Od kedy by malo bábo spať vo svojej postieľke?

terezka044
27. apr 2009

Ahojte, chcela by som sa opytat - tuto temu som tu nenasla, tak ak tu je, sa ospravedlnujem.

Ako je to so spinkanim novorodencov? Teda aby bola moja otazka jasna - viem, ze je pre babatko dobre, ked moze byt co najblizsie pri mame, spat s nou v posteli, ze je to aj pre mamu na nocne kojenie pohodlnejsie.. zaroven viem, ze je potom problem navyknut babo na postielku, hoci je pri posteli. Tak sa chcem opytat, kedy vznika taka ta hranica, ze babo by malo spat vo svojej postielke (mam ju hned pri posteli, keby zacalo plakat ze tam byt nechce alebo nieco, tak by som ho chytila za rucicku a rozpravala sa s nim, ale nemusela ho vyberat, aby nebol zavisly na noseni na rukach..)=viem ze toto u malinkych deti neplati, ze placu, len ked naozaj nieco potrebuju.

Tak sa chcem opytat, keby som chcela, aby maly spaval od narodenia pri mne v mojej posteli, tak kedy ho mam zacat ucit na postielku, aby ten pocit ani nepocitil? Alebo ho tam mam davat od zaciatku jak prideme z porodnice, a byt pri nom?
Chcem zaviest pravidelny rezim dna, novorodenec sa sice riadi podla vlastnych potrieb, ale nejake ritualy napriklad vecerne kupanie, potom papanie a spanie, to snad na urcitu hodinu zvladneme. Mate nejake tipy aj na to ako zavadzat rezim u babatiek? Dakujem 🙂 🙂

pookie
27. apr 2009

Ja som s rezimom zacala asi od 6 tyzdnov, aj to len vecer - snazim sa ju dat do postielky v priblizne rovnakom case, cez den na tom az tak netrvam aby papala a spala ako hodinky 😉 zato chodime na prechadzky priblizne v tu istu hodinu kazdy den a v kociku spinka takze poobedny spanok mava pravidelny. Ked sme s nou prisli z nemocnice tak sme ju mali pri sebe v obyvacke az kym sme nesli spat, mali sme ju vacsinu na rukach a nevedeli sa na nu vynadivat 🙂
Tiez nie som za spanie spolu s rodicmi a v posteli ju v noci aj tak nekrmim, vstavam k nej a presunieme sa do obyvacky,inak by som asi rychlo zaspala a mne osobne krmenie po leziacky moc nevyhovuje. Spi v postielke vedla mna, ved ked ma potrebuje tak som od nej takpovediac na dosah ruky.

markchina
27. apr 2009

Taky jsem si planovala, ze po prichodu z porodnice nastolim nejaky rad, ale miminku se porucit neda, tak to bylo takove vselijake. Nakonec jsem rezignovala a vubec to nejak neresila a ono to prislo najednou samo po sestinedeli. Vsimla jsem si, ze mame rezim a to: v pul8 koupani, pak krmeni a kolem 8h. spinkat a to nam vydrzelo dodnes. S tim spanim to mame tak na pul. Kdyz maleho ukladam, tak ho davam do svy postylky v nasi loznici, kde bez problemu sam usina, zavru mu tam, necham chuvu, max. jdu nahodit dudlik, kdyz se ozve, ale jinak az do krmeni klid. Ja chodim spat mnohem pozdeji, tak mame s manzelem cas pro sebe a stiham jeste dost veci. Na kojeni se bude ruzne, ale ne driv nez v 1rano. Dnes treba az po 3h. Na kojeni si jej beru do postele k nam, napapa se a usiname oba. Nad ranem miva bolenicko, tak cvicime s nozickama, polohujem na bricko, tulime se. Zatim mi to tak max. vyhovuje, sic mi kamozka radi, ze to nemam delat, tak to zatim meni nechci. Mozna az nebude mit k ranu to boleni, ale verim, ze az zacnem s prikrmy, tak usne a vzbudi se az rano na jidlo. 😉

mates15
27. apr 2009

Ono to moc Terezko radit nejde, protože každé miminko má režim jiný, a to podle potřeb spánku, některé mimi chce pak spát míň, jiné víc. Prostě vysleduj, jak ti miminko spí a podle toho mu přizpůsobuj svůj denní program.

jabera
27. apr 2009

ahojte.
ja osobne velmi chcem, aby nas maly spaval iba v postielke. najma kvoli monitoru dychu a kvoli mojej chrbtici. ked spinka s nami, som ako na ihlach a hrozne dolamana...
ale pravda je asi taka, ze ked uz ho konecne vecer uspime, kvoli brusku ho musime ukolisat na rukach a chodit s nim a pod... vtedy ho dam do postielky. ked sa zobudi na 1. kojenie, kojim ho v posteli´poleziacky, lebo na rukach sa mi zvykne uplne prebrat. no a zvacsa s nim zaspim a zobudim sa po troch hodinkach na dalsie kojenie s nim.... nerobim z toho detektivku, ked spi babo s rodicmi, ale bola by som rada, keby to nebolo pravidlo.
ale moja hlavna zasada je, aspon kym je malinky a ja taka unavena, snazim sa robit vsetko tak, aby som sebe ulahcila zivot... snad sa mi to casom nevypomsti...

miskastehlikova
27. apr 2009

ahoj holky,
já mám problémek!Malá mi nechce spát v postýlce!Usíná na gauči,s mojí asistencí,jinak prostě usnout neumí☹!!!Poté jí přenesu do postýlky,kde vydrží spinkat dokud nemá hlad.Ale potom je po postýlce!Většinou si vynutí spát se mnou v postely...
začalo to tím,když jsem si ji přinesla z porodnice...Prvních pár dní spala v postýlce,ale poté mi někdo poradil,abych v noci kojila vleže,že je to i pohodlnější!A to byla chyba.Protože jak jsem kojila v leže tak malá usnula u kojení a já jsem jí už nechtěla přendavat do postýlky(tenkrát ze strachu že jí vzbudím a taky bylo fajn jí mít vedle sebe) a tak jsem jí naučila,aby v noci byla i mě!!!A teďka mi dělá scény v noci,když má jít spinkat zpět do postýlky!
takže jsem si na sebe ušila bič☹

stvura
28. apr 2009

Miska...to mi nieco pripomina... 😉
Ja som to riesila rovnako - musela som ho casto kojit i v noci, lebo mal malu vahu {a budil sa mi kazdu hodinu a pol az dve hodiny na krmenie}, maly potom absolutne nechcel spat v postielke, akonahle sa mu jeho noha dotkla postielky, hned plakal. Po pol roku som skusila metodu kontrolovaneho spania v postielke, no plakal a plakal...takze som to posunula a teraz uz v osmych mesiacoch pekne spinka v postielke {trvalo to tri dni ho to naucit}. Takze neboj, po pol roku zavedies rezim...ak ti to nevadi z nejakych dovodov, tak pockaj, kym babatko nebude pripravene spinkat samostatne. Inac mozes skusit uz metodu ak ma mala viac ako 5kg.

jabera
28. apr 2009

no, asi ma caka nieco podobne ako vas...., ale asi to teraz nebudem riesit... dnes som sa snazila dat ho spat po kojeni zas do postieky a bola som hore v noci o hodinu dlhsie a nakoniec som ho aj tak dala k nam a spal ...az kym ho nebolelo brusko, potom som si nadavala, ze sme mohli vsetci kludne spat o hodinku viac, keby som neexperimentovala... asi to fakt budem riest, ked bude starsi
stvuri, ta metoda je to, ako chodis k babatku v pravidelnych intervaloch?

stvura
28. apr 2009

Ahoj, ano...presne podla knizky...maly bol tvrdohlavec, tak som sa bala, no zlomilo sa to po troch dnoch a teraz mi uz dva dni spi krasne po 4-5 hodin v kuse a vcera spal bez plackania...
Moze sa zacat od 6t dietatka s tym ze ma 5kg, ale doporucuje sa optimalne zacat po pol roku, lebo vtedy si uz dietatko uvedomuje vyznam spinkania a co mu vravime...

janula34
28. apr 2009

Terezko - myslim ze toto urcite vyriesis za "pochodu" sama uvidis aky bude mat miminko rezim, ake bude, ci placlive alebo spokojne. Ja som davala Filipa vecer do postielky, od zaciatku zaspaval sam a bez problemov, v noci pri prvom kojeni som ho vzala k nam do postele a spal v nej s nami do rano (bola to skor moja lenivost, nechcelo sa mi prenasat ho 😉 ) V 8 mes.prespal celu noc a vo svojej postielke, vobec si nevyzadoval aby sme ho mali u nas. Takze u nas neboli ziadne sceny ako ma Mirka s malou. Ale to urcite zalezi od povahy dietatka. Dceru tu sme museli nosit kym zaspala, ked bola vacsia lezala som pri nej kym nezaspala a teraz ma takmer 10r. a chce aby sme ju chodili ulozit (co samozrejme uz len skusa, nechodim s nou, lebo si myslim ze uz ma dost rokov 😝 😀 ) Ale je fakt ze nema rada tmu a zaspava pri malej lampicke. Takze sama uvidis co bude najlepsie. Zelam ti nech ti to dobre dopadne 🙂

llllucka
28. apr 2009

Mě malej spí od narození sám v postýlce a ani mě nenapadlo ho dávat k nám do postele.Možná to některým maminkám takhle vyhovuje,ale jábych se nevyspala a nikdy jsme s tím neměli problém.
Pokojíček jsme pro něj nachystaný neměli,ale po pár dnech pobytu v ložnici s námi šel do svého pokoje,kam jsme mu přestěhovali všechny jeho věci a je tam pořád.Nevadí mi k němu vstávat a jít tam,i když chápu,že se to někomu může zdát nepohodlné,ale já si to nemůžu vynachválit.Oba máme svůj klid.

lulu723
28. apr 2009

Ahojte tak ja od narodenia davam malu do postielky a od toho 6-8 tyzdna som jej zaviedla pevny rezim.chodila spavat o 7 sice tam 2 hodiny plakala,ale naucila sa pekne sama zaspavat.predtym chodila spavat aj o pol 11 vecer to uz sme padali na nos.terza pekne sama zaspava sice si tam 10-15 minut vyprava a uklada sa,ale nakoniec sama zaspi je len pridem a zakryjem ju,lebo vzdy zaspava na paploniku.k nam sme ju dali spat asi 2x,ale to ked zaspala hned isla do postielky.ja a ani manzel by sme sa pri nej nevyspali

llllucka mi kebyze mame pre nu izbicku tiez by tam spavala,ale podkrovie este neni urobene a zase z jedneho koncu domu na druhy by sa mi asi nechcelo behat,ale mas to velmi dobre vymyslene.aspon ked bude starsi nebude plakat,ze je sam v izbicke 😉

sokolka
30. apr 2009

Ahojte holky,

jen podle tématu zareaguji. Nedočítala jsem vás, jen tak zběžně ale podělím se s vámi o své zkušenosti. 😉

Když jsme přišli z porodnice tak vlastně spinkal malej od začátku v postýlce, ale ve 4 měsících se to zlomilo, malej se budil čím dál častěji a tím že byl kojený tak začal spát se mnou v posteli, protože jsem byla hotová a jen jsem vždy vyndala prso a spala sním dál. V 15 měsících jsem ho odstavila, do té doby vždy když jsme si šli lehnout tak putoval k nám do postele, a od té doby automaticky začal spát ve své postýlce. Měli jsme fakt štěstí, během 3 nocí se to upravilo a nebyl problém s tím, že by nechtěl spát ve svojim. 😉

eimiky
30. apr 2009

ahojte,
môj malý spinká v postielke od narodenia, nerobilo nám problém tam spať, skôr zaspať do 3 mesiacov keď sme mali koliky,koliky pominuli a malý pekne spinká sám v postielke.Stane sa, že už spal pri nás, ale ja som bola nevyspatá dolámaná a manžel ten tak tvrdo spí, že by ho v sne možno aj privalil, ja ho dávam maximálne nadránom k nám,keď už som aj ja ako tak vyspatá.Inak spal pri nás len keď bol chorý a mal vysoké teploty 😒

tinus20
30. apr 2009

ja som sa snazila od narodenia zvykat syna spat v detskej postielke co sa mi podarilo a teraz krasne spinka sam a tiez sam zaspava,ked idem z izby este nespi a ked dojdem za par min.tak krasne spinka 😉 s nami v manzelskej posteli nespal ani raz -ak nepocitam, ze kazde rano budi tatina do roboty 😀
Tak dufam ze sa mi to bude darit aj nadalej ,asi by som nechcela to co robi kamoska( cele hodiny je sklonena nad destkou postielkou a hladka dceru aby zaspala,ona je chuda viac unavena jak jej mala... 😖 )

mami.sk
30. apr 2009

my sme skusali davat dcerku od zaciatku do postielky a nemali sme s nou ziadny problem 😉
prvych 3,5 mesiacov mala hrozne koliky, zaspavala velmi neskoro /okolo polnoci/, cele dni bola na rukach a na fitlopte ale v noci bola vzdy v postielke 😉
cez den nie, to mi spala len v kociku , doma ani za svet a aj ked zaspala tak mne na rukach 😒
v noci som ju kojila 2-3x , vzdy som ju aj prebalila a nakojila a potom ohromny problem zaspat 😒
tak som prestala v noci prebalovat, malu kojim tak ze sa ani nezobudi, dam jej prsko a ona sa napapka napoly spiaca a ani sa nezobudi 😉

ked presli koliky uz spinka v postielke aj cez den a ja som nesmierne spokojna ze je tak zvyknuta 😉
a aby som si to aj ja v noci trochu pomohla, tak sme vybrali z postielky tu prednu cast, postielku sme prirazili k manzelskej posteli a matrac postielky je v urovni nasej postele a tak malu v noci nemusim vyberat , len si ju posuniem na moju postel, nakojim a spime dalej 😉

neviem si to vynachvalit lebo aj ja som vyspata , aj dcerka a aj manzel - ani nevie v noci ze som kojila. 😉 a niekedy ani ja 😀 😀 😀

jasminet
7. jan 2010

s odstupom casu hlasim, ze mala od prveho dna spava sama vo svojej postielke, ktoru ma vo svojej izbicke. u nas v posteli nikdy nespala, vlastne si to ani neviem predstavit, asi by sme sa nevyspali nikto 😅
mame elekt. pestunku, takze pocujem ked sa zobudza, nerobi mi problem ist k nej, tam ju prebalit, nakrmit a vratit sa do postele.