Nepokojné bábätko nevie spať. Čo s ním?

mizulienka
12. jan 2009

ahojte, vedel by mi niekto poradit? moj maly bude mat 5 mesiacov a ma velmi nepokojny spanok, je to v podstate od malinkata. Aj ked spinka, dokaze sa zobudit rukami, tak si s nimi sermuje po tvari a hocijako si tvaricku zmoli a mydli, ze sa nakoniec zobudi...riesim to tak, ze ho este stale davam do perinky 😲 s rukami popri tele a na pevno ho zaviazem...znie to strasidelne ja viem, ale jedine tak zaspi a aj nieco pospi, a samozrejme aj ja...ma niekto podobny problem? a ako ho riesite...som vdacna za kazdu radu 🙂 dakujem

zuzkagu
12. jan 2009

Ahoj, tak presne tento problém máme aj mi, len malý už ma 7 mesiacov, do perinky som ho neviazala lebo sa narodil v lete tak by mu tam bolo teplo, ale tiež sa presne takto bui. niekedy je to lepšie niekdy zase aj 3 x za noc sa zobudí. Mylsým ale že to prejde ked zistí že ručičky môže používať. Viem je to desive že sa v noci moc nevyspíš ale určo sa to zlepší.

bianca
12. jan 2009

ahojte.nasa robi toto iste.Az od mesiaca som ju zacala viazat ale nie do perinky ale do velkej bavlnenej osusky.Teraz sme to uz pomalicky odburali.Vobec nedokazala spat bez toho.Sem tamsa este zobudi ale na to ze jej vypadne dudlik

skalnicka
12. jan 2009

aleluja!!!! nie sme sami! 😀 aj my dirigujeme...mame zive temperamentne babatka mamicky! inak, maly od narodenia malo spi, je moc vnimavy a pasieme koniky v dvoch mesiacoch 😉

stvura
12. jan 2009

Ahoj, aj mi budeme mat 5 mesiacov a Alex je nekludny uz od narodenia. Myslim ze je to stresom, ktory som prezivala ked som ho cakala.
Ja som bohuzial urobila jednu chybu, velmi rychlo som zrusila perinku, lebo sa mi z nej vykopaval /je velmi dlhy/ a to bola skoda. Teraz nekludne spanie riesim tym ze maly spi s nami a ked sa zacne metat tak ho hladkam po tvaricke alebo mu dam pusinku. Vacsinou to zaberie, v noci sa uz budi len raz-dva krat.
Viazanie do perinky, pripadne do vacsej deky /treba ale naozaj pevne zavinut aby sa neoslobodilo/ vobec nie je strasidelne, dokonca v literature i v niektorych porodniciach sa to doporucuje. Dieta tak spi dlhsie bez toho ze by sa samo sebou rusilo. Takyto nekludny spanok moze byt tak ako pise zuzka az do jedneho roka, najlepsie je naucit dietatko same zaspavat. Ja sa o to snazim, no kvoli jeho zivej povahe to doposial nebolo mozne = odlozila som to po pol roku.

skalnicka
12. jan 2009

stvura - zeby meno Alex predurcovalo babtku temperamentnost povahy? 😀 moj je na chlp rovnaky..este aj dlhy je ako tyzden pred vyplatou, v kosielkach vyzera ako detvanec 🙂 s holym pupkom, obliekame 68cky, xixi...ale je tiez pravda, ze ked som cakala, tak som bola hodne "na prasky"...zeby ten stres takto vplyval na ratolesti???

mizulienka
autor
12. jan 2009

ahoj bianca a ako ho viazes do tej bavlenenej osusky? mas na to nejaky specialny uvaz, alebo iba tak ho do nej zabalis?
inac ja som mala podla mna celkom kludne tehotenstvo, stastne obdobie, mam pocit, ze nikdy som nebola spokojnejsia a vyrovnanejsia ako pocas neho....ale ktovie, ako to vnimalo babo 🙂 no nech uz to je cim chce...aj ja som urobila asi chybu, ze som maleho nebalila do perinky uplne od malicka..l.ale ked hovorite, ze to prejde, tak sand ano...ale co dovtedy? mam ho aj nadalej balit do perinky, ved v nej vyzera ako maly Golem 😀

Stvura mas pravdu, aj ceska psychologicka Prekopova radi viazat deti na pevno...akurat, ze jej knizku som precitala az nedavno...inac velmi odporucam 🙂

Stvura, teraz troska od temy...ale nepracovala si ty niekedy v jednej americkej pocitacovej firme? 😉

stvura
12. jan 2009

Skalnicka...hej, meno Alex znamena maly bojovnik, vodca...mi to mame skombinovane este i so znamenim leva a to uz je fakt koniec... 😉 Mi sme tak akurat, nosi presne veci pre jeho vek, no ma 70cm, takze co ine deti obliekaju do sirky, jemu ide do dlzky...Stres rozhodne vplyva na babatko.

Mizulienka...ja som sa ku knizke "Najlepsie miminko v okoli" dostala tiez az ked sme boli za zenitom troch mesiacov, takze neskoro...inac v nej je i specialny navod ako dietatko zavinovat = je naozaj dobry, len treba zvolit vacsiu decku, ani nas maly spekulant sa z nej nevyvliekol. Mne uz v porodnici priniesli maleho zabaleneho ako cibulku...
A ano, pracovala som v nemenovanej americkej pocitacovej firme a i moj muz...xixi 😎

sisi33
12. jan 2009

Ahojte baby,

aj my máme ten problém... ale dietatko nerozhadzuje ručičkami len tak... ak má boľavé bruško, ušká, hrdielko, soplíky, alebo niečo iné... vtedy je nepokojné a dáva to najavo rozhadzovaním ručičiek... zaväzovanie ručičiek nevyrieši problém ako taký. Príčinu treba hľadať inde.

Pekný dník a hlavne veľa zdravia všetkým.

suhaj
12. jan 2009

Ahojte mamicky,
som sa tu dnes prihlasila prvy krat a vidim ze je nas vela co mame rovnaky problem.Ja som bola do konca s mojou malou u lekarky s tym, ze je velmi nekludna. Moja Ninka ma 2,5 mesiaca a od 5 tyzdna byvala velmi nekludna v noci sa sa velmi metala, uplne nervozna bola. A pricina bola v tom, ze ju bolelo brusko. Bola velmi nafuknuta. Az sa to vyostrilo do neutichajuceho placu. Takze nasa pricina bola v boleni bruska. Teraz na to podavame kvapky. Inak niekedy je nervozna, takto isto, lebo ma upchaty nostek. A ten vytierame Libenarom, potom je klud.

tekvica
12. jan 2009

ahojte, aj nase babetko diriguje, my sa smejeme, ze reguluje dopravu. je to morov reflex, nemusi mat ziadnu pricinu, u nas nema, brucho neboli, prdy idu veselo, ale sermuje a budi sa na to. aj sme skusali zavinovat, ale ako kuzelnik houdini sa z nej dostal, dnes sme kupili magicku zavinku, ma specialny sposob zavinovania, tak uvidime v noci, ci sa aj z nej nedostane.

stvura
12. jan 2009

Tak ako pise tekvica, naseho tiez nic neboli, rehoce sa na plne vrata a vymysla o sto tristo. Je proste temperamentny a tak nevie ani sekundu obsediet. Aj ked lezi musi stale nieco robit...ked pozeram ine, kludne deticky...ale zasa na druhu stranu, mi sa uz teraz veselo obraciame z bruska na chrbatik a opacne a niektore deticky s tym maju problem i v siestich mesiacoch...
Zvazovanie je dobre ako ukludnovanie babatka ale doporucuje sa v prvych troch mesiach a neskor kvoli spaniu aby dietatko prespalo dlhsie v noci.
V knizke "najlepsie miminko v okoli" je navod na zavinovanie, velmi dobry, ani nas kuzelnik sa z neho nevyvliekol

lilyk
12. jan 2009

sisi33 nie vzdy je to tak ze ho nieco boli...vola sa to aj Hypertonus, vela vela babetiek sa s tym narodi a pomalinky to odznieva,niekto to ma viacej niekto menej, je to uplne normalne 😉

baby21
21. okt 2009

caute zienky, neviem, ci mi niekto odpise , no chcela som sa spytat...
my viazeme nasho maleho od narodenia do perinky, teraz ma 3 mesiace, chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenosti s viazanim, resp. akou formou nasledne presli na spanie bez viazania,
nakolko sme sa pokusali spat nezviazani, ale taky spanok je veeeelmi nepokojny a stale sa rucickami budi
zviazany vie spinkat aj 5,6 a niekedy 7 hodin vkuse
dakujem vam za odpoved

sunea
22. okt 2009

Ahoj Baby21, my sme maleho zavinovali napevno do zavinovacky, tiez nam tak lepsie spal. Citala som v jednej mudrej knizke, ze niektore deti to uz od ukonceneho 3. mesiaca nepotrebuju a rucicky ich nerusia (nas pripad), ale niektore deticky su pokojnejsie, ked su "zviazane" v perinke ci zavinovacke aj do pol roka. Doporucovali tam skusit nechat najprv vystrcenu jednu rucicku, a ak ho to nebude rusit, tak potom pridat vystrcenu druhu rucicku a nakoniec celkovo povolit zavinovacku ci perinku. Takze ak vasmu cvrckovi stale sposobuju volne rucicky nepokoj, este ho nechavaj v perinke. Neboj, za chvilu uz zacne rucicky lepsie ovladat. Nas prdola teraz spava zasadne len tak, ze ma ruky pri hlave. 😉

palomka
22. okt 2009

ahoj. ja by som ho skusila cez den nechat rozviazaneho ked bude spinkat alebo len tak jemnucko zaviazanu zavinovacku. a potom vyskusaj napriklad spaci vak...hmmm? 😉

celine
23. okt 2009

Aj náš malý spinká od narodenia v zavinovačke. Problém je, že už je veľký, nohy mu zo zavinovačky trčia 😀 a po chvíľke sa celý zo zavinovačky vykope. Tým pádom sa v noci budí pomaly každé dve hodiny. Neviete mi niekto poradit, ako ho zaviazať napríklad do veľkej plienky? Nemám vôbec predstavu, ako to urobiť.

sunea
23. okt 2009

Celine, skus si na youtube zadat heslo "wrapping baby" alebo nieco podobne, a vylezie ti napr. tento navod:

https://www.youtube.com/watch?v=vMBn-hdA3e8
celine
24. okt 2009

sunea- dakujem veeeelmi pekne 🙂 Tak to dnes vecer vyskusam a uvidim, ci bude spinkat aj dlhsie ako dve hodiny vkuse 😉

adka.baby
27. okt 2009

celine a to chceš ake mimino väčšie takto povazať ako na tom portáli?uffff chuuuďatko moje 😝

adka.baby
27. okt 2009

celine spací vak je super vec vyskušaj. 😉

lenka1smejka
27. okt 2009

Ahojte baby ja mam 7mesacne dievcatko a teraz zacala velmi nepokojne spinkat.od malicka spinkala uzasne.je naucena o osmej zaspat a teraz sa zacala budit o deviatej s velkym placom a trva celu hodinu.inak chcela by som sa opitat ako uspavate?ja skacem na fit lopte ale uz ma to prestava bavit

adnan
12. jan 2010

...jéééé tak vidím že niesme samé...aj moja 4 mesačná dcerka diriguje,ale my to mame asi povahou,už od 2 mesiacov ,,pasie koníky,, a vie sa už pretáčať z bruška na chrbátik a opačne a máme jeden zúbok...ale ked ju pohladkam ručičky tak to prejde....

ela75
13. jan 2010

U nas je zase taky problem, ze mala zaspi pri kojeni, spinka asi pol hodinu a potom sa opat preberie a tato procedura trva aj 4 hodiny, kym sa zase riadne vyspime. Dominika ma iba tyzden, tak sa to snad zlepsi a naviac mava aj strasnu stikutku. Aj niekolkokrat denne a trva to aj 5 min. Nepoznate niekto nejaku polohu pri ktorej by sa to zmiernilo?

natalia777
5. feb 2010

ahojte u nas je to tiez problem, mala mi zaspi pri kojeni a potom sa stale meta, sermuje s rucickami, a vykrikuje v noci, nie je uplene hore ale ani nespinka ako take kludne babatko, dokaze sa takto mechrit aj tri hodiny....a ja sa zacinam bat, ci ju neboli brusko z mliecka mojho a preto je taka nekludna ☹

zuzana.dry
15. feb 2010

My uz mame 5,5 mesiaca a zavinujeme sa od 2 mesiaca. Nepokojne rucicky mame stale...skusala som to aj bez, ale to sa hned prebudi. Mam teraz specialnu zavinovacku, ktoru mi doniesla svokra z USA...tam je to velmi pouzivana pomocka...vyzera to skor, ako kazajka, ale maly mi vie pospat len v tom...a budi sa maximalne 2-3 x na kojenie...len ked si nahodou oslobodi rucicku, tak uz je hore🙂...len neviem, ze do kedy to bude trvat...uz by som aj chcela, aby spinkal, ako ine deticky...hadam to raz prejde...mate este nejake skusenosti?

kuspitka
15. feb 2010

Ahojte.neviete preco babatky nevedia zabuvat sami cez den?

tinnka9
15. feb 2010

Zuzana.dry - my mame to iste. maly bude mat 5mesiacov, ale na spanie ho musim pevne viazat do zavinovacky, lebo akonahle ma ruku vonku, je hore. aj ja som zvedava, dokedy...

pia22
15. feb 2010

Moj maly 4 mesiace a cez den sa mu drieme a spinka dost casto, az na to, ze ho musime hojdat. Akonahle prestaneme, je do minuty zobudeny.

fliperka
15. feb 2010

ahojte,
tak vidim ze nie som jedina s nepokojnym babatkom. Moj muz sa ma uz pytal ze ci mala bude psychicky v poriadku 😒 .... ma strasne nekludne zaspavanie, mame dva mesiace, meta rucickami, bucha si nimi do hlavicky, stale si nimi zmoli tvaricku a keby nemala rukavicky, tak si snad aj usko odtrhne .... toto trva asi tak pol hodinku az hodinku kym nezaspi , ale nastastie ked zaspi tak spi jak zabita 😀
Aj by som skusila ju zabalit napevno, len neviem ci to najde pochopenie u mojej polovicky, uz vidim tu reakciu, ze chudatko malinke co jej to robim 😒

miruska15
15. feb 2010

na mojho maleho to zabralo volali sme ho kuklička. A aj teraz ked je nepokojny a nič nezabera tak toto zaberie na 100%.