Odkedy je vhodné aby dieťa spalo vo vlastnej izbe?

tanja61
26. dec 2008

ahojte co myslite odkedy by bolo vhodne naucit dieta spat v inej izbe ako rodicia?moj maly ma 17mes.ale v noci sa budi aj 10krat na cumel a raz na flasku s neuveritelnym placom nieje to sice pravidlo ale so 7noci su asi 4noci take.....chcem postupovat podla knihy kazde dieta sa vie naucit spat tak by ma zaujimalo ci by bolo vhodne hned maleho ucit aj na svoju izbu vdaka

sassi
26. dec 2008

ahoj
dcera šla spavať do izby od 4 rokov (predtým izbu mala, ale nemala tam posteľ), a syn pojde možno skor, ale isto nie do 3 rokov
nam to takto vyhovuje, aj ked teoreticky by mohol spávať aj sám, prespí celu noc (iba ked je chorý tak sa budí)
ale cítim sa istejšie a ked sa zobudí, nemusím behať po celom byte, ale ho mam meter od mojej postele

ak s ati maly takto budí, tak to podla mna nemá vyznam davať ho spať sameho, lebo nabeháš po byte kilometre v noci 😕

tanja61
autor
26. dec 2008

no budi sa mi maly dost casto na cumel a aj flasku ale chcem ho to odnaucit pretoze spi aj pri mne v posteli a moj priatel sa prestahoval do druhej izby tak chcem nieco podniknut 😝

prasiatko30
26. dec 2008

nasa isla od asi 8-9m - ale ona pekne predrzovala intervaly medzi jednotlivymi kojeniami a na cumel si nastastie nejako zvlastne nepotrpela. je jasne ze ked je chora tak som s nou v jej izbe ale inaksie sa nam velmi osvedcilo prestahovat ju takto skoro lebo sme sa nevyrusovali ani my ju ani ona nas 🙂 a kedze to bola tak skoro tak si ani neuvedomuje ze by to malo byt nejak inak.

sassi
26. dec 2008

tanja, naša mala takto chcela byť pri nas blízko, tak sme spojili 3 postele na obrovske letisko a spávali všetci spolu 😉
najskor spávala na kraji postele., potom sme jej postel otočili do L-ka, potom odsunuli od našej postele do inej časti izby (asi o meter) a až potom som ju preložila spať inde

nemyslím si, že ma zmysel dieťa trápiť násilným oddelením, hlavne ak je takto naviazané
maleho do postele k nám davame tiež, ked je chorý, alebo idu zubky a nemože spinkať
ale inak spáva v svojej postielke, ale u nas v spálni

a vyslať manžela spávať do inej izby to by som nerobila, trpí tym iste vzťah, nie?

saskarisko
26. dec 2008

Ahoj,
Risko sa ucil spavat vo svojej izbicke od 13. mesiacov. 2 mesiace tam spaval v prenosnej postielke len cez den, aby si na nu zvykol. a kedze toto spanie zvladal bez problemov od 15. mesiacov sme mu tam presunuli postielku, a spava vo svojej izbicke aj v noci. tiez mame noci, kedy chodime podavajuc cumliky kazdu chvilu (snazime sa to riesit tak, ze ma v postielke 3 cumliky, a povacsine si ich v spanku aj najde), alebo ho chodime len tisit, ked place. ale vsimli sme si, ze celkovo po presunuti je jeho spanok kludnejsi a pokojnejsi.

saskarisko
26. dec 2008

Ale to samostatne spanie je individualne u kazdeho dietata. napr. Risko nepatril k tym detom, ktore maju radi spanie v dospelackej posteli, oblubil si ju az teraz pred 2. tyzdnami, ked bol chory

maca793
26. dec 2008

ja som zaviedla režim samostatného spania u dvojčiat od 8 mesiacov, ja som bola v jednej izbe a oni v druhej ale dvere som mala po celú noc pootvorené. síce som sa veľmi nevyspala, ale deti si krásne zvykli samé spať v izbe.

tanja61
autor
26. dec 2008

sassi ano trpi nas vztah lebo sa zvykneme hadat na tom preco maly spi v posteli...dneska som skusala uspavat maleho podla knihy kazde dieta sa vie naucit spat,tak maly plakal asi pol hodiny a tak mi bolo luto,ale vydrzala som a zaspinkal sam v izbe a v postielke..ked plakal chodilla som za nim asi kazde 3minty a polozila ho lahnut ale zaspinkal sam len dufam ze to tak nebude dlho trvat lebo jeho plac mi nerobi dobre ☹vy mate ake skusenosti ked drobci zacinali sami spat?

bihan
27. dec 2008

Podľa mňa je vhodný čas, keď sú na to rodičia aj dieťa pripravení. Sári spí vo svojej izbe odkedy prespí celú noc, čiže cca od 4m. U nás to bol bezproblémový prechod, v posteli s nami nikdy nespávala a v noci ma nepotrebuje.

lante
27. dec 2008

Ja by som nezaváhala a v momente presunula Vilíka do izbičky, keby som mala do akej. Našťastie si nezvykol spávať s nami, alebo zaspávať pri nás a či k nemu musím vstávať keď je v postieľke v spálni, alebo by bol vo vlastnej izbičke je zajedno.

digysa
28. dec 2008

sassi: chcela by som sa ta spytat, ci netrpi aj tvoj vztah...4 roky dieta v spalni??? wooooooooow...tomu hovorim rekord.

Akokolvek lubim svoje deti, rada sa s nimi maznam, hram a som v ich blizkosti, myslim si, ze spolocne spanie k lepsiemu vztahu a silnejsiemu putu medzi dietatom a matkou neprida....skor zhorsi situaciu do buducna.
Tymto nepoukazujem na rodinu, ktora sa tlaci v bytiku so svokrovcami a bratmi a sestrami. Tam ine vychodisko nie je.

Moje deti spia same od narodenia. Prvych 5 mesiacov spali v koliske vedla mna a po 5-tich mesiacoch vo svojej postielke.
Syn bol v pohode. Ale dcera sa budi asi 3 krat za noc a vzdy k nej pridem do izby. Mam monitor. Pocujem, ked zacne plakat.

A prechod....nuz tak plakala tak isto v koliske, ako aj vo svojej izbe....ziadny rozdiel tam nie je.... Podla mna kazdy jedinec potrebuje svoje sukromie.

tanja61
autor
28. dec 2008

digysa:suhlasim s tebou asi aj ja urobim malemu jeho izbicku mozno bude spinkat lepsie 🙂 😉

sirinka
28. dec 2008

nasa klarka spava v postielke vo svojej izbe od prveho mesiaca...aj my mame babyphone, ale nejako nebolo treba v noci, pocula som ju tak ci tak, od tri a pol mesiaca dokazala sama prespat celu noc. uz sa pomaly chystame na prechod do velkej postele...

digysa
28. dec 2008

tanja61: ak mas priestor na jeho vlastnu izbu, tak nevahaj......naozaj sa to vyplati. A keby aj v noci plakal, tak nemusis budit priatela. Vsetky talapatky okolo syna si vybavis v jeho izbe. 😵

tanja61
autor
29. dec 2008

digysa ano mam priestor na vlastnu izbu ibaze maly sa este stale budi a chce ist do postele ku mne,bolo by vhodne najprv ho naucit aby spal sam v postielke celu noc alebo ho rovno supnut do inej izby?

sakura77
29. dec 2008

ja cakam uz len na dvere a sup sup -ide sa do novej izbicky-keby som ju mala skor,uz by tam spal davno.tiez sa troska bojim,co bude,cez den nie,ved aj v spalni je sam,ale tej noci,uvidime.nastatsie som si ho nenaucila brat k sebe do postele-aj ked obcas mam take nutkanie tulkat sa snim-ale viem ze by si rychlo na to zvykol,tak nehrozi 😉

a tiez kedze sa dost budi v noci,nachystane su baby vysielacky 🙂

ladybird1l
29. dec 2008

my sme tiez podobne dali malu spinkat asi od roka a pol do samostatnej izby, niekedy ma obdobie, ze sa v noci zobudi na curkanie a potom si ma uz nepusti, tak sa obcas stane, ze dospim do rana v jej izbicke, ale inak si krasne zvykla, vacsinou tam prespi sama bezo mna celu noc, len nad ranom pricupka ku mne a mangelovi do postele 🙂

miska82
2. jan 2009

Ahojte, naša malá začala spávať celú noc od 5 mesiaca, ale do 11 mesiacov spala so mnou v spálni vo svojej postieľke. Dala by som ju spinkať do svojej izby aj skôr, ale boli sme pol roka samé, bez ocka, tak som si ju chcela užiť. Ako písala bihan, nikdy som malú nebrala k sebe do postele a tým pádom som je nedala príležitosť nato, aby si zvykla zaspávať spoločne so mnou či v posteli, alebo na rukách. Taktiež nás pri zaspávaní nepotrebuje a večer je tiež bezproblémový... 🙂
Môj názor je taký, že ak je dieťatko od malička naučené zaspávať samé, tak aj ten prechod na spanie vo vlastnej izbičke a všetko s tým spojené je oveľa jednoduchšie 😉

mata25
2. jan 2009

nas maly bude s nami asi do 2 - 2 a pol roka, jednym dovodom je ze nema svoju izbicku. v detskej je starsi chlapec a nechceme mu tam strcit mimino tak ked krpec trosku podrastie tak mu vyklidime spalnu a to bude jeho izbicka a my skoncime v obyvacke. 🙂

tanja61
autor
3. jan 2009

no maly sa naucil zaspavat sam vo svojej postielke tak to ma tesi myslim ze to bude jednoduchsie ked ho prestahujem do vlastnej izbicky 😉

erikasadek
4. jan 2009

ahojte, ja mam dve deti, a obe spali vo vlastnej postielke a izbe od zaciatku, teda druhy az od 2 mesiac, ked spal celu noc, aby nerusil starsieho, ......
no drzi im to doteraz, idu spat spolocne o 20.00 a uz o 5 minut hajaju krasne, nerusi ani jeden druheho, takze fajn....

ja som skor zastanca, ze dieta ma spat vo vlastnej postielke same, od zaciatku.. 😉

petrastudent
4. jan 2009

Ahojky náš Matějko má 19 měsíců a stále se mi v noci často budí- momentálně 10 krát a pítá si mléko, dříve pil vodičku, ale teď nepřestane plakat dokud mu nedám to mléko. Spíme všichni tři v dětskej na třech postelích. Já už to nezvládám už je to dlouho co jsem se nevyspala. Do roka se mi budil 20-25 krát za noc. Poraďte mi prosím co zabralo na vaše děti jak se spaním tak s tím mlékem. Myslím si že už nepotřebuje v noci mléko. Má normální večeři(polévku, chlebík..)a před spanïm jako druhou večeři ten sunar. Prosím poraďte už jsem opravdu zoufalá

fifinna
5. jan 2009

petra, urcite uz nepotrebuje mlieko, ked sa zobudi a bude pytat, tak mu nedaj, poplace si a zaspi aj bez mlieka. Prve noci budu tahsie a neskôr si zvykne, len to musis vydrzat. Myslim si , ze nic ine ti nepomôze. Uz ma dost mesiacov na to aby to pochopil. Ja sa ti cudujem ako si to do toho roka mohla prezit, ked sa ti tak casto budil. Skoda, ze si sa skôr nepozrela na tuto stranku. V teme babätka je tema kazde dieta sa vie naucit spat a na str 56 sa da stiahnut knizka. Skus sa pozriet. Ja nie som zastanca takej metody, ale tvoj maly je uz väcsi, tak ti to mozno pomôze.

petrastudent
5. jan 2009

Fifinna dakujm za odpověd ta kniha je tuším o kontrolovaném pláči- to asi pro nás není- ted pro mě nevydržím ho nechat samého v pokoji nech pláče. Ale s tím mlékem to už musím vyzkoušet, jen se bojím, aby mi nepřestal pít mléko. Ale pokud nám to pomůže tak budu moc ráda už je to neúnosné. Děkuji

fifinna
5. jan 2009

petra, ani ja maleho nedokazem nechat sameho plakat, tiez mi papal kazde dve hod a aj skôr a rozhodla som sa , ze ked zaspi (zaspava do teraz na cici ) a zobudi sa do dvoch hod tak mu uz nedam. Ked sa zobudil, tak samozrejme zacal plakat, ked nic nedostal. Zobrala som si ho na ruky, tisila ho a od unavy zaspal, na druhy den mu stacilo, ked som ho tlapkala po zadocku a teraz mu staci ked spravim šššššššššš. Potom som neskôr presla na zmenu aj v noci, dala som mu len raz okolo polnoci a ked sa zobudil druhy krat, tak som sa robila ze spim , trochu si pomrnkal a spal dalej. Spi somnou v posteli. Este mame problem nad ranom, keby mu nedam cici, tak je uz okolo piatej hore, tak mu radsej dam aj 2-3 krat, aby vydrzal spat aspon do pol ôsmej. Mne maly urcite nebude pit ine mlieko, uz som mu skusala davat, je po mne, ja tiez nepijem mlieko. Preto ho zatial este aspon par krat kojim. Ty kojis, alebo pije UM ? Vsak mu davaj vecer a rano, aby neprestal pit.

petrastudent
5. jan 2009

Ahojky Fifinna, já už bohužel nekojím, musela jsem přestat brzy. malý mal 11,5 měsíce- ze zdravotních důvodů- měla jsem silné léky. Ale trvalo nám 2 měsíce než jsem ho naučila UM pít. Neuměl pít z flaše a v noci ani z hrnečku- musela jsem ho naučit na flašu a i na to mléko vyzkůšali jsme asi všechny co byli na trhu až sunar nám zabral(ale ne na poprvé) chtělo to trpělivost ale kdybych nemusela tak ho to asi nikdy nenaučím. Sice s UM začal trošku lépe spát. Malý pije mléko častu i když jde spát přes den, ale spousta holek mi psala, že jak přestali dávat v noci už mléko nechtěli vůbec. Dnes už jsem se rozhodla dát mléko pred spaním a pak až v 12 hod. tak mi drž palce ať to zvládneme. Pokud by jsi chtěla malého naučit na UM zkus ten sunar a dej mu ho v noci když je rozespalý- malý si ho také poprvé vzal v noci.Jinak i my spíme všichni spolu na třech postelích a malý zaspává tak, že mě hladká po tváři.

fifinna
7. jan 2009

petra, skusala som dat malemu mlieko aj v spanku ale nenaletel mi na to. On ani neokostoval, hned sa prebral na to , ze to neni cici. Cez den som mu skusala dat nejake vzorky, napil a spravil beee. Ako ste inak dopadli stym nocnym budenim ?

zucha
7. jan 2009

my sme malu dali spat do vlastnej izby v osmym mesiacoch a zacala spavat lepsie, ako ked bola s nami. Asi sme ju rusili v spanku. V 12. mesiacoch sme jej dali dole dve mriezky, aby mohla prist za nami, ked chce.

petrastudent
8. jan 2009

Zatím nijak malý je nemocný tak jsem to odložila ale hned jak se uzdraví jdu na to- ale vlastně dnes pil ¨mléko jen o půlnoci a v pět ráno také celkem dobré. tak dnes zkusím óddálit až na jednu ráno první mléko. Když jsem malého učila na UM byl malý měl rok tak to asi bylo jednodušší, ale dva měsíce jsem mu z toho vytrvale dělala zem.kašu, mléčnou polévku. Zkus kakao-to u nás nezabralo, protože ho nemá rád.ještě můžeš zkusit puding bez vaření, to by také mělo jít.

ellit
12. jan 2009

Nas syn ma svoju izbu od 5 mesiacov. Zatial som tam s nim, takze nezaspava sam. Spravny vek podla mna neexistuje, zalezi od babatka a maminy ako sa citia. Aj ked ma uz svoju izbu, nevedela by som ho nechat este sameho a hlavne by som nezvladla nocne behanie z izby do izby.