Neustále lakanie sa u 6 týždňového. Je to normálne?

yvetka
31. okt 2009

ahojte,
chcem sa opytat na skusenosti a rady, preco sa moj maly laka. Ma 6 tyzdnov a mne sa zda ze to lakanie sa, sa stale stupnuje. Kedysi to bolo iba v spanku na nejaky zvukovy podnet. Teraz z nicoho nic rozhodi rucicky a zobudi sa (niekedy hned zaspi, ale niekedy zacne plakat a je tazke ho ukludnit). Lekarka povedala, ze to moze byt u malych deti normalne, ale mne sa to nezda. Neviem ci to nemoze mat aj za pricinu ze nam prestal v noci spat.
Dakujem

PS to admin: Nezamikajte uz prosim temy ktore sa estelen otvoria. Myslim si ze aj ked sa niektora tema uz opakuje, stale tu je priestor na nove nazory a skusenosti a aj kazda tema te trochu specificka aj ked ide o ten isty problem. Vy radsej budete umelo drzat mrtvu temu, ktora ma 14 tisic prispevkov a ked sa chce clovek nieco docitat, tak tam mozno nic nenajde a precitat 14000 prispevkov k jednej teme je dost. A skusili ste sa aj pozriet co sa v takych casto " mrtvych" temach prebera? Su to veci, ze ake mame pocasie, a aku mas peknu fotku v profile, atd....
to tu kludne mozte otvorit aj volnu temu na bezny pokec, lebo z takychto 14000-ovych tem nemaju potom ludia, ktori riesia ziaden osoh. A ke si dam vlastnu temu, tak namiesto rady dostanem LOCK.
Neberte to odo mna v zlom, len skuste premysliet co je pre ludi prospesnejsie.
s pozdravom yvetka

misakri
31. okt 2009

yvetko.. můj syn má 5měs a leká se všeho a za všech okolností.. 😒
je teda fakt, že ho to v noci nevzbudí.. jen sebou cukne..
měli jsme to takhle i u dcerky a časem se to samo spravilo.. takže to neřeším ani teď u něj.. 😉 😉 🙂

natalli27
31. okt 2009

yvetka,
niektore deti to mavaju, aj nas to mal, ono to postupne bude stale menej a menej, my to uz mame len raz za cas. chodime pravidelne na neurologiu a doktorka vravela, ze to moze byt zo stresu pri porode. moj bol dost aj taky drazdivejsi, tak mi dala magnezium. Inac vraj do tretieho mesiaca je to o.k. 😉

briketa
31. okt 2009

Yvetka, to je normalny novorodenecky reflex s stava sa to aj mimovolne, bez vonkajsich podnetov.
Babatko si zavin do zavinovacky, alebo staci aj do plienky a to ho ukludni.

lovula
31. okt 2009

Yvetka
tak ja chcem reagovať zase na odkaz pre adminov. Súhlasím s tebou a hovoríš mi zo srdca. Tiež keď mám nejaký problém a aj nájdem tú tému, tak sa tam už píše od veci a nemám čas čítať 20 tisíc príspevkov. Takže som rada, že to konečne niekto takto napísal.

katy2
31. okt 2009

moja bude mat 5 mesiacov a tiez sa laka... uz je to menej casto, ale zo taciatku sme mali presne to, co pises ty, yvetka.... akoby si pisala o mojej malej..... tiez berieme magnezium od neurologicky, lebo vraj je mala drazdivejsia.... uvidime, kedy to uplne pominie....

veronika81
31. okt 2009

yvetka, to zamykanie a presmerovanie na už existujúcu tému nie je kvôli tomu, aby si si tam čítala 14tisíc príspevkov (samozrejme ak sa niekomu chce, môže aj to 😀 ), ale aby si svoju otázku položila tam 😉

a k tomu lakaniu, ako píše briketa, je to úplne normálne v tomto veku.

yvetka
autor
31. okt 2009

tak len dufam, ze to pominie..u neurologicky sme zatial neboli, ale chystame maly nechce byt vobec v zavinovacke..takze viazat ho asi nebudem..inac neviem, ci to moze mat aj suvislost s tym, ze maly v noci nespi...alebo ci ma zamyleny den s nocou...je to uz takych 5 dni...pedtym prespal 5-6hodin...teraz sa v noci vobec nevyspim...

germik
31. okt 2009

yvetka - u nas to bolo tiež,doktorka to nijak neriešila,pretože vravela že v tomto veku je to normálne.. Zlakla sa na každý šramot,ked som zatvárala víko na koši tak sa lakala najviac....teraz sa na tom smeje a strašne sa jej to pači 😀 neboj,to prejde ale je pravda že my sme to riešili zavinovačkou,v podstate tam bola do cca 4 mesiacov. A zavinutie nam pomáhalo hlavne v noci,pretože ak nahodou nebola zavinutá tak sa budila na šermovanie ručičiek 😝 Nemaj strach, to prejde, ale možno to spomen pre pokoj svojej duše vašej lekárke

diddi
31. okt 2009

aj nasa Ella to robila...vola sa to Moorov reflex

kutcher
31. okt 2009

No jo... male deti maji ty reflexy strasne zesileny, to se ztrati, maximalne bude trosku citlivejsi ditko

diddi
31. okt 2009

ide o to,ze tak male babo nevie este spracovat podnety zo dna, nasa Ella sa este aj teraz v noci strhne a zacne plakat...je viac bojazliva nez jej sestra Mia,ktora tento reflex nemala...staci ju vsak zobrat na ruky a pevne objat

dzio2
31. okt 2009

moja mala, 😉 mala to iste cim je starsia tak sa to ukludnuje ma 3mes

monula123
17. mar 2013

Aj mna to zaujima, ze ci je to normalne,lebo aj nas maly sa skoro na vsetko laka.Odidem z izby je tam chvilu sam a ked pridem uplne sa ma lakne,aj hocijakeho buchnutia,suchnutia,,,,akoby bol zamysleny alebo v inom svete 😕 ,,no ale nas uz bude mat pol roka.Kedy to prejde?ak to prejde,,,,

lucia006
28. mar 2013

Ja som bola mojim 5mes.syncekom a kontrole u primarky este stale sa laka hlavne ak ho vyzlecieme tak streli hned sruckami o potel.vraj to mkze byt tym lebo mal novorodenecku zltacku ze sa to strati do toho 5mes.