Odkedy dávať vankúšik pod hlavičku?

ladybird1l
31. mar 2007

Mam mozno sprostu otazku, ale predsa sa spytam. Odkedy mozem dat mojmu babatku vankusik pod hlavicku? Dokedy musi spinkat vo vodorovnej polohe? Moja Nikolka ma tri mesiace, mozem jej uz dat vankusik pod hlavu? NIc sa nestane ked ju bude mat vyvisenu? dakujem.

vilki
31. mar 2007

podla mna je to zbytocne, ja som malemu zacala davat ked mal 4 mesiace, lebo mal sopliky a dr.mi povedala aby som mu davala vankusik aby mu nezatekali tie sopliky.ale ked netreba podla mna jej este nedavaj.

ervotoc
31. mar 2007

ked nema sopliky a ine..tak od roka 😉

escada17
31. mar 2007

ladybird, moja dcerka bude mat v aprili dva roky a dodnes spi bez vankusila. Ked je to zdravsie aj pre dospelych, iste a pre deti...niekedy si vsak posklada perinku pod hlavku, vsimla som si..

mimi109
31. mar 2007

moja mala spi na vankusi od 3 mesiaca

certica
31. mar 2007

my sme zacali davat az nejak po roku, cca 15 mes.

ladybird1l
autor
31. mar 2007

pytala som sa preto, lebo manzel jej obcas da pod hlavicku tenky vankusik a hned na nom Nikolka pekne zaspinka, ale moj nazor je ze je asi skoro na vankusik, ked ma este labilne kosticky

mimi109
31. mar 2007

mne mala bez vankusika nezaspi tak preto ho ma uz od 3 mesiaca ona ked zaspava si chyti tie rozky a tak zaspi 😀 ale on je dost tenky tak to je akoby vankusik ani nemala a davam jej ho po dlzke tak na nom lezi cela

katulka11
31. mar 2007

Ja dávam malej taký tenučký vankúšik asi od 1. mesiaca, ale je to na odporúčanie lekárky pretože mala soplíky, aby jej nestekali na priedušky. A tiež z dôvodu, keby náhodou grckala, aby sa mi nezadusila. Ale ja jej ho dávama tak aby jej siahal od chrbtice.

certica
31. mar 2007

ked su sopliky, je dobre vsunut vankusik pod matrac, aby bola hlava trosku vyvysena v miernom sklone, ale zaroven ten vankus nema priamo pod hlavickou a krkom, takze sa nenici chrbtica

maca793
31. mar 2007

ja moju malú dávam spinkať na vankúšik od 4 mesiaca, pretože každú chvíľku mala soplíky. teraz bez neho ani nezaspinká, celá sa do neho začučká a spinká.

escada17
31. mar 2007

tak podla mna ak naucite na vankusik, dieta ho budechciet-ako s cumlikom... 😉

sylvie
1. apr 2007

ja si tiez myslim, ze je na vankusik priskoro.. ja sice vankusik davam, ale on na nom nespi, ale len si ho drzi ruckou..
a ked mal refllux alebo sopliky, tiez som podlozila vankusom cely matrac..

ladybird1l
autor
2. apr 2007

na vankusik ju urcite ucit nebudem, len teraz neviem ked skoncilo zimne obdobie co jej dat do kocarika miesto fusaka, len tak deku? a dekou prikryt? alebo supravicku vankusik s malickym paplonikom?

bebek
2. apr 2007

Mne jedna pediatr. povedala, ze by mal byt vankusik od maleho malinka. Nepovedala presne od kolko mesiacov, ale ja som u nej bola s 4mes. malou, pretoze bola chora, mala sopliky a ja som sa jej pytala, ci jej mozem dat pod hlavu vankus.
Mala na nom ale spi az od 7mesiacov, lebo znovu mala sopliky. Na takom tenkom.

hanka274
3. apr 2007

vankusik, co najdlhsie nie. Je to tak lepsie. Okrem teda nejakych odporucaniach od dr, sopliky, reflux a podobne. Ale lepsie je ako pisu kocky podlozit cely matrac, alebo uplne male mimi naucit na brusko a nemusite sa bat soplikov a zvrackania. Mala tak naucena bola, velmi rada tak spala. Aj nase maminy nas volakedy davali na bruska.....a asi od pol roka sa sama presupla na chrbatik, tak a teraz spi rada na boku. 😀
ladybird a co von? cez den ja davam iba deku, kedze malu uz privezujem a neda sa na to nic dat. Ale pod samotnym potahom kocara mam 2 tensie deky, to mam tam odkedy pouzivam sportovu cast, samotny potah je velmi tenky a odspodu by bolo zimka, a ty nepouzivas vanicku? Ak vanicku, tak daj deku a na to ten potah co je vo vanicke, neviem aku presne mas. Alebo ja mam taky pekny detsky uterak-vlastne osusku, tak aj take daco mozes dat, a na malu len deku cez den. Ale k veceru je este chladno, fusak sa ti zide este, ani ja som neodlozila na dalsie roky, iba tak do skrine.

adetka
3. apr 2007

ja uz fusak nedavam... nezmestila sa v nom do vanicky kociara... a emohla sa v nom hybat... takze davam deku zo spodu... a ked je zima tak deku aj z vrchu... a ked je pod desat stupnov... tak ju este narvem do zimneho overaliku... inak uz iba dva svetriky na tricko a dolu na jedny dupacky este jedny do pasa... a samozrejme ciapocku...

hanka274
3. apr 2007

jasan, fusak vo vanicke, to je hruza, obzvlast tie klasicke stare vlnene dobre teple....
my tiez len bodicko dlhy rukav, pancuzky, rolak, alebo tricko, bunda, nohavice, botky, ciapocku-ktoru sa naucila stahovat, musim kuknut daku prilbu... 😀
inak vydela som vela mamiciek dokonca aj v zime nepouzivat pancuzky, len ponozky a nohavice. To je na mna divne dost....nie?

adetka
3. apr 2007

nepouzivat dve pancusky v zimeeeeee??? 😖 😲 😖 ... asi rady vysavaju sopliky... 😠

vavka33
3. apr 2007

hani,tak to divne je.Mojej 6rocnej dcere davam pancuchy este aj teraz, lebo rano je chladno ked cupka do skolky a nie este malym detickam. 😲

hanka274
3. apr 2007

adetka-dvojo pancuch davas? ja iba jedny, myslim, ze staci.
A ked sme uz pri tom, baby mozno to bude zniet divno, ale ja som asi len pred 3 tyzdnami ako zacala jar "vysadila" moje pancuchy, ale ziadne silonky, normalne pancusky, a ked vidim mladuchy s krizami vonku s kratkymi nohavicami, juj, az ma zamrazi, si spomenu, ked budu chciet otehotniet a nic, a budu behat s vajecnikmi, nie?

adetka
3. apr 2007

hanka... nieee... dvojo dupaciek... Mirka nenosi nohavice... tak jej davam na nohy na dupacky este jedny do pasa... to je akoby mala jedny pancusky a nohavice...

ladybird1l
autor
3. apr 2007

hanka274, mam v kociku vanicku, ta je dokonca tak trosku zateplena, tak asi bude uz stacit deka, ako pises, lebo aj ked dam malej bodynko a na to svetrik, je moc spotena. V zime som davala aj ja samozrejme pancusky, lenze moja mala sa strasne poti, asi jej uz do kocarika davat nebudem, pokial bude takto pekne

barunka
3. apr 2007

kočky, ja už mám síce trošku väčšie dieťa ako vy (teda, hani okrem teba 😀 ), ale my sme bez fusaku fungovali celú zimu. Podľa mňa je teraz už úplne zbytočný. Ja sama dávam Simi teraz len ponožky, teplé tepláčiky, bodynko a na to svetrík. Vonku je teplo, tak načo ju viac obliekať. I tak sa sama potom povyzlieka z pulovrika, lebo jej je teplo. Obliekam ju podľa seba, plus niekedy jej dám navyše jednu vrstvu oblečenia.
Pri tých menších detičkách si myslím, že už stačí len prikryť tenšou dekou a hotovo. Oni sa predsa len nehýbu, tak by im mohla byť zima...

hanka274
3. apr 2007

hej staci´, bez fusaku.
Barun, a ved ty mas doma foto, ze mala ti je v pancuzkach a von nedavas? Aj krpana sa mi hrozne poti, ale skor od pasa hore, pancuzky si myslim, ze sa zidu. My to dojde malo, ja mam napriklad tiez teraz take super podkolienky, a je mi akurat, a pancuzky maju pre mna vyhodu, su na tele a ked pofukuje, tak neva po pod nohavice/teplaky. chapes....ponozky zase nedavam, ved zbytocne, ak ma pancuzky....

barunka
3. apr 2007

hanka, ale tá fotka je ešte z dávnejšia, keď bolo vonku zima. Ale teraz keď máme vonku takmer 20 stupňov pančuchy?? A načo??? Veď by sa mi uvarila. Veď aj dnes behala len v bodynkách, pulovrik si vyzliekla na ihrisku, bolo jej teplo.

hanka274
3. apr 2007

20 stupnov, jasan....my sme ale este akoby mladsi od vas, aj mensi a tak, a ked idem zo slnka do chladku a pod. tak mne sa pancusky este hodia. A mimochodom, necupitame tak ako vy.... 🙂

dorotka
5. apr 2007

hanka na brusko by som ju spat nedala uz len kvoli tomu grckaniu aby sa mi prave v tom neudusila
a vankusik sme dali ako pisu kocky na odporucanie lekarky pod madrac
ja tiez nedavam fusak 😉

hanka274
5. apr 2007

dorotka, na brusko sa davaju deti, aby sa nezadusili vlastnymi zvratkami. 😉
staci si predstavit opak.
😉

bellasandra
6. apr 2007

Tak ja dávam malej pancusky, vyteplene nohavice body dlhý rukáv-bundicka , ciapocka. Teraz uz nedávam fusak, ale to len teraz, ako je uz tak teplo.
Zakrývam ju takou teplejsou dekou.Lebo , ona len lenzká v kocíku, resp. sedí, tak jej nie je az tak teplo 🙂
A vankusik nedávam . A ani dávat nebudem az neskôr 🙂

emjee
11. mar 2008

mimomo • Dnes o 17:33
Chcela by som poradiť od kedy sa môže dávať bábätku pod hlavu vankúšik.Malá má 6 mesiacov 🙂

betka1 • 1d • Dnes o 17:51
citala som, ze vankuse sa neodporucaju pre deti pod 2 roky, lebo hrozi zadusenie. Ale aj starsie deti mozu pohodlne spavat bez vankusa.

lusil2005 • 1d • Dnes o 17:52
ja som citala ze do jedneho roka v ziadnom pripade a po jednom roku ak si dieta samo vankus vypyta. neviem sice ako ale tak pisali