Nezaspí, ak nemá čajík po celú noc - ako ho to odučiť?

tajomno22
6. feb 2008

Ideme spinkať.... v ústočkách cumlík a v ručičke flašku s čajíkom. ☹ Bez toho ani nezaspí. Ak v noci vstane , a ak nenájde - nenahmatá rukou flašku - plače, kým jej ju nepodám. A potom pije a pije. Niekoľkokrát sa to v noci opakuje. Ako ju mám odučiť, aby spala bez flašky a nedržala ju po celú noc? Aj cez deň - je kľudná, keď má cumlík a čajík vždy po ruke. Ďakujem.

cairka
6. feb 2008

tajomno, ja by som to ešte neriešila. viem, že tu je kopec maminiek, ktoré by so mnou nesúhlasili, ale ešte je malinká. Moja bude mať za chvíľu dva a má cumlík a aj ju uspávam. Boli pokusy to zmeniť, ale nestojí mi to zato 😉 dúfam, že raz vyrastie a bude natoľko rozumná, že si dá povedať a vyriešime to bez sĺz a kriku . a ten čajík možno položiť do rohu postieľky? a naučiť ju, že tam si ho nájde. Plienky ešte asi neplánujete dať na noc dole, takže ako vravím, ešte má čas podľa mňa.

tajomno22
autor
6. feb 2008

Čajík som odložila do rohu. Nájde si ho tam. Napije sa a drží ho ďalej v ručičke. Mne sa zdá, že veľa pije. Stane sa, že v noci ju nestihnem prebaliť a galiba. 🙂 a treba ju prezliecť. Jednoducho tá flaška je jej súčasťou - cez deň i v noci.

katulka11
6. feb 2008

Tajomno, u nás je to podobne, my bez čajíku alebo mliečka ani nezaspíme... 😒 Ja malú tiež musím aspoň raz v noci prebaliť, nejneskôr nad ránom, lebo do ôsmej by bola precikaná....
Aj mne sa zdá že veľa pije, cez deň aj v noci... Ale vždy radšej keď pije, ako by nechcela a bola by dehydrovaná 😅

tajomno22
autor
6. feb 2008

🙂 to si hovorím aj ja

katulka11
6. feb 2008

A zúbky máte v poriadku??

tajomno22
autor
6. feb 2008

zúbky sú v poriadku. Možno si len nahováram, že od cumlíka ich má tak mierne von. 🙂 Ale ano, zúbky su ok.
V noci tvojej slečne, koľko krát podávaš čajík? - katulka11

katulka11
6. feb 2008

Dám jej keď plače, lebo nijak inak ju neutíšim... Cumlík keď jej dám, tak to chytí ešte väčší nerv, mojkanie ju len preberie a reve ešte viac, proste nič iné nezaberá. Ak ak jej ten čajík dám, skoro vždy ho vypije do dna. Dávam jej niekedy 1x, ale sú noci že aj 3x.
Nám sa to odzrkadlilo aj na zúbkoch, predne už keď jej rástli, tak akoby bolo z nich odštiepené, lekárka sa vyjadrila, že je to odštiepená sklovina, ževraj s tým nič neurobím, že sa to stalo aj jej synovi.... 😖

tajomno22
autor
6. feb 2008

Je niečo pred jedenástou... a ja jej druhý krát napĺňam flašku čajíkom. A dala do rohu postielky. A čakám kedy začne šmátrať. 😉

katulka11
6. feb 2008

Tajomno, nech ťa to netrápi, iné detičky majú iné zlozvyky, takže ja to neberiem tragicky... 😝 Sú aj horšie prípady... 😉

kovackaadka
7. feb 2008

ahojte,moj maly bude mat v marci 3roky a flasa s cajom musi byt na nocnom stoliku kazdy vecer ked sa ide spat.niekedy ju stihne vypit skor ako zaspi a s prazdnou flasou uz len pride ze uz nic nema 🙂 a niekedy sa celu noc ani nenapije.

rebeca10
7. feb 2008

ahojte,ja som s prvou dcerkou nespala 3 roky a tol len koli tomu,ze som ju naucila na cajik ☹ ☹ ☹ ,teraz pri malom som to urobila znovu...ale boli noci strasne....tak som skusila cez knizku,,,,co tu koluje...a spime vkuse 12 hodin 😀 😀 😀

ivanka223
7. feb 2008

Tajomno, my taky problem s nasou malou nemame, od 4mesiacov spinka celu noc, od pol roka jej davam na vecer plnu flasu krupice a to je az doteraz, pekne spapa a spinka z toho az do rana 🙂 . Ale moja svagrina ma takyto problem ako ty, maly ma rok aj pat masiacov, a pravidelne sa im budieva na flasu, proste 3krat za noc sa zobudi a musi mu proste z tej flase nieco tiect, uz maju tiez z toho nervy, ale nejak ho od toho neoducaju, i ked mna by z toho trafilo 😀 cez den ma tiez cumel v puse, a zubky ma tiez take trosku dopredu 🙂
tak prajem vela trpezlivosti 😉 😉 😉

julia225
7. feb 2008

nedat, alebo nahradit cistou vodou.... par noci to potrva, mozno si pokrici a pozuri, ale funguje, my sme sa odducili od mlieka a mojej sesterky syn od 3L!!! caju za noc, len byt tvrda... 😉

rebeca10
7. feb 2008

🙂 😉 julia,my sme tak isto oducili 🙂 ,len vydrzat!!

sue
7. feb 2008

...a prečo vám vadí keď je dieťa smädné? Všade sa rieši pitný režim a ako málo pijeme a vám vadí keď sú decká smädné? 😕 ja sa tiež v noci budím na smäd a pri posteli mám vždy aspoň pollitrovku s vodou...
Skôr by som sa lekárky spýtala na detskú cukrovku... či nie je problém v tomto 😔

rebeca10
7. feb 2008

sue,to nie je tak,ze by vadil....aj telo dietata si musi cez noc oddychnut od prijimania potravy,alebo tekutin...... 😉

tajomno22
autor
7. feb 2008

rebeca 10 - akú knižku to spomínaš????

rebeca10
7. feb 2008

knizka-Spanie

rebeca10
7. feb 2008

pise sa o nej aj v teme-kazde dieta sa vie naucit spat

tajomno22
autor
7. feb 2008

dík. Určite si to prečítam.

rebeca10
7. feb 2008

😉 😉 mne to velmi pomohlo

alexandra
7. feb 2008

tajomno aj Michael je taky, i ked sa snazim striedat cajiky s vodickou a 100 percentnymi prirodnymi stavami, kvoli zubkom. Ale tiez sa obcas v noci zobudi a chce pit. Proste je smadny. Ja som ako dieta bola schopna vypit pol litra malinovky len tak po obede, tak to hold ma asi po mne, smadosko moj 🙂

zuzmag
7. feb 2008

ahojte,máme asi taký istý problém ako vy.Sandra mi neustále zaspáva pri fľaši s čajom a tak je to aj v noci a cez deň.už som vyskúšala hocičo nechala som ju aj samu v postieľke aj uspávanky som jej pustila nič nezaberá.Tak už neviem čo mám vyskúšať. 😒

danu
13. nov 2009

annie13 • 1d, 22tt • Včera o 14:11
Synček má 14 mesiacov, kojiť sme sa prestali v roku, pekne vecer vypije za flasu mliecka, o siestej papa kasu, ale od tej 23tej sa neustale dozaduje pitia caju, za posledne 2 tyzdne si pyta uz kazdu hodinu, za noc vypije aj 2 flasky. Dokedy by malo dieta dostavat aj v noci tekutiny? Najhorsie je ze si ho pyta strasnym placom, ja sa vzdy tak zlaknem ze kym zaspim on vstava znova. Dakujem za rady

amdeis • 2d • Včera o 14:17
annie toto je skor uz zlozvyk by som povedala. My po odburani nocneho krmenia sme vobec nedavali caj aby si nezvykli. Neviem ci pouzivate cumel ci nie na upokojenie. Neskusala si ho oklamat mensim a mensim mnozstvom? Treba hoprekabatit lebo ta utaha. 🙂

iloha • 2d • Včera o 14:18
Annie, u nás se pije dodnes, tedy pokud se vzbudí.
Když přes den vypije 0,75l, tak většinou spí až do rána, ale dá-li jen 0,5l a má třeba ještě rýmu, tak 2-3x za noc chce na pít.
Jestli dáváš sladký čaj, tak zkus dát vodu. 😉 A rada:prostě nedat a nechat chvíli brečet, jinak se to neodnaučí.

berenika39 • 2d • Včera o 14:23
ahoj, taky si myslím že je to v tom věku zlozvyk. žízeň by mít neměl, pokud má mlíčko i kaši, jasně že suchý vzduch při topení dělá své, ale to stačí se napít jednou, dvakrát za noc. Je škoda, že si tím i on vlastně kazí spinkání..i tobě. Zkus mu dát pít něco, co moc nemusí, obyč vodu? Aby pochopil, že kvůli tomu blééé nemusí vstávat 😉 😉 . Nebo mu dát pití jen občas,mezitím dudlík nebo uspat jinak, plyšáka přitulit, nevím....Prostě to zkus odbourat, čím dýl bude takhle pít, tím hůř se to pak odnaučuje, zafixuje si to. Mámkamarádku, řeší totéž,ale jejímalý (taky 15 měs.) chodí s láhví dudlíkem a čajem nonstop. Ve dne v noci.

Dávám skoro každý večer prckovi polévky, sní dost, má v bříšku rybník, pak se napije, než jde spát, a vydrží normálně 12hodin v kuse spát. Někdy jednou pije, ale to ho spíš něco vzudí, brácha co jde na wc nebo tak, tak se napije a chrupe dál.

krizulka003 • 1d • Včera o 14:23
U nás se nepije skoro vůbec...malý cucne před spaním a pak pije čaj až ráno..má 2.7roku

annie13 • 1d, 22tt • Včera o 15:03
cumlik nema od 2 mesiacov, skusim teda vodu, caj nesladim, rada by som aby sa to trochu zredukovalo pretoze teraz v tehotenstve som coraz viac unavenejsia, spanok mi chyba

lalus • 1d • Včera o 17:20
Ahoj, je to skutocne len zlozvyk. Aj my sme vstavali 2-3x v noci a to pije stale len cistu vodu (ine mu nedavam). A potom som sa niekde docitala, ze taketo velke deticky to uz nepotrebuju, zobudia sa len preto, lebo su navyknute. Tak som skusila nedat po prebrati v noci nic, asi 3 noci sa mi budil (no bez placu, len sa prebral), len som ho uspala, dala dudlik, pohladkala. A dalsiu noc prespal celu 😀 A tak to trva. Pokazilo sa to, ked bol chory, kaslal, mal suchu sliznicu, tak sme zase davali vodicku, ale po vylieceni som zopakovala ten isty postup a uz na druhu noc nepytal nic. Treba len skusit, urcite pit v noci nepotrebuje.

lalus • 1d • Včera o 17:26
A este trosku ine sa chcem aj ja opytat. My sice v noci nepijeme nic, vecer sa napapa, dostane mliecko...no nauceny je, ze medzi 5-6 rano sa zobudi a dostane flasku mlieka, potom pekne spinka do 7,30 - 8,00. Spolu prespi 12 hodin, citam vsak, ze vase deticky prespia 12 hodin aj bez tej rannej flase mlieka. Skusila som nedat, neprotestoval, prip. si uchlipol vodicky, no rano sa mi zobudil o cca 1,5 hodiny skor a uz nezaspal. Myslite si, ze je fakt o tej 5 rano hladny, alebo tiez je to len zvyk? Ja totiz o hodinku skor vstavat nechcem 😅, no zas aby mu to nezostalo a budeme mu este v 3 rokoch robit o piatej kakavko 🙄

radkar • 1d • Včera o 17:45
Ahoj, my od 10 měs nepijeme v noci nic, to jsme přestali kojit v noci. Je to jen zlozvyk, podle mého názoru. Ale věřím, že se to špatně odnaučuje.

amdeis • 2d • Včera o 19:33
lalus neviem co sa odporuca a co nie ale nase deti sme naucili, ze sa ranajkuje medzi 6-7 rano. Skor nedostali nic pokial nebol dovod ako horucky a pod. Ja som v tomto velmi prisna pretoze ked sa raz na cosi naucia ja si to odskacem. Spociatku to chcelo velku trpezlivost ked deti sa budili o pol piatej, o piatej. Ked vstalo priskoro jeden z nas bol s nim hore cca hodku kym dieta nezaspalo. Ked uz bolo tak ze spat nebude malo smolu a nespalo kym na to nebol vyhradeny cas. Viem, ze to znie kruto ale matka nema byt strhana ko boruvka. Ked je v pohode mama je v poho cela rodina a deti su stastne. Chce to naozaj len cas a deti sa vsetko naucia.

davdan • 1d • Včera o 21:38
Ahoj, muj 18ti mesicni cipisek pije mlicko v noci doted, nekdy se vzbudi v 1hod rano, nekdy ve 4 rano, dam mu do pusy flasku, kterou mam nachystanou a spim dal, malej si vypije mlicko a spi tak do 7.30hod. Nebudu ho odnaucovat, nechavat brecet (jsou to fakt hysteraky, kdyz mliko nedostane) on se odnauci sam. Bylo to u nas taky kruty, budil se kazdou chvili, vyzadoval piti. Pak se naucil na 2 flasky za noc, pred 2 mesicama mi pil v noci 1 flasku mlika a 1 flasku caje. To jedno piti si uplne sam odnaucil, zjistil ze to nepotrebuje a bylo. Jeste nikdy mi neprospal celou noc, takze sem zvykla 😅 , ale ted je to vazne zlaty, vyspim se perfektne a malej taky, v noci nebreci, dostane co chce a je to. Mam kolem sebe hodne lidi, kterym deti v noci taky pili a jedli do 2 let. Mala neterinka pila rano ihned po probuzeni kakao z flasenky asi do 3let, pak se flaska rozbila a od te doby nepije mliko vubec 😖 Je pravda, ze je to jen zlozvyk.

Annie a nemuzou to byt zoubky, treba ho v noci boli a jak pije, kouse do ty savicky, tak se mu ulevuje. Kdyz malymu rostly 3 zuby naraz budil se a pil taky kazdou chvili. (Taky nema dudlik, tak se nema u ceho uklidnit)

daniela1983
13. nov 2009

nechapem preco ich to oducat? ja mam 26 a caj musim mat v noci po ruke, ked sa zobudim v noci pijem. 😀 no mozno ma to nasi mali skor oducit teraz uz sa neda 😀

grettka
13. nov 2009

moja neter zase musela mat dzus, alebo caj, inak nezaspala, tak velmi sme to neriesili, akurat to, ze dzus sa vymenil za cistu vodu (kvoli cukru, aby sa zuby nekalili) a mala bola spokojna ja tak.. zvykla si rychle...
A inak, ja tiez v noci musim mat po ruke vodu... 😉

libka1
13. nov 2009

daniela 😀 😀
nasa ma 18 mesiacov a tiez pije mliecko este raz v noci, vynimocne 2x... nemam sil ju nechat v noci plakat ked viem ze flasa hned zaberie 😅 mozno som leniva ale hadam to pride samo... 😉

molnarovak
13. nov 2009

Nám vravela pediatrička, že telo má v noci oddychovať.
Najskôr sme mlieko vymenili za čaj a neskôr sme postupne prestali dávať aj čaj. Pár nocí sa budila, ale vždy stačil dudel a bol kľud.
Doktorka nám vravela už asi v 6 mesiacoch, že je dosť veľká na to, aby vydržala celú noc bez mlieka. Potom sa z toho stane zlozvyk a rodič sa poriadne nevyspí aj 3 roky. Mne sa to zdalo priskoro, ale skúsili sme a v pohode.
Dokonca nám odvtedy lepšie spinká.

saska.t
13. nov 2009

libka nasa mala tiez ked sa v noci zobudi ma 1x mliecko nie je to pravidlo ale stava sa to 😉 sme o 2 mes. mladsi ale pochybujem ze za 2 mes. este nebude pit mlieko, je to jedina davka mlieka ktoru za den neodmieta, bud ju vypije v noci alebo rano podla toho ako spi 😉