Nerovnomerný spánok. Ako sú na tom vaše deti?

anavila
29. dec 2008

aj vase deti maju napr obdobie, ked cez den pospia dokopy 45 min, a vzapati na to na dalsi den spi aj 2krat po 3 hodiny....je to normalne??od coho to zavisi,myslite ze na vine su zuby???

coriven
29. dec 2008

Ahojjky, anavil - myslím, že je to normální - my jsme taky občas unavenější a jindy čipernější... malá měla krásný měsíc, kdy mně spala 2 hodky dopol i odpol. a teď su ráda, když naspí 2 hodky přes den 😅 a z toho má spací den... A může to být i těma zůbkama 😉

beelinka
29. dec 2008

Anavil a nezaspi ti vobec ked ju cez den uspavas ? My mame rytmus a vzdy ho v tu istu hodinu uspavam cez den a dobre nam to funguje. My sme ale mensi 😝 😉

bodka13
29. dec 2008

ja už mám chalanov veľkých ale pamätám si že tiež to bolo rôzne- niekedy prespali 3 hodiny a inokedy stačilo 20minút
...každé bábo je iné...starší už od 10mes spával iba raz a mladší si do 1 roka pospal doobeda max hodinku(vstával už okolo 6) a poobede si potiahol 3 hodky a večer už o 20:00 mrčal že treba spať/len som nemohla prešvihnúť ten čas ukladania-to potom bol už taký unavený že sa nevedel uspať
...vždy som však dodržiavala režim 😉 ...keď aj spal ráno dlhšie ako do 7 na obed išiel spať medzi12:00 a 12:30...
...až teraz čítam že beelinka ti v podstate radí to isté 😉 ...len ja som neuspávala,iba uložila do postieľky 🙂

leni3
31. dec 2008

moja mala mi spi tiez nepravidelne,niekedy mi spi len 1x cez den hodinku a to je vsetko,druhe spanie je len vynimocne a to vzdy s velkym placom.A to nehovorim,ze aj v noci mi zle spi,niekedy sa zobudi uplne prebrata,poplace si a zas zaspi,myslim ze to budu zubky.Tiez mame rutinu,ale zalezi aj od nej ako je unavena.

dnada
31. dec 2008

ahojky, my sme taky ještě menší ,ale taky spíme nepravidelně... malého nenutím spát,když semu nechce,nemá to smysl,jen pak zbytečně pláče,když ho nutim spinkat... taky máme spací a nespací dny...ale když už to sou ty spací,tak v ty spinká celkem pravidelně,dá-li se to tak říci...dopoledne se odvíjí od vztávání,někdy je vzhůru už v půl7 to pak kolem 8mé ještě na hodinu až dvě usne,někdy vztává až kolem 9té,to pak usíná až mezi 11-12tou tak na hodinku a odpoledne celkem pravidelně spí mezi 2-4hod aspoň půlhodinku ... a když je nespací den,tak to stěží naspí po 20ti minutách 2hodiny.... v noci spinká krásně,usíná mi mezi 8-9tou hod a budí se na jídlo v 5ráno,to je jak natažený budík 😀