15Ch). Ty 9Ch se dávají myslím 3x denně 5 kuliček rozpustit do 2dc vody, a ty 15Ch myslím 3x denně 3 kuličky. Ale někde mi v lékárně řekli i dát víc těch kuliček, je to takový nepřesný.

Prchalko: kaši už nechce, dávám buď pečivo s něčím, nebo to co zbylo od oběda. Tohle jí tak kolem 17.30, v 18h koupačka a pak ještě před spaním dá tak 120ml mlíka (máme Babylove z DM), spát jde v 19h. Ale myslím, že to buzení není jídlem, i kdyby byla nafutrovaná až po strop stějně se budit bude. Je to prostě o tom, že ji něco vzbudí a ona pak už neumí sama znovu usnout + k tomu někdy ještě ty zuby 😒

Brisilda: ne ne nestanu se odolnou, zblázním se 😀

zukab
7. dec 2009

moja pediatricka je zaroven aj homeopatka, co je super.
rozpravala som sa s nou o tej chamomile, dala mi 9CH. teda 3x denne 5 guliciek.
tak uvidim, co a ako. nadej zomiera posledna 😀

angie14281
7. dec 2009

a musia sa tie chamomile rozpustat len vo vode? alebo aj v mlieku sa moze, lebo maly 2 deci vody naraz nikdy nevypije
😕

angie14281
7. dec 2009

a ja mam 5ch
😕

zukab
7. dec 2009

angie, musia sa vo vode, aspon tak mi bolo povedane. ono celkovo, v mlieku by sa lieky nemali roztapat vobec.
dlho trva, kym sa roztopia a ja som to urcite nerobila s 2 dc!!! dala som ich na lyzicku do vody, musi byt plastova, nie kovova a sups do pusy. potom este zapit, aby som mala istotu, ze ich prehltla.
inac, ak by s tym mala problem, rozmyslala som o tom, ze jej to podam v tej striekacke, co patri k panadol sirupu. supnem pat guliciek, nacucam vodu a streknut do pusy.
ak mas 5 CH znamena to, ze koncentracia je silnejsia. cim nizsie cislo, tym vacsia koncentracia. byvaju 5CH, 9CH a 15CH.

katzi
7. dec 2009

zuzkab: já jsem myslela, že je to naopak, že čím vyšší číslo, tím je ta koncentrace vyšší? 😕 Mám pocit, že i dnes ta doktorka v lékárně (první pondělí v měsíci v jedné lékárně tady bývá homeopatka) mi říkala, že si mám vzít právě ty 15Ch, že jsou silnější. A taky mi říkala to o tom rozpuštění ve 2dc vody, ale já to tak nedělám. Dávám Adélce ty kuličky do pusenky rovnou, ona si je pocumlá jak bonbón 😉

zukab
7. dec 2009

katzi, tak to som teraz prekvapena. lebo presne na toto som sa specialne dnes pytala a bolo mi povedane, ze cim vacsie cislo, tym vacsie riedenie. tym padom nizsia koncentracia..... hmmmm.
ak sa dobre pamatam na homeopaticke debaty, tak tusim fakt to vyssie cislo znamena, ze to je viacej riedene. ale ruku do ohna za to nedam 😒

katzi
7. dec 2009

zuzkab: taky jsem z toho zmatená 😒 Až budu mít chvilku, zkusím někdy surfnout na netu jestli to někde najdu. Tak dobrou, klidnou všem 🙂

prchalka
7. dec 2009

Mně našla lékárnice v příručce, že 15CH je vhodný právě na prořezávání zubů a vůbec celkově si myslím, že 15CH je asi dostačující. Dávala jsem jí jen asi 5 kuliček na noc, přes den ne. Jinak já jí to rozpustila na lžíci čaje a dala po malých lžičkách. O 2 deci jsem nic neslyšela.
Dnes mi nevytuhla po mlíku jako vždy, toho se vždycky děsím, protože ještě uspávat mi teda dává zabrat 😝 Položila jsem jí do postýlky a ona se tam válela a vstávala, tak jsem jí pohrozila, že odejdu a za 5 minut jsem se sebrala a šla. Nehysterčila jako minule, když jsme odešli, jen tak trošku nadávala a vydávala zvuky a pak se ztišila, ale jak slyším, neusnula ještě.. Uvidíme, jak to dopadne a jaká bude noc. Ona neumí usínat sama od sebe, u nás to bylo vždy o uspávání - což je taky jedna z věcí, který si myslím, že třeba dobrýmu spánku vadí - a už by to docela chtělo, aby se to kočička naučila. Aspoň ty večery. Poo jí taky musím vzít do náruče a trochu jí pomoct, jinak by tu dobu, co má spát asi proseděla a prostála!
Tak dobrou všem..

zukab
7. dec 2009

katzi, tak som trocha googlovala a mala si pravdu, cim vyssie cislo, tym vyssia koncentracia.
takze u nas v lekarni nevedia co predavaju, respektive nevedia rozdiely.....
mne pediatricka-homeopatka dala 9CH. ked som sa pytala v lekarni aka je 15CH, tak mi povedali - a teraz uz viem, ze nespravne, ze 15 je slabsia.

petja
7. dec 2009

Holky ve vlastním zájmu si sedněte k počítači místo na koníka, na nějaké homeo odkazy a základy si zjistěte samy!Každý je přece nejradši informovaný,než začne něco užívat,u prcků obzvlášť.15CH neznamená slabší nebo silnější,to nejsou žádné léky.Jde o to,že je to vyšší ředění,látka,v tomto případě výtažek z heřmánku je naředěný na vyšší koncentraci,působí proto hlouběji v těle.Homeopatie není klasická léčba,jako na takovou se na ni musíme i dívat.Jednoduše bych začala ředěním 5CH.Pokud nezabere od prvního podání do následujícího dne,buď jsou symptomy(příznaky) problému jiné(ve vašem případě neklid,možná zuby) nebo ředění musíte zvýšit.
Ale opravdu bych vám radila se inforomovat co nejvíc.Nechtějte,aby vám magistra v 5 minutách v lékarně vysvětlila princip homeopatie!
www.homeopatie.cz/
www.vilcakul.estranky.cz/
www.boiron.cz
www.volny.cz/homeopatie/index.htm
www.homeoinstitut.com/homeopatie.php
www.homeopathy.cz
www.alternativa.cz

Dobrou 😉

zukab
7. dec 2009

petja, nikto tu nehovoril o slabsom alebo silnejsom ucinku, ale prave o tej koncentracii.
a ja naozaj nechcem, aby mi vysvetlovala magistra zaklady homeopatie, ked moja pediatricka je zaroven aj homeopatka. povedala mi, ze mi da 9CH a ja som nemala dovod patrat preco a zaco a polemizovat s nou.
len ked som uz bola v lekarni a kupovala som dalsich X veci, tak som sa zo zvedavosti opytala, aky je rozdiel medzi 9 a 15. a ich odpoved som pisala vyssie 😉
to, ze mi dali v lekarni odpoved zlu je uz o inom 🙂

prchalka
8. dec 2009

petja: Já si předtím přečetla o Chamomilla tady na koníkovi v diskuzi snad vše, ale radši jsem se nepouštěla do nějakých stránek, já z toho pak jsem spíš zmatená. Šlo mi o to to zkusit, jestli to bude fungovat na zuby, když nám jdou tak pomalu. Vypotřebovala jsem jednu ampulku a tam asi končíme.
Jinak taky nečekám, že v lékárně budou vědět o homeo vše, ale mladá lékárnice se aspoň snažila. Když jsem si to šla vyzvednout, tak ta starší na mě koukala, jak na šarlatána..
Za odkazy dík, v klidu na to asi mrknu!
Naše noc dneska docela dobrý, opravdu usnula sama od sebe po nějakých asi 10ti minutách brblání, ale nebrečela. Usnula cca ve 21h, probrala se 1.30 a u mě hned vytuhla a spala fakt v klidu, na mlíko se probudila až v 5 a pak ještě do 7.40 spala, ale tu hodinku jí to trvalo zabrat 😝 Škoda, že má ty prodlevy!
katzi: A jak vy spíte přes den? Spinkat chodíte dost brzo, to my bychom nedaly ani náhodou, i ve 20.30 má problém zabrat!

angie14281
8. dec 2009

Moj maly ma 13 mesiacov a chodi spavat uz medzi 18.30 - 19.00 a vstava okolo 6.00 , je tak zvyknuty od 3 mesiacov,docela mi to vyhovuje,vecer vzdy uz odychujem,pozeram TV a rano pozeravam telerano(teda jednym okom)lebo malemu sa venujem 🙂 . Ale zda sa mi ze cim je starsi,tym ma nekludnejsi spanok v noci , niekedy sa okolo pol noci tolko namrvi ze pekne ma poraža 😀 ked sa mi chce spat moc. To kedysi nerobieval. Vecer som mu prvy krat dala tiez tie chamomille tak uvidime,ci pomoze 😕

katzi
8. dec 2009

Prchalko: spí od 11.30 tak na tu 1,5 hodiny. Ona by asi i v ten večer vydržela dýl, ale ráno vstane v těch 6.30 i kdyby ten večer předtím šla spát v 21h. A celý dopol. by byla umrčená, protože by měla spánkový deficit. Takže prostě každý den jde do postýlky po večerníčku a někdy usne rychle, někde je to usínání skoro na hodinu, ale je prostě už v postýlce. Měla období, kdy usínala sama a to docela dlouho (ve dne i večer). Teď nám postupně skončilo napřed samostatný usínání večer a po novu i ve dne. Naštěstí ale stačí, kdy ležím vedle postýlky. Mě to ani nevadí, aspoň se na chvíli natáhnu😉

Jinak naše dnešní noc zas na naše poměry dobrý - usnula v 19.15, spala do 23.15, pak stačil dudel a trochu zadrndání postýlkou, dál spala do 4h, v ty 4h mlíko, hned po něm usnula a spala do 6.20. Takže mám v sobě dnes zatím jen jedno kafe a pohoda 😀

petja
8. dec 2009

Prchalka,pokud máte pozdě zuby,viděla bych to spíš na konstituční homeopatický typ Silicea nebo Calcarea carbonica.Mrkni tady
http://www.volny.cz/homeopatie/index.htm
http://www.volny.cz/homeopatie/1dojem.htm
Pokud se shoduje konstit.typ se symptomy,po podání konstit.léku se dítě celkově vyharmonizuje,uleví i prořez.zubům,případně strachům,psychickým blokům...