Od kedy deti prespia celú noc?

nitka
21. nov 2007

Cafte babenky.Prosim popiste od ktoreho veku vase deturence prespinkali celu noc...Moja babula ma pomaly 14 mesiacov a uz som zufala z toho ze niekedy je hore aj kazde 2 hodiny.Vopred vdaka...

geegee
21. nov 2007

Matusko sa budi tak 2x za noc, ked idu zubky, je to horsie. Obycajne ho ukeciam pohladkanim a spi dalej. Ak sa veeelmi hneva, tak ho dam k nam do postele a spime az do rana. Ked sme u mamy a spime spolu na gauci, spinka celu noc. Tam sa aj oducil papat v noci - stacilo mu, ze je pri mne 🙂

tarina
21. nov 2007

tak na moju malu to neplati. mozem s nou spat kolko chcem, aj tak sa stale prehadzuje a budi. keby to predsaj boli zubky, ako to zistim?

u2jana
28. okt 2009

no super, super, temu mu blokli... a zatial sa zda, ze vsetky deticky, tu v pohode spia celu noc.. 🙄

bashka
28. okt 2009

moja malá sa budi minimalne 10 krat za noc, vacsinou zaspi sama, trosku zaplace a lahne si, ale su noci, ked k nej tych 10 krat aj musim ist...no hadam ju to prejde...alebo si zvyknem? 😝 Uz to neriesim, neurologicka nam chcela dat nejake lieky na spanie, ale to ja nechcem, takze asi zostava len vydrzat...fakt neviem, co furt riesi po nociach 😖

u2jana
28. okt 2009

kokos to si ma nepotesila, mne vsetci vraveli, ze po roku to bude lepsie, ale nic
dnes spala za cely den hodinu a pol, takze mam obcas pocit, ze ma ide ustvat ☹
tiez zaspava sama, ale tie noci su obcas des... aj vcera som ju musela vyse hodiny uspavat na fitlopte... nic ine nepomohlo, bud to alebo budicek o tretej rano 🙄

hasleerka
28. okt 2009

no tak ja mám na spanie super detičky, jedna spí od 6 týždňov celú noc, a druhá asi od 4mesiacov, a dovtedy sa budili vždy len raz na fľašku

peeetulka84
28. okt 2009

nitka môj synček spinká celú noc od 7 mesiaca.

ingulka
29. okt 2009

stastne to mamicky... ako tu citam hore... 🙂

moja ma 14mesiacov a stale sa v noci budi.. nie zeby chcela jest (v noci neje od 12mesiacov), ale chce pohladit, poprykryvat, pomojkat sa 😢

buffinko
29. okt 2009

no tak moja 13 mesacna sa budi v noci casto, ani to neratam...spi pri mne, chce prsnik...a ked prespi cez den hodku a pol, otvaram sampus 😀 😅 ona je od narodenia strasny nespavec...

bublinkajasminka
29. okt 2009

ja som kuki do knižky a malá mi spala od dvoch mesiacov tak, že večer dostala hami a potom až ráno okolo 5-tej a okolo 5-6 mesiacov sa už ani na ranné jedenie nebudila a od 9 mesiacov spinká sama v izbičke bezproblémov 🙂

katrin
29. okt 2009

mozno vas nepotesim, ale mna to ohromne potesilo 😵

dnes bola prva noc za skoro tri roky (o dva tyzdne maju chalani 3), co prespali celu noc.. Zaspali o 20,00 a zobudili sa o 05,00 bez toho, aby mrncali, plakali, pytali si pit, jest, chceli cikat alebo nieco podobne... 😵 😵 😵 len dúfam, že to od dnešného dňa bude každú noc takto 😎

lindda
29. okt 2009

moj maly ma za 3 mes 3 roky a celu noc tez este neprespi a uz vobec nie vo svojej posteli pit cikat dudel a pod 😉

pancake
29. okt 2009

moj od roka spi celu noc.od 8.00 vecera a rano o 6.00 sa zobudi na mlieko.vypije ho uz v mojej posteli a spime sspolu este do osmej. 😵 😵 😵

lucia.
29. okt 2009

nasa mala prespi vecsinou posledny mesiac celu noc bez problemov🙂.. samozrejme zobudi sa len ked ma plnu plienku alebo jej rastu zubky..

u2jana
29. okt 2009

fakt zavidim, take spave deticky 😒
a kolko vam prespia cez den a v noci hodin?

diddi
29. okt 2009

nase dvojicky spia od 21.30 do 8.30,obcas sa v noci zobudia,natiahnu sa pre flasku s vodou,alebo mlieckom a spia dalej....poobede spia od 13.00 do 16.00, takze uz je to pohodicka...prvy rok bol riadny zaberak,nekojila som-nemohla som,kazde 3hod.som im pripravovala mlieko,krmenie trvalo hodinu,cize o 2 hod.sa to cele zopakovalo...navyse sa navzajom budili,tak sme ich museli rozdelit....najtazsi je fakt prvy rok

lucia375
29. okt 2009

Moja Barborka spí od 5 mesiacov celu noc. Posledny krat sa napapá o siedmej vecer a prespí až do siedmej rána. Na veceru jej dávam mliecnu kasu tak to bude možno aj tým.

usiko
14. júl 2011

@lucia375 ahoj, zaujalo ma, ze davas na noc mliecnu kasu....aku, kupenu? respektive akotvoje dietatko papa vecer? my davame okolo 7 jogurt s ovsenymi vlockami a okolo 7.45 vypije flasu mlieka, brusko ma take napucene, tvde, plne, ze sa ju niekedy bojime chytit, aby to nevyzvracala..ale tak si pyta to mlieko vecer, ze jej dat musime.....a aj tak sa zobudi o 3-4 v noci.....a to podotykam, ze od 2 mesiacov, do 7 a pol mesiaca prespinkala celu noc......od 8 do 6-7.....neviem, co teraz......nadranom sa zobudi a kym jej nedam mlieko, tak nezaspi.....skusala som dovecerneho mlieka nieco dat,ale ked je to hustejsie, takvypije strasne malicko....poradte mi prosim ☹

stastnevydatam
14. júl 2011

ahojte maminky, podelim sa s mojou skusenostou... mame skoro 13 mesacnu babulku, kojim, vecere sme uz bez kasicky, ale snazim sa,aby spapala aspon nieco - napr, polievocku, chlebik so zeleninkou... potom som este pred haja nakojila...ale aj tak sa mi budila 3 krat na kojenie, a stiahla obe prsia, ak by som jej dala dudu, tak sa nahneva... doktorka nam poradila, aby sme do 1 roka kojili kedy chce...zlom nastal od minuleho tyzdna, povedali sme si staci, nakojila som len vecer, akoby to chapala, 2 noci po 1 minute mrnkala, manzel dal dudu a spala az do rana..cize, ide haji cca o 21 hod, nakojim ju az medzi 5-6 hod...je to neuveritelne, bala som sa toho, ale fakt dieta v noci papat nemusi... ani vodu!

lucia375
21. júl 2011

@usiko Skus si to prehodit, daj jej podvečer mlieko a večer pred spaním kašu. Bývaju aj také špeciálne na spanie.

maruschka
22. júl 2011

moja mladšia dcérka prespala od 6 mesiaca celú noc. 🙂 Potom sa to nejako okolo 1,5 roka zvrtlo a pekne-krásne buntoší každú noc. Keď bola menšia chodila po byte, hrala sa-teda normálny denný režim. Teraz má 5 a vstávam k nej asi tak 4x. Rozprávame sa, prekladám ju z postele do postele-jednu má v detskej izbe a druhú pohotovostnú u nás v spálni, pretože ju chcem mať stále na očiach, keď je v noci taká aktívna. Priznám sa, že som z toho už " na prášky", pretože idem spať s tým, že sa znova nevyspím a cez deň čuduj sa svete - aktívna je až veľmi, takže naozaj neviem, kde sa v nej tá energia berie 😅 😅 😅 😅 😅

jancikaw
16. sep 2011

som prekvapená,že nás je až toľko,čo nám deti neprespia celú noc...ja mám 8,5 mes. syna a ešte neprespal ani jednu celú noc,stále sa budí aj 3x za noc na kojenie a mňa to nočné vstávanie už fakt nebaví.A niekedy sa ešte zobudí ked nemá dudlík,takže zase daľšie vstávanie.Už sa neviem dočkať kedy si konečne pospím celú noc.skúšala som mu dávať večer aj kašu,že ho viac zasýti a bude spať,ale kde,o polnoci bol už hore 😒 .

indiri
15. jan 2013

Ahojte moj maly ma 10 tyzdnov a uz tyzden prespi celu noc teda ako sa to vezme zaspava okolo 11tej a zobudi sa rano o 6tej ale vecer veru papa aj kazdu hodinu

fatia
16. jan 2013

Ahojte maminky. Tak moja mala bude mat 14 mesiacov a ešte ani raz neprespala celu noc☹ ked bola mladšia, budila sa cca 2-4 krát, podľa toho, či ju bolelo bruško. Teraz je hore aj 10 krát. Ak je dobrá noc zobudi sa 3-4 krát. Ak jej dám cumlik, začne ho vyhadzovat, ale bez nebo nezaspi. Tak jej musím dat čaj alebo mlieko. Cez sne si pospi dva krát cca po hodinke. Spi so mnou alebo s partnerom na manzelskej posteli. Všetci traja sa tam nezmestime, mala sa roztiahne na cely matrac🙂 tak asi zostava len čakať...

tatata
25. máj 2013

Podla vsetkeho by uz polovica 4-mesacnych babatiek mala prespat celu noc. Ale asi tu na Slovensku robime chybu ze skaceme ku dietatu kvoli kazdemu zamrncaniu ( na zaciatku ma babo nepokojny spanok ), ponukame prsnik na pockanie a dieta mozno ani nechce jest a babo nechavame spat s nami v jednej miestnosti takze sa mozme vzajomne rusit. Napriek tomu ze to znie, asi divne ale fakt to vyzera ze slovenskou prilisnou starostlivostou nam deti nespia v noci napriek tomu ze by davno mali. Samozrejme vynimky existuju ale asi robime chybu my. Robime sa dobrovolne otrokmi nasich deticiek. Mozno nam to aj vyhovuje, mame taku mentalitu, ktovie? Az na to ze nevyspana matka nie je bohvieco pre dieta ale ani pre partnera. http://najmama.aktuality.sk/clanok/225859/babat...

romanco
4. apr 2014

Malá prespí celú noc od 4.mesiaca a malý prespal cca od 6.mesiaca. Zato syn, keď mal 3 roky, začal nad ránom chodiť spávať k nám do spálne a trvalo to dlhé dva roky. Hrôza!!!