Neustále plače v kočíku. Ako ho naučiť v ňom spať?

delina
24. jan 2009

Chcem sa spýtať, či máte niektorá taký istý problém ako my, že bábätko nechce spať v kočíku a neustále plače. Ak aj nachvíľu zaspí, zobudí sa a spustí plač znova. Je nejaký spôsob ako bábätko na kočík naučiť?

levik82
28. jan 2009

vsak prave nimi, vo vanicke nefuka ☹ ale vo vajicku ano ☹ tak neviem... ze by som zase skusila vanicku ale s nejakou hrackou v ruke??? 😕

nimi22
28. jan 2009

no skus mu dat rucky von, mojmu to pomohlo, aby ich mal volne, moj sa bezne hrava shrackami, ma ich tam navesane az az 😀 , ale pomaha, skus 😉

zelmirka1
28. jan 2009

bzucinka sme na tom rovnako, tri dni za sebou mi mrncal v kociku ale vcera uz spal tak este skusam vydrzat
vo vanicke...zmenil sa presne po dovrseni 4mesiacov a tiez mam pocit ze sa proste nudi a vadia mu rukavicky.
Ale este je dost zima tak dufam ze vydrzime este chvilu takto kym dame sportak. Snazim sa dodrzat rezim
spime doobeda medzi 10.00 a 11.00 a potom sa hrame az do 13.30 kedy idem von takze je unaveny, ale
zaspi na polhodinku a potom sa zobudi...predtym vzdy chvilu kukal a spal dalej teraz uz vydrzi dlllllho kukat...

levik82
28. jan 2009

tak ja som dnes naposledy skusila vanicku. hracky - nehracky - nezaujem ☹ taky bol nastvany ze az dychat zabudol ☹ 😢 akonahle som vosla do vchodu a dala dole striesku a videl ma, bol v pohode. ale nesmela som sa vzdialit. a to som skusala uz aj podlozit lehatko vo vanicke. to tiez nepomaha. takze vanicka - bye bye. zase spinka na balkone vo vajicku... 😖 ale uz idem ponho lebo fuuuuuuuuuuuuka 😨

levik82
28. jan 2009

a rukavicky nemal. som isla na to tak ze dam mu hracku a ked zaspi dam rukavicky. tak...tak daleko sme sa nedostali. hracku nechcel ani vidiet 😔

mbrazd
28. jan 2009

ahojte, presne viem, co to je ked dieta ani za svet nechce byt v kociku - a nepomahaju ani vsetky tie rady, ktore tu pisete, ziadny babyvak ani hracka ani nic podobne (inak neviem si predstavit ist v tejto zime s dietatom von v babyvaku). Nasa mala nechcela byt v kociku aj ked som robila vsetko mozne aj nemozne. Dospelo to az do takej fazy, ze sme von chodili len minimalne, pretoze tie hlupe pohlady a komentare okoloiducich aka som neschopna matka a ze si neviem utisit vlastne dieta ("preco jej preboha nedate cumlik?" - keby ho chcela, tak by som jej ho asi dala). Mozno ma mnohe odsudite, ale nasej Adelke (a teda aj mne) pomohlo az to, ked som ju dala do sportoveho kocika, hoci mala len 8 tt. Viac videla a zrazu akoby siblo zazracnym prutikom a von mozeme chodit kedykolvek. tot moja skusenost

kili
28. jan 2009

mbrazd, niektorým deťom babyvak nevyhovuje, lebo nechcú byť v horizontálnej polohe, ale v šatke sa páči 95% detí, lebo môžu byť aj tak aj tak. a zima nevadí, dieťaťu je teplejšie pri mame, lebo sa zohrievajú navzájom a nemusí byť až tak naobliekané ako v kočíku. treba mať na to len prispôsobenú bundu, buď špeci nosičskú, alebo sa dá všiť taká vložka do normálnej bundy 😉

natsa
28. jan 2009

ja som mala tiež problémi tak z malím Niekedy sme sa museli vrátit domov.potom som to riešila tak,že som mu dala dudlík a rozprávala som mu aké je to pre neho dobré byt na čerstvom vzduchu.jednoducho som ho /ukecala/ a potom zaspal.Teraz už neplače.Zvykol si.

levik82
28. jan 2009

ja ho neukecam. kym nevidi nemam sancu s nicim. tiez si idem "prestudovat" nas sportovy kocik ake ma moznosti, ci sa v nom da lezat, tak uvidime... mame x-lander, nemate skusenosti???

delina
autor
30. jan 2009

zacala som pozerat babysatky, ale je ich tolko, vobec neviem aku vybrat... poradte... aj ked uvazujem, ze Manduca sa mi pozdava viacej...

delina
autor
30. jan 2009

a u nas ten plac asi nie je tym, ze nic nevidi... lebo sa rozplace so zatvorenymi ocami... ani na chvilu ich neotvori, takze ani nemoze tusit, ze ma nad hlavou striesku 😀

levik82
30. jan 2009

ja mam doma manducu a som spokojna. hlavne sa mi pozdava to ze je od 3,5 az do 20 kil, takze super.

emjee
22. mar 2009

mojkamirka • 1d • Dnes o 10:32
Ahojte baby, hľadala som túto tému no nenašla. Prosím pomôžte mi. Malý mi začal revať v kočíku ako pavián. Pokiaľ ho doma obliekam tak je to v pohode, pokým ho nedám do kočíka. Spustí taký rev, že ďakujem pekne. Neviem či to bude tým, že som ho dala predčasom kočíkovať švagrine a tú dobre nepozná, vtedy reval prvýkrát v kočiari. Od vtedy sa nedá ukľudniť. Stále ako idem z domu tak reve ako by som mu zlomila čosi, po 5 min zaspí zobudí sa a rev znovu. Už si neviem rady. Skúšla som na neho rozprávať, pohladkať po líci, držať za ruku. Už som ho aj posadila do šporťáku. No proste nič nezaberá. Má štyri a pol mesiaca. Stretli ste sa niekto takýmto problémom?

siska_br
22. mar 2009

jaaaj, baby....ako dobre, ze v tom nie sme sami.... 😉 neuverite, ale vo stvrtok sme mali 4 mesiace a posledny tyzden trpime uplne ale UPLNE rovnakymi priznakmi....doteraz som prechadzky milovala a samko tiez. vedel spinkat aj 3 hodinky v kociku. posledny tyzden zakliknem vanicku na kocik - reeeev. ten trva, kym nezaspinka. a mozem si aj nohu zlomit a nic nepomaha ☹ . prihovaranie sa, spivanie, pohladenie po licku, drzanie za rucicku....zaberie akurat, ed ho vezmem na ruky, pomojkam. to sa upokoji, vlozim ho spat a znova plac. napokon horko-tazko chudatko zaspinka, asi polhodinku spinka a znova reeeeeev..... ale ani ocko neotvori a hnes spusti. asi po 10 min.,ked nestihnem dobehnut domov znova zaspinka a po case sa to opat opakuje....skusala som viac obliekat - menej obliekat... uz mi dochadza fantazia. so sportakom som chcela este chvilocku pockat, kym sa trosku otepli... nebude to tymi zakliatymi 4 mesiacmi??? 😀

vidis, mojkamirka, to nielen ti nasi chlapi nas takto cvicia... 🙂

eimiky
23. mar 2009

Levik 82 aj my používame len vajíčko na kočík, ale nie také to ako máte vy ale my máme to väčšie a dá sa polohovať, takže dá sa dať aj do rovnej polohy.Výrobca ho odporúča používať aj namiesto vaničky.V pohode tam zmestím aj fusak a mám aj nánožník.Ja som to raz skúsila a odvtedy ho vozím len v tom.Malý je spokojný, žiadny rev kvôli tomu, že je v kočíku.Vo vaničke to bol horor, ja som nemohla nikde ísť, lebo mi všade tak reval,spotený, pomaly fialový, ľudia sa obzerali, čo som to za matku, že mi tak vrieska.Jemu sa proste vo vaničke nepáčilo a mohla som ho tam dať aj spiaceho do 2 minút bol hore a reval a reval.Teraz už nemáme problém.Vo vajíčku budeme kým sa trošku neoteplí a potom dáme šporťák.

usnicka
23. mar 2009

levik82, my mame sportak x-lander, da sa dat skoro uplne do leziacej polohy, ja som tiez teraz uz dala malinkeho donho, ale my mame uz 8 mesiacov. Ale je pravda, ze dost fuka do toho kocika.
delina, mam manducu, je vynikajuca.

fifinna
23. mar 2009

mne maly zacal plakavat v kociku, ked sa mu uz nechcelo spat a nudil sa. Ked sme isli von a mal akurat dobu na spanie a plakal , tak som ho vybrala z kocika , on si grgol a potom sa ukludnil a zaspal.

mojkamirka, nemyslim si, ze place kôli tomu, ze ho kocikovala svagina, podla mna to je len zhoda nahod. Dietatu v jeho veku by nemalo este prekazat, ze ho kocikuje niekdo iny, teda ak sa im nahodou nic nepritrafilo. Dieta az okolo siedmeho mesiaca zacina rozlisovat cudzie tvare. Skus ho vybrat na chvilku s kocara a ked sa ukludni, tak to znamena, ze mu nic neni a jednoducho sa mu uz nepaci byt v kocari. 😉

mojkamirka
23. mar 2009

fifina, však ho vyberiem z kočíka a hneď sa ukľudní. Položím ho naspäť a reeeeeeeeeeeev. No dnes mi možno dorazí manduca, tak uvidíme, či to bude lepšie.

ssara
23. mar 2009

moja mala nechcela byt vo vanicke stale plakala kedc sme kocar prerobili na sportak tak super vobec neplace asi potrebovala vidiet. 🙂

mojkamirka
24. mar 2009

avojte, takže manduca sa osvedčila, kočík môže teraz padať prachom

buchova
24. mar 2009

ja mam praveze iny problem stalelen kocik keby mohla tak spi tam aj cely den..

napriklad ked ju zacinam obliekat dooveralu tak uz asi vie ze ide do kocika a uz vtady mi zaspava!!
alebo kedju posadim do kocika za chvilu je tvrda a stava sa mi aj to ze keds ssa zobudi a dam ju naspat do kocika zemusim niekde ist tak za chvilu zase spi!!!

mojakamaratkamala tiez problem malyani za svet nechcel byt v kociku ale teraz ked ma pol roka tak bez problemov posadi ho a on sa pozera hra a je to bez problemov tak skus este pockat!!! 🙂 😉

verulka
24. mar 2009

jeje, no baby ja len moja skusenost...reval v kociku ako tur, potom som ho prestala trapit a nosila do 7mes vkuse..potom zacal akceptovat kocik na spanie a teraz mozeme striedat- ja stale vela nosim( najprv satka, potom manduca) ale aj kocikujeme( kedze v mdc mi uz nechce spat) a muz teraz halvne vozi...podla mna ak sa babatku nepaci kocik, treba to akceptovat...zvacsa su tie deti mudrejsie ako my 😉

salomuska
27. mar 2009

ahojte, mam podobnu skusenost...moja kocik tiez akceptuje len na spanie (som stastna ze aspon to, ked bola mensia, nevedela v nom zaspat), po prebudeni ju bavi este asi tak 10 minut a potom pomaly ale iste zacne rucat. hracky nepomahaju. ked bola mensia tak sme aj vela satkovali, teraz testujem manducu. myslim ze na jarne a letne vylety by sa mohla velmi hodit - uz sa naozaj nespoliaham na to, ze ked bude vacsia, zapaci sa jej v kociku - prestavam tomu verit 😎

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marry_ann
26. aug 2011

...vie mi niekto poradit, ako mam naucit dieta na kocík?maly ma 1,5mesiaca a kocik akoby nenavidel...zo zaciatku mi v nom vydrzal spat aj 3 hodiny, aj to som ho musela naksjor predtym uspat, no potom akoby seklo..ja uz som zufala, som sama doma cele dni, kedze muz mi robi v zahranici a som stale zatvorena iba doma..nemozem ist von, lebo maly mi vydrzi v kociku sa pozerat iba 10minut a potom taky reev, ze az...skusala som aj vajicko, no nic..obcas sa podari, obcas nie...nemozem ho nechat ani vyrevat sa, lebo ma pruh a nemoze plakat..ja som uz fakt zufala....☹(((

angellinka
27. aug 2011

@marry_ann ale hadam by si ho nenechala vyrevat???? 😨 my sme mali tiez taky problem,ak to mam nazvat problemom,ja som si zaobstarala nosic-satka,babyvak,A nebolo nad spokone dieta,jednoducho sa s tym treba zmierit,ze chce byt pri mame,co je uplne prirodzene.Dcerka kocik uplne milovala 🙂

luciferkax
27. aug 2011

@marry_ann podobne ako angellinka 🙂 keby nemal pruh, tak by si ho nechala plakať??? Hádam nie! prečo by si nemohla ísť von? Môj prvý syn kočík miloval, len čo ho videl, zaspal tam, dokonca tam dokázal prespať celý den, a to aj ked bol starší 🙂 🙂 🙂 moj e druhé bábo v kočíku ani za pána nechce byť, od prvej prechádzky kočiar nenávidí, je tam jedine že ho zaspím a uložím do kočíka a aj to je o pár minút hore.. Kúpila som najprv babyvak, ale tam sa mu páčilo len chvílu, lebo bol vo vodorovnej polohe, tak sme kúpili manducu, neskôr dokúpili babyšatku a na kočík sme zabudli 😉 myslím, že len žťa chce cítiť čo najližiše, v šatke aj v nosiči môže vphode spinkať, a ty máš obe ruky voľné, bábo je spokojné a ja tiež 😉

kamilka22
27. aug 2011

presne nas pripad, maly od narodenia v kociku vrieskal, obcas som mala pocit ze chodim ako sanitka aj s ozvucenim.... tak sme to riesili kupou nosica Ergo, skvela vec, vobec nezatazuje chrbticu, ani neviem, ze ho nosim a to ma uz 12 kg. Ked bol malicky bol skvely aj ked sa nevedel ulozit a plus tie prechadzky, starsia dcerka sa vonku vyblaznila a on si pospal v nosici na maminke. V kociku, ani za svet.

angellinka
27. aug 2011

@luciferkax velmi pekne si to napisala,uplny suhlas 😉

kamilka22
27. aug 2011

@marry_ann nevahaj a kup si nosi, je to skvela pomoc, ako som pisala vyssie, aj ten moj stale vrieskal. Na kocik ho nenaucis, ked ho raz nema rad, tak pochybujem, ze si ho len tak oblubi. Mozno ked bude vacsi. Ja sa ten moj chystam teraz pekne oprat a hodit sem na bazar, lebo syncek je uz bezec na dlhe trate, tak ten nosic uz velmi nepotrebujem. Mrnkni do bazaru, daju sa tam zohnat za nejakych 70 - 80 €. Len vyberaj take, ktore maju vahu rozlozenu okolo pasu a nie vsetko len na pleciach, lebo pri takych strasne boli chrbtica. Ja mam ergo a ten je super, dobre vyzera aj manduca, ma rovnaky "system".