Nočný des - neustále budenie a plač. Ako mu zabrániť?

betina1984
21. okt 2008

Neviem, či sa niekto stretol s týmto pojmom. Počula som od svokry, že môj manžel ním trpel. Je to vlastne kričanie, plakanie zo spánku. Ale on to mal, keď už bol väčší. Ja mám doma 6,5 mesačnú dcéru, ktorá asi začína trpieť ati tým istým. Začalo sa to zhruba pred 2 týždňami. Dám ju večer spať okolo 20.00. Podotýkam, zaspáva uspávaním na rukách. O 21.00 sa prebudí, tak musím uspať znova. Spí nejaké dve hodiny a potom začne plakať. Myslím, že spí, ale plače. Lebo má zatvorené očká. Keď ju zoberiem na ruky a trochu pohojdám, zaspí znova. Okolo 1.00 vstáva na papanie. Vypije fľašu v polospánku, trošku ju pohojdám, dám do postieľky a zaspí. Zhruba po 1-1,5 hodine zase plače, ale očká ma stále zavreté, ako by to bolo zo spánku. Dám jej cumlík trochu zas pohojdám a zaspí. To sa opakuje zhruba každú 0,5-1 hodinu až do 5.00. Neviem, či je to tá prelomová "6". Hovorí sa, že deti majú krízu v 6 týždňoch, v 6 mesiacoch a v 6 rokoch. Ak máte niektorá s tým skúsenosti, budem rada, ak sa ozvete. Či sa dá tomu nejako predchádzať, alebo zabrániť, alebo to jednoducho musí prejsť...

berus222
10. júl 2014

ahojte. chcela by som ozivit tuto temu. ak mate niektora skusenost, prispejte, nech aj ostatne vedia co robit alebo nerobit.
bohuzial, nas starsi syn mava od 2 rokov nocne desy. maval to asi pol roka, potom to prestalo a posledny tyzden je to na nevydrzanie. uz sa bojim, ze susedia zavolaju socialku. take 2 hodiny po zaspani strasny krik a plac, oci ma otvorene, trasie sa, nepritomny pohlad,... strasne sa onho bojim. aj moj otec to maval do 10 rokov, brat tiez. mam sa na co tesit, este 5 rokov. nepreberame ho, snazime sa ho len upokojit. uz sme ho nechali aj spat s nami v posteli, nic nezabera. ☹ u dr som nebola, nechcem mu davat ziadne lieky.

lujza25
23. júl 2014

@berus222 ahoj.nasa mala to ma tiez.uz od mala zle spavala,ale nikdy takto nekricala.ked jej isli zubky,tak semtam zaplakala,ale toto je fakt des. Momentalne to trva uz 2tyzden.zaspi,okolo 00 sa zobudi so strasnym revom,krici tato,tsto,alebo mama.kope,vyhadzuje podusky z postele,zahodi dudu.nevieme ju utisit.snazime sa na nu s kludom,ale po polhodine uz kludny niesme.potom nejako zaspi,ale uz az do rana je nervna,kazdu chvilu krici.pohladkam ju a spinka.ona spi sama uz asi rok,v izbe na posteli,takze zmenou to nieje.ma 21 mesiacov.a este ked sa zobudi a jeden z nas pride za nou,tak zacne ukazovat,ta ta,ze chce ist prec z izby.ked ju odvediem ram,kam chce ist,tak tam byt nechce a zas rici.yz nevieme co robit.je to fakt strasne.teraz cakame 2 babo.som vo 4m,tak je to este tazsie.clovek je potom nevyspaty a nervozny,a mala detto.

berus222
23. júl 2014

@lujza25 "super", dalsie dieta. uz ste nieco skusali, napr. citat ine rozpravky alebo nepozerat tv pred spanim? nas sa bal rozpravky o pernikovej chalupke, tej jezibaby. trosku sa to skludnilo, uz ho "nestrasi" kazdu noc, ale tak 2-3x za tyzden. tv pred spanim nepozerava. inak este sa nam celkom osvedcilo, ze ked ho nedam po obede spat a vecer je uz moc unaveny, spi pekne celu noc. ale to som aj tak hore, lebo sa bojim preco je tak podozrivo ticho ☹

maminakatka
23. júl 2014

Tak nas maly mal nocny des od 6 mesiacov do 3,5 roka.Aby som upresnila co sa pri tom dialo : zaspal uplne v pohode ,prebudzal sa aj 7 krat za noc ,sedel na postely ,oci zatvorene ,plac ,krik ,budili sme ho ,stipkali a nic ,boli sme aj na neurologii ,kedze epilepsia sa moze takto prejavovat .Epilepsia nebola potvrdena ,ale nocny des .My sme ho vedeli zobudit len vodou ,trosku pretret tvar jemne .Doktorka mi to vysvetlila nejak takto :deti vela preziju cez den ,tym ,ze nas maly ma slabsiu formu hyperaktivity vsetko co prezil cez den ,prezival 2 x v noci.Ale Vase male ma 6 mesiacov ,mozu to byt aj zubky .Maly to mal do 3,5 roka ,teraz to je v pohode ,nocny des ustal 😉

maminakatka
23. júl 2014

@lujza25 mozem sa opytat aka je Vasa dcerka cez den ? kludna,zivsia?

maminakatka
23. júl 2014

@berus222 opytam sa aj Vas ,ako sa sprava syncek cez den ?

namarie
23. júl 2014

nám nič nepomohlo... držala som ju v náručí celý čas, dokázala aj 2 hodiny doslova vrieskať... očká zavreté, nič nepomáhalo... spievať, mojkať, kričať, prsník... nič... my sme to mali okolo roka...

vege1
23. júl 2014

Ja mam 30 rokov a nocne desy mam minimalne raz do mesiaca.. Mavala som to ako male dieta a v podstate to nikdy neprestalo. Dieta (ani dospeleho) netreba budit, ale jemne chytit, pocicikat a polozit naspat do postele. Mne niekedy az muz rano poreferuje, ze som zas robila cirkus. Niekedy sa ale sama zobudim na to, ako kricim 😒 Ma to vraj suvislost s bohatym citovym zivotom a vnutornym prezivanim. Ja by som sa toho ale rada zbavila..

jana_eyre
23. júl 2014

@berus222 ja som nocny des zazila par krat u syna ked mal okolo roka.. preslo to casom.. ale chcem sa len vyjadrit k tvojej poslednej vete - keby si sa s tym zverila doktorke, to neznamena, ze vam da rovno lieky.. ved by mohla len poradit, co je na to dobre, mozno lepsie a urcite odbornejsie ako maminy na modrom koniku.. v konecnom dosledku, lieky aj keby mu nejake dala, mu davat nemusis..

berus222
23. júl 2014

@jana_eyre viem, aj som jej to chcela povedat, ale vzdy som na to zabudla. kamaratka to doktorke len spomenula a ta ju hned poslala k psychiatrovi a ten dal malej lieky.
@maminakatka nas je kludny, cely den sa prehra. samozrejme aj vymysla a velmi rad beha.

flower24
23. júl 2014

ahojte, nieco podobne, ale neviem ci teda nocny des sa stava posledny tyzden aj nam...dcerka sa zobudza okolo 1 -1:30 v noci, so strasnym krikom, place, vyhadzuje cumlik a v momente ako sa prebudi uteka z izby prec. Utisit sa chce momentalne len tatom (ma obdobie, ked si ziada len jeho) aj to len na rukach a ked ju ulozi nie uplne zaspatu, zacne znovu plakat a taha sa nanho...niekedy to opatovne uspatie trva len 30min, inokedy aj hodinu na rukach 😒 Ona ma vsak oci otvorene, je normalne zobudena. Aktivna, ziva je od narodenia a momentalne neprezila nic nove, prave naopak, tento tyzden mame kludny, sme doma, bola vyse tyzdna chora, takze ziadne nove podnety ako inokedy, ked chodime casto na vylety a pod.

zuzi0110
23. júl 2014

@berus222 U mojej dcerky to sposobovali rozpravky pred spanim. Bolo jedno ake boli jednoducho musela zaspavat bez nich a potom sa to skoncilo. Kamaratka zase musela synovi zakazat hrat hry na pocitaci a tiez nocny des u neho hned prestal.

maria.vinea
24. júl 2014

@lujza25
ahojj sme na tom podobne, mam takmer dvojrocneho syna a uz mesiac mi toto robi ze je jedno ci ide spat o osmej ci pol desiatej stale sa v noci zobudi alebo nadranom medzi 4-5 tou a pricupita k nam do postele. Dnes je to extrem uz od jednej je hore a teraz som ho uz zavrela do izby lebo stracam nervy, nevyspime sa aňi jeden, ked je pri nas tak dve hodiny lozi po posteli a to ja uz nezaspim. Stale vravim ze toto nemoze robit ked pride druhe male na svet a ono bude s nami v spalni, ja rodim uz o dva tri tyzdne a som duplom nervozna zo vsetkeho, lebo syn krasne spaval celu noc od roka sam v izbe, cez obed spal dve tri hodiny co si aj ja oddychnem a teraz na obed ledva hodina, v noci sa budi , ja potom zaspim okolo piatej a on vstane medzi 5-6 tou ak sa mu v noci podari zaspat. Neviem cim to je lebo doteraz toto nerobil a zvykol si proste v noci za nami prist a mava hysak ked ho nesieme do svojej izby. Dufam ze je to len prechodne a neviem si skutocne rady som nervozna a rano nevyspata unavena..

kamajka
24. júl 2014

Ahojte necitala som vsetky prispevky,len pridam svoju skusenost,moj najmladsi mava take stavy,teraz uz menej ale zhruba od dvoch rokov to bolo poriadne intenzivne. Vsetkych v spanku dokopal,dobil,strasny vreskot a nie nie utisit. Napokon sa zistilo ze ma velku nosnu mandlu,uplne nahodou,bol raz dlhsie chory a obvodna nas poslala na krcne. Krcny mi vysvetlil,ze tieto nocne mory ma preto,lebo skrz tej mandle nemoze poriadne dychat nosom,a teda dycha len ustami a mozog sa neokyslicuje tak ako by mal,vtedy su zle sny a nocne mory,moj sa zvykol aj pocikat z toho a vraj sa to stava bezne pri nosnej mandli. Neviem co je na tom teda pravdy,co doktor,to iny nazor a metoda,ale logiku to lodla mna ma..mozno by bolo fajn keby ste dali vysetrit deticky na orl,aj keby bolo vsetko ok,boli by ste aspon spokojnejsie,ze tam nie je takato pricina. Mozno to nie je pripad ani jednej z Vas ,ale ak svojim prispevkom niekomu pomozem,tak sa oplatilo ho napisat🙂. Drzte sa🙂

lujza25
24. júl 2014

@berus222 skusali sme zmenit uspavanky a aj tak nic. Tv pred spanim nepozerava. Ja neviem. Davali sme jej aj mlieko s medom, nurofen trosku na upokojenie. Uz sme s mm uplne grogy. Uvidim,kolko to este potrva a ked tsk zajdeme k dr.

lujza25
24. júl 2014

@maminakatka je ziva a uz druhy tyzden strasne jedovata...

alexandra1104
24. júl 2014

ahoj ja to iste doma ale trva to uz od porodnice a mala ma uz 15mesiacou a je to horsie a horsie

lubicanamaterskej
7. aug 2014

ahojte,moja 6 rocna dcerka,ma tiez nocny des
zacalo to ked bola mala asi 2 rocna a objavovala sa to asi raz za pol roka, dr. hovorila ze je to uplne normalne....lenze : posledny mesiac to mavala skoro kazd ydruhy ci treti den...katastrofa,manzel na nocnej,ja sama s nou ...niekedy to trvalo aj 20 minut,kym sa prebrala,samozrejme,nikdy si na nic nepamatala....uz som bola tak unavena,z tych noci,ktore mala dcerka nocny des,,ze som bola aj zufala....jedneho vecera,ked to mala znova,sme sa rozhodli s manzelom na pohotovost....atam jej brali krv-vsetko v poriadku.....robili jej aj sono...aj ot mala v poriadku ,nakoniec jej este robili sono criev...a??? vraj ich mala take upchate,ze jej chceli robit klystir(6 rocnemu dietatu) ☹ nesuhlasili sme s tym,ale zacali sme s dietou a so stravou,kt. "podporuje vyprazdnovanie" na 4 den dcerka cez den 4 krat na velkej potrebe a odvtedy mame v noci klud...

siska53
7. aug 2014

@berus222 nas maly mal nocne desy pred 2.rokom.tal raz do tyzdna,raz za dva tyzdne asi... Skusali sme ho prebudit,pustali pesnicky,spievali,prihovarali,no muselo ho to samo prejst,bol uplne akoby mimo...trvalo to niekolko mesiacov a zrazu zmizlo...
Ja som to mala ako 5r.,aj si na to pamatam,nasi ma aj hresili,lebo som mala malu sestru vedla v postielke (ta sa na to nezobudila),aj sa pytali,ze preco placem,nevedela som odpovedat. A jedneho dna to ustalo..
V nasich pripadoch pomohol len cas...

lubicanamaterskej
7. aug 2014

dr. nam potom povedala,ze ju muselo v noci brusko bolievat,...a vtedy sa vraj tie desy nocne objavovali..
takze urcite za tymi nocnymi desami nieco je....

sija232
5. jún 2015

@flower24 Ahoj viem, že je už skoro rok čo si riešila váš problém so spánkom malinkej. Zablúdla som do tejto témy, pretože práve presne zažívame to čo opisuješ. Tiež sme po krátko po chorobe a malá mi robí ako cez kopirák to čo píšeš ty. Preto by som sa ťa chcela opýtať ako ste to vyriešili ...alebo prešlo to samé? Ďakujem za odpoveď ..už sa desím dnešnej noci čo to zas bude ☹

tinki
5. jún 2015

@sija232 ahoj..možno sa budem opakovať, lebo som nečítala príspevky..Ale mala to aj moja mladšia dcéra. Tiež som sa vtedy vypytovala a veľa študovala a došla som k tomu, že sa to stáva presne okolo pol roka dieťatka..V čase, kedy už začína viac vnímať svet okolo seba aj z inej perspektívy ako z ležania..Samé sa dvíha..alebo otáča, niektoré už sedia..A tiež ako sa tak samé pohybujú, tak sa aj "zgúľajú"..alebo padajú, lebo ešte nie sú dosť silné na to, aby sa dlho udržali v nejakej polohe..A už sú dosť vnímavé na to, aby si to uvedomovali..A v noci sa im to premieta v hlávke znova a znova..a vtedy sú aj viac citlivejšie..Čím viac emotívnejšie alebo citlivejšie dieťatko, tým viac v noci plače..
čím bude staršie, tým to bude miernejšie..My sme to mali tiež ťažké..Keď mi začala v noci vrieskať..akoby ju z kože drali..
Raz sme boli aj na neurológii ale kvôli niečomu inému a vraveli nám, že je úplne v poriadku..A teraz máva tiež občas živšie sny, ale už nevrieska, možno troška zvlykne, alebo sa hlasno smeje..Ale dosť reálne si sny pamätá..Myslím, že sa nemusíš báť..Vraj na to pomáha viac citlivosti, menej nejakých šokov, či nejakých prudkých pohybov..minimalizovať hluk, či krik..a prežiť to... 😉 🙂

sija232
6. jún 2015

@tinki Ahoj ďakujem za odpoveď 🙂 áno, budeš mať asi pravdu, čítala som aj knihu, ktorá je spomínaná v tejto diskusii a vylúčila som aj nočný des alebo mory. Ona je hore-nespí a len plače a ťažko ju ukľudniť. Budeme teda len musieť byť trpezlivý a počkať, kým toto obdobie prejde. Malá mala práve rok a začala pred pár dňami chodiť a možno to u nej spustilo nejaké nové emócie a prežíva to v noci. Ešte raz ďakujem za info 🙂

mony221
9. jún 2015

Maminky pomoooooc,môj 9 mesacny syncek ma teraz take obdobie ze uz neviem ako mu pomoct ☹ cez den krasne Spinka dva krat za den no ako pride noc tak des...zaspi a o pol hodinu uz mrnci.. Stale sa prevaluje niekedy aj zo spanku postavi na 4 a opat prevguli na druhu stranu,zaspi a za chvilu sa zas mrvi a mrci preguluje atd...neviem co mu je trva to uz 4 dni a ja som nevyspata a unavena..moze to byt zo zubkov?dakujem za akukolvek radu,len dufam ze to nieje nic vazne ☹

flower24
10. jún 2015

@sija232 : Ahoj, pisem neskor, nechodim tu pravidelne. Suhlasim s tinky, tiez sme dospeli k tomu istemu. Nasa je tiez emotivnejsia a to co ona pise, sedelo na nas uplne do bodky. Neskor aj s tym nocnym smiechom 🙂 Dovtedy sme ju len sme ju tisili, nosili a preslo to same ani neviem kedy. Od 1,5r. ked zacala rychlo behat, uz spinka velmi dobre a celu noc. Chce to len trpezlivost a pospat si s nou hoc aj cez den, ked sa ti da. Drzim palce, nech to mate rychlo za sebou 😉

sorlk
15. jún 2015

@betina1984

ak ti poviem, že mam nočny des aj v dospelosti, tak ťa to asi nepoteši ,,, len asi 1% ludi si toto prenesie aj do dospelosti ,,, aj som si už kvoli tomuto nie jeden krat po vonku pobehal :D ,,, nočny des nie je plač, aspon nie samotny plač. Pokial si dieta pamata, čo sa deje, tak to určite nie je nočny des. Až par rokov dozadu som sa k tomuto pomenovaniu dostal, takže v podstate 25 rokov som nevedel, čo sa to deje. Kedysi (moj prvy utek z domu po zobudeni, utek z domu ku rodine), tak vtedy som bol aj u doktorky, aj mi nejake lieky predpisala. Ale ona sama nevedela, čo mi je nieto mi ešte niečo naspanie predpisovat. Aj to chcela skumať, napojila ma na nejake pristroje, ale umelo to vyvolať ... to skor pohne človek horou :D Takže kedysi som nevedel, čo to je a raz-dva krat do roka sa mi to stavalo. Vždy to spustilo "prudke, nečakane, zobudenie". Lepšie povedane, 100 krat som sa pri takomto zobudeni zobudil normalne, ale raz za čas toto zobudenie ten des u mna vyvolalo. A bud som ležal v posteli, ako prikovany nechcel som sa nikde pohnuť a čakal kym to prestane alebo som pobehoval hore dole.

Ten des je tak "haluzna" vec, že normalnemu človekovi sa to zda divne a snaži sa to u tej osoby nejako zastaviť ,,, ale ono to nejde nijako zastaviť, proste ked sa to deje, tak v tej chvili si uvedomujem, že to je "ono" ale nijako to neviem zastaviť. Aj to "uvedomujem" treba brat s rezervou, pretože niekedy až po par sekundach, minutach ,,, ale po vybehnuti von si uvedomim, že to je des ale stale sa toho bojim, ako keby som vtedy automaticky všetko robil. Na jednej strane sa sam sebe snažim nahovoriť, že nič to nie je a prejde to, ako to vždy prešlo alena druhej strane ten des človeka nuti vybehnuť z domu :D A neviem povedať čoho sa v tej chvili bojim. V tej chvili, ked sa to deje si to pamatam, ale akonahle to prestane, tak si nedokažem spomenuť, čoho som sa to bal. Ten des je niečo ako sen. Neni to namesačnosť (to len tak, aby si to s namesačnostou niekto nemylil). Proste aj sen začina "uprostred deju" a tak isto ten des. Prebudim sa s tym, že už sa deje a v tej chvili aj ked niečo hovorim, tak si to potom nepamatam. Asi sa niekedy ten "pribeh" toho desu opakuje, ale na 90% proste viem, že vždy je to iny "dej-pribeh" :D spoločnu vec čo maju je to, že tak ako to nečakane začne, to aj prejde a neda sa spomenuť na to čo sa v tej chvili dialo. Takže ak mate skusenost s desom, mate zbytočne rozoberať a pytať sa deti, čo sa to dialo, pretože si same na to nevedia spomenuť a ani si nespomenu na to. Jedina vec, čo si pamatam je to, že viem, že sa niečo deje, že sa niečoho bojim a že si niečo v sam pre sebe hovorim, že sa to deje plus k tomu to vybehnutie z dobu, vtedy sa rychlo oblečiem a odijdem von a neviem prečo :D a ked ten des nastal, tak som si vtedy ako keby sam sebe nahovoril, že ma všetci vidia, že "niečo nie je so mnou v poriadku" ,,, ono sa to fakt ťažko opisuje.
Niekedy sa dokažem až tak ovladať, že ked sa prebudim ostanem v posteli a sam sebe hovorim, že to prejde :D mam na mysli, že to v tom momente prejde, pretože už som sa s tym davno zmieril, že nikdy neviem kedy sa mi to zase stane. Ked som bol maly, tak sa mi to stavalo len pri tom "lakavom prebudeni". Kedže spanok ma viacej druhov etap, myslim si, že to je kvoli tomu, že prebudenie nastane v tej nespravnej etape spanku ,,, teraz asi posledne 3-4 roky som si všimol, že ak niekedy, ked som bol v noci v praci a potom som išiel spať až večer - dlho bez spanku ,,, tak to bol taky predpoklad, že samožem zobudiť a budem mať des :D a po psychocvokaroch sa nechystam chodiť, pretože už peknych par rokov, ten pocit ked to nastane mam rad :D aj teraz ked sa mi to stane, tak sa v tej chvili bojim a pobehujem po byte (alebo len lenžim dovtedy kym to neprestane), ale prestane to a normalne sa tak nad tym zamyšlam, že sa mi to stalo a že si nepamatam už ani ten strach a ani ten "dej-zapletku-pribeh". Na to by som aj zabudol, aj ked sa niečoho v tej chvili bojim, tak hned ako to prestane, pocitovo zabudnem aj na ten strach. Niekedy som sa až od strachu cely trasol ale akonahle to prešlo, tak si ani na ten strach neviem spomenuť. Takže aspon u mna som otočil niečo "zle" na niečo čo mam rad :D aj ked sa toho bojim, ked sa to deje :D a si ta najhlavnejšia vec aj ked som vela krat vybehol z domu, dokonca par krat aj v noci (ked som bol maly), tak nikdy sa mi nič nestalo a ani nestane, jednoducho v tej chvili, ako keby som potreboval bud pobehovať hore dole alebo vybehnuť von a utekať, ked to prestane, tak potom sa normalne vratim domov :D takže ak mate fakt skusenosti s desom (a toto čo som pisoval je des), tak sa hlavne nesnažte to dieta nejake zastavovať nasilim alebo kričať nanho. Jednoducho aj ked v tej chvili vnima, tak sa to deje mimo neho a nevie to zastaviť a potom ked to prejde, pamatam si tie vyorane pohlady na mna a zrazu, že som bol normalny :D no zbytočne ho budete "spovedať", že to bolo, pretože sam nevie, čo sa to dialo a nepamata si to ,,, tak najlepšie je, to vobec nerozoberať, neriešiť to a nechať dieťa napokoji, ako keby sa nič nedialo. Mne skor vždy vadilo to, že ked sa moji rodičia takto na mna potom divali a ja som to nevedel vysvetliť čo sa to dialo a vždy ked sa mi to stalo a nevideli ma, tak som na to zabudol, zaspal som a rano sa normalne zobudil. Aspon podla seba viem, že fakt je lepšie, ked sa mi to dialo a moji rodičia o tom nevedeli, ako ked sa mi to stalo a potom sa to znažili nejako rozoberať. Samozrejme, že mate obavy o svoje deti, ak maju des - to čo som opisoval, ale fakt sa nemusite bať 🙂 nič sa im nestane len musite čakať kym to prejde a skor pasivne čakať a nevšimať si ho. Pretože skor to rodičovska starostlivosť a vyplašenosť spojena s tym "vystrašenym pohladom" tomu dietaťu škodi, popripade snaha o upokojenie "Tomáško nemusiš sa bať to ťa hned prejde" ,,, ak ho takto utešujete, tak to len vec zhoršuje, pretože ja som vedel, že mato prejde a aj vaše deti si to určite uvedomuju,že ich to prejde. Len potom si pamataju, že ste ich utešovali a preto to len situaciu zhoršuje :D

... dufam, že Vam tento opis bude napomocny :D mimochodom, raz asi 3 roky dozadu sa mi podarilo zapisovať si do tabletu "opis toho desu" resp. to čo ma v tedy napadlo. Ale hned ako to skončilo som zabudol na to čo som pisal a dodnes som si to neprečital :D takže, toto je asi jediny sposob, ako sa dozvedieť, čo sa vtedy deje. Len ... aj teraz by som sa mohol isť pozrieť, čo som to vtedy pisal, len to nechcem vedieť :D

http://cs.wikipedia.org/wiki/Noční_děs

bibika8
3. nov 2015

moj syn to ma uz od roka a pol kazdodenne nocne budenie o tej istej hodine aj 3krat za noc ma momentalne 8rokov a s toho 3roky uziva rivotril som na nervy.

luciameluchova
7. nov 2015

mam rocneho syna, od narodenia mi v noci zle spaval. takych 8 krat hore. doktorka mi stale hovorila treba vydrzat, bude to lepsie... no nie je, maleho uspim okolo deviatej, za pol hodinu plac, uspavam ho pol hodinu, po desiatych minutach hore,pol hodinu spavam, za 20 minut hore, pol hodinu uspavam za 10 minut hore.potom nejake tri hodiny hore, okolo stvrtej zaspi a znova po desat minutach hore... za noc byva hore okolo 18 krat!!!! ja som uz na nervy z toho, spavam hodinu za noc aj to prerusovane. zaujimave ze cez den prespi dva a pol hodiny vkuse... chodime von, cely den mu vymyslam nejake aktivity nech je v pohybe stale a unavi sa. davam mu caje, sirupceky na lepsi spanok...nic nic nic... ked citam ze mamicky pisu ze sa ich deti budia 6 krat za noc, co by som za to ja dala!!!

mony221
7. nov 2015

@luciameluchova ufffffffffffff tak to ja sa nejdem ani stazovat!obdivujem toto musi byt velmi unavne...co si nepospite cez den s babom?mne sa maly budi tak 3-5 krat za noc niekedy len raz no teraz mu ide stolicka uz sa prerezala tak to bolo trosku horsie stale sa budil placom ale dnes klop klop klop spinkal dobre...a spinka v postielke babo?kupete ho pred spanim?davate nurofen ak idu zubky?no neviem neviem vraj niektore deti su moc aktivne cez den a potom v noci aa im vsetlo predstavuje co za den prezili a vraj im to narusa spanok alebo aj ked su deticky moc unavene aj tedy maju prosblem so spankom...rada by som poradila leno mi vas je uprimne luto a hovorim si no ja sa idem stazovat?

petra71alex
7. nov 2015

a cez deň spí veľa? či nemá otočený deň a noc.