Odkedy dávať vankúšik pod hlavičku?

ladybird1l
31. mar 2007

Mam mozno sprostu otazku, ale predsa sa spytam. Odkedy mozem dat mojmu babatku vankusik pod hlavicku? Dokedy musi spinkat vo vodorovnej polohe? Moja Nikolka ma tri mesiace, mozem jej uz dat vankusik pod hlavu? NIc sa nestane ked ju bude mat vyvisenu? dakujem.

bihan
11. mar 2008

ja mám len jednu otázku: načo?

dominica
11. mar 2008

tiež neviem načo by ten vankúš dieťaťu bol... veď ono ani nevie čo to je 😉

xxmargaretka
11. mar 2008

ahoj..anna dodnes nema vankus a kym si sama nevipita tak jej ani nedam..a ja som pocula,ze male deticky pokial sa nevedia este otocit by sa mohli tym vankusom zadusit keby nanho padli tvarickou..

danuska24
12. mar 2008

ja viem tiez tak ze do roka sa nema davat.

emjee
6. sep 2008

michalka12 • 1d • 31. aug 2008 o 07:53
Ahojte, chcela by som sa opytat, kedy ste zacali davat detom do postielky vankus.
dakujem

maca793 • 3d • 31. aug 2008 o 08:47
ja som dávala okolo 1 roka. nič sa nestalo. zo začiatku som sa bála, mala som prebdené noci.

gucz • 1d • 31. aug 2008 o 10:10
odporúča sa od dvoch rokov, ale je to na uvážení mamičky. Moja malá nemá vankúš a ani jej nechýba. Spáva s plienkou, ktorú si túli. Pár krát som jej cez deň dala malý vankúšik, ale vždy som jej ho našla na hlave (mohla sa aj pridusiť) tak jej ho už nedávam

vieruna • 1d, 35tt • 31. aug 2008 o 10:20
My sme tiez zacali davat od roka, ale taky uplne malinky tenunky s macikom na tulkanie. Syn ho vlacil vsade zo sebou, a v postielke ho mal miesto hracky. Teraz tam ma uz taky postielkovy vankusik, ale tiez sa s nim len hra.

pietra • 1d • 31. aug 2008 o 11:12
vraj si deticky vankus sami "vypytaju" - teda budu sa snazit lahnut si

pietra • 1d • 31. aug 2008 o 11:15
mala mi odoslala odpoved este pred dopisanim, takze pokracujem
... lahnut si tak, aby mali hlavicku vyssie. Najprv by sa mal dat len taky tenucky vankusik, ktory bude skor maznacikom, ako ozajstnym vankusom.
ja malej vankus neplanujem dat, ak bude vacsia, vypyta si ho. ja som tiez dlhu dobu spavala bez vankusa a spalo sa mi tak dokonca aj lepsie.

o vankusoch pisu aj tu
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

dari226 • 31. aug 2008 o 12:54
az okolo 6 roka ked sa uz zacina esovite zakrivovat chrbtica ako u dospelych vraj

marorlinko • 1d • 31. aug 2008 o 16:36
moj ma rok a pol a vankus nepouziva, mame ortopedicky madrac aj maly v postielke ma, vankus by mu len nicil chrbticu, malemu nechyba, spi pekne aj bez neho,

bubba • 1d • 31. aug 2008 o 21:23
pietra mozem potvrdit.my doma vankuse vobec nepouzivame .zrazu jedneho dna zacala mala zaspavat na rucicke(2 roky)a potom si zacala podkladat pod hlavu plysaka.tym mi dala jasne najavo ze by sa jej zachcelo vankusika.myslim,ze rozhodnutie ma byt na dietati nie na matke ako niekto hore spominal,pretoze ak dieta nebude mat vankus sa nic nestane,prave naopak si myslim,ze to je lepsie

zuzana76 • 1d • 31. aug 2008 o 21:24
mne lekarka vravela od 3. rokov, zatial vankus este nema

evaka • 1d • Včera o 21:37
Moja mala si vankus pytala sama pred rokom - teda asi aj skor, len to jej zla mama nedala . Ale musi to byt maminkin velky vankus- na mojom vankusi mi spi aj celu noc, ked ma detsky tak sa budi kazdu chvilu. Nikdy sme ju na vankusik neucili, spavala len na plienocke a teraz spava na vankusi vacsi ako postielka . Zo zaciatku som mala vycitky, ale hlavicku zalomenu nemava, chrbatik ma cely vystrety, proste to uz neriesim, ked vidim ako sladko a spokojne spinka. Vankus je okolo nej a ma pocit bezpecia, tak jej ho brat nebudem.

emjee
26. nov 2008

lucdavdan • Dnes o 10:30
ahojte maminky chcela by som sa opytat kedy ste zacali davat svojim detickam vankusik pod hlavicku a dokedy by maly spinkat deticky len na rovnom

daleja • 2d • Dnes o 10:34
ja svojim dievcatam vankus nedavam vobec. starsia bude mat 3 roky a spinka na rovnom. dufam, ze bude co najdlhsie.

blau • 1d • Dnes o 11:03
daleja: 😉

zukab • 1d • Dnes o 13:24
ja spim na rovnom a bez vankusa doteraz

fifinna • 1d • Dnes o 14:07
do jedneho roka by dieta malo spat na rovnom. Ja som dala vankus uz skôr, lebo maly mal stale nadchu a ked lezal na rovnom, tak mu to stekalo do hrdla a dusilo ho.

vejinka
27. nov 2008

ja davam vankus takmer od arodenia..stale ma sopliky prve tyzdne som pod matrac dala hrubansku deku takze bol vysoko ale vzdy sa skotulal az dole takze som to urobila tak ze som natiahla vankus a na neho som dala perinku..cize je to menej vyssie ale podla mna lepsie ukladam ho tak ze kompletne cely chrbatik ma na vankusi a nozicky a ritku uz na rovnom..takato poloha mu vyhovuje a je spokojny

slavica2
28. nov 2008

vejus ja som tiez zacala davat vankusik a osvedcil sa 🙂 menej grckame 🙂

maca793
28. nov 2008

mne spávali od 3 mesiacov, nebol veľmi vysoký a ani nizky.

hubka
29. nov 2008

Moj maly spi s tenkym vankusom asi od 2 mesiacov...ale my sme mali reflux,tak dr kazal aby bol vo zvysenej polohe a uz som mu ho aj nechala...aj ked sme uz z gastra vyradeni,bo za chvili mame rok a myslim, ze je aj spokojnejsi 🙂

cherries
23. jan 2009

ahojte moj mali si tiez s tenkym vankusom od 4. mesiacov a to preto lebo sme grckali ked sme boli mensi a mali sme zapchati nostek , predtym spal na hadovi- vankus na kojenie a to mi odporucili v nemocnici 🙂

emjee
23. jan 2009

lulu723 • 1d • Dnes o 11:36
Ahojte chcem sa spytat od kedy moze mat moja 6 mesacna dcerka pod hlavickou podusku?Ked jej ju dam teraz neskrivy sa jej nejako chrbtica?

danu • 1d • Dnes o 11:38
je velmi skoro na vankus nie som si ista ale myslim ze do 2 rokov urcite vankus nie

katy2 • 20tt • Dnes o 11:39
Tu je diskusia, od kedy vankusik pod hlavu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

dadulka19 • Dnes o 11:40
lulu,vankúšik zatiaľ netreba ...no mojej som ho dala asi tak v roku a to len preto,že sa v noci vždy otočila a ľahla si na perinu.Zrejme potrebovala mať niečo mäkučké pod sebou,ale to potom bola odokritá

dadulka19 • Dnes o 11:41
bože,jasné že odokrytá ..jaká hrúbka

lulu723 • 1d • Dnes o 12:18
no ja som si to aj myslela dakujem za radu

suziad • 2d • Dnes o 13:05
ked spia babetka s vami v posteli spia na velkom vakusi

danu
11. aug 2009

hanam • 43tt • Dnes o 19:42
Mne lekarka odporucila davat babo lezat na rovnu podlozku a otacat ho teda nechat ho lezat raz na jednom potom na druhom boku a potom rovno. Ked ho sledujem aj na brusku. No moje babo nechce lezat na rovnom ale musi mat v postielke vankus, taky ako pouzivame my a ked leyi na vankusi je spokojny. Myslite ze to moze byt prenho z hladiska vyvoja nejako zle? On mi ale inak spavat nechce, ked lezi na vankusi tavari sa uplne spokojne, ked lezi na rovnej podlozke je nervozny. ☹

lydia22 • Dnes o 20:34
Hanam aj moj maly najradsej spi na vankusi mudre knizky a doktori hovoria ze vankus nie.ja si nemyslim ze to nejako uskodi,nas ma v postielke taky maly detsky nie tucny,nerad lezi len na plachte.velmi rad vsak spinka na velkom vankusi na manzelskej posteli.

jankapiknova • 1d • Dnes o 20:38
hanam, nas maly od malicka spi jak tvoj 😉 na velkom vankusi,ale davala som ho na cely vankus celym telom aby nemal len po hlavickou jak my,takze nemal by byt problem,takych deti je viacej 🙂

jankapiknova • 1d • Dnes o 20:39
este som zabudla, ale otacala som ho raz na jeden raz na druhy bok,na chrbatik len ked bol hore, ked sme spali len na bok,lebo som sa bala aby negrckal a nepridusil sa tym potom

danu
31. dec 2009

emmka3 • 1d • Dnes o 07:56
Ahojte, neviem, ci tu je uz takato tema, ak ano, adminky, hodte ma tam prosim, lebo som ju nenasla.

Chcela by som sa spytat na vas nazor, resp. ak mate vedomosti od Dr., ci je vhodne dat takemuto babu na spinkanie pod hlavicku vankus tvarovany ortopedicky z pamatovej peny, kedze mojmu syncekovi sa na nom dobre zaspava. Viem, ze dieta do 2 rokov by malo byt na rovnom podklade, ale ked mi na nom tak fajne kludne spinka, nemoze mu to uskodit na chrbticu?
Dakujem za akekolvek postrehy a rady.

jaaty • 1d • Dnes o 09:05
Ahoj, určite je pre 1 ročné dieťa najlepšie spanie na rovnej podložke. Ak vankúš, tak úplne tenučký. Naša Hana má 2,5 roka a doteraz spinká bez vankúša a spinká bez problémov.

zuza.m • 1d • Dnes o 13:28
no ja som si tiež povedala že vankuš nedostane a urobil si po svojom ,každu noc som ho našla na perine a znej mal paradny vankuš 😅 .tak že som mu povolila vankuš je to taky maly s obrazkom .je jeho oblubeny a bez neho nezaspi,chodi snim všade a aj snim zaspava.podla mna by mu nemusel uškodit ked že si on sam vyhldaval polohu na mäkkom.tak že pokial mu nedaš taky moc naplneny kde ma chrbatik fakt pokriveny mohlo by to byt ok.

emmka3 • 1d • Dnes o 13:40
Zuza.m , presne ako ty pises, tiez mi maly cestuje po posteli kym sa ulozi, na perine, takze spi odokrity pokial ho nejdem skontrolovat 😅 a ked som ho uspavala pri mne, tak sa mi stale tisol hore na vankus a az tam sa ukludnil a zaspal ... no a ja mam ten tvarovany vankus, je to taka pena s pamatovym efektom ... ale asi pojdem pozret ten tenky, detsky, lebo fakt ma na nom nejak kludnejsi spanok a rychlejsie zaspinka

zuza.m
31. dec 2009

emmka ja mam pre maleho kupenu tu sadu do postielky aj vankuš aj perinu ale ten vankuš to je niečo otrasne.taky je plny že ešte mne by sa na nom zle spalo.ja neviem podla čoho to vyrabaju ale asi len najednoduchšie to len napracu a zašiju .preto je to len taka hrča,inak my spime tiež na tych tvarovanych a je to super.a maly ma taky len štvorec asi 40x40cm a už hadam tisic krat vyprany(to je ešte pomne 😅 )tak že je plosky a maly tak že ma kopu miesta v postielke ak by na nom spat nechcel.
darmo detičky vedia na čom sa spinka najlepšie. 😉

martinka17
7. feb 2010

chcem oživiť tému, malý mi v posledných dňoch spí najradšej na perine, ak ho vezmem k sebe, ľahne si na môj malý vankúšik ( ja veľký vankúš vôbec nepoužívam) alebo sa uloží na moju perinu. Tak sa chcem opýtať, či vankúšik pod hlavičkou pomohol tým detičkám, ktoré to tiež takto večer riešili 🙂 Malý má len rok, ja by som mu vankúš nedala vôbec, ale asi mu skrátka chýba 😒

shaula
7. feb 2010

Martinka - to mě taky zajímá, naši kluci takhle na peřině spí už nějakou dobu. Ještě jsem se nedostala k tomu, abych jim vytáhla polštáře 😅

martinka17
7. feb 2010

mňa by to ani nenapadlo, poradila mamina. Mne vankúš nechýba, tak som ani nemyslela, že by mohol jemu. Len jemu idú stále zuby a aj preto zle spí...má bolesti 😠 😝

beruska24.9.
8. feb 2010

Tak mně na peřinku naštěstí ještě nevleze 😀 Uvidíme zda to bude dělat, až povyroste. Ale ségra má o rok starší dítko a také lehá v průběhu noci na peřinku. Tak to řeší tak, že ho přikryje další. No, a ráno má v postýlce asi 3 😀 Už přesně nevím kde, ale někde na netu jsem četla, že děti si sami najdou to, co jim nejvíce vyhovuje a pokud se jim lépe spí na peřince, mají se nechat a příp. přikrýt další. Třeba prostě jen nechtějí spát na tvrdém 😕

rimmel
8. feb 2010

inak a to musi mat vankus? 😀 ja ho nepouzivam vobec 😕

cestovatelkaandrea
8. feb 2010

nas maly spal na vankusi ked mal silne nadchy. vtedy sa mu dobre dychalo a kludne spal celu noc.

ked je zdravy na vankusi nespi. vo svojej postielke ma len detsky paplonik.

ked ale spi s nami v posteli tak sa ulozi na nas paplon a spi na nom... asi mu je to prijemne.

kacka.va
8. feb 2010

naše malá spíš na polštářku asi od roku asi dva měsíce, ale je to polšťářek docela tenounký. Ale je pravda, že při rýmě se jí spí lépe na polšťáři a lépe se jí dýchá.

kristinka4m
8. feb 2010

My ties nedavame vankus do postielky nechce mi na nom spavat aj ked na perine spi pravidelne 😠 a mam s toho obavy ze sa moze zadusit ☹ ked sa tam tak zabory z cumlikom v puse ☹

meusicka
11. feb 2010

ahoj, pridavam moju skusenot. dcerka mala nadchu a plny nosik, tak som jej dala vankus pod hlavicku a po chripke ked som si myslela, ze ho dam von, som zistila, ze jej sa na nom lepsie spinka. skusala som jej ho zobrat, ale videla som, ze sa ovela viac hniezdila, kym si nasla miesto ako ked ma vankus. takze som jej ho nechala. a ked ho nechce, tak sa v postielke posunie nizsie a spi mimo vankusa. uz mala rocik, tak hadam jej tym neuskodim. hlavne nech sa jej dobre spi a nech si oddychne. teraz ked jej idu zubky, je kazda minuta dobreho spanku dvojnasobne dolezita. 🙂

beruska2x
12. feb 2010

ja mam taky ten uplne tenky, pri ryme jsem se snazila aby na nem spal, kvuli dychani ale behem minuty snad je z nej dole, kdyz delame na posteli blbinky tak si na nej dadne ale pri spanku vubec....

myslim ze do roku by ho mit nemeli vubec ale kdy uz jo? to je asi hodne individualni kazdopadne i zdravejsi na pater je to bez polstarku 😉