Nepokojný spánok dieťaťa. Kto má také skúsenosti?

boka79
5. apr 2009

ahojte mam 5 tyzdnovu dcerku a v noci zo spanku vydava hroznr hlane zvuky od vykrikov, po stonanie, pritom aj neustale tlaci, ako na stolicu, neviem, ci to je normalne, mne to pripada, akoby sa velmi trapila, ma veklmi nepokojny spanok. popri tom sa velmi pohybuje, kto ma take skusenosti;?
dakujem silvia

pookie
5. apr 2009

Aj moja zvykla, este aj teraz ale uz o nieco menej, myslim ze sa nemusis trapit.

boka79
autor
5. apr 2009

A ako dlho to trvalo, ja uz som si musela kupit do usi stuple, a aj tak tie zvuky pocut v celom byte. 🙂

pookie
5. apr 2009

No teraz ma len 8 tyz. a sem-tam sa stane ze je v noci trochu "hlucna" ale uz pomenej nez predtym. Az take zle to nebolo ze by som potrebovala stuple do usi 🙂 tvoja to asi preziva intenzivnejsie ale ako som pisala, nemala by som obavy. Popripade to spomen dr. ale casom to prejde, pocula som to od viacerych. Ako casto v noci, alebo takmer celu noc? To potom vela nenaspite.

boka79
autor
5. apr 2009

No niekedy to vnimam intenzivne, niekedy menej, niekedy vkuse aj dve hodiny, aspon sa mi zda, snazim sa popri tom aj pospat si. Dakujem za odpoved.

boka79
autor
5. apr 2009

problem je, ze ked je taka hlucna, tak neviem niekedy, ci vobec spi, ale neplace, a potom, ked sa zobudi, neviem, ci je naoztaj hladna, alebo, ci to je zo sna.
Silvia

pookie
5. apr 2009

Ja som k malej zo zaciatku vstavala takmer pri kazdom stone no potom som si uvedomila ze vlastne ani nie je hore tak som vstala az ked plakala, to som vedela ze je hladna.

boka79
autor
5. apr 2009

hej aj mna to tak bolo a potom som pozrela, ci ma zavrete oci a ked mala, spala som dalej. Ale niekedy sa jej aj vracia mliecko nahor a potom sa jej dostane do nosteka a kychne a zobudi sa. chudatko, sa citim ako zla mama, ze sa k tomu neviem postavit, normalne som v noci taka unavena, ze sa mi nechce ke nej vstat.

mami.sk
5. apr 2009

aj moja dcerka mala po narodeni podobne stavy 😒
dr. mi povedal ze to je poporodna trauma babatka, ze sa "spamatava" z porodu 😒 prestalo to asi okolo 6 tyzdnov, presne neviem. no tiez som sa vzdy zlakla 😒
tak ako pookie pisala aj ja som vstavala az ked zaplakala, to som vedela ze je hladna 😉

pookie
5. apr 2009

To je normalne, nic si nevycitaj, ved ma len par tyzdnov tak sa musite navzajom spoznat. Moja napr. zo zaciatku po papani neodgrgla tak som sa bala ci sa jej nevrati a nezacne dusit ale deti vraj maju velmi dobry reflex tak keby si aj grcla naspat tak by to zvladla... aspon tak nejak som to citala. No a teraz si uz pekne po papani odgrgne, len ju treba chvilu na pleci podrzat.

boka79
autor
5. apr 2009

dakuejm Vam, aspon ma to trochu povzbudilo, my sme teraz v piatom tyzdni, tak sa to hadam skoro upravi, lebo to dlho nevydrzim 😒

pookie
5. apr 2009

Urcite to po tyzdni-dvoch zacne ustupovat, vydrz to a ked si unavena skus si oddychnut cez den (viem ze sa to lahko hovori a tazsie plni 😉 ) Obcas este mala vyda nejaky ten zvuk alebo tlaci ale uz viem ze je to viac-menej zo spanku, ak sa jej nebude nieco pacit tak ti to da najavo placom. Drz sa!

boka79
autor
5. apr 2009

oj cez den to bude tazke, moja mala zlatinka totiz to nechce spat sama v postielke, najradsej na rukach a v kociarilu, takze sa k nicomu nedostanem.
nejako to vydrzim, stacilo by mi tvrdeho spanku dva krat tri hodiny, hned by bolo lepsie.

papulka77
5. apr 2009

boka moja mala to robila tiez aj to tlacenie na tolicu. to nic nieje prejde to. teraz ma nieco vyse roka. ani neviem ako to preslo. tiez som vstavala lebo som nevedela ci je hore ci spi. mala by si ju naucit zapavat samu., lebo prides o nervy. posli mi mail na ip poslem ti knihu o zaspavani babeka. skusala som funguje. ak chces 🙂

fifinna
6. apr 2009

bodka, skus jej pocvicit z nozickami, ci si nepoprdka. Mozno si potrebuje poprdkat a nejde jej to, teda aspon mi to tak pride, podla toho , co opisujes.

boka79
autor
6. apr 2009

No, to sa v noci radsej nepokusam, keby som ju zobudila, tak mi uz nezaspi, ale vecer to robime preventivne stale.
🙂

borkax
6. apr 2009

ahoj, nasa mala to robila ked ju bolelo brusko. lekarka nam odporucila espumisan na uvolnenie prdikov, aj sme cvicili, ale do 2 tyzdnov sa to akosi same upravilo. tiez sme nevedeli ze co to ma znamenat...

pookie
6. apr 2009

Ani moja nechce spat sama, do postielky ju davam az ked zaspi (snazim sa ju od toho odnaucit, chcem aby zaspavala sama) no obcas ked citim ze by som si este pospala tak rano/doobeda si ju vezmem k sebe do postele a spime obe. Keby som ju dala do postielky tak by plakala, takto v posteli sa pozera okolo seba, smeje sa na lampu 😀 alebo sa rozpravame chvilku a zaspinka.

boka79
autor
7. apr 2009

🙂 Pookie :no to som este neskusala, ale neviem, ci by zaspala so mnou, vsetko , co je vodorovne, sa jej nepaci. V noci, ked ide spat, tak zaspi, len cez den nezaspi bez placu. Ja uz vidim, ze zyva a ma nepritomny pohlad, ale ona najprv musi tak plakat, kym na rukach neodkvecne a nezaspi.je hrozne mobilna, tak jej na noc davame perinku. ale cez den, nemam ju okrem kociara a ruk ako uspat. Chudatko. nechapme, ze to je take tazke, zaspat, ked je unavena.

pookie
7. apr 2009

Ved aj moja obcas spusti dobry rev ked uz je vazne unavena ale dlho to netrva, raz-dva zaspi. Nechaj ju nech si par minut poplace, bud pri nej, hladkaj ju, lahni si k nej a rozpravaj jej. Treba len poskusat, aj ja som si najskor myslela ze mi zaspi iba ked ju budem hojdat na rukach ale zistila som ze zaspinka aj v nasej posteli, mozno si 2-3 min. poplace ale som pri nej a zabuva 😉

miki1003
26. sep 2015

@papulka77 mohla by som poprosit aj ja tu knihu? Dakujem.