Nočné budenie a dojčenie po 6 mesiacoch

kattum
31. aug 2006

Myslim, ze tu este tato tema nebola, tak skusim zacat. Mam 8,5mes. syna. Od malicka mal pekny denny rezim a v noci sa budil na papanie len raz, okolo druhej tretej v noci. Od pol roka sa budi dvakrat a posledne tyzdne i 3-5x. Ani vecerna kasa a prikrmy nepomohli. Utisit cajikom alebo v naruci sa neda, pomoze len kojenie, co je pre mna narocne. Zaspi len tak. Ako odnaucit dieta nocnemu vstavaniu?

monikapp
7. jan 2007

Ahojte. Mám skoro 9 mesačného synčeka a už nejakú dobu rozmýšlam čo s jeho nočným buntošením. Drastické metody niesu nič pre mňa. Dneska som zhodou okolností natrafila na článok, ktorý celkom zmenil môj pohlad na vec. Ak by ste chceli, tu je link:
http://www.babyvak.sk/?jazyk=sk&kateg=130

andy9691
7. jan 2007

Článok je to zaujímavý, v mnohom pravdivý, ale pán doktor mi nepovedal, ako mám spať s bábom, ktoré ma mne celú noc visí aj ako miesto dudla a pri každom mojom pohybe sa zobudí a dožaduje s bradavky do úst.Ako potom vstať a ďalej fungovať. Budenie 15krát za noc na pár hltov a popritom stále na bradavke, taká bola realita u nás, takže som s tým musela niečo robiť.A na druhej strane, dieťa veľmi rýchlo pochopí, že plačom získa veľa, občas až na úkor matky, takže treba nájsť zlatú strednú cestu, pretože predráždená nevyspatá matka (tak po polroku je už fakt nevyspatá, viem, čo píšem), je určite menej otvorená vytváraniu silných citových väzieb, než keď si dieťa uvedomí, že sú isté rituály a návyky a že postieľka je na spanie, pričom vie, že rodičia sú hneď vedľa.

renca3
7. jan 2007

andy9691...to pochopi ten, co to prezil. noc co noc...

dolinka
15. jan 2007

ahoj maminy *sovicky* 😉 🙂
nakukla som sem, aj ked som nateraz rozhodnuta vstavat k malemu v noci aj n-krat /teda po tej udalosti co sa nam prihodila-vid tema *postihnute dietatko*/
a uz definitvne som dala cerveu odvykaniu metodou *nechat vyplakat*,
ale vam vsetkym co sa uz akokolvek pokusate svoje ratolesti v noci zorganizovat do spaveho rezimu drzim palce a rada si precitam ake pokroky a akym sposobom dosahujete!

andy ako mirko? uz leúsie spinka???
my sme mali narodky vlastne v nemocnici 😝

sue
21. jan 2007

Ahojky maminky 🙂
Chcela by som sa spýtať, ako by ste poradili - starám sa o dievčatko - teraz má 7 mesiacov a týždeň, nie je dojčená (od dvoch mesiacov) a v noci sa stále budí - každé dve hodiny, vypije či spapá celú dávku Nutrilonu - aj keď jej večer dávame kašičku, čiže by nemala byť hladná, cez deň papá normálne, takže nemá otočený rytmus dňa (spinká 2x denne po hodinke cca) , čajík ak v noci vypije, tak ešte za tým pýta mliečko... Spí vo vlastnej postieľke...
Inak by to asi nevadilo, len maminka pracuje a viete si predstaviť, aké to je, prísť po 10 hodinách v práci domov a ani sa nevyspať ☹ preto prosím o pomoc...ak by ste vedeli niečo poradiť. Ešte niečo...maminka je s drobcom sama a teda sa nedá dať drobčeka do druhej izby a skúsiť "vyplakávaciu metódu"...

alela
21. jan 2007

Ahojte, aj ja mám problém so spaním svojej 11 mes.dcérky aj keď trošku iný. My sme tak trochu rodičia cestovatelia a tak má naša malá okrem svojej postieľky aj druhú u babky a tretiu skladaciu(cestovnú). Problém je v tom,že najhoršie spinká v tej svojej,ktorá je v našej spálni,budí sa aj každé 2 hod. a upokojí ju len prsník. Ako náhle však ideme k babke, alebo inam, spokojne spinká aj do rána. Keď sa vrátime domov,zasa je problém so spinkaním. Už sme tú postielku 3-krát premiestňovali a nepomohlo. Neviem, možno sú tam nejaké zlé zóny alebo niečo...stretli ste sa s tým niekto? viete poradiť?

slaviks
22. jan 2007

Cafte maminy. Aj ja som si prečítala článok na hore uvedenej www.stránke a som rozhodnutá spať so svojím bábom na veľkej posteli, lebo v postielke sa budí a stále plače. Má 9.mesiacov a nie je kojená od 4.mesiaca, takže na prsník sa nebudí,iba pohladkať po hlavičke, dať trochu čajíku a spíme ďalej.Už ma nebaví stále ju prenášať do postielky a z postielky, keď v nej nechce spať tak ju nenútim. Metóda nechať vyplakať u nás nezabrala, maličká sa iba rozdráždila a potom plakala a nevedela sa utíšiť aj tri hodiny.Veď deti rýchlo vyrastú a ten čas keď sú maličké,zlatučké rýchlo pominie, a už sa nevráti. Máloktoré detičky mojich priateliek chceli spať v postielke.Tak rozmýšľam na čo ich vlastne vymysleli?

expertka8
22. jan 2007

...maminky dávam do pozornosti skvelú stránku na tému.."nočné dojčenie"..ako sa z toho neblázniť 🙂 ..príjemné čítanie..
http://www.koliska.sk/Tazkosti_s_dojcenim\nocne...

tonicka
14. máj 2007

expertka dakujeme 🙂 my mame posledne 3 noci problem ze by sme sa dojcili kezdych 20 minut po pol 3 vnoci 😕 ale aj brusko nas boli... ale ten clanok je fajn, vyskusame nieco z toho 😀

kitka123
15. máj 2007

Ahojte maminy, my sme se vyspali az kdyz jsem v 15ti mesicich prestala kojit, nejvetsi krize byla mezi 11-12. mesicem, to se budila po trictvrte hodine - hodine, doktorka mi povedala, ze od roka neni z lekarskeho hlediska nutne, aby dite v noci jedlo nebo pilo, ze to vyzadovani je o jinom nez o hladu, no nejsem zastancem vyplakavaci metody, takze jsem to potahla do tech 15 mesicu. Odstaveni se sice bez placu neobeslo, no odvtedy vecer flaska, rano flaska a pohoda

nikeske
15. máj 2007

no som rada, ze niesom jedina...nas prcek je takisto "prsnikovy" zavislak, v noci papka aj kazdu hodinu. Ked ho chcem po kojeni vratit do postielky, tak spusti taky narek, ze mu musim dat zase "cicnut"...nic ine nezabera...cumlik nechce... po piatich pokusoch spi so mnou vo velkej posteli do rana....

tretulka
15. máj 2007

nikeske-ako keby som to pisala ja 😀, nas Martinko ma uz pomaly 9 mesiacov a je to taky isty zavislak. Cumlik mal rad, ale uz druhy den ho neda do ust...

nikeske
15. máj 2007

😀
no uvidime, musim to tu poriadne "prestudovat", ako sa kto s tymto popasuje...

ivankaalenka
15. máj 2007

My sa tiez budime, ale aj ja si myslim, ze toto obdobie rychlo prejde, az moc a potom uz len spomienky, preto mi to nevadi, ved aj ja som svoju maminu potrapila. A kojit chcem co najdlhsie, mna nekojili, tak si to chcem takto vynahradit

kitka123
16. máj 2007

Uplne souhlasim s Ivankou, ze to strasne rychle utece, a dneska kdyz uz to mame za sebou (kojeni, nocni buzeni), tak jsem moc rada, ze jsem vydrzela aspon tech 15 mesicu. My resime spani tak, ze sme dali z postylky dole tu bocnici a prirazili k nasi posteli a tak mame kazdy dost mista a pritom spime spolu. Pomalu se aj blizi cas na spani ve vlastni izbicce a nejako se mi do toho nechce, jeste si chci uzit ze mame "babetko" u sebe.

nikeske
16. máj 2007

ved jasne...ja tiez v noci v duchu nadavam, ale ked rano vidim ten vysmiaty bezzuby xichtik 😀 dnes v noci sme "spali" od 21.00 do 6.10, prestavky na kojenie o 23:30, 01:00, 1:30, 3:00, 4:10 a 5:45.... 5-mesacny prcek a staci mu 9 hodin spanku...

tiffanka
7. máj 2011

@kattum ahojky...ja by som mala záujem o tú knižočku, ak je to ešte po toľkých rokoch aktuálna ponuka z tvojej strany :o))) Mám doma 8,5 mesačného bambúlika, ktorému ešte stále vyhovuje nočné "didkanie" /aj 4x za noc, a do polnoci aj 2x :o) /. Rada by som nazrela do tej literatúry, či niekde nerobím chybu. Veľmi pekne ďakujem a prajem krááásnu nedeľu :o). Magda

janka0007
8. máj 2011

ahojte mamicky,my sme na tom tiez tak nejako podobne,mala vecer nezaspi inac len na prsniku aj to musi me lezat spolu v posteli,uz od narodenia spava so mnou,a v noci sa casto budi,stalo sa ze sa zobudila len raz alebo dvakrat ,ale posledne noci je to aj 7-8 krat,dudlik odmieta uz od zaciatku,a upokojit ju viem len prsnikom,nechce pit caj ani cokolvek ine z flasky a vobec neviem ako ju odnaucit,nechat ju vyplakat,a cakat ze zaspi od unavy -do toho sa mi moc nechce,tak pomaly skusame ci si nezvykne na flasku s cajom..

zuzkaremiaska
9. máj 2011

@tiffanka ahoj,ja by som mala myť niekde tú knižku stiahnutú.mám ju pohľadať?

tiffanka
9. máj 2011

hmmm :o(..iba ak ti to nebude robiť problém :o)))...ale vieš čo? včera sme začali ponovom :o))) a celkom ok.... on totiž má prsko za cúmlík...cumeľ a fľašu totálne odmieta odmalička...takže sme začali nanovo a to tak, že ked sa napapkal, zaspinkal...samozrejme po ukladaní do postieľky sa zobudil... samozrejme sme sa nevyhli ukrutnému plaču...a to som opakovane k nemu prichádzala a odchádzala...potom som si tam ľahla vedla na posteľ..on bol v postieľke...ležať ani za svet...no a potom som predsa trošku popustila zo svojej strany, musím uznať 😒 som ho zobrala na ruky, hladkala som ho, spievala mu...a zaspal ako zmeravený 😀 ..viem, že to nebolo celkom podľa knižky, ale aspoň to už nebolo na prsku 🙂 ...a ešte musím podotknúť, že doteraz spával v postieľke cez deň len polhodinky,2x-3x...a zrazu z toho boli takmer tri hodky, čo prespal...som nechápala ...som pozerala, či dýcha 😀 ...Takže díky za ochotu, ale hádam sa k tomu už dáko dokopeme...si zlatá...pá... Držkajte sa a veľa príjemných chvíľ pri prerezávaní zúbkov vám prajem 😉 ...My máme zatiaľ len dva spodné, ale mám taký dojem, že ďalšie sú už v dohľadne. PS: nám zvykne zabrať DOLGONGEL, či tak dáko sa to volá 😀 ...páááá

lenshenka
10. sep 2011

Ahojte. Mna by len zaujimalo, ci niektora z vas, ktora to takto skusala, mate dieta, ktore davate cikat vzdy, ked ma potrebu - teda aj v noci - bezplienkova komunikacna metoda. Lebo pri tomto sa neda nechat dieta v postielke no matter what - treba ho dat cikat, resp. prebalit. Asi len prebalit a polozit spat do postielky a nedat papat...

monika15
10. sep 2011

nas ma rok a mesiac a pravidelne sa budi.... vnoci.... .....

ansira
28. mar 2012

Prečo sa budí Vikinka po 2hodinách, v noci?!? Už si ani nepamätám, kedy som naposledy spala viac ako 2h ( myslim nepretržite, v jednom kuse).. držte nám palce, ideme na to :/

ansira
10. júl 2012

aj my sme mali podobny problem ked moja malá mala 6m, spánkovy trening nám pomohol, potom sa to zlepšilo na 2-3 týždne. Ale akonahle sa jej začal zub prerezať, všetko sa zhoršilo, teraz sa budime každu 2h, niekedy aj každu hodinu. U nás je to tak, že manžel má slabšiu povahu, on nevydrži ked Vikinka plače.Ani mne to nie je príjemne.....ale ktorej matke by to bolo?!?!.....bolelo ma to, a ešte k tomu aj ten manželov pohľad..akoby som bola necitná, krutá...ale potom videl, že to funguje, a zakopali sme vojnovu sekeru 🙂))) Ale teraz už budem musieť niečo spravit, takto už nemôžeme existovat..manžel buduci týžden ide na služobku, nebude doma 4-5 dni, rozhodla som sa že spravim výcvik pre Viki. Teraz to už bude ťažšie, ved on sa postavi v postielke, tak placká.....bude to drsnéé, ale držte palce 🙂))