Nočné budenie a dojčenie po 6 mesiacoch

kattum
31. aug 2006

Myslim, ze tu este tato tema nebola, tak skusim zacat. Mam 8,5mes. syna. Od malicka mal pekny denny rezim a v noci sa budil na papanie len raz, okolo druhej tretej v noci. Od pol roka sa budi dvakrat a posledne tyzdne i 3-5x. Ani vecerna kasa a prikrmy nepomohli. Utisit cajikom alebo v naruci sa neda, pomoze len kojenie, co je pre mna narocne. Zaspi len tak. Ako odnaucit dieta nocnemu vstavaniu?

dolinka
17. dec 2006

nase uplynule dve noci boli :
vcera o tretej rev za cajikom, ktory nedostal a tak sa do pol odiny ulozil spat.. metodou /3,5, 12, a potom zaspal/ rano o pol siedmej sa zobudil a dostal aj cajik aj papat aj sa hral.. teda to sme uz vtsali 🙂

dnes sa sice budil po zaspati asi 5x som ho bola hladkat, ale potom spal do piatej, kedy sa opat zobudil s placom a to som vedela,ze sa dozaduje cajika, dnes som mu ho urobila, lebo predtym zvykol po caji v pohode zaspat.. teda si pomrnkal poprehadzoval sa 20min a spal .. tuto noc nepomohol ani cajik a rev pokracoval.. a tak ako vcera 3, 7, 10 a zaspal.

ale s tym, co to bolo predtym sa to neda potrovnat, sme na tom ovela lepsie!

andy9691
17. dec 2006

To je super zlepšenie, iste na tej metóde niečo bude. a akékoľvek zlepšenie v porovnaní s tým, ako naše deti spávali predtým, je príma, či nie? Mirko dnes spal celkom fajn, bol hore o polnoci a potom o pol štvrtej a potom až o siedmej. Ale aby som to náhodou v kľude nevyužila, tak ma o tej štvrtej napadol ten prebodnutý chlapček a jeho rodičia a moja empatia v kombinácii so zvýšenou citlivosťou urobila svoje a bola som hore do piatej. A tie myšlienky, čo mi šli hlavou, no otras.

dolinka
17. dec 2006

andy tak kedze nocna mora neprisla vo sne , tak si si ju musela privolat ty sama?! 😉 😝
ja pri zaspavani sa snazim sustredit myslienky na nieco pekne a ked ma nenapadaju pekne zazitky zo dna , alebo prilezitosti na ktore sa mam dovod tesit, tak si predstavujem ako lezim v trave na horach a nemam ziadne starozti a tak zaspim.. tuto noc som mala perverzny sexualny sen 😉 takze som spokojna 😀 hih
ale cely den bol o drzku.. ja som prechorena, muz sa vytratil od rana na nejake zapasy do bystrice, este ho niet a maly bol mrzuty.. muse asom pri nom riadit celu spajzu, co mam od vlhkosti plesen uplne vsade .. mam obavy, ze ked poriadim, za mi to zase za chvilu vrati.. ufff
😝
ide pokracovat.. asi do pol noci 😔

dolinka
17. dec 2006

maleho som dala spat asi pred pol hodinou.. najprv hroznitansky rev asi 10 min, potom som ho isla pohladkat, znova ulozit a trochu este poplakal a sam sa ulozil a teraz haja.. 🙂

andy9691
17. dec 2006

Tak si daj pauzu, hoci pleseň nie je ktoviečo a už vôbec nie v špajzi. A s tými snami, ja už som aj zabudla, čo je sex, muž spí už mesiac v detskej, takže manželská erotika je na bode mrazu, nechtiac. 😉 Ale keby ma to bolo napadlo o tej štvrtej, miesto tých smutnovín, tak by mal muž prekvápko, priam až vianoce o týždeň skôr 😀 .A pri zaspávaní sa tiež snažím myslieť pozitívne, že mám vyriadené, že syn ovláda násobilku, druhý gramatiku,že Mirko konečne povie mama 🙂 ...Ale nie, je to v pohode, ale nočné zlé myšlienky je veľmi zlá vec, to nejdem z hlavy dostať nijako. Teraz sa môžem tešiť, čo mi takto za týždeň donesie ježiško.Kludnú noc prajem.

dolinka
17. dec 2006

kludnu noc aj celej tvojej veeelkej rodinke 🙂

ivka
17. dec 2006

Ahojte vsetky maminky, ktore prispievate do tohto fora.

Rozhodla som sa regovat po tom, co tu citam o kojeni a nocnom vstavani 10x, 15x, viem, ze toto su tie extremne situacie, ale neda mi nereagovat.
Pracujem 9 mesiacov ako Nanny v Irsku a od ich narodenia opatrujem dvojicky Rory a Aoife. 24 hodin denne. Takze velmi dobre viem, co je to nocne vstavanie a to este k dvojickam.

ODPORUCAM METODU CO NAJSKOR NAUCIT DIETATKO NA VLASTNU POSTIELKU!
Prve tri mesiace by malo spat v rodicovskej spalni a dost! Ziadna manzelska postel.
S dvojickami je to este komplikovanejsie ale aj tu sa tato metoda veeelmi osvedcila. Dvojicky od 4 mesiacov prespia celu noc, zatial sme mali len jediny problem s chlapcekom, ktoremu sa prerezavali zubky, tak sa v noci jeden krat budil, po pol hodinke max hodike zaspal.

Tato metoda sa mi ako slovenke zdala zo zaciatku veeelmi kruta, ale casom som zistila, ze ma svoje opodstatnenie. deti su vesele, cez den pospia 1x po hodine a 1 x po 1 a pol hodinke. Zboznujem ich, su to moji dvaja anjelikovia, rodicia ich samozrejme tiez zboznuju, ale ..., ina mentalita. V marci tu koncim a uz teraz sa mi hrnu slzy do oci, budu mi veeelmi chybat.

Takze moja rada znie, treba co najskor zaviest REZIM dietatku. To vobec neznamena, ze ho nemate dostatocne radi, prave naopak, ucite ho pravidlam uz od utleho veku a verte mi ocenite to aj Vy aj babo. Zatial nemam vlastne dieta, ale som pevne rozhodnuta drzat sa tohto rezimu, ak babo pride.
Majte sa krasne vsetky maminky a drzim Vam palce. 😉 🙂

dolinka
18. dec 2006

ahoj ivka,
kazda rada dobra, ale vase dvojicky su zrejme nekojene
a vtom je velky rozdiel a preto dla mna vznika aj tento problem prave u kojenych dietok 😔 ako su tie nase, co sa tu schadzame 😉 🙂

im ide o cuckanie na ktore boli navyknute.. ako rastli, stale potrebovali viac mliecka, castejsie kojenie a tak sa to casom celkom neviditelne zvrhne az do takych extremov v akych sme sa ocitli napr. my 😒

andy9691
18. dec 2006

Ahoj, dolinka, ako ste spali? Dnešná noc bola zase z tých nepokojnejších, Mirko sa stále prehadzoval, akoby ho niečo rušilo, ale verím, že dnes to bude lepšie.A kojenie je príma, hoci najnovšie som už pocítila aj zúbky,tak neviem, neviem...

dolinka
18. dec 2006

ahoj andy.. este spat k tej manzelskej erotike.. este ze mam apson tie sny 😉 🙂 , inac taktiez na bode mrazu .. mojou vinou, lebo som vzdy tak totalne psychicky aj fyzicky utahana,ze nemam volu a ked aj mam, tak to je drahy na treningu a kym pride domov o 10tej , to som ja uz v hajanoch.. predsa len noc s timkom je este stale kratka 😒

barunka
18. dec 2006

baby, ja som minulú noc dokázala Simi do pol jednej presvedčiť, že jej piť netreba. dovtedy spala relatívne dobre, ale potom vrieskala ako pominutá...
inak, Simonka spí od narodenia vo svojej postieľke, inde ani nezaspí, nech by bola akokoľvek unavená, kojená už takisto nie je a napriek tomu máme takéto problémy... do piateho mesiaca mi spala tak krásne, že mi každý závidel, zaspávala o 19-tej, zobúdzala sa o 7-mej a teraz toto...
neviem, či som niekde urobila chybu alebo čo....

dolinka
18. dec 2006

uplynula noc bola vcelku dobra, asi 4x pomraucal, dala som mu cumlik, otocila ho nabok s jeho barankom a spali si svorne dalej.. akurat o pol druhej sa zobudil a nezabral cumlik ani baranok a velmi plakal, tak som sa zobrala, ze ho prebalim, a na prekvapenie som zistila ze je zase straaaasne precikany az ku krku mal mokre triko/ a pritom vecer vypil len pol flase a odvtedy som mu nedal/.. tak som zasvietila, prebalila.. no samozrejme sa celkom prebral, tak som mu dopriala aspon malu cajikovu satisfakciu.. na tvoju radu asi len 10-20 ml. a aj ked sa mu to nepacilo, ulozila som ho spat do postielky.. po tom este staval v postielke .. ai 3x som ho ukladala, potom plakal poleziacky, neskor len fnukal az zaspal. rano vstal o 6tej a ja kedze nemam po ruke hodiny, myslela som, ze je este skore rano a tak som jeho narek ignorovala, nech sa ulozi spat.. nezabrala metoda 3,5,7 tak som sla kuknut vedla do izby cas a to bolo 6.15 a teda opravnene /na rozdiel odo mna/ uz mohol byt vyspaty

dnes vecer zapal hned po kupkani sam a spi zat. v pohode od 7.15

ako stebuvali vy, aj si vstavala a daval cucnut cajika?

mozno mu tiez idu zubky.. nas ma 8 a zda sa mi, ze sa tlacia dalsie.. este nam chyba 12 😉 😀 😝

dolinka
18. dec 2006

barunka.. to som prekvapena, lebo ja som si fakt myslela , ze tieto problemy maju len kojene deti..
inak nas tim spava od narod. tiez vo svojej postielke, len nadranom, ked uz dlho reve, tak som ho prekladala medzi nas, aby sme vstci v klde pospali do tej pol 7mej
a o ktorej ti rano vstava mala?
kolko cajiku ste vypili za noc?

barunka
18. dec 2006

dolinka, dnešnú noc len 100-vku... normálne som sa tešila... 🙂
Simi v poslednej dobe vstáva o šiestej, zvykla o siedmej, ale už asi zabudla na dobré spôsoby...

dolinka
18. dec 2006

a na kolko budeni ste tu stovku stiahli ?
no dobre mravy o rannom vstavani o 8, pol deviatej si pamatam tiez asi 6 mes. dozadu 😔

barunka
19. dec 2006

dolinka, tuším na tri krát 😀 😀
lenže Simi nerobí problém exnúť 230ml vody... a to len tak, aj keď jej pol hodinu predtým napiť dám...
dnes sme to potiahli do druhej, až vtedy som jej musela dať napiť... a vypila asi tiež takú 100-večku.... a zobudila sa až o siedmej... ale teraz robí problémy, nechce zaspať, asi tuší, že dnes ideme k doktorke...

ivka
19. dec 2006

dolinka, dvojicky boli kojene 3 mesiace, a to nie v posteli, ale v pohodlnom kresle pri babatkovskych kosikoch v spalni. zasadnu chybu robia maminy, ked su babatka kojene v posteli, viem, ze su unavene a ze im je to najpohodlnejsie, ale uz tu sa zacina cely ten kolotoc. vela zdaru 😉 🙂 😉

andy9691
19. dec 2006

Ahojte, kočky. Som rada, že tie pitia idú pomaly pekne dolu, ešte keby šli aj budenia 🙂 No a vstávanie o 8, to bolo len po totálne precirkusovanej noci, inak tak po štyroch rokoch, ale brala by som to hneď od zajtra.Mám pocit, že u nás z tých štyroch prebúdzaní už nižšie nepôjdeme, už neviem, čo viac robiť, ak nechcem, aby jačal hodinu na celý dom.Mám voľáku predvianočnú depku.A mať dvojičky, tak to už fakt neviem, ako by som prežila, a že nám hrozili 😲 Muž má otca z dvojičiek a sesternice z otcovej strany dvojičky, takže pánboh poteš.

dolinka
20. dec 2006

ahoj andy,tak mozno budes babickou dvojiciek 😉 🙂

nasa uplynula noc bola bola dost rusiva.. casto sa budil, stale som ho hladkala, aj so mu 2x vymenila plienku aby sa neprecikal, aj ked v noci som cajik nedal vobec. rano vstal uz o tristvrte na 6 a to pritom vcera cez den spal len 15 minut za cely den!!! teda ten ma energie!!! 😝 dnes to s dennym spankom bolo detto.. tiez len 15 min. .. hadam noc bude kludnejsia ako vcera.. myslim, ze mu idu zubky...

dolinka
20. dec 2006

ivka. aj tak si dobra, zrejme este nemas vlastne deti, ale , ze sa staras o take male dvojicky cudzie 24hod. a este sa aj zaujimas o taketo temy na MK je veelmi sympaticke!!! 🙂 🙂 🙂

andy9691
20. dec 2006

Ahoj, dolinka. S tými nocami je to fakt striedavé, akonáhle jednu pochválime, je to viacmenej zaručené, že najbližšia bude veselá, aspoň mne to tak funguje 🙂 A vidím , že aj u vás je to striedavé. Aj Mirko mátal viac ako je bežné a to ma v noci príšerne rozbolela hlava, tak to bolo ešte nepríjemnejšie. Držalo ma to celý deň, tak teraz sa pomaly vlečiem do postele v nádeji, že sa mi podarí zaspať, ale vidím to blede. Mamina mi dnes ochorela, tak zajtra idem riešiť nákup darčekov pre prastarkú akože od maminy, nákup potravín pre mamu, to zas v inom obchode, zabezpečiť vyspanie Mirka doobeda doma a kapustnica u nás vo firme to naobed,aby neboli reči, že sa mi nechcelo prísť.Už teraz sa teším.Fakt by mi prišlo vhod, keby dnes Mirko mal zase tú lepšiu noc 😅 Koľko zúbkov má Timko? Mirko 6 a žiadne nové sa mi nezdajú. Včera ma ale vyľakal, strašne sa rozplakal v obchode, potom ešte celstou domov no ale strašný plač, zaspal v aute. Potom ho prehnalo, a bolo fajn. Dnes ráno opäť riedky kak, tak tiež buď mu niečo nezapasovalo, alebo žeby zub?

dolinka
20. dec 2006

andy.. inac nas maly tiez zvykne velmi neutisitelne plakat, nechce byt ani na rukach ani na zemi ani sa hrat,proste nic.... ked ho boli brusko a crievka a ma problem sa vykakat.. ked sa uz vykaka, zase je vesely a beha ako raketa.

mal crevnu virozu cca 2 tyzdne dozadu, ale vtedy tak neplakal aj ked mal *srandy* /kak/
zubkov ma 8,ale zda sa mi ze maj dalej zdurene dasienka na jednej str.

s tou bolestou hlavy.. to mam to same.. posledne 2 mesiace uplne hrozne a to aj 3, 4x do tyzdna, .. predtym to bola obcasna migrena tak 1x do mes. a teraz toto! ak si nedam brufen neviem existovat!a uz ani to mi nezabera.. moj muz je zo mna hotovy, ze sa mi ani do sexu nechce.. no povedz, komu by sa chcelo, ked mu je na blivajz...
nevies na to neajky ucinny prostriedok? ja idem teraz vyskusat nejake homeopatika,.. som nariadila jeziskovi- muzovi mi dake pod stromcek 😉 🙂nech sa nedopujem tou chemiou

andy9691
21. dec 2006

Ahoj, dolinka. To som rada, že nie jediná sa ládujem brufenom, fakt neviem, či nám škodí jeseň alebo čo, ale aj mne sa to dosť zhoršilo v porovnaní s letom. A také mám výčitky, keď si dám brufen, ale zase mám odpadávať pri každom pohybe a kto má migrénu ten vie, že to nie je žiadna psina. Dobre mi zaberá aj migea rapid, aj Algifen, v krajnom prípade Alnagon, ale ten som mávala ako tajný tromf a už ho ani nemám. Ale to by som fakt nechcela brať, kým kojím. Inak ak ti zaberú nejaké homeopatiká na hlavu, tak daj vedieť, lebo o tom som nepočula.Dnes Mirko šantil s kolegyňami na kapustnici v práci, vynechal poobedné spanie a tak už chrní. Z čoho vyplýva, že o štvrtej už bude vyspaný 😲 😲 Vy ste ako spali?

janullka
21. dec 2006

ervotoc.ak sa smiem pridat mam 6 mesacneho synceka a zacal spinkavat sam vo svojej izbicke kedze ho vecer okolo 19.00-20.00 ulozim nakrmeneho a spinka celu noc .dakedy sa mu podari do 3.00-4.00 a dakedy len do 2.00-1.00 nakrmime a spinka dalej.izby nemame daleko od seba takze ho pocujem v pohode.ved nemozem nekonecne dlho spat bez muze no nie? 😉 😀

dolinka
25. dec 2006

andy... ahoj ako sa vam vedie?

ja som sa par dni neozvala.. nestiham..
timko mi uz cez den nechce spavat v postielke, len v kociku, kedze som teraz dost behala po vonku a tak si tak navykol , takze sa nam to pokazilo a nemam sa cim chvalit..
vecer chodi spat az neskoro okolo 9tej ked je uplne *grogy* unaveny , nadranom ho prekladam do manzelskej postele a okolo 5tej chce vzdy vstavat..
no na figu!!!! 😝 😝 😝

kattum
autor
25. dec 2006

Prajem krasne sviatky i Vam nocnym maminkam! My sme uz druhy tyzden v Bratislave u mojich rodicov a spanie sa pokazilo. Nie je to hrozne, budi sa tak 2-3x za noc, no dlho trva, kym zaspi. To, co sme pracne 2 mesaice budovali sa nam tu rusi. Zmena prostredia na Brunka zle vplyva. No snad sa nam to po prichode domoc rychlo napravi!

andy9691
26. dec 2006

Ahojte, kočky.Dolinka, Timko má teraz niekedy narodeniny, či nie? Aj Mirko tak mal byť, ale našťastie si to včas rozmyslel 😀 No a zo spaním nie sme o nič horšie na tom, ako vy, aj vy, kattum. Mirko má príšerné sople, tak je zabudnuté všetko moje natrénované samostatné zaspávanie, teraz len spolu, predtým aspoň trošičku cucnúť, a ak je dobre naladený, nechá sa položiť do postieľky, inak zase cirkus.A na štedrý večer tu boli staré mamy, na druhý deň zase na obede celá naša rodina a keď som chcela, aby pekne zaspal či večer alebo poobede, tak som bola pri ňom kým nezaspal a teraz sám neostane ani za nič. A k tomu tie soplíky, takže aj kašle v noci, no živo. Dnes som sa zosypala aj ja, mám nádchu, zapálené hrdlo, uši ma bolia, popritom aj zuby, tak paráda. Hlavne, že vianoce som zvládla ok, teraz sa už postará aj Peťo. Ten mi inak ohromne pomáhal, to som rada. Ale deťom fakt asi najviac vyhovuje stereotyp, takéto výkyvy ich vyhodia z rytmu, čo vy na to?

andy9691
28. dec 2006

Ahojte, kde ste kto? My sa zotavujeme zo soplíkov, a spanie sa zvrhlo úplne, Mirko sa rozhodol, že spať bude už len v manželskej a na prsníku, cez deň ako ma zbadá, hneď sa na mňa hrnie s úmyslom podesiatovať 🙂 .Od dnešného rána zase má nasadenú spaciu prevýchovu, taksi doobeda odreval vyše hodiny v postieľke, poobede som radšej išla von na prechádzku. Tam vôbec nespal a tak teraz zaspal hneď, ako som ho položila, uvidím aká bude noc. Aj pokojnejšia, tak o štvrtej bude temer vyspatý a hurá na vec, teda na mňa 😀 😀 Teším teším...

jaja25
28. dec 2006

Aj my máme soplíky už týžden a nejako sa ich nevieme zbaviť. Už síce v noci spinkáme celkom dobre, ale prvé 3 noci boli otras. ☹

andy9691
28. dec 2006

Ahoj, jaja, čo je u vás dobré spinkanie? U nás je norma štyri-päť ráz za noc precitnutie a teraz teda pýtanie sa do veľkej postele. A najhorší variant sme mali 15 krát za noc, to bol iný štabarc.