Neustále plače v kočíku. Ako ho naučiť v ňom spať?

delina
24. jan 2009

Chcem sa spýtať, či máte niektorá taký istý problém ako my, že bábätko nechce spať v kočíku a neustále plače. Ak aj nachvíľu zaspí, zobudí sa a spustí plač znova. Je nejaký spôsob ako bábätko na kočík naučiť?

tamoulik
27. aug 2011

@marry_ann Aj u nas je to rovnako, starsi bol kocikove dietatko, mladsi ho od zaciatku neznasal, babyvak nevyhovoval mne, tak sme kupili satku aj Manducu, kazdy sa hodi na ine prilezitosti, odvtedy neviem, co je vonku plac, da sa v tom rovno nadojcit ak treba, sme mobilni aj kvoli starsiemu, ked uteka z ihriska, super sa cestuje v MHD...takze nevahaj, prip vyskusaj aj mas niekoho v okolo kto pouziva nosice a potom sa rozhodni, co najviac bude vyhovovat Vam dvom. Vela stastia.

marry_ann
28. aug 2011

@tamoulik dik za radu.....dnes mi zazrakom v tom nasom kociku zaspal, sice iba na polhodku, no povazujem to za uspech...cas ukaze co bude dalej, snad sa nauci...

marry_ann
28. aug 2011

dik za radu....ako som pisala , budem este skusat...

marry_ann
28. aug 2011

@luciferkax urcite by som ho nenechala dlho plakat, len mi to odporucali mamicky od nas, ze tiez im dieta vrieskalo v kociku, nechali ho v nom porevat, a dieta si navyklo..dnes som ho polozila do kocika, tak vysdrzal 15minut sa v nom kukat, potom sa zacal mrvit a plackat, ale neplakal riadne tentokrat, ale tak falosne..tak som ho kus nechala, lebo si suchal ocka od unavy a pri hojdani kocikom a vozeni mi potom zaspal...aj ked nie na dlho, ale myslim si, ze je to uspech.....ked je riadne uspaty, tak mi v nom spi, sam mi vsak nezaspi..len je problem, lebo ho musim uspavat na rukach, az tak vlozit do vanicky..a ked nie je dost dobre uspaty, tak sa hned zobudi...davam nadeje este do sportovej casti, a ked uz bude sedkat..dufam, ze tak sa mu bude pacit...a ked vidim mamicky ako kocikuju svoje deti po vonku skoro cely den, tak mi je luto...🙂

luciferkax
28. aug 2011

@marry_ann ja som si bez kočíka zvykla... teda beriem kočík, keed ideme na dlhšie, že ked zaspí tvrdo, že ho tám položím, alebo ked idem na nákup, že mám kde odložiť nákup 🙂) my máme aj športovú časť, má pol roka, no sedieť dobre ešte nevie a hádže sa do zadu, trucuje, takže u nás nie... ani to nemalo úspech

marry_ann
29. aug 2011

@luciferkax ved uvidim..dnes som ho zase dala do kocika, tak vydrzal asi 20minut, aj chcel zaspat ale nedalo sa mu..nakoniec som ho musela zobrat na ruky...dam tomu este nejaky cas..🙂

luciferkax
29. aug 2011

@marry_ann ako chces, uvidíš čo vám obom najviac vyhovuje... ja by som babyšatlu a ergonosič nemenila za nič iné

marry_ann
23. okt 2011

..chcem sa len pchvalit..po operacii pruhu je maly spokojnesji, kludnejsi, dokonca si vyzdaju ist von v kociku, kde mi krasne zaspi..a prechadzku po cerstvom vzduchu si doprajeme obaja🙂))asi ho ten pruh ominal a to mu robilo problemy...

30dancinka30
16. aug 2012

@delina taky isty problem mam aj ja malemu ide 3 mesiac a vobec nechce byť v kočiku stale plače tiež sa mu podari niekedy zaspať ale iba na chvilenku tiež už som z toho nervozna:(

mariamihalikova
2. sep 2012

u nás je to to isté 😒 malý má 3 mesiace a 3 týždne a čím je starší, tým viac neznáša kočík a kočíkovanie, moja dnešná prechádzka trvala 20 min ... 😖 navyše máme 7,5 kg a neviem, či by som ho v babyvaku uniesla, asi dosť veľká záťaž pre moju chrbticu, keďže aj mať ho na rukách je namáhavé ... nešťastná som, keďže takto sme málo na vzduchu ...

crysmile
2. sep 2012

@mariamihalikova skus satku, v tej sa nosi ovela lepsie ako v babyvaku..

mariamihalikova
2. sep 2012

@kamilka22 naozaj je tam tak dobre rozložená váha? môj malý ma 3mesiace a 3 týždne a 7,5 kg tak sa mi zdalo zbytočné kupovať nosič, že mi bude ťažký ...

kamilka22
3. sep 2012

@mariamihalikova nebudes vediet, ze ho nosis. Ja na nosic nedam dopustit. Ked som ho nosila prvy krat, tak som nachodila hadam 5 km. Jemne som citila zatazene bedra, ale bola to len pociatocna unava a nezvyk. V priebehu tyzdna zmizlo aj to a bolo nam tak skvele.

yesno22
4. sep 2012

@mariamihalikova súhlasím....šatka, manduca, ergo nosič je oveľa lepšia investícia ako babyvak...ja mám manducu, malá má cca 11kg a v pohode ju tam ponosím aj pár hodín ak treba a to nie som žiaden športovec 😉 navyše mi veľmi pomohla, keď nám šli zúbky a malinká nevedela spinkať, bola mrzutá tak sme sa nosili celé dni...aj tam spinkala a ja som si mohla porobiť čo trebalo, ísť do obchodu, na úrad... 🙂

katren
4. sep 2012

@mariamihalikova moj Michal ma 11kg a ja som v 32tt a nosime sa v pohode 😉 nic ma neboli, netrpi chrbtica.....a Misko ma rok a mesiac....mame Manducu a lutujem, ze som skor nekupila 😠

mariamihalikova
5. sep 2012

baby a je tam aj nejaká kg hranica pre používanie Manduci? neviem to nikde najsť

mariamihalikova
5. sep 2012

neviem sa rozhodnúť, čo je pre nás lepšie... manduca alebo ergo nosič, keďže malý je bucko a potrebujem niečo čo o 2 mesiace neodložim, lebo sa mi tam nevmestí už 🙂 viete mi poradiť?

andelok
5. sep 2012

@mariamihalikova Kludne zainvestuj do Manducy..ja ti to akurat pozeram v navode, co k nej bol a je pre deti od 3,5 kg do 20 kg 🙂 Manduca je uzasna vec!

mariamihalikova
5. sep 2012

@andelok a da sa v nej dat dieta tak aby som ho mala chrbatikom k sebe? aby sa mohlo pozerat pred seba?

vonicka
5. sep 2012

@mariamihalikova ja mam ergo, je to dobru nosic. v obchode som skusala s malym aj ergo aj manducu, ale ergo ma lepsie popruhy na ramena, preto som si ho zvolila. inak medzi nimi nie je absolutne ziaden kvalitativny rozdiel. neda sa nosit tvarou vpred, smola. Moj maly neznasal kocik - vanicku, nevedel v nej spat, vzdala som to, lebo som ho nemohla pocuvat ako place. potom zacal odmietat aj nosic. je proste moc aktivny na to, aby bol na mne priputany. teraz, ked sme uz v sportiaku, je to ok 🙂 ale stale plati, ze v kociku nezaspi, ani kebyze sa postavim na hlavu 🙂 rady typu, ze nosic je super vec su sice fajn, ale tiez nefunguju na kazdeho. Nosila som ho aj v satke, ale to sa da, len kym nie je moc teplo, inak sa v tom obaja uvarite. btw, co sa tyka vahy dietata a nosenia, je to trochu citit, ale je to asi ako ked mas tazky ruksak na chrbte, tiez to citis, ale da sa to. nosic je fajn vec, ale ja ho az tak strasne neglorifikujem ako ine mamy 🙂

andelok
5. sep 2012

@mariamihalikova Nie, manduca neumoznuje nosenie chrbtom k tebe, pretoze to nie je dobre pre chrbatik babatka. Celkovo su mozne tri polohy - na tvojej hrudi, na tvojom chrbte a na boku, pricom babo je vzdy tvarou k tebe, tak je to zdrave pre chrbatik. Nosenie tvarou k tebe a celkovo to, ako je manduca skonstruovana umoznuje, ze dieta ma zagulateny chrbatik a kolienka vyssie nez zadocek, co je spravna poloha pri noseni babatka. Vola sa to M-poloha, citujem z internetu: Rešpektuje správnu polohu nožičiek - tzv. M-polohu (nožičky spolu so zadočkom sú v polohe pripomínajúcom pismeni M - horné body písmenka sú kolienka, spodné body sú chodidlá a zadoček). Táto poloha podporuje správny vývoj kĺbov a správne držanie chrbtice.

mariamihalikova
13. sep 2012

Manduca je skvela vec ;) zatiaľ sme to odskúšali len doma, ale umyla som riad, upratala niečo a drobec sa pri tom bavil 🙂 keď bude lepšie počasie hneď ideme von

luciannka83
17. sep 2012

Ahojte mamičky. Nosíte dieťatko v predu alebo na chrbáte. Mňa totiž bolí strašne chrbát, keď ho mám spredu. Nevydržím ho v nej dlho nosiť. Ale súhlasím je to super vec. Vo vaničke mi tiež neobležal. To sme z každej prechádzky išli z revom. Začala som ho potom voziť vo vajíčku, kde už videl, tak to bolo v pohode. Teraz sa vozíme v športovej časti kočíka, tam sa mu už páči, lebo vidí cez sieťku striešky keď leží, lebo ešte nesedíme, ale manducu mám v kočíku stále, keby niečo. 🙂

aduskao
17. sep 2012

:D pozname my ho davame do autosedacky a naklikneme nakociar....iba tam nam chce byt skus uvidis 🙂

aduskao
17. sep 2012

@delina :D pozname my ho davame do autosedacky a naklikneme nakociar....iba tam nam chce byt skus uvidis

mariamihalikova
17. sep 2012

@luciannka83 ja zatiaľ len v predu ;) nech ho vidím

lucia_ma
12. máj 2015

Chcem sa spytat ci mate niektora skusenost s tym ze babu vadili plastove kolieska.. nasa mala zrazu zacala v kociku hrozne plakat a nevie tam zaspat.. zacalo to tym ze sa oteplilo a uz nie je taka naobliekana tak ja mam pocit ze jej vadia tie otrasy uz rozmyslame ze kupime kocik so 4nafukovacimi kolieskami.. menili ste niektora kocik -pomohlo?

bielavila
12. máj 2015

@lucia_ma skus dat najprv nieco makke pod nu, kym vymenis drahy kocik...ked si myslis, ze jej vadia otrasy, ale co viem ta deti maju radi, ked pod nimi hrka, nasho to ukludnuje 🙂

jackie17
19. máj 2015

@lucia_ma menili-nepomohlo...viac ako 35minut nepospi a potom uz len vrieska. Sa to ani placom neda nazvat

lucia_ma
19. máj 2015

Tak my sme vymenili a pomohlo uz neplace a pekne spinka niekedy pol hodku a niekedy 2hod zistili sme ze lepsie su nafukovacie kolesa, ma tam aj take okienko v strieske a hladi tam +potrebuje aj nas vidiet teraz neplace dokonca aj ked sa zobudi pekne kuka. Este u nas aj pomohlo -byt si isty ze je odgrgnuta po papani lebo aj priprezliekani do kocika sa to vie zas poposuvat ze jej to moze vadit..