Nekľudný spánok u malého. Pomôžu homeopatiká?

nicky95
8. feb 2009

Máte prosím voľaktorá skúsenosti s homeopatikami na spanie? Malý mal minulý týždeň dva roky, ale ešte sme sa poriadne nevyspali ani raz. Aj predtým sme vstávali v noci, ale teraz je to strašné. On spinká, ale točí sa celú noc, prehadzuje sa, poplačká si. Neviem, či má zlé sny, či sa dačoho bojí. Už som uvažovala nad dajakými homeopatikami, lebo ráno vstáva unavený a celé doobedie je potom umrnčaný....A pravdaže ja som už tri týždne nespala.

parybka
8. feb 2009

nicky, porad se s homeopatem, příčina může být různá a podle toho vybere homeopatika. V tvém případě bych určitě nedala na radu "kamarádky z MK - jako mě zabralo tohle, tak to zkus". Určitě homeo pomůže, ale správně vybrané 🙂 Držím palce

nicky95
autor
8. feb 2009

Ďakujem za radu, budem si musieť nájsť dajakého homeopata.

lienka55
8. feb 2009

My sme pouzivali homeopatikum Sedalia a nepomohlo nam to ,prave naopak.

nicky95
autor
8. feb 2009

S tou sedaliou som to skúšala aj ja ,keď nám išli zúbky, ale aj u nás to malo opačný účinok.

medka29
9. feb 2009

My sme pouzivali "CHammomila Vulgaris" poradila nam to pediatricka, ked sa maly budil v noci s placom a pritom ho nic nebolelo. Rychlo to zabralo a maly prespinkal pekne celu noc bez kriku a placu.
Brali sme to asi dva tyzdne a ked sme to potom vysadili tak uz bolo fajn.

evulik6
9. feb 2009

medka a tvoj maly spaval pred tym celu noc? a teraz ako spi??? nas spal celu noc asi trikrat za jeho dva roky zivota ..tiez rozmyslam ci mu mam nieco dat alebo nie... uz by som sa chcela vyspat 😢

dididi30
9. feb 2009

medka aj ja chcem 😕 😅 ale to asi takemu malemu este nie co? mame shruba 8 mesiacov 😒
inak ak by som to teoreticky mohla, tak by som mu to mahla dat jednorazovo? lebo ideme z anglicka na slovensko autom, tak aby mi pekne hajal a netrucoval 🙂

yasmina
9. feb 2009

nam to teda vobec nezabera...ziadne bylinky /homeopatika/ maly preplace celu noc

dadulik
9. feb 2009

tak na moju malu maju tiez homeopatiku skor opacny ucinok ☹ Ona este NIKDY neprespala celu noc. 😢

dididi30
9. feb 2009

my v noci neplaceme a spime celu noc, len tu cicu si pyta a chcem aby to pytanie predpal 😀 no ale ked pisete,ze aj nezabera, tak kaslem na to 😖
yasminka ahoj, ako sa mate? 🙂 😉

nicky95
autor
9. feb 2009

Medka ďakujem za tip, vyskúšam. Dúfam, že nám pomože.

verdik
9. feb 2009

dobrý večer, tak se přidávám mezi vás, malý má 13měsíců a ještě ani jednou jsme nespali celou noc ☹ ☹ ☹ bylo jedno období, kdy usnul v 19.00 a vzbudil se třeba až ve 4.00, což byla nádhera a kéž by se to zas vrátilo 🙂 🙂 🙂 teď však je každou chvíli vzhůru, myslela jsem , že je to kašema, po kterých má bolení, tak jsem začala dávat buď co zůstalo od obědu nebo chleba s máslem a pak před spaním mlíčko, ale je to stejné ☹ ☹
začne plakat, stoupá, mele sebou v postýlce z jednoho rohu do druhého a já nevím, čím to je a to jsem si říkala, čím bude starší, tím to spaní bude lepší a je to spíš naopak.....
já jsem nevyspalá, on taky , pak to dohání druhý den spánkem po obědě, ale co udělat aby to spinkání bylo lepší, to fakt netuším 😢

pipisek
9. feb 2009

bohužel, ani já nemůžu říct, že jsme někdy za posledních 18 měs. spali celou noc...zkoušela jsem i homeopatika Sedalia a prakticky bez úspěchu...prostě se minimálně 2x za noc vzbudí...když je hůř, tak klidně 5x...v usínámí problém není, usne sama a celkem rychle, ale nevydrží mi spát déle než 3-4 hodiny najednou.
asi zkusím ještě CHammomila Vulgaris jak doporučuje "medka29" ale jsem dost skeptická ☹ pořád si říkám, že z toho vyroste....ale DO.....E kdy??? 😀 😝 😔

nicky95
autor
9. feb 2009

Kamošky okolo mňa majú deti v tomto veku, ale ani jedna nemá taký problém. V tom spánku si oni premietajú, čo sa s nimi cez deň udialo. Ja si už fakt myslím, že sa bojí. Buď to bude od rozprávky, lebo máme tri také, ktoré keď uvidí spustí rev na plné pecky, alebo to bude strach od kamoša, ktorý nelení a raz dva šupne facku,alebo sotí malého. Už keď sa k nemu približuje malý si ukrýva tvár a začne cúvať. To všetky deti sa ho tak boja.

poupe
9. feb 2009

my taky nespime,za dva roky nespala celou noc,jsem uz asi zvykla,proste je naucena 2-3 za noc byt vzhuru,pritom je to pomerne klidne dite,proste je nespavec 😉

poupe
9. feb 2009

jo a homeopatika,ty nezabrali vubec ☹

medka29
10. feb 2009

maly nam pekne spinkal celu noc az jednu noc sa zacal budit zo sna s prisernym placom, ked som ho vzala na ruky a ponosila hned zaspal a bolo dobre, ale ked to trvalo viac ako styri noci tak som zavolala pediatricke a ta ako som pisala vyssie nam poradila chammomilu.
mam sestrenicu v Nemecku, ktorej to dal pediater ked jej synovi sli zubky.
V podstate sa to dava pol hodinu pred spanim a ma to ukludnujuci efekt.
Neviem sa zarucit za 100%vysledok kazde dietatko ma inu pricinu placu alebo budenia sa, ale nam to pomohlo.

basice
10. feb 2009

Já bych homeopatika nezavrhovala, ale jak už tady byla jednou zmínka, musí se jednat o homeopatika, která jsou zvolena pro to určité dítě.Bohužel tato homeopatika může předepsat pouze homeopat na základě vstupního pohovoru a to něco stojí.My homeopatika užíváme, ne tedy kvůli neklidnému spánku, ale díky nim se malej spánek zlepšil a přisuzuji to právě těm lékům.

renda71
11. feb 2009

ahojte,tak vidím,že nejsme sami komu dětičky v noci nespí ☹ já se naposledy vyspala když jsem malou nosila ještě v bříšku 😵 pomalu jí táhne na druhý rok,ale noc co noc jsem s ní minimálně třikrát vzhůru.
teď ke všemu je ještě nemocná,takže ji navíc budí strašný kašel 😒 to je pořád mamí,dudánka,bumbat,bolí,vstávat...snažím se na vše nereagovat,někdy sama zabere,ale většinou k ní musím vstát a uklidnit jí.

nicky95
autor
11. feb 2009

Ale keď je to za noc 15 krát, to už je moc.

renda71
11. feb 2009

nicky,já si vždycky v noci říkám,že si budu dělat čárky kolikrát k ní vstávám,ale nakonec jsem tak vyčerpaná,že jsem ráda,že se zase svalím do postele,psala jsem minimálně třikrát,ale někdy je to i těch 15x jak píšeš ty ☹
já jsem každé ráno zbytá,ale ona jak otevře v 6.30 oči tak hned ahój a pusu 😀 v tu ránu ji to vždycky odpustím 😵

enrikad
13. feb 2009

medka29: už druhý deň dávam môjmu synčekovi Chammomilu Vulgaris, ale zatiaľ je to bez zmeny. Stále dúfam, že konečne prespí celú noc a zobudí sa s krásnym úsmevom. Lebo takéto niečo sme ešte nezažili. ☹

medka29
13. feb 2009

Ale ako som pisala, moj syn prespi celu noc uz skoro pol roka bez toho, aby som mu musela cokolvek davat. Chamomilu som mu davala len vtedy, ak sa naraz zacal budit s placom /mozno v dosledku zlych snov/.
Neviem ci to zaberie na dieta, ktore samo do seba nechce normalne prespat celu noc.
Napriek tomu drzim palce, lebo si to viem predstavit ake to musi byt vycerpavajuce vstavat v noci ked uz je babo take "velke"🙂 🙂

papulka77
13. feb 2009

Chcem sa spytat ci tu chamomilu kupim v lekarni alebo je len na predpis? Dakujem za odoved. Tiez som este nespala celu noc odkedy som porodila. To uz nieco viac ako rok. Tak skusim ak sa da kupit volne ta chamomila.

enrikad
13. feb 2009

papulka77: dá sa kúpiť v lekárni bez receptu, označenie je CH 15 - na prerezávanie zúbkov... lebo práve tým označením, ma trocha lekárnička zaskočila. Dúfam, že to pomôže.

papulka77
13. feb 2009

enrikad vdaka za odpoved. Skusim kupit co to urobi. 😵

sveva
13. feb 2009

ahojte, tak aj ja sa k Vám pridám, staršia dcérka sa mi tiež dosť často budí. Najskôr som si myslela, že je hladná. Tak som jej dávala ešte asi pol hodinu pred spaním papať. No nezabralo, potom som si myslela, že jej je ťažko na brušku keď tak neskoro papá, tak som jej dala papať skôr, no bolo to ešte horšie. Tak bojujeme stále a už som tiež rozmýšľala nad homeopatikami. Mladšia dcérka sa budí tak raz za noc. Tak je to riadny rozdiel keď Tá staršia sa od mala budila každé cca 2 hodiny. Teraz sa zobudí tak 3-5 x krát za noc na čajík.

nicky95
autor
14. feb 2009

Ahoj sveva, keď už jej dávaš dačo napiť nech je to iba voda. Čaj v žiadnom prípade. Uvidíš nebude sa budiť. Prvá noc bude ťažká, lebo bude bojovať o čaj, ale buď neoblomná.

papulka77
14. feb 2009

nazaj staci davat len cistu vodu? Ja tiez davam caj a som hore kazde dve hodiny. Vyskusam potom vodu ci to zaberie.

lante
14. feb 2009

Nám zabrala tá Chamonila vulgaris, ale asi až po5-tich dňoch užívania. Neprespí celú noc, ale vstávam k nemu iba raz max. 2x. čo je oproti každým dvom hodinám skvelé. A tiež pije v noci čajík, no podstatne menej ako predtým. Teraz mu stačí na noc tak 100 - 150ml. To predtým padla fľaša, niekedy aj dve (takže 2x300ml) a ráno bol prečuraný až neviem pokiaľ....