Neustále plače v kočíku. Ako ho naučiť v ňom spať?

delina
24. jan 2009

Chcem sa spýtať, či máte niektorá taký istý problém ako my, že bábätko nechce spať v kočíku a neustále plače. Ak aj nachvíľu zaspí, zobudí sa a spustí plač znova. Je nejaký spôsob ako bábätko na kočík naučiť?

zukab
24. jan 2009

no moju ked som dala do babyvaku alebo do satky, tak chytila hystericky zachvat 😀
ona je nejaka divna, neznasa, ked je v niecom natrepana, ked sa nemoze hybat.
to ma este asi z brucha traumu, chuda, bola niekolko mesiacov zastoknuta v jednej polohe, s nohami roztiahnutymi ako noznicky, takze som rodila cisarom.
odvtedy asi neznasa, ked ju nieco obmedzuje a nemoze si kopat nohami ako sa jej zachce 😀

bambusko
24. jan 2009

zuka, mala asi ju skusit uviazat vertikalne 😉

angellinka
25. jan 2009

delina-my sme mali presne ten isty problem!!!Mozem povedat ze hlboky kocik sme ani nepouzivali,kedze sa mi babo narodilo v maji,pozicali sme babyvak a maly bol spokojny,aj ja.Lebo to bolo o nervy.Ked sme aj isli na prechadzku,ze som ho doma uspala,do 15 min bol hore a reeeeeev.Nestalo mi ti zato,a nosili sme sa.Papal kedy chcel,ale podstatne bol ze neplakal.Teraz mame uz sportovy,a tak je spokojny.Neboj sa pride to aj u vas 😉Drzime palce.

svenka
25. jan 2009

delina, my mame to iste. aj nas maly nechce byt v kociku ani za svet. a bruskom to nebude, lebo prdka a kaka pekne pravidelne, koliky my nepozname... jednoduchodo akonahle ho dam do kocika spusti krik /uz vnutri ked ho navliekam do overalu a ciapky...tak zapasime/... 😉 pomoze len ked s nim hned pohnem, to natriasanie ho akoby uspalo, ale max. na taku polhodinku. potom sa zobudi a musime ist domov... 😒 ja som si vsimla, ze jemu vadi to, ze je velmi zababuseny a nemoze sa hybat... to vies, overal, fusak, deka... vela moznosti na pohyb tam nie je... no a nas maly je velmi aktivny od narodenia co sa "vrtenia" a "kopkania" tyka... no a este si myslim, ze mu vadi, ze v kociku nic nevidi. lebo momentalne si rad prezera vsetko okolo seba, usmieva sa na to, ale v kociku nevidi nic... a kedze je zima, strieska dole ist nemoze... takze musime len vydrzat, akonahle sa otepli sup s detickami do sportoveho a to len im bude hej... 🙂
spec. nosic mame aj my, ale aj ked je v nom rad, nema cenu ho kupovat len preto, lebo dietatko nechce byt v kociku. lebo ked ideme von na prechadzku chcem si aj ja oddychnut a zrelaxovat.. a keby som ho mala stale "vlacit", pridem asi o zdravie /ja mam 50 kg, a maly ma este len 2 mesiace a uz ma 6 kg/... 🙂

bambusko
25. jan 2009

svenka, zavisi od toho aky mas nosic, klokanky su nic moc. ja "vlacim" a prave to mi pomohlo k zbaveniu sa bolesti chrbta a vsade sa pohodlne dostanem. najlepsie rozlozi vahu dietat satka, potom ergonomicke nosice

angellinka
25. jan 2009

svenka,klokanky su naozaj o nicom.A ja si myslim,ze babo place preto(ak to nie je brusko) ze jednoducho chce byt pri mame, a preco aj nie,ved pri nej je mu najlepsie.Treba si zaobstarat dobry nosic.My sme skusali manducu,a v tej sa mu velice lubilo 😉 a ked to,ze nosis dieta ta to zatazuje,treba sa nto pozerat inac,nemusis tlacit kocik,mas volne ruky a babo je spokojne.A tie specialne nosice su naozaj tak dobre spravene,ze mas vahu rozlozenu rovnomerne a nic necitis,ani vahu dietatka.Myslilm ze 6 kg,je este nic 😀 My uz mame skoro 10 a nemame ziadny problem.
V prvom rade nech je spokojne babo a ty 😉

svenka
25. jan 2009

ahoj bambusko, ja neviem, aky typ nosica to je, mam to z usa od sestry, vraj je ten naj... a nas sa v nom aj velmi rad nosi, takze ho tam mam ked sme vo vnutri... len som chcela povedat, resp. napisat, ze ked ideme na vzduch na prechadzku, chcem sa aj ja povystierat, ponatahovat kostru...takze preto ho vonku takto nenosim... proste je v kociku pol hodku zatial, pockame do jari, ja som presvedcena, ze ked nebude taky zababuseny a bude mat vyhlad, ze bude kociarik zboznovat... 🙂

delina
autor
25. jan 2009

baby, diky moc... vobec som netusila, ze deti mozu mat aj problem s kocikom ☹

svenka, inak mozno bude nieco na tom, co pises... malej sa nepaci, ked ju dame do overalu, lebo v nom nemoze hybat rukami a ona ich ma teda v pohybe stale...

a teda na jednej strane mi imponuje, ze chce citit moju blizkost, ale zase odtial potial, no ne? 😀

delina
autor
25. jan 2009

a teda hovorite, ze nepomaha v kociku ani dudel? my este nedudlujeme a prave kvoli tomuto som rozmyslala, ze zacneme... ale ak by to nepomahalo, tak to nebudem ani skusat...

delina
autor
25. jan 2009

bambusko, vidim, ze ty mas satku... ja sa bojim, ze tam jej tiez bude vadit, ze nema volne ruky... pozeram prave nosice Manduca, asi pojdem do toho... aj tak sme planovali nieco kupovat, mala som vyhliadnuty Red Castle Sport nosic, ale Manduca sa da nosit aj na chrbte a to sa mi paci...

bambusko
25. jan 2009

svenka, ja kocik nezatracujem 🙂 u nas to nosenie vyslo samo. drobec nemal problem byt v kociku, to ja 😝 uz som si odkocikovala 2 deti 😀 babyvak som mala ako zalohu a dost som ho vyuzivala od 7 tyzdnov pri problemoch s bruskom a na navstevach, ked nebolo maleho kam ulozit a uz bol chudak unaveny z podavania z ruk do ruk. ale ako rastol, babyvak prestal vyhovovat, kedze je len na jedno rameno, kupili sme ergo - a to bola ina parada 😵 a ta sloboda. absolvovali sme takmer cely den na akcii mdd. potom som sa dostala k satke a odvtedy kocik stoji v garazi 😒 pre mna je nosenie ovela pohodlnejsie a nosenie v satke ma ocarilo 😅

myslim, ze nosic alebo satka je dobra alternativa ku kociku a nie su to vyhodene peniaze. urcite pomoze pri noseni doma, pri chorobach, prerezavani zubov, v neznamom prostredi - navsteva, dovolenka, nemusis sa obmedzovat vyberom vyletu a neocenitelny je, aj ak mas viac ako 1 dieta 😀 navyse, napr. maduca vyzera tak sportovo, ze su ochotni nosit aj ockovia, ale je dost takych, co nosi aj v satke

uznavam, ze kocikovanie je imidzovejsie ako nosenie, casto si pripadam ako atrakcia 😎 no prave nosenie ta nuti chodit vystretu, co bol vlastne u mna prinos pre moj chrbat 😉 najlepsie je, ze dnes uz su moznosti vybrat si, co by som za to pred 6 rokmi dala ☹

bambusko
25. jan 2009

delina, som zabudla, hej nosenie na chrbte je parada

a davam este do pozornosti pripravovane stretnutie nosicov, kto ste z okolia bojnic alebo ak si budete chciet urobit vylet a aj sa nieco nove a zaujimave dozvediet, ste vitani 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

akejka
26. jan 2009

delina:
myslím, že na kočík sa nedá naučiť. Buď sa bábo v ňom vozí rado, alebo nie. Moje obe dcéry nemajú v láske kočík. Obe spali cez deň radšej doma v postieľke. Mladšiu dcérku baví vozenie tak pol hodinku, hodinku, nesmieme zastaviť a keď sa jej chce spať, začne byť hrozne zlá a musela by som ju voziť minimálne hodinu, aby vôbec v kočíku zaspala. Radšej s ňou idem spať domov do postieľky. Tam ju položím a hotovo...

pammy
26. jan 2009

Bambusko,
to video z Utube je vyborne 🙂
Aj ma mrzi, ze som si nezaobstarala satku od narodenia maleho. Ale v tom videu je satka obdlznik a ja som na nete videla stvorce, je vela druhov? Moj maly ma 3 mesiace (skoro) a okolo 4.5kg, dokedy sa moze (vladze???) nosit v satke, ja som dost utla (44kg)?

kili
26. jan 2009

pammy, nosiť v šatke môžeš do kým unesieš, a neboj sa, že si útla, podľa mňa je to výhoda. ja mám už 20kg na vyše ako by bolo treba a s nosením mám kôli tomu skôr problém. Ale po pôrode som tie kilá nemala a bolo to super (síce po pôrode som začala nosiť až po 3m, keďže do vtedy boli v nemocnici), lebo som z tehotenstva mala stále prehnutú chrbticu a nosenie mi ju vyrovnalo, som to fakt cítila, ako že už nie som tak prehnutá a pritom predtým som si uvedomovala, že prehnutá furt som.

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambusko
26. jan 2009

pammy, satky su obdlznikove, sirka cca 70cm, dlzka od 3-5m. dlzka satky zavisi od konfekcnej velkosti nosica a toho ake uvezy chces viazat. na ten uvez z videa je treba dlhu satku, ak si utla asi 4,5m, on ma elasticku, ta je na male miminka, ale da sa aj s pevnou. pozri na nosime.sk 😉

levik82
27. jan 2009

ahojte baby,
pridavam sa do temy 😉
nas maxik tiez odmieta kocik ☹ ale asi iba 2 tyzdne. v podstate od kedy sa zacal tak cielen hrat s hrackami a vnimat svet naokolo. tiez som najprv riesila ci mu nie je teplo a tak, ale po vcerajsku som jednoznacne presvedcena o tom ze kocik je prenho proste nuda. posledny tyzden som to riesila stale tak ze sme prisli domov a vo vajicku som ho potom vylozila na balkon, kde pekne zaspinkal. vcera som ho vylozila na balkon vo vanicke a dala striesku trochu dole a rozpravala sa s nim. ste mali vidiet ten usmev od ucha k uchu 😉 potom som striesku stiahla spät a zacala nim kyvat - akoze je cas spat, a on sa zacal mracit. tak som zase vytiahla vajicko a v nom do 15min spal. bez protestu 😔 dnes vyskusam pripevnit vajicko na konstrukciu kocika a ist tak vonku. lebo podla mna to je vazne v tom ze je proste zvedavy a z vanicky nic nevidi. je tam teraz este aj tak zabubuseny ze aj keby mohol vidiet nevudi, lebo fusak a hrube oblecko... tak dam potom vediet ci som bola s vajickom dnes uspesna. uz som skusala vo vanicke aj rozne oblecenie, ani to nepomohlo 😕

zelmirka1
27. jan 2009

ja som doteraz nemala problem, spinkal v kociku aj tri hodiny a presne v nedelu mal maly 4M a zrazu mi spi len pol hodinku a je hore a mrnci...neviem ci sa zacina menit alebo uz nepotrebuje spanok....chodila som dalej a ked som to po hodine vzdala a isla domov tak zrazu zaspal. Nastastie to nebol vyslovene plac ale len mrncanie ale mam tiez
pocit ze ho to prestava bavit lebo nic nevidi a tiez mu vadia rukavicky na rukach asi. Mam tiez vajicko na kocik
ale bojim sa ze mu bude zima lebo tam nezmestim fusak a vo vajicku je riadne stlaceny. vanicku mame velku zamerne som vybrala kocik s velkou ked sa narodil pred zimou. Hadam niako vydrzime do jari a v sportovom to bude lepsie.

dankadina
27. jan 2009

Zelmirka skus uz sportak. nam toto robila malinka tiez a zistili sme ze mrncala lebo chcela vidiet. Len skoda ze je zima ale nevadi, mi máme taký fusak do sportaku su tam aj otvory na popruhy. Len trosicku ho naklon aby nieco videl a uvidís zmenu. Ja som o malej ani nevedela a ona sa len dívala a dívala

zelmirka1
27. jan 2009

diky dankadina, skusim este par dni a ked bude mrncat dame sportak aby videl...hadam to pomoze

delina
autor
27. jan 2009

my sme dnes boli na relativne dlhej prechadzke... dala som malej o cislo vacsi overal s velkou kapucou a bola celkom pokojna... takze mozno to v kociku nebolo, ale v tesnom overale... uvidime, budeme skusat a kocikovat dalej...

pammy
27. jan 2009

Bambusko dakujem.

zuzana.k
27. jan 2009
kili
27. jan 2009

to video som už videla a je super, že to niekto natočil 🙂
ja hovorím, že pri dnešnom trende nechávať dieťa v leže do 6m, bude za 20r kooopec meteorológov a budú sa diviť, prečo 😀 😀 😀

bzucinka
28. jan 2009

Nasa mala spinkala do teraz v kociku v pohode aj 2 hodinky. Teraz mala 4 mesiace a uz sa mi par krat stalo, ze bola nespokojna a zacala vrestat, ze som az domov utekala. Nebola mokra...nebolo jej zima ani horuco...pri mojej dedukcii sa mi zda, ze ked pred prechadzkou si doma zdriemne hoci len na pol hodinku, tak v kociku nechce,asi ju to tam nudi, len tak lezat a nic nevidiet. Ale ak je doobeda nervozna doma a nespinka, tak v kociku potom troska haja. Dufam, ze sa to nestane u nas pravidlom, lebo prechadzky mam rada...ale ked bude plackat tak asi sa mi sprotivia 😉

levik82
28. jan 2009

takze my sme vcera boli vonku iba s vajickom. nepresli sme ani jeden blok a uz spal. cely cas krasne spinkal a este aj ked sme dosli domov potiahol. takze - je to vo vanicke a tym ze nic nevidi 😲 oblecene mal bodynko, hrubsiu mikinu, pancusky, ponozky, teplaky a overal. samozrejme ciapku. a prikryty dekou. nespotil sa a nosek mal teply, takze predpoikladam ze mu bolo dobre. blbe je to ze fusak sa tam nevojde a ze je vazne staceny - kedze uz mame 7kil. mam aj foto v albume z prechadzky 😉 mozete mrknut. a rukavicky neznasa tiez 😖 dobre je ze ten overal co mal vcera tak ma take prehrnujuce rukavy, takze ako rukavicky v podstate. ostatne si dava sam dole 😲
dnes dost fuka, tak neviem ci mozem ist von 😖 co vy na to??? tak by som sla... 😕

bzucinka
28. jan 2009

levik82, ja tiez cumim z okna..a dost fuciiii 😠 Mozno ju vycapnem na chvilku na balkon - mame tam zatisie ...

levik82
28. jan 2009

ale ked aj ja sa chcem vyvencit... 😅 ☹

nimi22
28. jan 2009

ahoj levik, ja tiez idem von, ale moj je este vo vanicke tam tak nefuka,ale uz ho budem menit do sportaku onedlho, lebo uz sa mi tam ledva zmesti a ked place tak mu vzdy stiahnem na vanicke ten kryt a on pozera dookola a tesi sa, najlepsie mu je tiez inak vo vajicku ked sme na nakupoch, ale my sme spokojny vsade uz hadam 🙂