Nekľudný spánok u malého. Pomôžu homeopatiká?

nicky95
8. feb 2009

Máte prosím voľaktorá skúsenosti s homeopatikami na spanie? Malý mal minulý týždeň dva roky, ale ešte sme sa poriadne nevyspali ani raz. Aj predtým sme vstávali v noci, ale teraz je to strašné. On spinká, ale točí sa celú noc, prehadzuje sa, poplačká si. Neviem, či má zlé sny, či sa dačoho bojí. Už som uvažovala nad dajakými homeopatikami, lebo ráno vstáva unavený a celé doobedie je potom umrnčaný....A pravdaže ja som už tri týždne nespala.

nicky95
autor
14. feb 2009

Aj môj malý dlho pil mlieko, potom čaj. Vtedy mi náš pediater odporučil vodu a fakt sa potom nezobudí.

pipisek
14. feb 2009

malá pije v noci vodu už hodně dlouho ale budí se stejně...nemyslím si, že když se vymění čaj za vodu, že bude po problému, bohužel ☹
dávám druhý den Chamommilu a hned první noc byla od 23-2h vzhůru 😠 ...já už vlastně ani nevěřím, že se někdy v klidu vyspím 😒

pipisek
14. feb 2009

omlouvám se za pesimistický příspěvek, třeba se někomu z vás, holky, zadaří !!!!

enrikad
14. feb 2009

pipisek • nemusíš sa ospravedlňovať... ani ja tomu neverím... Môj malý má 18 mesiacov a nespím od jeho narodenia. Budí sa v noci každé dve hodinky a zle spí aj cez deň. Ani ja už neverím, že by mu tie homeopatiká pomohli, lebo táto noc bola ešte horšia ako predchádzajúce. ☹

nicky95
autor
14. feb 2009

My sme do pol druhej boli hore každých desať minút, potom do štvrtej sme sa hrali a od šiestej sme hore. Cez deň sme spali 35 minút. Ale v noci už nepijeme nič, iba okolo šiestej ráno mliečko. Nám tá voda zabrala. Teraz tieto neprespaté noci neviem od čoho sú. Kúpila sú Chamomillu, dnes večer vyskúšame. Lekárnička my povedala, že jej vnukovi pomohol dajaký čínsky terapeut.

pipisek
14. feb 2009

enrikad * malá přes den spí tak max 1,15 min ale zaplaťpámbu za to...pro mě je to naprostý relax, starší holka je ve škole, malá spí...luxus 🙂

naše malá je v pořádku po neurolog. stránce ...jako mimi špatně pásla koníčky, takže jsem s ní cvičila Vojtovku a chodila jsem s ní na kontroly k dr. na neurologii...tam jsem se zmínila o tom špatném spaní (ona ani jako novorozenec nespala nikdy déle jak 30 min., leda v kočárku když se jelo, tak vydržela spát i 2h, ale stejně se co 30min. budila) a dr. mi řekla, že není důvod na nějakou léčbu, že je naprosto zdravé batole a že to musím nějak vydržet...prý to cca do 3 let věku většinou odezní .........ale kdo to má vydržet, kurnik !!!!!! 😝
někdy si říkám, jestli není nějaká hyperaktivní, pořád lítá jako pošuk, ale krásně se dokáže soustředit na knížku nebo když kreslíme nebo na pohádku v televizi, tak snad je vše jak má být, ale to spaní ☹

biccy
14. feb 2009

Aj my sme mali doteraz cele prespate noci asi tri. 😅 Aj teraz od deviatej uz dvakrat plakala. 😀 Ale nechcem jej davat nic na spanie,ani homeopatika.Kazdy den dufam,ze uz snad coskoro zacne spat celu noc,aj sama od seba. 🙂 Cez den chodim do prace,tak mi dobre padne,ked sa mozem k nej pritulit.Spava vo svojej izbe,ale okolo polnoci vzdy pride k nam. 😅 🙂

shura
15. feb 2009

Ahojte

kupila som vcera CH15. v marnej nadeji, ze to snad zaberie. Inak sme na tom ako pipisek. od narodenia poriadne nespaval, aj teraz sme v noci stale hore. dokonca je Niko aj v rovnakom veku ako Anetka od Pipisek. Ako sa to ma davkovat? lebo tetuska v lekarni bola taka trocha prispata a nevedela, ako s to ma davat... daik

pipisek
15. feb 2009

ahoj shura
mě řekla Mgr. v lékárně, že ředění 15 (což máš ty i já) se dává 3 kuličky 3x denně . dávám to asi 3 dny a dnešní noc byla dobrá, jen 1x vzhůru kolem kritické 1,30h a pak to v 4,30 vypadalo na vstávání, ale nějak se v postýlce umlátila a spala do 7h !!!!!!
ovšem nepřisuzuju to homeopatikům...spíš náhodě...uvidíme, jak to půjde dál. každopádně ty homeo využíváme do poslední kuličky, když už jsme to koupila...Sedalia u nás naprosto nezabrala.

papulka77
27. mar 2009

Ahojte. Pisem vam ze som vyskusala tu chamomilu a zabrala nam. Normalne prespi celu noc. A naucila som ju aj zaspavat samu a nie na rukach. Do tyzdna to vedela. Uz normalne spim celu noc. Som happy.

nicky95
autor
27. mar 2009

papulka-to je super. ja som mu dala asi tak dva krát, ale on si to vyberal z pusy, nie a nie sa to rozpustiť, ale asi to skúsim zas.Ako si jej ju podala, rozdrvenú, alebo celú., aby sa rozpustila?

papulka77
28. mar 2009

Dala som jej celu. Ona ju chrumala ako cukrik. Mózes dat aj do jedla. A davat treba 3krat denne aby to malo ucinok. Drzim prsteky. 😵

papulka77
28. mar 2009

Nicky neviem ci davas spat male aj poobede ale ja som poobednajsi spanok vynechala. Dam malu spat okolo obeda, pospi 1,5 a potom az vecer o pol siedmej. 🙂

nicky95
autor
28. mar 2009

Ďakujem za radu.. Teraz má malý chripku spolu so mnou, ale ako náhle vysadíme sirupy skúsime to. Na obed spí, ale iba 1-2hod, ale skoro vstávame. Napr. aj dnes bol hore od 5,05 na obed spal 80min a večer šiel o pol deviatej. Celé poobedie bol vonku až do 19.00. Jednoducho on je ako nabitá baterka.

papulka77
31. mar 2009

Ahoj Nicky. Ako sa dari so spinkanim? 🙂 Ja som sa asi velmi tesila ze spi celu noc a od vcera zase v noci stavam. ☹ Sice len raz alebo dvakrat ale vstavam. Dlho som sa netesila.

gabrielad
31. mar 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

gabrielad
31. mar 2009

A na poruchy spánku batolat a kojenců jsou doporučená tato homeopatika: Borax, Arsenicum album, Sulfur, Silicea, Lycopodium clavatum, Aconitum napellus, Stramonium, Pulsatila. Chamomila nikde psána není. Ta se běžně doporučuje na zoubky. Každé to homeopatikum má u sebe popis, třeba:
Borax 15 CH - Dítě usíná narukou, ale budí se při ukládání do postýlky, vadí mu změna polohy těla, křičí ze spaní, má strach z hluku, bouřky, vysavače.

Těch problémů může být více a správné homeopatikum vám pomůže vybrat lékař homeopat včetně dávkování.

papulka77
31. mar 2009

Ja som tu chamomilu davala aj koli zubkom. Nielen preto aby spala. Ona totiz sa budila stale so strasnym placom. Aj na to je ta chamomila, na nocne mory alebo na desy.

nicky95
autor
1. apr 2009

papulka-ešte berieme sirupy na kašeľ. Teraz spí trochu kľudnejšie, ale asi má zlé sny, lebo vykrikuje...Vtedy ho musím JA zobudiť ak ho už neviem ako utíšiť.

papulka77
1. apr 2009

Moja mala toto robi tiez. Zobudi sa so strasnym placom. Neviem preco. Moze byt ze je idu zubky?

nicky95
autor
1. apr 2009

robil to aj vtedy,keď nám išli zúbky- napr.aj nám idú teraz posledné štyri. Ale jemu sa aj sníva, podľa mňa čo zažil cez deň. lebo mnoho krát vykrikuje mená a napr. nie, traktor, lopta. Tvoja malá má koľko mesiacov?

papulka77
1. apr 2009

Moja ma rok aj tri mesiace bude mat. Takze pravde podobne asi to budu tie zubky. 😒 Ani neviem ktore by sa jej mali vytlacit. Dole ma styri aj hore ma styri. Nejak to prezijem. 😅

petranadaf
3. dec 2009

http://www.homeopaticka-asociacia.sk/homeopatia

este par slov odo mna na ten nekludny spanok...
Ja som navstivila homeopata az predvcerom, aj ked mam kamosku ktora homeopatiu studuje a vela od nej viem, aj mam od nej doma malu lekaren.
Mam 6mes. dceru, nevyspala som sa ani raz. Az ked som bola na slovensku, mamka mi pri nej spala aby som nabrala aspon trocha farby 🙂
Miesto 2 tyzdnov som na SR bola cely mesiac, super pocasie, domov...
Tak k veci- homeopatia ma az teraz - po roku vedenia o nej a pouzivania jej minimalne, presvedcila, ze FUNGUJE!
Je dolezite zajst za OK homeopatom, a dat tej hodinke konzultacie vsetko co treba! Otazky a odpovede bez servitky. Pretoze ak nam lekar na kasel predpise mucosolvan, nema ani sajnu kto sme, kde sme boli, co mame radi co neznasame a moze nam tym hlavne poskodit, aj nepriamo, imunny system - nehovoriac.
Uznavam samozrejme aj normalnu medicinu, (pre akutne urazy atd),ale homeopatia ma prekvapila natolko, ze uz normalnou medicinou vo vela pripadoch nie som si az tak ista.
Vcera som sa prvy krat vyspala a mala berie CaCarb15 (Calcium Carbonica), vyssie link k vysvetlivke, len 2-hy den. To je na homeopatikach super, ze ked vacsinou nezaberu do par hodin, nieco sa ma zmenit. Ak je vybrany spravny ,liek, mne vzdy zaberu do 10min! Vacsinou do par sekund...Je to tak.
Druhej znamej dcra dostala zo skriabania sa streptokoka (nato velku infekciu), uz ju nechceli pustit z nemocnice a jedina nadej bola ampotacia dolnej koncatiny. Lekari vylucili aj pomoc antibiotikami. Matka nasla vhodnu homeopaticku liecbu a za jej pomoci spolu s antibiotikami je dnes 1,5 rocna dcera takmer zdrava a soboma nohami!, uz len doliecuju ekzem z ktoreho to vsetko zacalo! A to nie je pribeh z Ameriky, je priamo z mojho susedstva!
Takze prajem prijemne skusenosti a piste, pytajte sa okolo, homeopatia lieci rakovinu, chronicke zapaly a take veci na ktore bezna medicina da liek na cely zvysok zivota....Da sa ich zbavvit!!!!!

Best to you

jaaty
3. dec 2009

Nechem byť zlá, ale nemyslím si, že na to aby dieťatko v noci dobre spalo potrebuje hometopatiká. Fakt je, že somnikdy nič podobné nezažila, pretože naša Hanka spinká od 6,5 mesiaca ccelú noc vo svojej izbičke, ale myslím, že problém bude zrejme niekde v psychike dieťatka - ak hovoríme o zdravom bábätku žiadne prechladnutie, choroby...). Dieťa je vnútorne nekľudné z nejakého dôvodu- nervózni sú rodičia, nevhodné oblečenie, umiestnenie postieľky, nesprávna večera...... Skúste sa za myslieť nad týmto a porovnať si vlastné skúsenosti so zaspávaním a všetkým okolo s mamičkami, ktorých detičky zaspávajú a spinkajú Ok. Čo robia ony a čo vy. Mne sa napr. osvedčilo pravidelný režim -spinknie, papanie, kúpanie v rovnaký čas- toto dodáva bábätkám pocit istoty a kľudu. každopádne držím všetkým palce

katzi
4. dec 2009

Jaaty: máme úplně pravidelný režim, doma se nehádáme, malá spí ve své postýlce ve svém pokojíčku, před spaním jí tam větrám, nedávám ji v noci nic pít (vodu, čaj, mlíko nic), ...atd. atd. a přesto je každou chvíli vzhůru 😖 Myslím, že u nás je to zubama.

enika
4. dec 2009

jaaty ako nič v zlom, ale nemôžeš posudzovať, keď si to nezažila. Ak má dieťa všetko čo si vymenovala a nespí v noci už viac ako rok a pol a ty automaticky tiež, tak ťažko budeš presviedčať. Nie sme nervózni, spí v overalčeku a teraz v noci má pod ním body, postieľka je podľa feng šuej, papá normálnu stravu, žiadnu ťažkú, stále ju ráno a večer dojčím, má pravidelný režim a aj tak sa budí. Je fakt, že dcérka je dosť živá, takže predpokladám, že časom sa všetko ustáli 😉 .

renuliq
4. dec 2009

jaaty, si stastna maminka 😉
no zjavne kto to nezazil, nepochopi ...

u2jana
4. dec 2009

suhlas s renuliq
kto nezazil nepochopi..
tiez stretam na kocikovani maminy, co im 7mes drobci prespia noc, nasa ma raz tolko a taky zazrak sa u nas este neudial...
proste su deti a su deti
vzdy tak takym supermaminam, trochu zlomyselne prajem, aby druhe dieta mali take ako je nasa Natalka 😀

katzi
6. dec 2009

Taky souhlasím - není dítě jako dítě. Třeba kamarádka má 2 děti, u obou dodržovali stejný postup a s první dcerou to byl děs běs pořád vzhůru, druhý syn je od malička spáč a nemuseli se o to nijak snažit. Stejně tak další kamarádka - má dvojčata a úplně sami bez nějakýho odnaučování se jí v 5 měsících přestali budit na mlíko a od té doby spí v kuse celou noc. Tak o tom já si můžu nechat jen zdát, teda ovšem pokud mě Adu nechá 😀