Nočné budenie a dojčenie po 6 mesiacoch

kattum
31. aug 2006

Myslim, ze tu este tato tema nebola, tak skusim zacat. Mam 8,5mes. syna. Od malicka mal pekny denny rezim a v noci sa budil na papanie len raz, okolo druhej tretej v noci. Od pol roka sa budi dvakrat a posledne tyzdne i 3-5x. Ani vecerna kasa a prikrmy nepomohli. Utisit cajikom alebo v naruci sa neda, pomoze len kojenie, co je pre mna narocne. Zaspi len tak. Ako odnaucit dieta nocnemu vstavaniu?

silvinka
25. okt 2006

jasne ervotoc .....

bubatko
25. okt 2006

silvinka, len som reagovala, ze Ty si napisala, ze mozete sa do mna pustit, tak som to preto tak napisala, ze nepustam sa do nikoho 😀 😀 😀

klobuk dole mat tak skoro po sebe deticky, myslim to vazne 😲

este aby som uzavrela svoj nazor, ak ide len o kojenie, tak je to ako pise ervotoc, vobec to nemusi byt unavne, hoci je to aj 3-4x v noci, ale ked babo sa budi kazdych 20 minut a place a neviem co, tak je to uz asi chyba, keby to rodicia nechali tak, pretoze naucit sa da vsetko, aj to spinkanie - aspon dufam 😉 (poznam aj taky pripad, kamoska sa skoro zrutila pocas materskej, maly ma 3 roky a uz sa budi "len" 5x v noci, tak je stastna ako blcha, ze len 5x, ale to skor uz naozaj povazujem za jej chybu, lebo sa mi to zda dost nenormalne v takom veku dietata tolko sa budit, ked je inak uplne zdravy...)

silvinka
25. okt 2006

bubatko mimochodom strasne zlaty nick 🙂 dve deti po sebe ? hmm co ma nezabije to ma posilni 🙂 ale nie podla mna to je v pohode alezasa vec nazoru, zo zaciatku to nebude lahke tomu verim ale nastastie veve je uzasnicek takze s nou problem nebude aj ked bude druhe babo, musime len prezit zimu v dome a na jar sup do zahrady a je o starost menej 🙂 a potom ked budu deturence vacsie to uz bude lahucke , zaujmu ich rovnake hry,navzajom sa tiez si myslim pekne zahraju.... neskor by som uz druhe dieta nechcela to sa natolko poznam uz by som bola moc pohodlna keby bola veve odrastena 🙂 a mala by som mat zasa ten isty kolotoc , takto to mam v jednom kole, nepridem o prax v prebalovani, kojeni ,cicikani 🙂)))

bubatko
25. okt 2006

tak nech vam vyjde aj druhe babo take poslusne, ale pozor, to potom mozes dostat chut mat este tri xi xi xi 😉 😉 😉

moj maly je tiez hrozne zlatucky, dobrucky, ale partaka na vyvadzanie mu zatial aj tak nechystam 🤐

kattum
autor
25. okt 2006

Babule, dakujem za podporu!

Bubatko, to som rada, ze sa to vysvetlilo, asi sme sa uplne nepochopili, ja tu tiez nepisem uplne vsetko. Mnohe veci, co som ti chcela napisat tu uz spomenula Silvinka, tak sa nebudem opakovat. Hlavne ta metoda nie je asi pre ziadnu maminku zvladnutelna s kamennou tvarou. A ak by som mala "len" 3x kojit, este by sa to dalo, no zacalo to byt horsie a horsie To nase nocne budenie uz nebolo len o kojeni, ale o castom prebudzani (obcas 3x, obcas i 5x) s v noci a po 7.mes. sa to zacalo byt zhorsovat, zobudzal sa uz 2 hod po ulozeni na spanok. Z lepsieho na horsie sa tazko zvyka. Posledne tyzdne sa stalo, ze ani po kojeni nezaspal alebo bol uplne culy a chcel sa hrat alebo mrncal.

Kazda sme ina a kazda to riesi inak. Chcela som sa podelit o skusenost a nech sa kazdy zariadi podla svojho. Drzim palce vsetkym mamickym "nocnych" deti, prajem vela trpezlivosti a odporucam zapojte manzelov!

megg
25. okt 2006

hello, tak ja mam kamaratku, ktora ma uz 3 deturence, ona je v mojom veku a ta zauzivala hned od zaciatku metodu vecerneho ritualu: dat napapat, lahnut do postielky, zhasnut svetlo a spat. Vzdy som si hovorila, no klobuk dolu aka je sikovna. Raz sme tam boli vecer o 19tej na navsteve a ako padlo sedem hodin vsetky tri babule (ma dievcatka) boli v pyzamkach a isla ich dat spat. O 5 min bola uz pri nas, ked som sa jej opytala ako bleskovo dievcata zaspali, tak mi povedala, ze ona nevie ci spia, ona ich tam jednoducho ulozi a oni hadam raz zaspia 😕 ...zrazu bolo pocut obrovsky rev a rodicia si to vobec nevsimali. Ze to je u nich bezne, ale ze potom od unavy zaspia vsetky tri.....no a vysledkom bolo to, ze dievcata moc maminu radi nemali...ked bol nejaky problem alebo nieco chceli utekali za ocinom, ktory im akosi nahradzal mamu 😔 , totizto mamy sa bali ako certa 😖
Tak neviem, je na kazdej z nas ako sa toho chopime a ako to vyriesime, mna to caka taktiez urcite, len nechcem dopadnut ako spominana kamoska, ktora sa stala takou mamou-nemamou svojich deti 😔

mracik
25. okt 2006

Náš mladší syn spával s nami v posteli od narodenia až do dva a pol roka. Vyhovovalo nám to obom, on bol pokojný, cuckal si skoro celú noc v kuse, ja som sa vôbec nezobudila. Okrem toho som kojenie používala namiesto antikoncepcie, takže to bol ďalší dôvod na nočné kojenie.
Ale malý asi od roka zaspával sám v postieľke a do postele som ho zobrala až keď som išla spať aj ja, lebo inak by som chodila spať o osmej večer a už nevstala. 🙂
Minulý týždeň sme ho už presunuli do detskej a bolo to úplne bez problémov a bez plaču, jednoducho už nemá potrebu celú noc sa mojkať...

Ale pokiaľ to maminku vyčerpáva tak, že nie je schopná cez deň existovať, tak spanie vo vlastnej postieľke považujem za správne.

cat
25. okt 2006

Kattum, držím palce aby sa Brunko umúdril, dnes bol Tomáš asi 8 krát hore v noci, zavesí sa na bok postielky a rozreve. Ja ho zas musím toto odnaučiť. Len ho lahnem, dám cumel a on spí ďalej. Ale robí to každú noc a je to o nervy. Inak v noci nepapá od 3 mesiaca, nevyžaduje to. Do toho 8. mesiaca krásne prespal celú noc a odvtedy..no "visí" 😀

siskatan
25. okt 2006

moj maly sa v noci budi tri styri krat a tak po prvom druhom zobudeni si ho vacsinou necham v posteli... rozhodla som sa, ze teraz ako zacneme prikrmovat zacnem byt doslednejsia a budem sa snazit nechat ho po kojeni v postielke... dala som si zavazok, ze do Vianoc (to bude mat 8mesiacov) bude s nami v izbe, no a po novom roku ho dame do jeho izbicky... no a metoda kattum a silvinky je ta, ktoru skusim aplikovat aj ja 😉 nevidim nic zle na tom, ked je babo zdrave, napapane, okupkane, aby spinkalo a hlavne prespalo celu noc... ja som ten typ, ktory sice nemusi dlho spat, ale prerusovany spanok ma ubija a odcerpava mi energiu... preto chcem, aby moje dieta spinkalo celu noc 😉

mracik
25. okt 2006

Mňa to nočné kojenie neunavovalo aj preto, lebo som počas neho spala, vôbec som nevedela, ako často som v noci kojila, ale vždy keď som sa zobudila bol prisatý... takže sa obslúžil sám 🙂

siskatan
25. okt 2006

tak to si šťastná osoba... ja sa totižto vždy zobudím, že najaký malý prísavníček putuje po mojom tele k prsiam 😉 a som z toho vždy taká namekko, že nezaspím 😀

cat
25. okt 2006

Meno MUDr. Kataríny Vicianovej vám asi neni neznáme, považuje sa za jednu z naj odborníčok čo sa týka výživy detí, no a zrovna som teraz niekde od nej čítala článok že 6 mesačné dieťa už NEPOTREBUJE v noci jesť, ak pýta, je to len zlý zvyk, je zvyknuté vstávať tak to robí. Radila keď už tak dať len čaj, ale týkalo sa to hlavne mám čo dávajú UM.. škoda ak nájdem ten link ešte, hodím ho sem.

kattum
autor
25. okt 2006

Na zaciatku tejto temy Renca spominala knizku: "Kazde dieta sa vie naucit spat" od A.Kast-Zahn
Cat mi ju vcera poslala v e-mailovej podobe, ak ma niekto zaujem poslem i ja dalej.

mracik
25. okt 2006

Veď aj ja som sa napočúvala, že to nie je dobré, takto si dieťatko nechávať v posteli, lebo potom ho to už nik neodnaučí...
Ale nám bolo obom príjemne, takže som to neriešila a zatiaľ to vyzerá tak, že sa v pohode naučil spinkať sám v postieľke, jednoducho na to dozrel (zatiaľ je to len pár dní)
Tiež si myslím, že dieťatko nepotrebuje v noci papať, ale zasa mu to ani neuškodí...

ervotoc
25. okt 2006

MYSLIM ZE MU TO USKODI MENEJ,NEZ TO ZE JE V IZBE SAM A UPLAKANY... 😕

ervotoc
25. okt 2006

DRobec mi prehodil pismo 🙄

ervotoc
25. okt 2006

ale ja vam to samozrejma neberem 😉

siskatan
25. okt 2006

podla mna mu neuskodi ani to, ze je v izbe sam a uplakany 😝
keby sme mali chovat deticky ako v bavlnke a predchadzat vsetkym stresovym situaciam, tak sa nikdy nenaucia, kde su hranice, ze sa treba niekedy aj bat, udriet a podpbne 😉 no ale to je moj nazor... mam zatial len jedno male dieta, takze to su moje teorie, prax ma hadam nauci 😀

anika
25. okt 2006

kattum, drzim palcek, aby sa Brunko naucil pekne spinkavat.No, ja neviem s tym nocnym papanim, nas si v noci niekedy viac potiahne ako cez den, papa dvakrat v noci a to je na UM.Aj ked ma pol roka, co, nedam mu?! 😉

silvinka
25. okt 2006

anika nemozes porovnavat 6 mesacne a jedenastmesacne dieta , u sestmesacneho to mlieko este ma zmysel aj v noci, neviem teda ci uz prikrmujete alebo nie ale podla clankov co som si nastudovala ,podla nazorov dr. a mamiciek od ukonceneho siesteho mesiaca treba uz dieta pomaly odvykat od nocneho papania.. no hold ale kazda z nas je mama , vie co je dobre pre to jej dietatko takze rady - nerady aj tak si urobime podla svojho

anika
25. okt 2006

silvinka, pravdaze uz prikrmujem, len on je veru slaby papkac, ma sice aj lepsie dni, ale velmi mu prikrmy nejdu, hoci zeleninkove polievocky hlavne s kuskom maska mu chutia, ovocie akosi nie a aj ked davam navecer kasicku neprespi celu noc.Takze papame aj v noci, ale sa na to nestazujem, som rada, ked papa. Iba som sa zacudovala nad tym, co Cat pisala o tom clanku od dr. Vicianovej, ze ...Nopotrebuju...

megg
25. okt 2006

Urcite si na to dietatko postupne zvykne, ze sa zobudi a papat nedostane. Alebo ze je zatvorene, zhasnute a musi spat. Len si osobne myslim, ze je to pre babatko tazke takato "odvykacia kura", kedze nechape, preco jeho maminka mu cicku, resp. papat ZRAZU nedava. On to urcite pochopi, len najtazsie je prejst si "odvykacou kurou" hlavne u maleho drobca, co vela veci nechape, ostava mu len zvyknut si.

No ak mozem za seba povedat, budem to musiet nejak riesit, ale plakat maleho nemozem a ani nechcem nechat, lebo sa mi hned zahlieni a u nas je to zdravotna komplikacia, takze "no this way" ... 😔

tilly
25. okt 2006

inak kattum, virginii to touto metódou vyšlo, tak držím palce, u nás to tak nešlo, domčo má príliš svoju hlavu, skrátka nemalo to význam...

moja kamoška je aj teraz (17 mesiacov) pár krát v noci hore (niekedy aj 10), malá sa potrebuje napiť a už aj vycikať, lebo sa odúča od plienky, je to na nervy, ale niektoré deti sú skrátka také... a to do ôsmeho mesiaca malá zaspávala sama a hore bola tak raz - dva krát za noc...

kattum
autor
27. okt 2006

strucne popisem, ako pokracujeme. Brunko sa stale v noci budi, ale uz len raz, okolo 2:00. Kojenie nedostava, len ocko ho pohladi a ulozi a vacsinou do 20-30min zaspi. Moje prsia to v pohode zvladaju, vlastne skoro 12 hod nekojim a potom cez den rano, obed a vecer. Myslim, ze sme na dobrej ceste. Ja v noci vobec nevstavam, to je taka pohoda. Zajtra nechame ocka doobeda pekne vyspat a nieco dobre mu upecieme.

barunka
27. okt 2006

tak ja len vyjadrím môj názor na to sám a uplakaný... u nás bolo obdobie, že Simi totálne odmietala spať, nespala ani cez deň, ani v noci... stále sa len chcela hrať, šantiť...
tak som si povedala dosť, že to dieťatko proste niekedy spať potrebuje, týždeň som ju dávala večer do postieľky, pusu, zakryť, dudlík... ona si trošku poplakala, ja som k nej chodila každých 5 - 10 minút, pohladkať, znova zakryť, dať pusu a ona zaspala...
teraz je už zvyknutá tak, že zaspáva sama. stačí ju dať do postieľky, ona sa pohrá, pritúli k vankúšu, plyšákovi, či niečomu mäkkému čo tam má a spinká... síce teraz máme také obdobie, že sa v noci budí a vrieska, ale čo už. aj to raz prejde... hlavné je, že zaspí...
a k tomu papaniu, my v noci nejeme cca od 3,5 - 4 mesiaca vôbec... Simi nechce. napráska sa predtým a papá až okolo 7 ráno

kattum
autor
30. okt 2006

Dnes Brunko prespal celu noc! Je to super, snad to nezakriknem, ale metoda 3-5-7min sa podarila.

bobko
30. okt 2006

Kattum gratulujem. Minuly tyzden som dala manzelovi citat prebiehajucu rozpravu, nazory, uz pri vidine prespatej noci pookrial, co mam potom povedat ja 🙂 i ked asi budeme mat vacsie problemy ako ty, on totiz neznesie ked nas maly place. Ale vidina ciela ho/nas mozno posilni. Bolo by super oddychnut si, ja uz robim, musela som po 6 ´mesiacoch do prace, a obcas sa mi mozu pod ocami hojdat aj opice. maly ma teraz 7,5 mozno je to este mozno skoro, ale par mesiacikov by sme to prezili a potom.. 😅 Tak ta prosim, velmi zhruba som si teraz rano precitala debatu, ak stihas a mozes co je to metoda 3-5-7min, mozno som citala povrchne, tak ma usmerni kde to popisujes ty, alebo niekto. vdaka.

kattum
autor
30. okt 2006

bobko strucne to kusim popisat, je to ale dost narocne, no nastastie len prve dve noci, potom uz je dobre. Maleho ulozis do postielky, bude pravdepodobne plakat alebo mrncat a nebude chciet lezat, pokojnym hlasom mu povies ze je cas spinkat a pod ...a len raz ho skusis dat do lehu. Odides do inej mistnosti, alebo tak aby ta nevidel a cakas 3 min. Prides k nemu, ale neberies na ruky, len pohladkas, pokojnym hlasom vysvetlis, ze mama a ocko su blizko a maju synceka radi a pod.... toto by malo trvat tak 2 min. Zase odides a prides a o 5 min. Pokracuje to iste, len dohovaranie a hladkanie max 2 min, pokus o ulozenei do lehu ale len raz. Odides teraz uz na 7min. Max interval by nebal byt viac ako 10min. Samozrejme casove intervaly si mozes prisposobit. Prva noc bude tazka, no zaspi. Uz druha bude lepsia, nam zaspal na 4.raz. Uz druhy den, sme ale pozorovali, ze po odideni z miestnosti do 2-3min maly prestal plakat alebo mrncat a bol ticho. Bud stal alebo sedel a dokonca si sam lahol.

Najlepsie ale bude, ked to preve dve noci nebudes robit ty ak kojis, ale manzel, co asi u vas nepojde, tak by bolo dobre zapojit babicku.

Napis email do IP, poslem ti tu knizku.

dolinka
6. nov 2006

ahoj kattum.. no super !!!tak to ti gratulujem a ti fakticky zavidim taky uspech ! 🙂 😀

no ja mam noci ze je hore aj 10x, ked je len 3x tak to povazujem za skvelu noc ! 😝 mas celkom pravdu v tom, ze cez den sa ma dietatku venovat oddychnuta maminka to, ze sa tyzden potrapia obaja /mam i babo/ s rezimom zaspavania tohoto typu urcite stoji zato.. ved aj tak je to trapenie ked sa dietatko budi x-krat za noc a je placlive, mrzute.. ja teda nema problem s vecernym uspavanim, nakolko zaspava sam od alicka sme ho tak naucili.. len to nocne budenie pripisujem teraz aj k prerezavaniu zubkov.. chudatko isto ho prave to trapi a preto ma dojem, ze zaviest nocny rezim dla ucenia zaspavat *2,5,7* ..by mi teraz nezabral .. a tak ho noc co noc tisim hladkam a nikedy som potom od unavy cez den nervozna ako vrece blch 😝

jooj ako sa len tesim az sa pridam k tebe a budem velke spachtosky !
🙂

bunka
6. nov 2006

Ahojte. Tak som sa preluskala celou diskusiou. Dokonca i s manzelom. Nas bobrik spava ako vsetky vyssie spomenute deticky. Dokonca s nami v posteli. Nam to neprekaza, ja zas nie som spavec, takze mi staci k pokojnemu dnu, aby som si par hodin pospala. A maly spi pri nas spokojne. Nebol to prvoplan, ale kedze sme vela cestovali bez postielky, tazke bolo babatku vysvetlit tu spat s nami mozes a tu uz nie. Tak sa naucil s nami a my to nevnimame ako problem. Doteraz. Uvazujeme o vsak o tom, ze by bolo dobre i druhe dietatko a to bude potrebovat miesto v nasej posteli 😵 A tak premyslame, ako toho nasho bobrika z tej postele dostat a ako ho dokojit. Moj plan bol, ze sa dietatko odstavi samo. Ale jedna vec je, ze od piatku zacal pri kojeni kuskat - len tak z nicoho nic cvak a cvak a tiez, ze si telo chcem pripravit na druhe babo. Tak zvazujeme, ze bude dobre, ak sa nauci spat sam a odvykat si od velkeho cumlika - teda mna. Dnes sme o tom doma debatovali. Este nevieme, kedy pride den D, ale predpokladam, ze najneskor do mesiaca. Ja sa dost bojim, lebo ja v poho zvladam vsetko, ale som nazoru, ze dieta nema plakat, ak ho nieco neboli. Lebo vacsina ostatnych potrieb sa da uspokojit. Ale tiez si neviem predstavit, ako ho k zacinajucej samostatnosti - 1.krok vlastna postielka a prespana noc - doviest inak ,ako vami popisanou metodou. Tak teda drzte mi palce, dam vediet, ci som nabrala sil, alebo sme odlozili prichod surodenca na neskorsi termin.