Nočné budenie s plačom. Čím to môže byť?

bimky
4. júl 2008

Kto máte skúsenosť, poraďte! Malá sa mi začala asi pred 2 týždňami v noci budiť. Nie, že by sa mi predtým nebudila, no teraz to je s plačom, stále sa prehadzuje a nemôže sa uložiť.Gúľa sa po celej posteli. Keď ju dám do postieľky, trieska sa o mriežky a tým sa tiež samozrejme budí. Manžel sa bude musieť presťahovať do druhej izby, aby sa vyspal ☹ . Neviem čo s ňou! Čím to môže byť?

alififi
4. júl 2008

my to mame podobne. myslim ze je to teplom

bimky
autor
4. júl 2008

alififi, ak je to tak, tak potom to v pohode pretrpím. A ako malú ukľudňuješ? Koľkokrát sa budí? Naša tuším aj 8krát za noc je hore.

alififi
4. júl 2008

vcera zaspala o 20, zacala sa prehadzovat o 21 a zaspala o polnoci. potom som kojila tak 4x 😖
nedala sa nijak ukludnit stale sa nadhadzovala a plakala.
vcera bolo aj strasne dusno + burka.

hedunecka
4. júl 2008

u nas je to takto odvtedy co sme sa vratili z dovci cize 3mesiace 😠

zuzka99
4. júl 2008

u nás to je teplom, skusila som za každým nekojiť len dať napiť vodičky alebo čajíku na dobru noc a ukludnil sa a spinkal ďalej

katia7
4. júl 2008

aj moj drobec to robi,snazim sa ho co najmenej obliect a ked sa zobudi dam mu napit vodicku,vacsinou to pomoze ale niekedy sa takto budi celu noc 😖

kacenka83
4. júl 2008

bimky u nas je to odkedy sa naucil si sam sadnut a trosku lozit, lebo aj pri jemnom zobudeni zacne lozit po postielke a sadat si, kolkokrat ho davam lezat aj 10-krat za noc, niektore noci su lepsie a niektore horsie... ale ked sa zobudi len tak, mimo kojacich hodin 😉 tak mu dam len cajik a spinka dalej, je horko tak deticky su smadne

yanik
4. júl 2008

ahoj 🙂 kdybych chtěla popsat naše noci, tak to napíšu stejně jako bimky v prvním příspěvku ...
krom horka to přisuzuju - v našem případě - i zubům ... rozhoduju se, jestli zkusím homeopatika nebo klasicky čaj na spaní (moc ho ale nevypije, když je nervozní z toho, že nespí a raději chce kojit ...)

yanik
4. júl 2008

jj, s tím lozením, to může být taky spojeno ... zhoršilo se spaní, když se rozlozil ...

zuzka99
4. júl 2008

aj mna teraz napadlo, odkedy sa pretáča hore dole, tak sa hocikedy na neho v noci pozriem a on je na bruchu, "pasie koníky a pritom spí. fakt nechápem

silvia123
4. júl 2008

Aj môj malý niektoré noci vystrája menej, niektoré viac. Najlepšie je že neznesie byť zakrytý, ani moc naobliekaný (ale ponožky musí mať preto vždy), takže máme okno len trochu pootvorené, kvôli čerstvému vzduchu, aby na neho neťahalo a je to o niečo lepšie. V noci nepapáme len nad ránom, ale dávam mu občas vodičku, poprípade mám nachystanú vodu pri posteli do ktorej mu omočím dudlík a taký mokrý dudlík ho upokojí a spí ďalej -nemusím aspoň liezť zakaždým z postele. A spí v neuveriteľných polohách 😉 koľko krát miesto po dĺžke postieľky, je poskrúcaný po šírke a tlačí sa tam, ale nechám ho, zrejme mu je tak dobre. Často spáva na brušku a nožičky pod sebou -vyzerá ako mačiatko, vtedy je na zožratie 😅

nika000
4. júl 2008

my máme to isté.malá spávala celú noc no posledné dva tri mesiace sa budí ☹ ja ešte kojím tak to riešim priložením čo nieje asi najlepšie ale vtedy mi zaspí .

jjaninka
4. júl 2008

Tak my se takÿ budíme v noci častěji,malej je ted nemocnej,už se z toho dostává,v noci kojíme tak 4x, byla doba,kdy jsme vstávali jen 1x za noc,ale to už dlouho nepamatuju. Myslím,že je to i teplem a taky Vojti je už pěkně pohyblivej,takže taky lozí,večer ho dám do normální polohy a za chvíli ho najdu úplně v opačné,hlavičkou v nohách 🙂

sakura77
4. júl 2008

no,tak to ja som celu noc v klude este nezazila ☹

hedunecka
4. júl 2008

nika napodobne 😉

misur
4. júl 2008

Dievcata ako su vase deti stare? Teda mlade?🙂

davidko7
4. júl 2008

Aj moj maly sa stale v noci budi...Ma 7 mesiacov a v noci mu davam iba čajik.Davate v noci ešte mlieko?Dokedy sa ma davať v noci mlieko?

jjaninka
4. júl 2008

davidko,Vojta bude mít za týden 8 měsíců a ted fakt kojíme i 4x za noc. Dám mu tak jak potřebuje,ted jak je teplo a ještě k tomu je tak trochu nemocný,tak potřebuje zavodnit,čajíka ted moc nevypije,tak mu prso nabízím často. Já myslím,že je to u každého mimča individuální,já už se nad ničím nepozastavuju 🙂

bimky
autor
4. júl 2008

Jej, na jednej strane som rada, že máte tiež tento problém, na druhej strane, to nikomu neprajem 🙂 . Dúfam, že sa to zlepší a raz sa vyspíme . 🙂

Tiež to riešim priložením prsníka, a tiež si myslím, že by to tak nemalo byť. No bojím sa, že keď jej dám vodu alebo čajík, tak mi to nebude chcieť a bude to horšie. Dávate drobcom asi vodu vo flaške, nie? Alebo ako? Moja nevie z flaše, máme ten pohárik a to po ležiačky asi nepôjde. Alebo dávate aj z takého?

Tak si držme palce a dúfajme, že ďalšia noc bude lepšia! 🙂

blau
7. júl 2008

Ahojte precitajte si rady na www.kojeni.net, ja som sa tam uz par x informovala a zabralo.Vela stasticka 😵

hedunecka
7. júl 2008

ja neviem mne tie odpovede pridu take strasne jednoduche ze to nic nie je
moja mala odmieta uplne vsetko a tiez pije iba z flasky z jupika alebo z poharika a ked sa zobudi a nexat ju plakat/plac ma teda riadne silny/a vsetci sa maju zobudit no neviem raz som to skusila a ked neprestala ani po 2hodinax tak som ju zobrala k sebe ale to mala potom zase problem zaspat lebo bola vystresovana a stale sa odpajala a mrncala

binki
7. júl 2008

bimky 😀 : my to máme podobně, vypozorovala jsem různé příčiny (dusno, zlé sny, zoubky, atp.), většinou hlad nemá, pochovám ho, zazpívám, dám vodičku. Hodně nevrlý je, když je už přetažený a nemůže usnout, to jsem z něj občas nervózní, pořád dokola ho posazuju a zakrývám, dokud neusne.