Nočné budenie a dojčenie po 6 mesiacoch

kattum
31. aug 2006

Myslim, ze tu este tato tema nebola, tak skusim zacat. Mam 8,5mes. syna. Od malicka mal pekny denny rezim a v noci sa budil na papanie len raz, okolo druhej tretej v noci. Od pol roka sa budi dvakrat a posledne tyzdne i 3-5x. Ani vecerna kasa a prikrmy nepomohli. Utisit cajikom alebo v naruci sa neda, pomoze len kojenie, co je pre mna narocne. Zaspi len tak. Ako odnaucit dieta nocnemu vstavaniu?

dolinka
13. dec 2006

andy.. moj muz normalne spi so mnou v manzelskej a ked nadranom medzi nas prelozim tima, tak to uz tiez vacsinou nespim, lebo vkuse stucham do muza, nech nechrape, nech sa neprehadzuje tak agresivne , nech sa netlaci na maleho a pod... proste mam dozor! 😕

dolinka
13. dec 2006

dnes vecer som si povedal sopliky-nesopliky, ideme odvykat,! tak ci tak prereve noc a ja som nevyspata a nervozna.. takze dnes o osmej sme pocuvali serenadu 3min - isla som ho zo stoja ulozit do lahu, potom 5 min. .. samozrejme po mojom odchode sa znovu hned postavil a pri zabradli postielky reval este viac.,...potom 7 min... zase cumlik, do ruky baranok, do lahu, pohladkanie ,povedala som parpeknych slov o skvelom zajtrajsku, ze musi byt vyspaty aby sme mohli ist von kuknut havkov, babku a pod. /aj ked tomu asi este nerozumie 🙂 /
ale potom tretom raze reval uz asi len 4 min. a zrazu ticho.. potom som sla popiatich minutach ticha kuk a dieta spalo v klbku na vankusi
.. uvivime co bude za noc!
drzte palce!!!!

andy9691
14. dec 2006

Ahojte, včera som vám písala, ale padol mi net tak sa to stratilo. Držím vám palce s tým odvykaním,myslím, že potom bude aj menej pitia, lebo tie množstvá, čo píšete, sú fakt veľké a neviem, či to moc nezaťažuje trávenie.Mirko keď vstane v postieľke, tak nedodržujem tie intervaly, hneď vstanem a položím ho, lebo postojačky by len zbytočne plakal a iste nezaspal. Večeru máme asi tak, že okolo piatej zje niečo s nami, chlebík, alebo jogurt a potom keď ho okolo siedmej ukladám, dostane fľašu kaše, ktorú vypije v postieľke, lebo pri chalanoch nemá šancu v kľude jesť.A cez noc je naša čajová norma 1.5 dcl. Keď zaplače,dám mu cumel, ak ho vypluje, dám mu čaj, tak 6-8 hltov, potom nekompromisne vytiahnem z pusy a dám cumel. Ak spustí znovu, zopakujeme to. Ale väčšinou to stačí raz, len nad ránom je už hladný a to mu dám už papať.Inak pri Brankovi sme mali tento čajový problém, toho sme v roku a pol za dva dni odučili od fľaše a zároveň bolo po plienkach na noc. A čaj som mala v pumpovacej čínskej termoske, žiadne varenie v noci, treba sa šetriť.Rastík sám v siedmich mesiacoch rozhodol, že už kojiť nebudeme a odvtedy spal úplne ok, toho sme v roku presunuli do detskej izby a bola pohoda, to si pri Mirkovi neviem zatiaľ predstaviť.Napíšte, akú ste mali noc. A ozaj, kala, vitaj medzi nami. Čauko večer.

dolinka
14. dec 2006

ahoj andy, noc bola fajn 🙂 .. no nech nezarieknem, mam strach sa pochvalit, nech sa nam to zase nezvrhne 😔
napriek uplakanemu zaspavaniu, prespal celu noc v pohode .. asi 2x pomrnkal, pohladila som ho dala dudel a spal dalej.. rano o stvrt na sest zacala velky plac a to si zrejme dozadoval svoj navykovy cajik.. ale som ododlala a nedala som mu ho, lebo mam obavy ze budu cajikove noci pokracovat a to aj 3x za noc nielen nadranom tak ako predtym.. a tak som zase metodou 3,5,7.. len u nas tych 7 bolo asi 10 a min.placu a potom sa ulozil a zaspal sam.. medzitym stal v postielke a reval mama-mama... potom sme spali este do pol osmej a plienku som menila len raz o 11 vecer a do rana mal tu vymenenu celkom suchu.

teraz siel spat o pol osmej , zaspal sam, len sa uz asi 3x s placom zobudil tak som ho bola tisit.. uvidime aka bude noc

baby drzme sa !!! 😉 😀

dolinka
14. dec 2006

andy ...........kedy a kolko umeleho mlicka davas malemu pit za den ???
au kasu davas vecer a ake mnozstvo a hustotu ??

andy9691
14. dec 2006

Ahoj, to vám gratulujem k takému spaniu, super!!To o tej piatej už môže byť aj seriozne hladny, tak je super, že si ho ešte uspala.A vidiš, že s upravil, aspoň pre túto noc, aj ten čajík, malý už nie je ako prietokový ohrievač, no bolo by super, keby ste tak lahko tým prešli. Ja dávam Mirkovi cucnúť len nad ránom, okolo tej piatej, inak cez deň nič, len keď ho mimoriadne potrebujem ukľudniť, ale v podstate len ráno. Iné mlieko nemá. A kašu dávam tú do vody čo sa rozrába, Sunarku a Hami, tie sa mi osvedčili a tak, aby mu pretiekla cez kašový dudlík v Mam-fľaši, tuším krížik je označenie dudla, keď si jemne potiahne, a plnú fľašu. To je tak plus-mínus,aby sa mu dalo pohodlne piť, ale nie zas len "vodičku".A cez deň len čaje.No fakt ti v dobrom závidím. A ešte jednu intim otázku, máme rovnako veľké deti. Menzes si už dostala? Pri chlapcoch to bolo od tretieho mesiaca pravidelné, teraz ešte nič,akurát ma už pol roka brucho bolí, ako tesne pred. Aj nervozita k tomu je presne taká,ale stále nič. Či už je to vekom,že predsa organizmus už toľko nehormónuje. Ale nechcem si ísť dať nič pichnúť, tak neviem. Ty ako?

dolinka
14. dec 2006

takze ty este kojis. ak som dobre porozumela... nadranom.

ja som tima kojila do konca 11 mes., ale posledny mes. cez den uz sam odmietal len v noci by cickal aj 5x, ale mlieko sa mi za ten cas nestihlo urobit, lebo ked necickal cez den, sa ta tvorba znacne spomalila a tak co vycickal o 10 a 2 hod. v noci,uz o 4tej nemal nic a reval o dusu , ze chcel mliecko z cicika a to netieklo.. umele tvrdohlavo odmietal!
preto som akoniec zrusila aj nocne kojenie, lebo mu bolo tazke vysvetlit preco najprv ide a potom nie..
a tak sme presli na nevycerpatelny zdroj cajikovania
😉

dolinka
14. dec 2006

ja som menzes dostala 6 tyzdnov po porode a odvtedy presne ako hodiky kazdych 28 dni a uplne normalny, nie slaby
v case menzes moje mleiko asi inak chutilo a tak maly ho nechcel vobec cicat, musela som odstriekavat. ale tvorilo sa ho vtedy malo..
nasa gyno-lozka ma teoriu, ze ked je zena starsia, tak jej ten menzes po porode nabehne obvykle neskor a to ked celkom prestane kojit a tvorit sa jej mlieko.. cize zhodne s tvojou domnienkou.

andy9691
14. dec 2006

Dik za názor, len keby tie blbé pocity k tomu neboli, tak mi menzes vôbec nechýba 🙂 Je mi ľúto prestať z mojej vôle kojiť, kým sa ešte aspoň trochu dá, tak som rada, už nikdy sa to nezopakuje (dúfam!!!).Ale je to najdlhšie zo všetkých detí.A pri menzese mi aj Rastík v siedmom mesiaci prestal chcieť papať odo mňa a bolo po kojení, tak iste to mlieko zmení trošku chuť.To je strašné, ako ja túžim po tom, aby už prespal Mirko celú noc, závidím každej mame, čo má kľud. Ale všetky moje známe, čo majú miminá, sa sťažujú, že si ich naučili na cuckanie a spia presne tak príšerne, ako my a vy v najhorších nociach, tak si vravím, že to mohlo byť aj horšie. 😖 Tak dúfam , že od dnes to bude lepšie a lepšie a lepšie...

dolinka
14. dec 2006

.. kedze stale kojis, myslim, ze to odvykanie od nocneho budenia bude u vas narocnesie .. ale uplne ta chapem, ze kedze uz neplanujes dalsie mimi, chse si toho mucinkovania kojenia uzit co najdlhsie.. ja by som bola taka ista§ urcite to stoji aj za tie nocne rozruchy a ked bude mirko velky, budes spominat len na to dobre a ze si si dlho uzivala jeho blizkosti a on tvojej s zle noci uz davno budu zabudnute! 😉 🙂

drzkaj sa a prajem co najpokojnejsiu noc ! 🙂
zase zajtra si podame hlasenie 😉

kattum
autor
14. dec 2006

Andy, Dolinka, Kala, po case som si to tu zase precitala a teda vobec vam nezavidim. Ked som zakladala tuto temu, tak to u nas bolo lepsie ako teraz u vas. Drzim vam palce, citim sa vami a verim, ze coskoro sa vasi drobci umudria a budu pekne spinkat. Nam sa stale dari, sice sa v noci 2x zobudi, no len sa postavi, trosku zakrici a do 5min lahne sam a spi. Ja ho len prikryjem.
Drzte sa maminky!!!

andy9691
16. dec 2006

Ahojte, kattum, som rada, že si nás prišla pozrieť.To sa máte, keď ste už takí machri a tam fajn spíte 🙂 Inak ako sa chystáš na vianoce? A ty, dolinka, ako spanie? Mirko spal posledné dve noci celkom fajn, od polnoci bol trikrát hore, ale to len cuc čajíku a spal ďalej, potom nadránom som ho vzala k sebe, lebo už bol celkom vyspatý, keďže spí od pol siedmej. Ozvi sa. A pekné spanie.

barunka
16. dec 2006

Baby, chcem sa vás spýtať na váš názor... v rôznych knižkách, na internete, od lekárky mojej aj od jednej čo radí na nete v poradni som zistila, že 6 mesačné dieťa by malo zvládnuť noc bez pitia...
ale u nás to prebieha tak, že Simi poslednú dobu zaspí až o 21,30, do 23-tej je kľud, lenže potom sa zavesí a kričí ako o dušu. Ak jej nedám napiť, tak vrieska ako bláznivá... Radili mi, že ju mám nechať vyplakať, ale poviem vám, musela som to nechať na manžela, lebo ona plakala dve a pol hodiny vkuse s prestávkami, keď niekto pri nej bol... Tak som jej dala napiť.
Teraz to u nás vyzerá tak, že pije o 23-tej, o 2-hej, 4-tej, 5-tej, 6-tej a to už nechce spať a pýta si jesť a potom sa už chce hrať... Dokopy za noc vypije 260ml vody, cez deň vyše litra...
Myslíte, že to kričí od smädu, alebo je to len nejaký jej rozmar???
čo mám s tým deckom robiť, lebo takto sa pri nej prakticky vôbec nedá spať... cez deň mi spí 1x po hodinke, a 1x po polhodinke.. v noci dokopy asi takých 7 hodín...

melory
16. dec 2006

su deti, aj dospeli, ktory sa budia v noci na smad, ale ako je to v tvojom pripade to neviem 😒 moj bol na prse a to bolo ine.

barunka
16. dec 2006

melory, ja si myslím, že ona aj môže byť smädná, ak je po tatinkovi, lebo ja sa v noci vkuse budím na to, že sedí na posteli a pije.... za dve noci je dvojlitrová fľaša v ťahu....

melory
16. dec 2006

ved to je to, moja kamoska a jej cela rodina maju pohare pri posteli a v noci piju... 😀 ich mama lesanka tiez, len si ju musis naucit, ze si najde flasu a napije sa sama, to ked budes do nej hustit sa nauci.

barunka
16. dec 2006

melory, to nie je zlý nápad 🙂 dudlík si už dokáže sama vysnoriť v postieľke, keď potrebuje a dá si ho do pusy, tak teraz presedlám a naučím ju napiť sa 🙂

andy9691
16. dec 2006

Barunka, podľa mňa je to podobný prípad ako má kala. Dieťa by malo vydržať celú noc, najmä keď sa večer naje a napije. S tým vyplakaním je to ťažké, ako nestresovať dieťa ani seba. Skús dávať menšie množstvá čaju, to je jediné, čo ti môžem poradiť. Mne sa malý budí od polnoci v podobných intervaloch, buď sa uspokojí s cumlom, alebo si trochu cucne čaju, viď písané vyššie. A najstarší si takto zvykol na čaj a tiež sme sa mordovali do poldruha roka a potom sme mu zrušili fľašku a za dve smutné noci bol kľud, ale to už bolo väčšie dieťa, tak pochopil hovorené slovo.Podľa kníh sa nemá vytvárať návyk na nič takéto, čo sa týka spania, teda na čaj, nosenie na rukách, papanie od mamy, branie do veľkej postele...Dieťa chápe, že si dokáže veci vyplakať, ale trochu čaju na upokojenie, keď v noci precitne, nemôže uškodiť. Myslím trochu, nie ako mala kala pol litra + mlieko.Ale je to únavné, vstávať zakaždým a ešte ak chce ďalšie veci, ako aby si ostala pri nej, ako vymýšľa môj,tak je to fakt o držku...

melory
16. dec 2006

a preco potom nevydrzia niektory dospeli, stale len pravidla.....moje pit nechce tvoje chce...moje sa nepocikava a tvoje ano a co?

barunka
16. dec 2006

andy, ja som sa jej tiež snažila zrušiť tú vodu, dokonca som dva dni vydržala a nedala jej, lenže to som za tie dve noci zjedla dve študentské pečate... 😖 a prakticky sme vôbec nespali, ani ja, ani manžel, ani ona...
a keď ju nechávam plakať, tak mám niekedy normálne pocit, že ju týram, lebo veď aj ja sa napijem keď som smädná, len ona to ešte nevie povedať...

andy9691
16. dec 2006

Ide skôr o to, čo dokáže rodič uniesť, my sme mali fázu, že malý chcel visieť na prsníku celú noc, a ani len pustiť nie, inak bol cirkus aj tri hodiny a to sa nedá prežiť. Takže tvrdím, že treba nájsť kompromis.A je jasne vidieť, že deti chápu, že plačom niečo dosiahnu, párkrát som videla tie víťazoslávne pohľady. A vypiť liter tekutiny v noci nie je zdravé ani na trávenie, je môj názor, inak by to príroda zariadila tak, aby sme cez noc vstávali a jedli od prvopočiatku, ak to mám pritiahnuť za vlasy. Takže rozumný kompromis.

melory
16. dec 2006

inac ja som kojila a v noci som len kojila, ziadna flasa, a tiez bol maly smadny raz v noci, len sa nacuckal predneho mlieka {to je ako voda} a spal do rana.

andy9691
16. dec 2006

To ti závidím, ja som mala väčší problém, keď nie a nie pustiť a aj miesto dudla bol prsník.Teraz dostane papať nadránom, a je všetko v relatívnej forme. Ale suseda mala dcéru, ktorá spala doslova pár hodín od malinka, takže viem, že toistým spôsobom môže byť aj horšie s tým spávaním.

barunka
16. dec 2006

andy, u nás je to tak, že niekedy vypije tých spomínaných 260ml, niekedy menej. ale ak vypije celú fľašu, už nedoplňam ani za cenu prebdenej noci...
len neviem, mätú ma tie názory doktoriek, že nedavať nič... lenže ja keď nedám, tak Simi tak stojí v postieľke, škrieka ako opica a keď potom spustí to jej mamamama, tak mi normálne trhá srdce...

dolinka
16. dec 2006

ahoj barunka, to je ako u nas, moj maly za noc stiahol aj tristvrte litra caju odkedy som prestala celkom kojit.. najprv zacal s 2omi decami a az nam to vygradovalo do smadnej stidne a menila som aj 4x plienku za noc a aj 2x prezliekala co bol celkom precikany..
dla mna su to rozmary a tak som to posledne 3 noci drasticky zrusila, sice tiez od cca 4tej sa budi kazdu chvilku a vstava okolo 6, pol siedmej, ale nemam strasy s varenim cajiku ani mokrymi plienkami.. pochopitelne zaciatky boli dlhe uplakane ale je to v zaujme aj tvojom aj jeho.. buedet obaja vyspati, spokojni, urcite lepsie ked si za 1 tyzden s placom odvykne ako sa ma s placom budit dalssich niekolko mesiacov a ty budes jej otrokom.. 😔

melory
16. dec 2006

andy tak aj tym som presla a vteda ma velmi boleli prsia, cumel nechcel a bolo to narocne, ale dalo sa to vyriesit.

andy9691
16. dec 2006

Barunka, myslím si, že na upokojenie dať trošku čaju neuškodí, fakt pre ten pocit dieťaťa, že sa ukľudní, ale nenechať to zvrhnúť na tie množstvá, ktoré uvádza aj dolinka, o to ide. Potom je to začarovaný kruh.Skús jej trošku dať, a potom dôrazne trvať na tom, že viac nie.Nanajvýš ešte raz trošičku a potom hotovo. Možno to znie drsne, ale musí pochopiť, že si nevydupe všetko. Dať jej najavo, že si tam, ale nech má cumel, prípadne plyšáka do ruky a ustavične ju dávať ležať a ležať, pohladiť a dokola.Tak som to robila ja a malý po dvoch nociach výrazne zmenil režim. A tým som to, melory, vyriešila, lebo už som bola v stave, že som od únavy blinkala a to mám ďalšie dve deti, takže som to musela riešiť a bolo to menej bolestivé ako som čakala. Keby to bolo moc zlé, tak by som malého netrápila, hoci tie bývalé noci unavovali aj jeho, bol viac nervózny a nevyspatý ako teraz.

melory
16. dec 2006

moj ma 3roky a ked si o jednej v noci zmysli, ze chce kakao nepohnem s nim, ze nie lebo....proste nic nepochopil a musi ho mat. tak ako o 5hod rano...ale mne to nevadi. to nieje pravidelne samozrejme, len pisem, ze ked sa zobudi, ze kakao, tak ho dostane, lebo nepochopi, ze nie, ale zacne revat a trepat sa nie, a nie zaspat. tak mu ho dam on sa napije + naje a spime dalej.

andy9691
16. dec 2006

Iste, aj o tom je to materstvo, nám chodil syn ešte ako sedemročný pri každom daždi a každej búrke do spálne, že sa bojí a bez diskusie zaspal pri nás, hoci nikdy nechodieval ako niektoré deti zvyknú pravidelné nočné presuny robiť. To patrí k veci. Ale vstávať dvanásťkrát za noc už je dosť krajnosť,ktorú treba riešiť. Ale naši starší nezvykli v noci hartusiť, tak snáď z toho vyrastie aj Mirko a aj tvoj Hugo 🙂

dolinka
17. dec 2006

ahoj melory. si k nam nakukla 😉
ono teoria o nocnej potrebe tekutin je v pohode, pokial nezistis ze to ide do extermu.. bolo by v poriadku keby dieta ziadalo zo 2x za noc trochu caju, ale pokial sa budi od tretej v noci kazdu hodinku, pol hodinku a je stale precikane, je to dla mna nie v poriadku a nesuvisi to s potrebou tekutin.. Ono by si to inak chapal, keby si to zazila.
andy ma pravdu, ze zaludok a oblicky dietatka si maju v noci oddychnut aj ked uz skoro rano im doprajeme obcerstvenie 😉