Odkedy je vhodné aby dieťa spalo vo vlastnej izbe?

tanja61
26. dec 2008

ahojte co myslite odkedy by bolo vhodne naucit dieta spat v inej izbe ako rodicia?moj maly ma 17mes.ale v noci sa budi aj 10krat na cumel a raz na flasku s neuveritelnym placom nieje to sice pravidlo ale so 7noci su asi 4noci take.....chcem postupovat podla knihy kazde dieta sa vie naucit spat tak by ma zaujimalo ci by bolo vhodne hned maleho ucit aj na svoju izbu vdaka

megi93
22. júl 2010

Ďakujem za odpovede všetkým 🙂 Uvidíme ako to ešte spravíme my. Ja zatial nemám pocit, že byto bolo nutné, tak skúsime najprv poobedia a potom možno aj noc 🙂
Ešte raz vďaka 🙂

sloto
25. júl 2010

uz aj my sme dali Nikolku do vlastnej izby. prave vcera, takze prvu noc mame za sebou a druha nas dnes caka. zaspat tam zaspala tak ze som si k nej lahla, vypila mliecko a spala. zobudila sa niekedy okolo druhej a prisla k nam do spalne 😀 tak som ju zobrala na ruky, dala caj, chvilku som pri nej polezala a zaspala a zobudila sa az okolo piatej a zase prisla a este u nas zaspala. celkom dobre na prvy krat. uvidime aka bude dnesna noc
trosku mam inak strach, pretoze nasa mala strasne beha po posteli vzdy v noci a bojim sa aby nespadla, zatial som jej prisunula postielku k posteli, ale planujeme kupit tu sklapaciu bocnicu 🙂

evina313
25. júl 2010

ahojte, my prave absolvujeme druhu noc vo vlastnej izbe 🙂 teda ja som este dnes snim, ale na druhom konci izby, aby ma nezanuchal 😀 Misko ma taku postel uz s bocnicami dookola, ale on tak cestuje, ze raz cez ne preleti. niekedy spi tak, ze mu nohy trcia cez postel ☹
u nas bol najvacsi problem iba akceptovat detsku izbu aj ako spalnu, pretoze doteraz sluzila iba ako herna. kedze ma problemy so zaspavanim, tak to mame tak na dlhe trate kym zaspi.
a este dost velky problem vidim v tom, ze detske izby mame na poschodi a my spalnu dole. takze budeme musiet fungovat na vysielacky. dole nezide, mame tam zabranu.
sloto- mala ti takto prejde v noci? 😕 k nam maly ani cez den. on si pekne pocka, kym pridem ja prenho, len sa vala po posteli a krici : mamaaaa, mamaaaa 😀

nadine1988
26. júl 2010

on je desať mesiacov, jeho otec chcel, aby bol nezávislý čo najskôr, a tak sa spať sám teraz. To je dobrá metóda pre deti vyrastať. Chcem povedať, mali by ste ho nechať zostať v oddelenej miestnosti, a kúpiť prijímač / monitor pre seba a pre seba. Tento prijímač možno zistiť, či vaše dieťa je v poriadku, a môžete vidieť jeho hnev, smútok, radosť a šťastie. Možno, že tento stroj je užitočné http:// www.tinydeal.com/R004/swk4201-p-3782.html

sloto
26. júl 2010

evina ano prejde, nasa nikolka je totiz velka vymyselnicka🙂 zide z postele a krici mama mlko - mama mlieko 🙂 a uteka popri tom za nami. aj tuto noc to tak bolo 🙂 ale dala som jej mliecko, sla s nou do jej izby, lahla si k nej zase na chvilku a ked uz driemkala tak som odisla a spala tak´m do siestej rano 🙂 co je supeeeer. ak to takto pojde dalej budem mat len a len radost

tinika
26. júl 2010

ahojte, nahodou som nasla tuto temu, čo mne mamka hovorila tak ja som spala sama v izber od 14 mesiacov a v pohode, tiez chcem dat našeho drobca spat do detskej čo najskor, kym to este tak nevnima, on nema problem zaspat sam tak myslim ze t o bude ok

tinika
26. júl 2010

moj syn ani nechce spat s nami v posteli, zaspal tak len raz cez den, ked mal teplotky po očkovani, takze ja si myslim ze to bude v pohode ked ho dam spat do detskej, on zaspava uplne sam a ako uz bolo pisane, či beham z obyvky do spalne či do detkskej ak plače kym zaspi občas, tak to mam jedno a v noci si tiez zvyknem aj tak potom idem na wcko hihi takze aj tak sa nabeham

jankapiknova
26. júl 2010

keby niesme v 1.izb.byte tak už ho dam do izby davno, ale nemame tu možnost 😖 . Do konca roka chceme vymenit a rovno mu spravime izbu a hned ho tam budeme davat ale to už bude mat okolo 2 rokov 😒 .

jasminet
26. júl 2010

nasa mala spi vo vlastnej izbe a postielke od prveho dna co sme si ju z porodnice doniesli. mame elekt. pestunku, pouzivali sme monitor dychu, takze sme vedeli co robi, ci je ok a podobne. prvy den som sice rozmyslala ci ju neprestahujeme k nam do spalne, ale nakoniec je to takto a vsetci sme spokojni.

evina313
26. júl 2010

a este jedna prakticka otazka pre tie, ktore pouzivate vysielacku. teraz mi napadlo, ze ci ju davate do elektriky na celu noc, alebo ci iba s baterkami.ak v elektrike, neni rano vysielacka žerava? a ak baterky, bojim sa toho, ze sa v noci vybiju a ja to nezaregistrujem. ako som uz pisala vyssie, maly ma izu na opacnom konci domu a este k tomu na poschodi 😠 tieto 2 noci som spala s nim a v pohode, az nad ranom, okolo 5.30 sa velmi mrvil, dala som ho vycikat a spal do 8.30. dnes ho uz chcem nechat sameho, len mi teraz napadla ta vysielacka ze ako to s nou urobit. baterky mame v nej nabijatelne, ale nepamatam si, kedy sa nabijal a uz vobec netusim, kolko hodin vydrzia v kuse ist

jaaty
27. júl 2010

Evina, myslím, že tvoje obavy sú úplne zbytočné 😉 . Baterky vo vysielačke vydržia nie hodiny, ani dni ale týždne a na ich vybíjanie by ťa mala upozorniť nejaká kontrolka.
Navyše máš veľkého chlapca, takže ak nie ste rozdelení poschodím, neverím, že by si sa nezobudila, ak by v susednej izbe začal plakať 😉 .
Naša Hanka spala sama vo svojej izbičke od 7 mesiacov, od 1,5 roka na veľkej posteli s bočnicou a s vysielačkou maxk do 1,5 roka.
Zo začiatku, keď bola na veľkej posteli a zobudila sa, zakričala na nás, no asi po mesiaci si už zvykla tak, že ak sa aj náhodou v noci zobudila (tak raz do týždňa), zliezla z postele, otvorila si dvere na izbičke, prešla halou a chodbou do spálne a docupkala k nám do postele. To všetko v tme, potichúčku a hlavne bez plaču a strachu.
Ja stále hovorím, že mamini sa "veľkých" zmien boja ďaleko viac ako detičky. Tie to obvykle zvládnu ľavou zadnou. Len im treba dať príležitosť nám to ukázať 😀

evina313
27. júl 2010

no ved to, my sme rozdeleni poschodim, a aj stranou, on je na opacnej strane domu /mame podlhovasty dom/na plac by som sa nezobudila, asi by som nepocula
inak v noci spal celkom dobre, ale musim mu tu vysielacku dat dalej od neho, lebo sme sa budili aj na jeho otocenie
😀

jasminet
27. júl 2010

@evina313 my mame vysielacku nonstop v elektrine, teda tu detsku jednotku a stale je zapnuta - nevsimla som si, ze by bola zerava. rodicovska jednotka nam vydrzi celu noc + este par hodin potom asi, ale to hned vypinam ked sa rano mala zobudi. tu davam kazdy den nabijat do elektriny.
mala ju ma v izbe na okne, asi meter a pol od nej.

evina313
28. júl 2010

he, prave dnes v noci sa stalo to, o com som pisala 😀 baterky sa vybili. bola som dat maleho v noci vycikat a vsimla som si, ze zacala prave blikat vysielacka. tak som zas musela zliezt dolu pre snuru.ale v pohodke, az na to, ze som si o 2 v noci urobila taky mensi telocvik 😀

waitinka7
29. sep 2010

Baby a mate nejake zabrany na postel, aby sa vas drobec v posteli neskotulal? Ja by som ho kludne nechala aj v samostatnej izbe a vymenila postielku za velku postel, len bez zabrany nehrozi a taktiez by bol stale odkopany....a bojim sa, aby neprechladol alebo co....ako to riesite vy s tym odkopavanim? Teraz ked spi pri mne v spalni v postielke, tak ho casto prikryvam.

berus222
29. sep 2010

my uz skusame poobedia vo svojej izbe. mame zabranu na postel a vacsi paplon, aby sa neodkopaval. nezapava este sam, tak som si k nemu lahla a uspala ho. takto pekne tam spal 2 poobedia po 2,5-3 hodiny. na treti den zacali susedia nad nami prerabat byt, zacali vrtat, on sa zobudil, zlakol a odvtedy tam spat nechce. ☹

weverka11
29. sep 2010

ja planujem mat babatko vo vlastnej izbicke od narodenia, nechala som koli tomu pri prerabke bytu otvor bez dverí medzi spalnou a detskou, napriek tomu, ze kazda z izieb ma svoj vlastny vchod. Ked bude maličké vačšie 2-3 roky, otvor zamurujeme... Dufam, že sa mi to podarí 😉

bay
29. sep 2010

Vo vlastnej izbe spava sam od prichodu z nemocnice. Prve 4 mesiace som spala s nim, potom som sa odstahovala spat do spalne a on spava sam.

monika26
27. jan 2011

Ahojte maminy. Viete mi poradit s mojim problemom? Mám dcérku 3roky. MInuly rok v novembri sme ju prestahovali do vlastnej izby, nakokľko čakame dalšie babo. Najprv tam spinkala pekne celu noc a teraz sa kazdu chvilu budi. Zo zaciatku som ju stale vracala spat do izby a sedela pri nej na posteli kym nezaspala. Takto sa budi aj 4x v noci. Ked pride k nam do postele a uz nevladzem s nou chodit do jej vlastnej izby, spi medzi mnou a manzelom a to vie prespat aj celu noc, bez toho aby sa zobudila. Ako vyriesit to, aby sa nebala spinkat v detskej izbe? Popri tom ma teraz take obdobie, ze sa vsetkeho boji. Dakujem za rady

dadis
27. jan 2011

@monika26 ja mam sice 2 rocny rozdiel, ale starsi spinkal sam v izbe od pol roka, po narodeni vsak zacal spavat na manzelskej posteli s mm, aby sa necitil odstrceny...teraz ma 3,5 roka, uz nejaky cas spal sam v izbe (od leta, do zimy), ale zacalo mu obdobie, ze sa vecer boji sam v izbe, tak zaspava v izbicke s mladsou dcerkou, ona este v detskej postielke a on na manzelskej posteli, ked idem spat, tak si k nim lahnem...mm momentalne spi na posteli v detskej izbe...ale uz nam s mm chyba sa len tak pri zaspavani k sebe pritulit, tak uz planujem ich prestahovat do detskej izby, mame tam 2 postele, tak kazdy uz by mal byt na svojej, ale clovek mieni Pan Boh meni...tak uvidim, ako sa to vyvinie..my uz sme prestriedali tolko variant spania, ze uz ani neviem, ci som ti spomenula vsetky, snazime sa vyjst v ustrety detom, ich spokojnost je pre nas najdolezitejsia, uz to nepotrva dlho a hadam si aj my s mm prideme na svoje 😀

monika26
28. jan 2011

@dadis Ahoj. No nasa mala to teraz riesi tak, ze ide spat do svojej izby a v noci ked sa zobudi pride k nam a ja uz neriesim to ze by som ju sla davat spat opat do jej izby, lebo to by bola hore zo 4-krat do rana a ja by som sa vobec nevyspala a este s tym mojim bruskom. Pri nas pekne spinka az do rana. Tak uvidime, ze ako dlho to bude trvat. Tak ako hovoris clovek mieni Pan Boh meni.

lucikatn
29. jan 2011

My sme od minuleho tyzdna dali nasho Timika do svojej izbicky a nemozem si to vynachvalit! Ked spal s nami v izbe tak sa v noci zobudil nejake 2 razy aby som mu dala cumlik ale odkedy je sam tak prespi celu noc a buva aj o par minut dlhsie. Prvu noc mi ho bolo luto ci sa nebude bat ale nelutujem. Spime hned vedla takze ho pocujem aj ako dycha 🙂 Je spokojnejsi!

jespera
30. jan 2011

ahojte, moja slecna spi sama v izbe od 11 mesiacov..dovtedy spala s nami v spalni v postielke, stale sa budila, nikdy nespala dobre, v 11 mesiacoch som ju prestala kojit a za dva tyzdne som ju komplet prestahovala do svojej izby, zo zaciatku som tam spala s nou - mam tam postel aj pre dospeleho, a potom uz spala sama a uplne v pohode, s tym ze mam akurat v noci otvorene dvere..

jespera
30. jan 2011

este pridavam, ze v holandsku pride mamicka z porodnice a babatko ide rovno do svojej izby .. bez mamicky..

opica
30. jan 2011

u nas od narodenia, aj druhe bude tak. spi v klude, bez problemov, budenia, svojich 12 hodin. asi od 14 mesiacov v normalnej posteli. jediny problem je pri dovolenkach, kedze sa navzajom rusime, tak zhaname take, kde su aspon dve miestnosti zvlast.

kalifa28
31. jan 2011

@opica aj moja dcera má 14 mesiacov a chceme jej čoskoro kupit velkácku postel, lebo postielka sa mi už pre nu nezdábezpečná. mate na velkej posteli aj zábranu, lebo sa bojim, že spadne, strašne sa v noci kruti, hlada dudlik a pod. a má tu vačšiu postel 120,140, alebo len 90? dakujem 🙂)

opica
31. jan 2011

@kalifa28 nemame ziadnu zabranu, najprv sme davali na zem vankuse (klasice velke), ale uz vobec nepada dole, takze uz ani tie nedavame. ale ked si budes istejsia, tak dajte zabranu. postel ma klasicku 90. ona si zvykne.
my sme to riesili najma kvoli tomu, ze vela chodime kade-tade a uz sa mi nechcelo vlacit prenosnu postielku a je to teraz uz naozaj o dost jednoduchsie.
drzim palec 🙂

katka008
5. júl 2011

Ahojte, nas maly spi v svojej izbe od 14mesiacov, a je to uplne super, ovela lepsie sa vyspime aj my aj on. Nerusime sa navzajom. Spravili sme to ked sme sa nastahovali do noveho domu, zariadili sme mu krasnu izbicku a uz tam mal aj svoju postielku, tak sa mu to velmi zapacilo 🙂 Hned si zvykol a bez placu 😎
Myslim ze cim skor tym lepsie, ked uz ma dieta 2-3 roky, je prislis mudre a vychytrale, to uz sa tazko vysvetluje preco nemoze viac spat v spalni 😉

alias313
2. mar 2013

Ahojte, prosila by som radu,alebo nejaku skusenosť. Maly ide mat teraz v marci 4 roky a stale spi s nami. Keď sa narodil po postielke sme presli na velku postel ktoru sme spojili s našimi dvomi... 😉 Už dlhšiu dobu ho nahovaram, že je už predsa veľký, že by bolo super keby spal sam v jeho detskej. Nechce, že sa mu spi dobre pri nas, že nechce byť sam atd. Nedavno ale videl krasnu postel so šúchačkou a vyhlásil, že keď bude mať takú vo svojej izbe, že tam bude spať. Tak som sa potešila a kedže ide mať narodky kupila som mu ju. Postel nádherná včera sme ju postavili, tak sa vytešoval ako v nej bude spať. Prišiel večer, samozrejme že v nej nakoniec nespal. Dnes sme sa boli lyžovať a keď sme prišli na obed domov, tak sa tešil že poobede v nej bude spať. Tak sme ho uložili a on si v nej hodinu spieval,recitoval...Po hodine vyšiel z izby,lahol si do tej posteli co ma v našej izbe a sladko zaspal. Večer to isté hneď napochodoval ku nám 😕 Nikdy som nebola tabulkova mamicka ani nic podobne, nenutila som ho na nočník,lebo ho neznášal a plienky zahodil zo dňa na deň mal necele dva roky. Ako keby dospel a zrazu si uvedomil, že ich nechce 🙂
Tak rozmýšlam, mam ho nejakym sposobom nutit, aby spal sam, alebo aj to príde samé???Mne ani manželovi nijako neprekáža že spí pri nas, postele mame tri. Zaspať vie tiež sam, nikto pri nom nemusi byt...Ako by ste to riešili, respektíve neriešili a nechali kým to tak bude chcieť on ?Ďakujem za rady 😉

beberebbe
17. mar 2015

Ahojte.. naša malá nikdy nespala s nami v izbe. Od 4 m sa budi uz len raz v noci.teraz je to trosku horsie kedze nam rastú zubky. Nie je naucena ani na flasku ani na cumel v noci sa zobudi rez na kojenie a veselo spinka od deviatej do osmej rana. Vela ludi ma odsudzovalo za to ze som nemala malu po narodeni pri sebe nechcela som dospiet k tomu ze este ako trojrocna bude spat s nami a nedajbohu aby sa moj chlap musel prestahovat na gauc. Mozno to nie je idealne ale nemam pocit ze sa vsetko musi prisposobovat dietatku. Mala je pre mna vsetko ale pre zachovanie zdraveho rozumu treba povedat dost. Kazdej buducej mamicke odporucam aby dietatko od narodenia spalo vo svojej izbe. Nasa ani nevie zaspat inde ako vo svojej postielke. Tam je najspokojnejsia.teraz ma 9 m a nemam pocit ze by bola dako poznacena tym ze naspavala s nami.