Nočné budenie a dojčenie po 6 mesiacoch

kattum
31. aug 2006

Myslim, ze tu este tato tema nebola, tak skusim zacat. Mam 8,5mes. syna. Od malicka mal pekny denny rezim a v noci sa budil na papanie len raz, okolo druhej tretej v noci. Od pol roka sa budi dvakrat a posledne tyzdne i 3-5x. Ani vecerna kasa a prikrmy nepomohli. Utisit cajikom alebo v naruci sa neda, pomoze len kojenie, co je pre mna narocne. Zaspi len tak. Ako odnaucit dieta nocnemu vstavaniu?

kattum
autor
2. sep 2006

ten spankovy trening som nasla i tu, v cestine:http://www.emimino.cz/pages/story/4848

my este sme sa na nic nepodujali, mame navstevu na noc vikend, tak nechceme vyplakavat v noci.
Posledne tri noci spi maly s nami v postlei asi od 3, je to pre mna pohodlnejsie, no som navyspata, ja nie som pokojna a uvolnena, ked spi s nami. Uplne suhlasim so Silvinkou, ze oddychnuta mama je to najdolezitejsie. Este ma napadlo, ze zhustim kojenie cez den, aj po desiate a olovrante mu dam cucnut, co ak to ovocie nenahradi tu davku mlieka. Vlastne sa mi zacal budit, ked sme zaviedli prikrmy, dovtedy bol v noci klud (max 1 kojenie)

ervotoc
3. sep 2006

hm 😕 može byť 😉 ved mlieko je stale zaklad,fakt,mozno mu to chyba 😕 hm,dobre vedieť 😕 tak nam dnes spal rovnako ,ako ked kašu nemal,hm tak uvidim neskor 😉

kangaroo
3. okt 2006

funny: to spánkové centrum je na Slovensku? prosííím kontakt
silvinka: tys mi to ale nandala. práve sa rozhodujem či budeme spať s malou osve,ale keď ona je taká teplučká,jemnučká,ja nechcem spávať sama ☹ 😢
kattum: rozmýšlam či to nemôže byť aj povahou.Naše prvé dieťa nemá rado režim a upredostní vždy ľudské teplo pred super formulovou posteľou 😅

ena
4. okt 2006

kangaroo: mozno to bude toto; http://www.chrapanie.sk/

silvinka
4. okt 2006

kangaroo ak hladas spankove centrum kvoli chrapaniu, jedno je v statnej nemocnici, tam chodi aj mangel ,dostal taky super pristroj co si namontuje na ksicht a nechrape konecne sa vyspime !!! zistim ti kontakt od mangela ak chces 🙂

atam
4. okt 2006

kattum,to je znak toho,že ťa potrebuje.Tvoj úsudok je správny.Maznaj sa s ním cez deň častejšie.Chlapci sú už takí.Už od malička.
No a spinkanie?U dcérky začali problémy asi v 9 mesiaci.Vyplakanie v postieľke nepomohlo.Bude to asi tým,že v druhom polroku si dieťa všetko intenzívnejšie uvedomuje a chce si podmaniť svoje okolie. 😠 Maminy,nedajte sa vykoľajiť!Buďte v pohode,inak sa zbláznite!No a potom to prešlo akosi samo.Keď sme sa my,vynerváčení rodičia zrazu upokojili,určili sme hranice(odtiaľ-potiaľ),a hlavne sme sa na to prestali upriamovať.S odstupom času,nechcem povedať,že s pribúdajúcimi rokmi,sa na to pozerám trochu z nadhľadom.
Nočnému dojčeniu zdar!

kangaroo
6. okt 2006

baby ja to spánkové centrum chcem kvoli malému 😉 , či manžel chrápe mi je jedno lebo on spí s malým xixi 😀 Poradia mi tam aj ohladom spánku malého dieťaťa???
ena: dík pojdem tam kuk

kattum
autor
21. okt 2006

Takze mame 10mesiacov, stael v noci vstavame 3x a kojime. No dnes mi manzel povedal dost, musis si oddchnut a vyspat a tak som tuto noc spala v inej miestnosti (za troma dverami) a ze sa bude strat v noci on a malemu dame kojenie len raz okolo 2:00. Ja som spala ako drevo od 22:00 do 7:00. Ziadne kojenie nebolo. Maly sa sice zase tri krat za noc prebudil, no manzel ho v naruci uspal. Kojila som az o tej siedmej rano. No konecne spanok po 10 mesiacoch. Ale co bude dalej? Neviem. Skusime to este tri noci a snad pochopi, ze sa mu neoplati vstavat ked nedostane mliecko.
Jeej ja mam dnes tolko energie...

simina
21. okt 2006

kattum my mame 7 a mame to iste a ked mi znama povedala ze ona vstavala 3 krat do roka a pol skoro som odpadla ja len dufam ze niki dostane rozum a omrzi ho to

kattum
autor
21. okt 2006

Simina, to si ma potesila!

simina
21. okt 2006

verim aj mne presiel mraz po chrbte ked som to pocula

jessica25
22. okt 2006

moj moly doteraz spaval v pohode, niekdy sa budil raz inokedy dvakrat v noci na kojenie. Ale asi tyzden je to katastrofa, budi sa za 4-5 krat. Je to normalne? Je pravda ze nam zacali kurit, a to riadne az sme vypli niektore radiatory a riadne vetram a to aj v noci, myslela som si ze je maly smadny, ale ten tak dlho papa, ze to iba smad nieje, a to mu dam papat riadne po kupeli e pred spanim. NEviete niekto nejaky dobry recept aby sa tak casto nebudil? Ale plakat ho zase nechcem nechat, lebo susedia ma uklincuju ☹

kattum
autor
24. okt 2006

Pritvrdili sme! Nielen ze nedame v noci kojenie, ani nevezmeme do narucia, len pohladkat, dohovorit a nechat tak (raz za 10-15 min). No strasne krical, ja som plakala s nim, no musime vydrzat,asi to inak nejde. Este ze ma podporuje manzel a nedovoli mi za malym ist. To by plakal este viac. On citi, kde je mliecko. Od 2-4:30 nie a nie zaspat, len stoji a skace v postielke. Chudak moj muz, neviem, ake vykony poda v praci. O 3:30 sa nastval a postielku aj s malym preniesol do obyvacky vedla spalne, tak sme pocuvali ten rev odvedla. Nakoniec vycerpanim zaspal. Viem, ze by sa nemali nechavat deti vyplakat, no my uz nevime co s nim. Rano bol maly taky zlaty a vysmiaty, ze sa vobec nezdalo, ze by to na nom nechalo nasledky. Este musime vydrzat tri dni, snad sa to zlomi. Kazdy vravi, ze po troch dnoch bude dobre. Drzte palce!

mracik
24. okt 2006

Nechcem ti kaziť morálku 🙂
Len ja mám taký názor

mracik
24. okt 2006

íha, mi to odoslalo, no.. keď budem mať čas dopíšem... 😀

tilly
24. okt 2006

kattum, túto metódu jeden psychológ nazval ako pozostatok fašistickej výchovy...

bubatko
24. okt 2006

kattum, co som citala, tak chapem to spravne, ze takyto tvrdy rezim ste zaviedli kvoli tomu, ze v noci 3x chcel kojenie??? to sa mi zda trochu surove, ved 3x to nie je take strasne, ono to hadam prejde...

moj maly sa koji v noci 2x a 3x by som urcite zvladla kvoli nemu 🙂

neviem si predstavit takto trapit vlastne dieta, ufff, to je vazne sila 😢

anika
24. okt 2006

Baby, netreba odsudzovat, urcite ma kattum na to dovod a aj pozna svoje dieta najlepsie...

bubatko
24. okt 2006

ved neodsudzujem, len hovorim, ze podla mna 3x je v pohode a netreba to nejako riesit a uz vobec nie tvrdo... povedala by som ze 3x je dokonca velmi dobre, poznam vela deti v tomto veku, ktore sa budia aj 7x na papanie 😨

siskatan
24. okt 2006

kattum, drzime palceky, aby Brunko co najskor pochopil, ze prespat nocku bez budenia, je pre neho to najlepsie, lebo stastna a vyspata mamina sa mu potom moze s usmevom na tvari cely den venovat 😉

mna to asi vsetko este len caka, zatial vstavam 3-4krát za noc a kojim, no za chvilku zacnem prikrmovat, takze dufam, ze aj drobcek bude dlhsie spat... ved sa potom podelim o zazitky 😎

bubatko
24. okt 2006

jaaaj, pre vsetkych by bolo najlepsie, keby prespal celu noc, ale co uz, to babo sa urcite nebudi preto, lebo chce byt na nas "hnusne", ale preto, ze nieco potrebuje a vtedy sa mi zda velmi surove nechat ho vyplakat ☹

ine to je podla mna u starsich deti, ktore vymyslaju vselijake hluposti aby nemuseli ist spat a tak, vtedy je urcite nutne ich trosku poucit co sa ma a co nie, ale male babo urcite nevymysla len tak pre nic za nic, na to je este prilis male 😒

kattum
autor
25. okt 2006

Takze vidim, ze tu zazneli rozne nazory, no je to na vas, nato tu toto forum je. Ale musim sa obhajit, je drsne, ak ma niekto napadne, ze trapim svoje dieta a dokonca tu zaznie nieco o fasistickej vychove. V ziadnom pripade nechcem trapit svoje dieta a ako tu zaznelo, sama viem preco to robim. Nasho syna netrapim hladom, to budenie nie je o papani. To ze sa budi 10mesacne dieta po 2 hodinach a castokrat nezaspi ani po kojeni, nie je normalne a treba zakrocit. Pre mna je dolezite, aby sa mu cez den venovala oddychnuta maminka s usmevom a nie znicena unavena zena. Preberala som to s viacerymi ludmi i lekarom a precitala som vsetko mozne. Skusili sme vselico a teda prikrocili i k tomuto. Posledne noci neboli pre nas vobec lahke a naplakala som sa dost, to aby som nevybehla nakojit ho zahatil len moj manzel a teraz som mu za to vdacna. Uz po dnes nej noci musim skonstatovat, ze to malo uspech, Brunko sa zobudil len raz, mrncal asi 5 min a spal dalej. Dufam, ze to bude takto pokracovat. Som vyspata, plna energie, uplne iny clovek a tesim sa na krasny den.

ervotoc
25. okt 2006

🙄 ja som dnes fit, 😀 ale tuto noc sa nam drobec točil jak hodinky 😀 raz mal hlavu tam,potom tam mal nohy,,zase bol inak,povytacany,musel z postielky k nam a tam sa točil dalej,kojila som tuto noc tri krat 😕 ráno mal tym točenim aj plienku miš maš 😀 a neostalo to bez následkov 😀 😀
ja Katum neberem jej krátky proces,, 😀 chapem,ze nie kazdy sa vyspí,niekomu stači aj ked komar v izbe preleti sa zobudi a je nevyspaty,mne nie,prečitala som si toho tiez dosť a tuto metodku my vynechame

funny
25. okt 2006

kattum, ja vam drzim palce! sama urcite vies, co je brunko za dieta a ako to znasa a co je prenho dobre. a ja sice nie na vlastnom, ale v blizkom okoli som videla, ako to funguje a urcite nemam pocit, ze by to bolo tyranie. 10 mes. dieta uz vie rozpoznat ake-take hranice a skusa, pokial sa da. a pohlad na ozaj nervoznu, nevyspanu mamicku, ktora sa trapi cely den, nie je vyhrou. a preto kattum, vela zdaru, nech brunko ma uz prvu fazu za sebou a vela prespanych noci!

siskatan
25. okt 2006

super kattum, drzim palce, aby to nadalej fungovalo 😉

silvinka
25. okt 2006

katka podla mna su zastarale nazory ze takmer rocne dieta ma mat mlieko este 3x v noci, lebo presne ako pises to nie je uz o hlade, mas moju podporu reci o fasistickej a zastaralej metode ignoruj, kazda matka vie co je dobre pre jej dieta, mna za to tiez kopec dievcat "odsudilo" ale radsej byt vyspata,usmiata kludna matka cez den ako v noci x krat vstavat a rano a cez den byt podrazdena za kazde pomrnkanie krpca, som rada ze si sa do toho pustila, drzim palceky, uz som ti davno radila ze treba maleho dat do vlastnej izbicky, par dni vydrzat nocne plakanie , uvidis bude to lepsie,maly sa prestane tolko budit a prestane aj protestovat

bubatko kazde dieta je samozrejme ine, pises ze poznas deti kt. sa budia aj 7x za noc, to je teda podla mna na deti okolo 1 roku dost, ja poznam zasa kopec mamiciek a deti co to budenie riesili uz preberanou metodou a deti sa nebudia v noci vobec, ja netvrdim ze u kazdeho tato metoda zabere ale ked uz nie je ina moznost treba aj to vyskusat a urcite to nevzdat po dvoch preplakanych nociach,niektore mamicky sa v noci naozaj potrebuju vyspat,detom niekolkonocny plac neublizi pouzijem zastaraly nazor ze placom si deti trenuju pluca 🙂 okrem ineho

tak a mozete sa do mna pustit 😀

bubatko
25. okt 2006

vobec nemam a nikdy som nemala ani chut sa do niekoho "pustat" 😀 Silvinka, ja som nehovorila, ze by babo MALO mat mlieko 3x v noci, ale ze je to bohuzial u takychto starych deti bezne a vsetci vieme, ze to nie je len o tom mlieku ale o tom, ze babo potrebuje nejaku tu pritomnost maminy... podla mna to po case prejde aj bez krutych metod ved snad sa nebude budit na kojenie do maturity 😀 😀 😀

k tym detom, ktore sa budia aj 7x za noc, len som chcela kattum povzbudit, ze nie je na tom este tak najhorsie

este pre kattum, ja by som chapala, keby Ti ta metoda nerobila ziadny problem a bola by si v noci s kamennou tvarou ked maly place, ale sama vidis, ako Ta to trapilo, plakala si ☹ tak potom sa mi to zda take smutne, ze place mamina aj babo a preco vlastne, ved o nic take strasne nejde - v podstate som ale pri tomto svojom nazore vychadzala z toho (to som aj napisala), ze jediny problem bol v tom, ze maly 3x v noci papal, co sa mi nezdal taky velky problem - ale teraz pises ze sa budi stale a ani to kojenie nepomaha, tak to je vazne uz o inom a kazdy by sa asi pokusil to zmenit...

kazdopadne drzim palce 😵

ked to tak po sebe citam, tak urcite to zase vela ludi pochopi inak ako som to myslela, ale nechce sa mi to mazat, tak dufam, ze to pochopite v dobrom 😅

silvinka
25. okt 2006

bubatko ale ved nikto nic nepisal o pustani sa do niekoho alebo ano ???? je to tak ze to nie je len o mlieku ale nieco na tom asi fakt je ze ked babo mliecko citi tak sa ho dozaduje, ja tiez neodcudzujem alebo lepsie povedane nekritizujem maminy kt. robia veci inak ako ja ci moje okolie len som sa priklonila na stranu kattum, uz som pisala ze kazde dieta je ine u niekoho zabere to u druheho ine , v mojej situacii by sa mozno maminy pozerali na to inak , verim ze aj katka ma na to svoje dovody preco sa rozhodla takto naucit brunka spinkat celu noc, este jedna poznamocka dufam ze bude spravne pochopena, matka kt. by tuto metodu pretrpela s kamennou tvarou by bola snad len krkavcia matka , myslim ze ziadnej z nas nie je lahostajne ked dieta place, ja som si pri zavadzani tejto metody tiez poplakala a mala som nutkanie ukoncit ten plac ,stacilo len vojst do izby a vziat malu na ruky ale nastastie muz mal v tomto pevnejsie nervy a dnes si teda naozaj neviem predstavit v 30 tt ,vstavat v noci k malej, byt unavena ,nevyspata z tehulkovania,starat sa cez den o domacnost,hrat sa s malou,varit,prat a upratovat ..... neviem nech si o mne kazdy mysli co chce ale to by som jednoducho nezvladala....aj teraz ked sa v noci vyspime to uz zacina byt problem zvladat vsetko s usmevom .....

ervotoc
25. okt 2006

no ja len dodám,že kazdy kto v noci kojí,nemusi byť na druhy den nevyspaty,uvrešťany,či niečo zanedbavať 😉