Nočné budenie a dojčenie po 6 mesiacoch

kattum
31. aug 2006

Myslim, ze tu este tato tema nebola, tak skusim zacat. Mam 8,5mes. syna. Od malicka mal pekny denny rezim a v noci sa budil na papanie len raz, okolo druhej tretej v noci. Od pol roka sa budi dvakrat a posledne tyzdne i 3-5x. Ani vecerna kasa a prikrmy nepomohli. Utisit cajikom alebo v naruci sa neda, pomoze len kojenie, co je pre mna narocne. Zaspi len tak. Ako odnaucit dieta nocnemu vstavaniu?

dolinka
3. dec 2006

.. a este som ti chcela povedat, ze aj u nas to odvykanie po dobe je vzdy horsie ako to predtym.. uz sa naucil vrieskat akokeby sme ho bili 😝 .. predtym len mraucal.. a tiez nezabera 3-5-7 min. lebo vzdy ked pridem po tom case ku postielke place a krici este viac, ze mam niekedy obavy aby sa nezacal dusit, alebo nedostal z toho horucku a pritom ho naoaj netrapim ze by som ho nechala pol hodinu al. pod. .. Tie medzicasy sa schovam pod perinu a zapcham si usi, lebo mi ho je strasne luto, ale musim to uz riesit, lebo nosenim na rukach a spanim v manzelskej posteli.. teda laskavou cestou sa nam to nedari..
no a samozrejme teraz sa uz postavi v postielke a tiez tam poskakuje, len nema este dobru stabilitu tak sa niekedy aj udrie a to ma tiez trapi, ze ked stoji tak radsej idem k nemu, nech nepadne a netresne si hlavu...
tkze sa stale viac -menej trapime a neviem sa dockat dlhych snivych noci.. uz som sny nemala ani sa nepamatam.. nieto kedy 😉 🙂

kattum
autor
3. dec 2006

Dolinka, ja viem, je to tazke, no asi kazde dieta potrebuje iny cas. Skus ho cvicit najprv cez den a potom v noci. Velmi ti drzim palce, aby uz Timko pekne spaval. Nam sa stale dari, Brunko sa budi len raz za noc, no ked vyzdravie, skusime i to odburat. Najdolezitejsie je umenie sam zaspavat v postielke. Ja som velmi rada, ze sa nas drobec na to naucil, ze si zvykol, ze postielka je na spanie, najma cez den to krasne vidiet, ked si zacne suchat ocicka, tak ho polozim do postielky a uz si sam lahne a do 5 min zaspi alebo trosku pokrici (max 5 min) a lahne a spi.

andy9691
4. dec 2006

Ahoj, dolinka. Dik za tú skvelu mamku, dnes ma muž sfúkol, ako to vraj skúšam prírodovedu stredného syna, keď dostal 2/3 z písomky 😒 Ale inak v pohode. Mirko sa v noci budí dosť často, ale narozdiel od prvej uhulákanej noci už toľko neplače,stačí, keď ho pohladím,dám cumel, v krajnom prípade čaj a spí ďalej. Hore sa pýta až okolo 4, to už je prevažne vyspatý a zrejme trošku hladnosmädný. Zachrípnutý plač mu od soboty zostal a to zakrývanie uší pod perinou poznám.Keď skákal v postielke, vždy som ho sklápala, aj mimo intervalov, lebo postojačky nezaspí a plače ešte viac.Kattum, mala si krásnu fotku Brunka, super. Dolinka, daj vedieť, ako ste spali, či sa to zlepšuje.

dolinka
5. dec 2006

ahoj kattum, diki za dodanie optimistickej vizie ddufam do skorej buducnosti 😉 🙂
moj maly zaspava sam od malicka.. nie je problem ked vidim ze je ospaly, dam ho do postielky a zachvilu spi. zasadne ho neuspavam! ked aj niekedy nezaspi na prvykrat, nenecham ho plakat, vyberiem ho, este sa chvilku pohrame a zase ho dam do postielky.. to uz zaspi.

dolinka
5. dec 2006

ja mam problem len s nocnym budenim.. ale uz sa nam to po tych *treningoch* zlepsilo z 15 na cca 4x a obvykle staci poladkanie a spi dalej.. len nad ranom okolo 4tej uz nechce spat v postielke tak ho prelozim k nam , ale aj tak do 5tej sa zobudi celkom .. teda ja sa este na vstavanie o tom case necitim! kedze chodim spat okolo 11 -12/ kym si navarim ,pozehlim,../..
a tak mu o tej piatej navarim cerstvy cajik, vypije 200ml. trosku ho ponosim po tme na rukach a dam ho k sebe lahnut.. tak si zdriemne este tak 1-2 hodinky a to je uz lepsie 😉
doobeda zvykne spat tak od 10-11 a potom poobedeokolo 2hej tiez hodinku.Nikedy to absolvujeme v kociku ked sa mi nechec kvasit doma lebo je pekne 😉 🙂

andy9691
5. dec 2006

Ahoj, dolinka, podľa tvojho popisu vstávame aj my približne toľko čo vy, tiež sa už malý nepýta na ruky. Treba veriť,že to bude stále lepšie a kľudnejšie 🙂

bunka
5. dec 2006

Ahojte, ahojte. Tak vidim, ze zapasite.
Dolinka. My sme uz druhy tyzden v postielke. Teda Misko. Zatial to je najhorsie so zaspavanim. Niekedy sa mu podari zaspat hned, dnes napriklad plakal az 15 minut. I ked to nebol plac, skor sa hneval a krical. No a noci mame rozne. Uz sme mali celu prespatu noc, ale i noc, ked bol asi 5x hore. No ked sa zobudi, vzdy ho ulozime, kus pomrnci, ale do tych 3 az 5 minut zaspi. No a okolo siestej ho uz berem k sebe do postele, to uz je huronsky neutisitelny krik od hladu a potom mi pospi este do tej 7 - 8 hod. Stale este unho nie je nejaky pravidelny standard. Ale v noci vobec nekojim a Misko uz nevstava 15x, ako bol zvyknuty. A to povazujem za obrovsky uspech.
Cez den spi v kociku alebo v nasej posteli. Do postielky ho nedavam, zatial som nenabrala na to odvahu, aby som celu ceremoniu podstupila cez den.
No ked uz je v tej postielke v noci, tak sme ho ani raz nezobrali na ruky. Len som ho hladkala, prihovarala sa mu a ukladala ho. Nemali sme zatial ziadne zdrav. komplikacie, tak mozno i preto nam to islo tak hladko.
Drzim palce aj andy aj Tebe i vsetkym, co sa dalej takto pokusaju naucit dietatko bubkat.

andy9691
5. dec 2006

Bunka, gratulujem, je to super úspech. A cez deň ho skús unaviť tak, že nebude robiť Miško veľké problémy ani zo zaspaním v postieľke, potiahni dlhšie, kým pôjde spať,mne sa to celkom osvedčilo. Držím palce, sme na tom podobne. Pa

dolinka
6. dec 2006

ahoj bunka, ahoj andy! .. spriaznene duse 😉 🙂
stale sme na tom rovnako.. cca 3x v noci hore..pohladkam, spi dalej .. dne s sa cajik o piatej nekonal a vstali sme o trsitvrte na sedem.. potom spal od 10 do 12 .. prvy krat tak dlho!!! 🙂 .. ale zato poobede som bola na prechadzke a v kociku mi nezaspal.. az perd domom a ked som ho prelozila do postielky, uz nechecl spat. takze poobednajsi spanok dnes nebol.. teraz vecer nam robil cirkus pri vecernom zaspavani, co nie je zvykom, ale pokrical cca 10 - 15 min. a potom sa ulozil 😔
mimochodom sme mu kupili asi v 5tich mes. takeho vacsieho plysoveho baranka s takou kvazi srstou jemnuckou a toho si mucka a hladka az kym nezaspi.. aj v noci ho zvykne hladat a cez den ho obcas napadne a priplazi sa k postielke ,*vypyta *si ho a potom sa snim dost dlho vala po zemi a mucka.. je to strasne milene.. taka zlata babatkovska laska 😉 🙂 😅

bunka
6. dec 2006

Ta to je strasne mile, dolinka... Ja sa snazim Misuchovi vnutit nejakeho plysaka, ale nic. Zatial som jeho plysak ja... 😵 Nie ze by mi na tom zalezalo, a specialne to riesim, len som parkrat citala, ze takto deticky zaspia lepsie, ked maju nieco, ako vy mate baranka, poblizku.
Tak sa drzte baby.

andy9691
6. dec 2006

Ahoj, kočky. S tým plyšákom je to výborné ohľadne zaspávania (mne už šibe s tých teoretických poznatkov), ja Mirkovi zbytočne podsúvať plyšáčika, a taký je rozkošný 😀 😀 , takže ako u bunky. Dnes malý prestepoval tri hodiny v kuse, neviem čo ho mátalo, ale mám dosť. Postavil sa, ja som ho položila, tri min ležal a potom vztyk, pritom som mala pocit, že pospáva, ale niečo ho vyrušilo a bol na nohách, čo už pár nocí nerobil. Tak dúfam v túto noc.
Dolinka, inak pekne napredujete v tom spávaní, možno pomaly prejdete na jedno spanie a večer nebude žiaden plač, lebo bude malý uťahaný.Prajem dobrú noc a sladké sny (čo to je?) 😀

dolinka
7. dec 2006

ahojte babenky.. tesila som sa ze dnes vecer pokukam nejake stranky na nete pred spanim, ale maleho som uz 2x ulozila a pokazde robil dlho cirkus, tak som ho nechala sa este hrat.. beha v choditku, co uz cez den vobec nechce...len po 4, alebo za ruky po 2, listuje v anglictine pre samoukov.. nechapem! 😕 .. ked mu dam destke obrazkove knizky tie zahodi, ale prave tuto anglinu si raz sam uchmatol a odvtedy ju ma rad.. takze svojomocna bilingvalan vychova v rannom veku 😉 🙂 uz len cakam na prve slova.. v akej reci budu ? 😉 🙂 😀 ..
aj ked *mam-a* mu uz ide veelmi dobre 😉 😅

dolinka
7. dec 2006

.. uz mraucal.. teda ho uz nebavila anglina, tak som ho prelozila z choditka do vedlajsej izby do postielky a zavrela dvere.. zatial je ticho.. vyzera to slubne 😉 🙂

andy9691
7. dec 2006

drzim palce, u nas je tiez ticho. zavidim ti to mama, Mirko ani slovo, ale snad sa dockam.a ako vidis, tebe rastie doma jasny intelektual 🙂 🙂

dolinka
7. dec 2006

.. no s tym barankom bol moj napad ako mu nahradit pri zaspavani moje vlasy, ktore mi vzdy iskal, tahal a pod.. najprv som kupila malu vlasatu babiku ale ta nemala uspech.. nastastie! 😉 🙂 predsa len je to chalan! 😀 😀 😀
rozmyslala som aj nad parochnou, lebo ma bolieval krk a chrbat ked som sa drzala sklonena nad jeho postielkou a on sa hral s mojimi vlasmi kym nezaspal .
az sme raz boli v tescu videli tam toho baranka co ma taku kratku akoby srst kuceravu z nitiek a na pohladkanie sa to podoba vlasom... a toho som mu strcila potom ako vecer este tak slabo zaspal pri iskani v mojich vlasoch a on si ho hned v tom polospanku chytil a iskal ako moju hlavu a odvtedy su nerozlucna dvojica a mne konecne dorastaju vypadane vlasy a tak mam dlhe a medzi nimi kopec kratkych .. nuz vyzeram ako *jezko metalista* !!! 😉 🙂

dolinka
7. dec 2006

aaa.. si tu ? myslela som , ze si tu vypisuejm sama so sebou ! 😉 🙂
.. u nas stale ticho.. *klop-klop*nech nezarieknem 😔
vcera siel spat o 7.45 a rano vstal 6.45 cize vychdaz to tych 11 hod. ako pise ta mudra kniha. v onci sa zo 4 razyt s placom zobudil .. srajme preto ze zaspal s palcom..ale po pohladeni hned zaspal.. nad ranom som ho prelozila k nam ako vzdy.. kiez by sa dalo aj to zrusit ale aj tak je to 1000x lepsie ako ten prerusovany spanok !

andy .. aj tak je to zvlastne , ze pri prvych detoch si ten problem nemala.. cim myslis ze to je ??? 😕

andy9691
7. dec 2006

to je super, ze si nasla správnu hračku, ja stale neviem trafit na taku, ktoru by v noci stiskal. ale ani ostatni chlapci neboli plysakovi, len stredneho to teraz chyta, v posteli sa obklada vsetkymi, co doma najde a my ho v noci vykopavame u hromady macov 🙂 vypadavanie vlasov sa teraz az tak hrozne nekonalo, pred osmimi rokmi som mala normalne priesvitne diery na hlave, teda ze mi bolo vidiet lebenu, take chuchvalce mi sli domu. plakala som ako dazd pol roka. revalid to vyriesil uplne super.

dolinka
7. dec 2006

andy.. diki za radu.. revalid vyskusam!
.. chcela som povedat tolko, ze co mi nevypadalo od kojenia, to mi pri zaspavani vytrhal maly 😉 😝
a nemyslis si, ze ten zly nocny spanok ma co docinenia s kojenim?.. ked si porovnas.. sko dlho si kojila prvych chlapcov a ako dlho mirka?
to je len moja teoria, ze nekojene deti co poznam na umelom mlieku spia sladko iba tito *cicuskari* po nociach vyvadzaju 🙂

ervotoc
8. dec 2006

bell?mamuš? 😕

dolinka
9. dec 2006

andy.. uplynula noc bola katastrofa.. zase nespocetne vela budeni, neutisitelny plac, z lutosti som 3x robila cajik, nosila dlho na rukach, menila asi 4x plienku.. z tych cajikov... a to i napriek tomu, ze sa dobre naveceral, napil, zasapl bez placu...
muz mi nemohol pomoct, je chory a tak spal vedla v izbe. maleho som si dala k sebe do postele.. neviem, mozno aj to bola chyba 😝
dnes som bola cely den *odrovnana* teraz som kukla nejaky film v tv a idem do hajan.. drz mi palce nech mi to dnes maly vynahradi a spi kludne az do rana ranicka 🙂
ako ste pokrocili vy ????

andy9691
10. dec 2006

Dolinka, u nás tiež cirkus, aj včera aj dnes do rána. Do polnoci ešte ako tak, ale potom desaťkrát hore, a stále čajík, ako som si ho zas naučila, tak neviem, čo bolo vo vzduchu, lebo zúbky nové žiadne nevidím, že by šli, ani brucho sa mi nezdalo boľavé, ale stále ho niečo rušilo.A ešte sa tu robili dva dni klobásy u nás, tak som unavená príšerne. A hlavne už ho 10 dní odúčam, muž spí v detskej a myslela som,že to už bude super, ale vôbec. K sebe si ho dávam až po štvrtej ráno, to už myslím, že môže byť objektívne hladný, inak sa ho snažím "odbiť" mimo veľkej postele, lebo potom už nespí poriadne nikto z nás. Osvedčilo sa mi, že v krajnom prípade mu dám papať po sediačky a potom sa nechá bez nadávania uložiť do postieľky a väčšinou tam zaspí.A vy ste ako dnes nocovali?

dolinka
13. dec 2006

andy ahoj 🙂
.. tak sa mi zda, ze sme tu zostali len same my dve .. skalne 😉 🙂 😝
co sme my horsie ako kattum , bunka a ostatne ? 😢

som sa ta aj pytala, ze co si myslis ty, ze cim to moze byt, ze niektore deti tak zle v noci spavaju ??? ved predsa len ty si uz tolkonasobna mamina a s prvymi si to zvladla dobre..

dolinka
13. dec 2006

mi ani nehovor o nocnom vystrajani.. placi, precikanych plienkach a cajikovani.. napodobne zubky sa mi nezdaju ziadne nove na obzore, ale pride mi to akosi lahsie, mu spravit caj, nadojit 😉 a dat spat do postele.. trochu este pomrauci, pol hodinky sa prehadzuje , hladkam ho ,.. ale potom zaspi. Znasam to akosi lepsie ako pri *odvykacej terapii*.. to nekonecne vrieskanie a zalostny plac ked ho celeho az trha a dookola to iste .
dokonca sa mi zda, ze chytil od mojho muza sopliky, aj napriek tomu, ze som ich stale izolovala, ale dne smu trosku tecu a tak zrejme odvykanie zaselen odlozime, len prechorene dieta nechat plakat same v postielke sa mi neda vhodne..
ale mozno to len na mna simuluje 🙂 😝 /zartujem/ 😉

ako ste pokrocili vy ?? je uz mirko disciplinovanejsi ??? 😉 🙂

andy9691
13. dec 2006

Ahoj, dolinka 🙂 som rada, že sme ostali aspoň dve,aj keď trápi sa iste viac maminiek. S tým kojením si myslím, že iste na tom niečo bude. Bábo je od mala učené papať na požiadanie, ležať vo veľkej posteli, príma vôňa a teplúčko okolo pusinky 🙂 🙂 , tak prečo s tým zrazu prestať?Obaja starší chalani tiež spávali najprv viac-menej so mnou v posteli, ale nejako včas správne pochopili, kde je ich miesto a bol pokoj. So starším sme mali čajíčkový problém, to som písala, ale mladší sám v siedmom mesiaci rozhodol, že už nechce odo mňa, proste raz sa otočil že nie a bolo po kojení, tým pádom aj po nočných problémoch, spal bezvadne. Bez problémov sme ho ročného dali do vedľajšej detskej izby, čo si teraz neviem vôbec predstaviť. No a s Mirkom sme zastali na spaní do polnoci, ak ho nezobudím pri lezení do postele, a od polnoci každohodinový interval prebratia buď len cumlík alebo aj čaj a nad ránom papať a ku mne.A to neviem, čo bude, keď sa Peťo vráti ku nám do manželskej, lebo ja sa snažím aj dýchať potichu, ale vieš, akí sú chlapi. Vsádzam na to, že idú sviatky, teda nebude nástup do práce, a tak nebudem mať taký mindrák, keď malý zaplače, že zobudí aj muža.A to sa modlím, aby nás obišli soplíky a podobné "radovánky". Čím odsávaš pri soplíkoch?

kala
13. dec 2006

ahojte tak aj ja mám taký problém ale mne malá zasa pije nutrilon a to 120 ml 3 razy v noci niekedy 2 a to som už ubrala a čaju vypije dobre vidíte 500 ml za noc dávam jej už vodu ale aj tak keď zistí že to nieje čaj je schopná vrieskať aj 2 hodiny tak jej robím len takú oklamanú vodu zafarbenú a to je ok, a prebaľujem aj 3 razy za noc lebo má také plienky že strach a to sa tiež budí keď ju má precikanú ale chvalabohu že mi neplakáva(klop,klop,klop) celé noci niekedy si tak pomrnčí 30 min najviac ale zaspinká pekne sama teda pri mne v posteli 😅

andy9691
13. dec 2006

Ty jo, to sú iné množstvá za noc.Mirko nevypije pol litra čaju ani za celých 24 hod.Teda v noci by ťahal, ale snažím sa mu po chvíľočke vytiahnuť fľašku z pusy, aby som ho nemusela prebalovať, to by bolo prebratie na 100 %.Ako som spomínala, taký problém sme riešili s prvým synom, keď mal hádam jeden a pol roka, za tri noci sme ho odstavili od fľaše a rázom bolo aj po plienkach na noc.Ale aj vtedy som mu nalievala čaju tak 20 jednotiek, bolo to nie do smädu, len tá potreba ťahať, potom hneď zaspal, a Mirko v podstate tiež.Pri toľkom pití si žalúdok moc neoddýchne.

kala
13. dec 2006

andy aj tvoj syn toľko pil a čo si to ako vyriešila nemôže byť predsa taká smedná a hladná aj vnoci nie? ale keď to nedostane plače a je hore

dolinka
13. dec 2006

ahoj andy
a kala vitaj v klube *nocnych vtackov* 😉 🙂

uplynula noc bola katstrofa na druhu.. uz par predchadzajucich noci bolo zych a postupne to vygradovalo zase do takeho extremu, ze som nespla skoro vobec,len som ho tisila, vaila cajiky, hladkala, menila plienky a cakala kym sa prestane prehadzovat a zaspi..potom mi dlllho trvalo kym som zazmurila oci aj ja, lebo som neustale cakal , ze o znovu zacne... a tych par kratkych predriemnuti medzi timkovymi koncertami nestoji ani za rec.. dnes som spla popri vareni aj chodeni.. obrazne povedane..
teraz spi cca od 2 v noci pri mne v manzelskej, lebo tatko je chory a izolovany vo vedla izbe
kojit som ho pretsla cca pred mesiacom a vtedy nam zacalo cajickovanie.. umlee mlieko celkom odmietal.. vyskusali sme vsetky co su na trhu ! 😒 😝
a caju vypije aj 1,5 litra za den a dalsieho min pol litra v noci.. pokazde stiahne tu velku kojenecku flasu..takze kala.. tie obrovske tazke precikane plienky doverne poznam! kazdu noc musim aspon raz prezliekat, lebo za 2 hod . po flasi precika aj pyzamo!

andy aj ty si mala taky problem so starsim synom? porad prosim! neviem to najst v diskusii! 😝
ja mu aj skusam dat menej ale on reve a ozaduje sa viac!

dolinka
13. dec 2006

co davate malym na veceru a kolkej veceraju, o ktorej ich ukladate do hajan ?

dolinka
13. dec 2006

andy.. sopliky odsavam tym gumenym *balonikom*.. moc to netaha, ale pride to ku konceku a vytiahnem potom vat. tycinkou
raz sme boli tak chory ze mu to vkuse tieklo a upchavalo sa a tak sme kazdu hodinu takmer *sadisticky* 😉 😝 odsavali tou hadickou do ust.. to ho jeden musel drzat a druhy odsavat .. bolo to hrozne!!! 😔