• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Neustále lakanie sa u 6 týždňového. Je to normálne?

28. marca 2013 
ahojte,
chcem sa opytat na skusenosti a rady, preco sa moj maly laka. Ma 6 tyzdnov a mne sa zda ze to lakanie sa, sa stale stupnuje. Kedysi to bolo iba v spanku na nejaky zvukovy podnet. Teraz z nicoho nic rozhodi rucicky a zobudi sa (niekedy hned zaspi, ale niekedy zacne plakat a je tazke ho ukludnit). Lekarka povedala, ze to moze byt u malych deti normalne, ale mne sa to nezda. Neviem ci to nemoze mat aj za pricinu ze nam prestal v noci spat.
Dakujem

PS to admin: Nezamikajte uz prosim temy ktore sa estelen otvoria. Myslim si ze aj ked sa niektora tema uz opakuje, stale tu je priestor na nove nazory a skusenosti a aj kazda tema te trochu specificka aj ked ide o ten isty problem. Vy radsej budete umelo drzat mrtvu temu, ktora ma 14 tisic prispevkov a ked sa chce clovek nieco docitat, tak tam mozno nic nenajde a precitat 14000 prispevkov k jednej teme je dost. A skusili ste sa aj pozriet co sa v takych casto " mrtvych" temach prebera? Su to veci, ze ake mame pocasie, a aku mas peknu fotku v profile, atd....
to tu kludne mozte otvorit aj volnu temu na bezny pokec, lebo z takychto 14000-ovych tem nemaju potom ludia, ktori riesia ziaden osoh. A ke si dam vlastnu temu, tak namiesto rady dostanem LOCK.
Neberte to odo mna v zlom, len skuste premysliet co je pre ludi prospesnejsie.
s pozdravom yvetka
31. okt 2009 o 01:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
yvetko.. můj syn má 5měs a leká se všeho a za všech okolností.. :unamused:
je teda fakt, že ho to v noci nevzbudí.. jen sebou cukne..
měli jsme to takhle i u dcerky a časem se to samo spravilo.. takže to neřeším ani teď u něj.. :wink: :wink: :slight_smile:
31. okt 2009 o 02:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
yvetka,
niektore deti to mavaju, aj nas to mal, ono to postupne bude stale menej a menej, my to uz mame len raz za cas. chodime pravidelne na neurologiu a doktorka vravela, ze to moze byt zo stresu pri porode. moj bol dost aj taky drazdivejsi, tak mi dala magnezium. Inac vraj do tretieho mesiaca je to o.k. :wink:
31. okt 2009 o 06:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Yvetka, to je normalny novorodenecky reflex s stava sa to aj mimovolne, bez vonkajsich podnetov.
Babatko si zavin do zavinovacky, alebo staci aj do plienky a to ho ukludni.
31. okt 2009 o 06:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Yvetka
tak ja chcem reagovať zase na odkaz pre adminov. Súhlasím s tebou a hovoríš mi zo srdca. Tiež keď mám nejaký problém a aj nájdem tú tému, tak sa tam už píše od veci a nemám čas čítať 20 tisíc príspevkov. Takže som rada, že to konečne niekto takto napísal.
31. okt 2009 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja bude mat 5 mesiacov a tiez sa laka... uz je to menej casto, ale zo taciatku sme mali presne to, co pises ty, yvetka.... akoby si pisala o mojej malej..... tiez berieme magnezium od neurologicky, lebo vraj je mala drazdivejsia.... uvidime, kedy to uplne pominie....
31. okt 2009 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
yvetka, to zamykanie a presmerovanie na už existujúcu tému nie je kvôli tomu, aby si si tam čítala 14tisíc príspevkov (samozrejme ak sa niekomu chce, môže aj to :grinning: ), ale aby si svoju otázku položila tam :wink:

a k tomu lakaniu, ako píše briketa, je to úplne normálne v tomto veku.
31. okt 2009 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tak len dufam, ze to pominie..u neurologicky sme zatial neboli, ale chystame maly nechce byt vobec v zavinovacke..takze viazat ho asi nebudem..inac neviem, ci to moze mat aj suvislost s tym, ze maly v noci nespi...alebo ci ma zamyleny den s nocou...je to uz takych 5 dni...pedtym prespal 5-6hodin...teraz sa v noci vobec nevyspim...
31. okt 2009 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
yvetka - u nas to bolo tiež,doktorka to nijak neriešila,pretože vravela že v tomto veku je to normálne.. Zlakla sa na každý šramot,ked som zatvárala víko na koši tak sa lakala najviac....teraz sa na tom smeje a strašne sa jej to pači :grinning: neboj,to prejde ale je pravda že my sme to riešili zavinovačkou,v podstate tam bola do cca 4 mesiacov. A zavinutie nam pomáhalo hlavne v noci,pretože ak nahodou nebola zavinutá tak sa budila na šermovanie ručičiek :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nemaj strach, to prejde, ale možno to spomen pre pokoj svojej duše vašej lekárke
31. okt 2009 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
aj nasa Ella to robila...vola sa to Moorov reflex
31. okt 2009 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No jo... male deti maji ty reflexy strasne zesileny, to se ztrati, maximalne bude trosku citlivejsi ditko
31. okt 2009 o 11:45  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ide o to,ze tak male babo nevie este spracovat podnety zo dna, nasa Ella sa este aj teraz v noci strhne a zacne plakat...je viac bojazliva nez jej sestra Mia,ktora tento reflex nemala...staci ju vsak zobrat na ruky a pevne objat
31. okt 2009 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja mala, :wink: mala to iste cim je starsia tak sa to ukludnuje ma 3mes
31. okt 2009 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj mna to zaujima, ze ci je to normalne,lebo aj nas maly sa skoro na vsetko laka.Odidem z izby je tam chvilu sam a ked pridem uplne sa ma lakne,aj hocijakeho buchnutia,suchnutia,,,,akoby bol zamysleny alebo v inom svete :confused: ,,no ale nas uz bude mat pol roka.Kedy to prejde?ak to prejde,,,,
17. mar 2013 o 23:31  •  čaká bábätko, termín má v septembri 2012  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som bola mojim 5mes.syncekom a kontrole u primarky este stale sa laka hlavne ak ho vyzlecieme tak streli hned sruckami o potel.vraj to mkze byt tym lebo mal novorodenecku zltacku ze sa to strati do toho 5mes.
28. mar 2013 o 08:35  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok