Nevysvetliteľný plač. Čo by mohlo pomôcť?

jennys
10. apr 2007

Ahojte, prosila by som poradiť ohľadom plaču našej už takmer desaťmesačnej dcérky. Budem rada ak mi poradíte niečo lebo už neviem čo ešte vyskúšať či urobiť. Naša dcérka Lucka vždy dobre spinkala už od narodenia. V noci sa budila s plačom len keď bola hladná aj to len tak 2-3x. Asi od troch mesiacov už len 1x som ju v noci dojčila čo robím dodnes. Bola narodená v júni predčasne v 34tt a prikrmovať sme začali cca v decembri, v januári sme prešli už na mäsko a kaše. Posledné týždne v minulom roku spávala tak, že o deviatej som ju po kojení uložila (to už spala), v noci vôbec neplakala len keď som ju počula že si cucá palček tak som ju zobrala a nakŕmila a spinkala do rána ďalej bez nejakých problémov. Takto to fungovalo dosť dlho. Začiatkom januára sa všetko zmenilo a to k horšiemu. Každú noc cca o pol noci až jednej hodiny sa zobudíme na strašný plač, je to taký nešťastný plač a nedokážeme ju ani niekedy zobudiť, len plače očká zavreté...mysleli sme si že je to tým, že sa nevie v postieľke len uhniezdiť odkedy sa začala pretáčať na bruško a že jej vadí nejaká poloha, ale teraz sa už tak po postieľke nepremiestňuje a je to stále to isté. Keď takto plače nepomáha nič, dávali sme jej aj čaj ten zabral len nachvíľu takže vždy som to zakončila kojením, napapala sa a keď som ju uložila tak spala do rána, sem-tam v noci ešte zaplakala takže sme len trochu tíšili a spala ďalej. Potom asi pred troma týždňami som jej objavila prvý zúbok takže sme si to vysvetľovali tým, že začali rásť zúbky ale začíname si myslieť že ani tým to nie je. Ďalej sme rozmýšľali nad stravou či jej nie je mäso ťažké na noc takže párkrát do týždňa mala len jeden zeleninový alebo dva zeleninové dni ale stále rovnako. Potom sme skúsili pokusy s kašou lebo sme mysleli že keď ju jedáva o piatej šiestej a potom na noc má mlieko tak do polnoci jej kaša vytrávi a preto sa cíti hladná, ale myslím, že plač od hladu vyzerá inak ako toto čo máme každú noc. Aj tak sme to skúsili tak že na noc som jej nedala mlieko ale kašu a o piatej len mlieko, ale ani to moc nezabralo tak to asi tou kašou nebude. Už naozaj neviem čo robiť, či náhodu nemáva zlé sny, ale nezdá sa mi že by to bolo každú noc. Asi päťkrát sa nám stalo že spala dobre ale to sme robili tie pokusy s kašou a dali sme jej aj homeopatiká kvôli zúbkom tak nevieme či to pomohlo lebo ani to už moc nezaberá. Prosím nenapadá vás niečo čo by mohlo pomôcť? Ja už normálne nechápem, dnes v noci tiež veľmi plakala, ukľudnila sa trochu až keď dostala mlieko a potom počas noci do rána sem-tam zasa zaplakala.
Ďakujem za akúkoľvek radu či pomoc.

mimma
10. apr 2007

Ahoj, možno je naozaj len hladná a chce mliečko- ako si písala, že keď jej ho dáš, tak spinká. tak to skps urobiť hneď ako začne plakať. Možno to bude aj snami- keď toho cez deň veľa prežije, tak sa jej to potom vracia v snoch, nemusia to byť len negatívne zážitky, ale zážitky celkovo. tieto nočné plače mávajú deti aj do piatich rokov/to som ťa asi moc nepotešila/, ale ségrina malá bude mať v decembri 5r a ešte sa jej to dosť často stáva, že takto plače. Najlepšie bude sa poradiť s peditrom, ak to bude moc často a ani nočné kŕmenie nebude zaberať, určite pozná takých prípadov aj viac. Vraj to prestane samé a chce to len vydržať, ale ségra je z toho tiež už niekedy na nervy a ešte má aj malé bábo. ☹

jennys
autor
10. apr 2007

Mimma vďaka za odpoveď ale mne sa nezdá na tom akurát to, že je to sústavne každú noc to isté približne o takom istom čase. Keby to bolo raz za čas napríklad len tak 3x do týždňa tak nad tým ani nerozmýšľam a keby malá spávala vždy tak že v noci plače už keď bola malinká tak tiež nad tým neuvažujem ale beriem to tak ako to je ale toto nechápem. Jednoducho sa mi to nezdá. Chorá nie je, cez deň je v pohode ale v noci ten plač mi robí starosti.

alysea
10. apr 2007

Ahoj jennys, nas maly mal tiez taketo obdobie, niekolko mesiacov nam takto plakaval, kupila som mu Viburcol cipky - homeopaticke, niekedy pomohli inokedy nie. Tiez neviem presnu pricinu, ale teraz ma 2 roky a 2 mesiace a je to uz len zriedkave. Myslim si, ze to moze suvisiet s tym, ze toho vela zaziju cez den a nevedia si to v hlavicke este dobre utriedit a potom placu, lebo sa im neda pokojne spinkat. V takom veku, ked ti este nevie povedat mozes fakt len hadat, niekedy sa to znasobuje, idu zubky , zle snicky a vyzera to tak ako to vyzera . Petko nam uz povie ak mal zly snicek alebo ho nieco boli. Neboj sa, bude to lepsie, viem ze je to tazke. Ja som uz bola taka zufala, ze sme boli hore aj tri hodiny v noci co len plakal a nevedeli sme ho utisit, ale preslo to. Drzim palceky. pa

mimma
10. apr 2007

Keď je to stále každú noc o tom istom čase, tak je asi fakt len hladná...moja krásne spávala do pol roka a potom to začalo. Keď to prešlo, bol kľud len chvíľku a začala sa budiť pravidelne o 11-taj, ako hodinky, tak so jej dala mlieko a spali sme až do rána. a teraz sa už zase nebudí, také malé sa stále mení, zrazu jej stačí aj tých 200ml mlieka na noc, pritom ešte asi pred dvomi týždňami bola hore aj tri hodiny, kým som jej nedala jesť...Kým som ja na to vôbec prišla, čo chce.

vavka33
10. apr 2007

Tak ten plac asi nie je od hladu.deti mavaju obdobie,kedy takto placu.Robila to aj moja starsia dcerka.priebeh to malo ako pises,nedala sa zobudit,ked otvorila oci,strasne sa ma bala,vrieskala,ze k nej nemam ist,ze ma nelubi,inokedy vykrikovala nejake blbosti,co sa jej snivali.Tiez som nevedela co robit a najhorsie to bolo ,ked som ju objala,myslela som,ze jej to pomoze,no omyl,zacala jacat este viac.Potom som na nu raz strasne skrikla nech prestane a ona akoby sa prebrala-kukala na mna,ze co chcem,ze ved jej sa chce spinkat.
Odvtedy,ked nahodou mala take nocne vyvadzanie,tak som na nu skrikla a ona vzdy precitla.
Netrap sa,ono to prejde,je to len taka faza spanku a v tomto obdobi nou niektore deticky prechadzaju.precitala som o tom vtedy dost clankov a mali tam pravdu,deticky s toho vyrastu.

Teraz ma zas take obcasne nocne akcie-ze place a smrka si nostek,ze sa jej neda vyfukat.pritom nema sopliky ani nic,ja neviem,tiez sa jej nieco sniva a ked skriknem,nech prestane vymyslat,tak sa zas ulozi spinkat.

mimma
10. apr 2007

Tieto nočné mory, ako píše vavka, mávala aj moja staršia, ale len asi rok, ale tá ségrina...Som zvedavá, dokedy to bude trvať. Ale ona sa budí hocikedy a hodikoľko za noc, nie je presne o tom istom čase.Tak vyskúšaj.

ivet100
19. apr 2008

Ahojte maminy. Nevedeli by ste nejako poradit, preco mi maly zacal pravidelne pred spanim hystericky plakat? Do teraz zaspinkaval sam a to od nejakych 2 mesiacov. Nakojila som ho a potom polozila do postielky, kde po nejakej chvili sam zaspal. Niekedy si trochu pomrnkaval, ale napokom pekne zaspal. Tento tyzden ako keby nastal zlom a kazdy vecer zaspavame so strasnym placom. Ritual je taky isty, kojenie a ulozenie do postielky, ale zacne tak velmi kricat, ze ho musim vziat na ruky, ale nevie sa utisit ani na rukach, ani ked ho kolisem, skusam ho ukludnit na ciciku, ale ani to niekedy nezabera, az ked je uz od tolkeho revu unaveny zaspi na rukach alebo pri ciciku. Neviete mi poradit, preco zacal takto zrazu vystrajat, alebo sa to stava bezne detom vo veku 3 mesiacov? 😔

iffka2002
19. apr 2008

ivet, mne ked takto place pred spanim tak to vecsinou byva z toho, ze cez den malo spala alebo ju boli brusko alebo som presvihla ten cas ked mala ist spat a je prilis unavena, aby zaspala..

ivet100
20. apr 2008

iffka, dakujem za par rad, ale dnes sa to znova opakovalo, davam ho spavat stale v tu istu hodinu o 19 hod.,brusko vzdy skontrolujem, ci je makke,mozno by to fakt mohlo byt z toho ak menej spi, ale ja by som povedala, ze mi Tobiasko spava skor viac, tak neviem ci by to robilo to, ale potom v noci uz pekne spinka, nema prehodeny rezim dna s nocou, hoci cez den naozaj vela spava, stale to pre mna ostava otazkou a zahadou,... viete este niekto poradit?

patka1984
20. apr 2008

Ahoj robil to aj moj maly a neviem najskor sme si mysleli ze ho boli brusko a potom ze mi idu zubky a ja som chcela aj polikliniku volat lebo presne to robil aj Leo ale potom to preslo klopklopklop a nastastie bol pri mne manzel a zobral si ho on ja som s toho bola nervozna ze co mu je aj som plakala trvalo to hodinu a potom zaspal neviem asi maju aj oni neake obdobia. 🙂

lalupa
20. apr 2008

aj my mame 3 mesiace a moja jedna bambula je strasne placliva uz treti den ☹ , tiez nejako nic nepomaha...

ivet100
21. apr 2008

ahoj lalupa, tak ja len dufam, ze to nase babatka prejde, lebo moj maly bol uz placlivy aj v noci, co do teraz nerobil a dnes to je tiez len s placom, snad nam este niekto poskytne nejake rady.

pappo
21. apr 2008

pridavam sa do klubu tiez mi Samko aj Lili niekedy vecer place jest nechce a tiez maju okolo tych 3 mesiacov asi je to teda bezne u tychto deti, zistilsa som ze ani na rukach, ani v postielke nezaspi tak som ho dala do koca a do uplnej tmy a zaspal uvidime dnes tiez to skusim

pappo
21. apr 2008

nam pomaha aj pri kolikach fit lopta skuste

ivet100
21. apr 2008

pappo, tak skusim aj ja dnes maleho uspat do uplnej tmy, i ked on nema velmi rad, ked mu nenecham svietit, ale mozno to zaberie, ale skusim ho dat do postielky, lebo ho nechcem naucit uspavat v kociari, dost co je nauceny uz na rukach, ale ved su tie nase deticky este malinke, tak kazdy prehresok je odpusteny 😵

pappo
21. apr 2008

ivet presne tak este bude casu ich naucit poriadku dufam

jasminke
21. apr 2008

Asi ide o separacnu uzkost, dietatko v obdoni okolo 8 mesiacov za zacina ucit o podstate veci, zistuje, ze ked ludi alebo veci nevidi, neznamena to, ze neexistuju, ze ich uz neuvidi. kedze sa to len uci, ked otvori oci, a zisti, ze nikoho nevidi, len tmu, prepukne v plac, lebo nevie, ze rodicia su mozno vedla v obyvacke🙂. Je to tazke obdobie, da sa ulahcit hranim - clovek sa schova, aby ho dietatko nevidelo, a potom vykukne - opakuje sa do zblbnutia, kym to dietatko bavi - pre deti je opakovanie velmi dolezite - upokojuje ich to a dava im istotu. odporucam psychologicku knihu o detoch: magicke roky

lublana1
4. jan 2012

ahojte baby, neviem, do ktorej temy sa mam "supnut", tak skusim ozivit tuto temu 😉 moj maly ma 18 mesiacov. doteraz zaspaval ukazkovo, vypil mliecko, dala som ho do postielky, prikryla, odisla z izby a on pekne sam zaspinkal. ale posledne dva tyzdne to je "katastrofa". este len vidi, ze ho idem dat do postielky, tak spusti neskutocny rev. ukludnim ho, dam do postielky a zase rev a takto sa to opakuje aj hodinu. az kym ho nevezmem ku sebe do postele a az tam zaspi. ja ho prelozim, ale on ked v noci zisti, ze je v postielke, tak opat to iste, az kym ho opat nevezmem do postele. neviete, co by zabralo, aby opat spal pekne v postielke? nemate nejaku radu? chcela by som, aby spal pekne vo svojej postielke...

wewe22
4. jan 2012

@lublana1 no hlavne by som si ho nedavala k sebe nechaj ho v postielke ked tak si ku nemu sadni chyt ho za rucku spievaj mu len ho neber von kym sa teda nepuci priliz ked zisti ze sa do tvojej postele nedostane bude to lepsie aj ked moja mala od urciteho veku pisti kazdy vecer a to ma uz viac ako tri roky no velmi rychlo ju to prejde lebo nech roby co kolvek ku mne do postele sa nedostane zelam vela trpezlivost

vefi89
4. jan 2012

@lublana1 neviem ti poradiť 😅
len som chcela, že ja mám postilku pri posteli prisunutú, a jednu bočnicu sme dali dole... malý zaspáva tak, že alebo ja, alebo mm ho hladkáme za rúčku, aj v noci keď sa prebudí na sen, tak stačí len keď mu začnem šúchať chrbátik 🙂
ono je to asi len nejaké úzkostlivé obdobie 😉