Nespokojná trojmesačná dcérka v zavinovačke

lulu8686
12. nov 2017

Ahojte maminky.
Poprosím o radu. Malá má 3 mesiace a od narodenia spáva v zavinovačke, keďže patrí k tým nepokojnejším deťom ktoré mávajú rúčkami o sto šesť a tým pádom nemôže zaspať lebo sa sama ruší. Akurát posledné 3 týždne je v zavinovačke strašne nespokojná. Stále sa snaží vyslobodit si rúčky, hocikedy aj v noci sa zobudím na to ako sa pachtí v postieľke, snaží sa rúčky vytiahnuť von a mrnčí, ale nieje hore spí, všetko to robí zo spánku až kým sa jej to nepodarí a to už sa potom aj zobudí väčšinou. Aj sa v nej strašne potí a to máme v spálni max 17-18 stupňov. Len ja ak ju nezviažem tak nezaspí a keď aj náhodou po dlhom boji áno, tak ten spánok dlho nevydrží. Mali ste aj vy niektoré takýto problém? Dokedy vlastne babo takto máva rúčkami hore dole 🙂 väčšinou všetci okolo mňa majú pokojné kľudné detičky, ktoré ako položia do postieľky tak zaspia v kľude, takže mi nemá moc kto poradiť 🙂

zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1988majka
12. nov 2017

@lulu8686 my sme nikdy neviazali do zavinovacky. ked pred spanim velmi metal ruckami tak sme zaspavali tak ze sme sa drzali za rucky. podla mna jedno riesenie je zavinovacku uplne zrusit a druhe rozviazat po zaspati..🙂

eliska1309
12. nov 2017

Ja som miesto zavinovacky pouzivala deku do ktorej som mimi zabalila na pevno a ked maly zaspal tak ako sa vrtel tak si ju uvolnil. Cize ked zaspaval nerusil sa ruckami a ked uz spal nerusila ho zviazana zavinovacka.

ave17
12. nov 2017

Ľutujem to dieťa,že má spať v takej zime,len toľko.

eliska1309
12. nov 2017

@ave17 asi si sedim na kabli ale nechapem v akej zime

zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliska1309
12. nov 2017

Moje deti su zimomilne zatial co ja mrznem pod perinou oni su krasne teplucki a odkopani. A ja nic ine nerobim len ich zakryvam.

katrin21
12. nov 2017

@zajkula62 my mame v spalni 22 a mala nikdy nebola v zavinovacke spotena a to spavala v paperovej, do 5 mesiacov, este aj v lete bola na nej polozena, uz sice nezaviazana, len tak polozena, ale teda v zivote sa nespotila, akurat v najvacsom teple som ju tam nedavala, ale zaciatkom a koncom leta v pohode..vid foto...
pri 17st by som rozhodne spat nechcela, mne je zima aj pri 21 .... a teda pri 17st by som dieta rozhodne bez zavinovacky spat nenechala, hlavne nad ranom je velmi chladno a babatko sa odkope, nehovoriac o tom, ze take male by som sa bala, ze sa dostane pod perinu a zadusi, takze zavinnovacka je idealna...
teda my sme pouzivali klasicku snurkovu, taku ako kedysi, ta je naj.

katrin21
12. nov 2017

este na tie rucky mozes vyskusat toto.. to pouzivali na jiske, aby si deti nevytrhali infuzky.. len to moc nestahuj, to len tak aby prirodzene mali tie rucky dole...
je to plienka na trojuholnik dana a konce ma cez pliecka dozadu pod chrbatikom...
ale celu noc by som to nedala, nech ma aj nejaky ten pohyb..

lindusss2016
12. nov 2017

@katrin21
@ave17
Nieco si zistite o tom, pri akej teplote sa odporuca spanok, jasne, ze kazdemu vyhovuje nieco ine. V lete samozrejme nenastavite teplotu pod 20° bez klimy, ale ja by som v 22° stupnoch rozhodne spat nechcela. Cely rok, ked to pocasie vonku dovoluje, mame v noci 18°, nikomu zima nie je, naopak mala aj my spime ovela lepsie ako v prehriatej letnej izbe. @ave17 ja by som lutovala tych, co si v zime vykuria nad 21°, to uz nie je ozaj vhodna teplota na spanok, presusujete vzduch, prach sa viac viri (to, ze upratujete, nie je argument, prach tam je) a navyse hovori vam nieco otuzovanie? Prave to najviac buduje imunitu a nie pchat umele vitaminy do deti. Takze najblizsie pred tym, ako budete uplne nezmyselne lutovat cudzie deti, aspon si nieco zistite, aby to nevyznelo tak hlupo...

lulu8686
autor
13. nov 2017

@ave17 nechapem preco lutujes, ved keby jej bolo zima tak tu teplotu zvysim. Mali sme uz aj teplejsie ale to bola az cervena. Takato teplota jej na spanok vyhovuje. Nema nostek ani licka studene - teda tie casti co trcia zo zavinovacky. Takze nemas preco byt lutostiva, kazde dieta nieje zimomrave. A je zdravsie spat v chladnejsej miestnosti, to ti povie aj pediater.

lulu8686
autor
13. nov 2017

@eliska1309 no ja som to skusala so satkou bambusovou ale to tiez nepomohlo 🙂

zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindusss2016
13. nov 2017

@zajkula62 ano, to som aj napisala, ze kazdemu je prijemne nieco ine. Ale takto by som nerada zhyckala svoje deti, ze nemozu trosku primrznut 😀

mishicca
13. nov 2017

Ja si myslim (lrn cisto moj nazor) ze 3 mesiace je uz dost na zavinovacku a asi babatku stacilo. Ved uz sa isto aj otaca 🙂 a co sa tyka tych odboceni na temu :D pediater prizvukuje neprekurovat... mate dobru teplotu. Ja tiez na 18 mam.. nas boli hlava ked je vyssia.

djgatta
13. nov 2017

Na brusku nespinkava?

djgatta
13. nov 2017

Na zavinovacku je uz asi velka, existuje nieco podobne,vola sa to ulitka ,skuste pozriet

lulu8686
autor
13. nov 2017

@djgatta nie ona celkovo nema rada polohu na brusku, to po par minutach zacne nervacit

gita17
13. nov 2017

@zajkula62 neuvazujes logicky, robis opak otuzovania, dieta si ucis na teplo, tvaris sa ze mu chces dobre ale svojou hlupostou mu skodis ''... no a teraz bez zavinovačky má pri tejto teplote i tak stále spotené labky. Asi je pre neho optimálna trochu chladnejšia teplota, ale nechcem aby sa prechladil.''

lubina
13. nov 2017

@lulu8686 nasa starsia tiez mavala rukami, ale ja som ju nezvazovala do zavinovacky, bolo to letne dieta a bolo jej prislis teplo. Ja som kupila taky vak na spanie (mali sme najskor letny a neskor aj zimny). Nemusela som ju zakryvat ani nic, naucila sa v nom spinkat pomerne rychlo. A ked mala 3 a viac mesiacov, tak mohla aj nozicky zdvihat aj s vakom a rucickami sice mavala, ale kludnejsie. S tymi rukami to trvalo asi tak do 2 rokov, stale si hladala aj cumel v postielke a smatrala nimi okolo seba...potom to postupne prestalo...