• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Odkedy má bábo spať len raz za deň?

22. júna 2009 
ahojte, urcite tu taka tema uz je, ale prosim o radu...od kedy ma babatko spat uz len 1x za den? moja mala ma 9 mesiacov...cez den spi 2x, vzdy len po max 40min...minule mi rano nespala, tak som ju dala spat poobede a spala az 2 hodinky, co je u nej fakt rekord...ako je to u vas?
4. máj 2009 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moja cca. od roka spi raz, spociatku tak 2-2 a pol hodiny, teraz (ma 14 mes.) spi hodinu a pol. Ale je to velmi individualne, vela deti spi dvakrat za den do roka a pol a zas su deti co v dvoch rokoch uz cez den spat nechcu...
4. máj 2009 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nasa Kristinka bude mat teraz rok a uz asi dva tyzdne spinka iba 1x za den a to hned ked na naobeduje. Doobeda sme vonku alebo sa mi moce okolo postele doma. A poobede mi spinka tak cca 2 hodky.
6. máj 2009 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja spí asi od jedenástich mesiacov len raz a to 2 az 3 hodiny a niekedy aj menej podla toho kedy ráno stane a ako je unavená. myslím si ze jej to stací zo zaciatku dokedy si zvykla to nebolo bohviečo ale uz je to fajn.
6. máj 2009 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mala ma rok a 2 tyzdne a su dni kedy spi raz za den, ale to je potom vecer velmi unavena a ide skor spinkat. inokedy spi aj doobeda tak hodinu a pol a poobede niekedy aj 2 a pol hod. to su take extremy.
6. máj 2009 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my budeme mat v sobotu 10 mesiacov a zatial stale spime 2x za den - dokopy 2-3 hodinky, podla toho, ako sa jej chce :o) ale mam pocit, ze ked cez den spi menej, tak v noci je viackrat hore. ale je to skutocne individualne. jedna baba svojej malej "zatrhla" 2x spanie cez den, ked mala 1,5 roka. od malicka to bol spachtos, my nie :slight_smile:
6. máj 2009 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nase sa preorientovali na jeden spanok, ked mali rok. Ku koncu ked mali este 2 spanky, tak tiez spavali tak hodinu doobeda, hodinu poobede, niekedy ani to nie :sweat_smile: ako presli na jeden spanok, spia 2-2,5 hodiny :wink:
6. máj 2009 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte my tiež máme jeden spánok okolo roka sme tiež prešli a to ked sme doma tak spinká 12:00- 14:00 a niekedy aj tri hodky je to určite lepšie lebo ked mal dva tak to nebolo nič moc už potom menej ako ked má jeden.
6. máj 2009 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ja nechápem my spíme už strašne dlho asi od 2 mesiacov len raz denne.Hoci vtedy spávala vkuse 3 hodiny.Teraz spí hocijako jeden deň pol hodinu, potom 1 hodinu alebo 2 hodiny podľa toho ako sa vyspinká v noci.Zopár krát bolo, že nespala vôbec a to večer o 19.h behala v chodítku ako keby prespala celý deň.
6. máj 2009 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte maminky. No toto je velmi individualne. Sestra dcerka nespavala od 10m vobec, len v noci. Mne moji mali spia stale 2-3x denne, snazim sa prejst len na 2 spanky denne, aby lepsie spali v noci. Zaspia o tej osmej, pol deviatej vecer, no ale vstavaju o piatej, pol siestej. maju 11 mes.
6. máj 2009 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, no moja mala spi cez den tak 20-30 minut vacsinou. Maximalne, co zaspi, je v kociku dvakrat denne na pol hodinu.Inak je hore. Ale za to prespi celu noc - tych 10-12 hodin vkuse. Syn spaval jeden spanok denne asi od roka - tak 2-3hodiny poobede. Od 22 mesiacov nespava cez den vobec, ale tiez prespi celu noc
6. máj 2009 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahoj, moj uz tiez spinka iba jeden krat. a to uz od styroch mesiacov, takze to bude individualne...
6. máj 2009 o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Co to je v pohode, moj si zmyslel ze nespi vobec!
7. máj 2009 o 07:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moja dcera presla na jeden spanok, ked mala 17 mesiacov. A doteraz sa pyta na obed sama do postele. A vecer ani nehovorim. Sama ju presviedcam, ze je malo hodin ist do postele.
7. máj 2009 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
boze :frowning2: moj spava 4 krat denne po pol hodinke, rozmyslam ako ho naucim spat menej casto a dlhsie :frowning2: , Zobudi sa, potom je 1,5 hodiny hore a zacne si suchat ocka a musi ist spat, po pol hodinke je hore, vyspinkany a o hodinu a pol znovu spat.....cely den nic ine nerobim, len kojim, prebalujem a davam spat :frowning2: povzbudte ma, ze to prejde???? :sweat_smile:
7. máj 2009 o 10:27  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Katyl...nemozem povzbudit, lebo moj expert ma dni ked spi dve hodky spolu a dni kedy nespi vobec, to fakt len za nim lietam a to co ty...snazim sa ho ulozit, no neustale ma bojkotuje. Mozno sa to zmeni, u nas sa tiez zmenil spanok, i ked tie pol hodinky poznam...to maju asi vsetky deti.
7. máj 2009 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte tak moj malý ked zaspí cez den na 40 minút sme šťastní a oslavujeme... chodíme s ním aj von ani tam nezaspí ..on je taký odmala.. a noci radšej nekomentujem....
ale mne už to nejako nepríde.. hovorím si raz to musí skončit.. ani spánok mi už nechýba raz je malý a ja sa snažím užit si aj to i ked niekedy je to dost tažke.. vačšinou ráno kríza dám kávu sprchu a zrazu som plná elánu a nemám ani čas pri nom mysliet na to, že som unavená..
ale myslím, že to je u každého drobčeka iné....
7. máj 2009 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wow, ked vas citam, ako vam deti spia hodinu, dve, tri, tak len ziram :grinning:
nieco take nepoznam, moja cez den dlhsie ako hodinu, hodinu a pol spala snad prve dva tri tyzdne a odvtedy spanok bojkotuje :angry: takze cez den som permanentne v pohotovosti a zabavam jej velicenstvo.
v noci spi sice od cca 7 tyzdnov tych 11 hodin vkuse, ale cez den to je odjakziva maximalne pol hodina. zhruba asi hodinu po jedle.
hmmm :angry:
7. máj 2009 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
trosku vas poprovokujem z inej strany...vstavame po 11-12hod nocneho spanku, doobedu spime 3 hodiny a poobede este dve hodky...ale aj my mame zle dni, dnes jedna nespala poobede, len vrcala, kecala, blabotala,pusu nezavrela, ale ide jej konecne stolicka, tak ma potvorka alibi :grinning:
uz som mysela,ze davno prejdeme na jeden spanok, ale zatial nech spinkaju,aspon pri nich nevypustim dusu :sweat_smile:
7. máj 2009 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lalupa, neprovokuj, dobre? :grinning:
ze doobeda 3 a poobede 2 hodiny???
kde sa take deti kupuju? :grinning:
akonahle moja zavrie cez den oci, tak viem, ze mam maxi pol hodinu na vsetko, co potrebujem urobit. takze speedy gonzales je moje druhe meno :grinning:
7. máj 2009 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
speedy gonzales :grinning:
ked mi zacnu hucat obe, som aj ja :grinning:
nastastie,ze su take zlaticka, inac by som ich asi vratila :grinning: :grinning: ,ale mama a tata su spachtosi... :sweat_smile: , tak aspon nieco dobre z nas maju :grinning:
7. máj 2009 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no keby moja nebola tiez taka zlata bambula, tak porozmyslam o vrateni a vymene tovaru :grinning:
najhorsie je, ze je este stale vo veku, kedy sa sama nevie zabavit na dlhsie ako 5 minut, takze neustale jej musim byt za zadkom a vymyslat nieco. cakam ako na zazrak, kedy zacne sama sediet a objavi caro hraciek :grinning: aspon na tu kavu a precitanie si mailu....
nastastie je ale pred nami leto, takze sa da volny cas travit vonku a nie medzi styrmi stenami, kde je to obcas na psychiatriu. he he
no a s dvojickami, klobuk dole :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. máj 2009 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zukab...moj sice sedi od siesteho mesiaca a jedneho tyzdna, no caro hraciek objavil len v hadzani na zem a pozerasa na nas s manzelom ze kto mu ich zodvihne...spime bud vobec alebo 2 polhodinkove spanky maximalne
8. máj 2009 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ti dakujem za povzbudenie, stvura :grinning:
ten spanok mame rovnaky a mam velmi silny pocit, ze s tym sedenim a hrackami to bude to iste ako u vas.
madam potrebuje spolocnost a interaktivitu. v sedatku mi nikdy nesedela a nepozorovala okolie, ako to pocuvam, ze robia ine deti, deka je pre nu nudna, potaha parkrat hracky, zasuchoce s nimi, prevali sa a dost bolo zabavy.
musim si k nej lahnut a ukazovat jej, co ma robit, nech ma mama 10 minut volno :grinning:
8. máj 2009 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moj syn sice spi ukazkovo cez den, ale v noci je to vselijake, hlavne uspavanie je bombove, kedze zaspi len na prsniku, aj to jeho vysosti vyhovuje len niektory, len ktory, to sa treba strafit v ten spravny moment, takze nie je rarita, ak je zo 4 x na jednom a potom aj na druhom, kym sa chyti, medzitym vreskot, trva to aj 2 hodiny...

tak mozno keby nespal cez den, tak spi v noci, takze mozno to mate lahsie, ak vam spia cez noc pekne :slight_smile:
8. máj 2009 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hahaha, zukab, my mame doma asi brata tvojej malej :grinning:

v lehatke je preto, aby sa z neho s krikom dral prec, na lehatku preto, aby sa buchol s hrackou do hlavy do 5minut a rev opat, este tak ergo nosic, tam to vydrzi chvilu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. máj 2009 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak my sa pridávame do klubu.. náš synátor potrebuje program od rána do večera potom si na chvilku zaspí to si ani nestihneme uvedomit a už je hore.. a zase a stále.. neobsedí, nedokáže sa hrat s jednou hračkou, lepšie povedané hračky ho absolutne nebavia... jeho zaujat je pre nás vždy úlohou dna....
a vonku- v kočíku byt nechce behať nevie.. spat v kočíku nehrozí tak si vždy sadneme niekde do trávy aj tam neobsedí..ani pri jedle nemá klud prebalovanie no coment... a večer ked si myslíme, že musí byt unavený sa na nás usmeje a hra pokračuje.. potom ho uspíme to sa nám podarí tak po dvoch hodinách a o chvílku je hore a tak dookola.. proste sranda :slight_smile: :slight_smile:
ale musia byt aj také deti.. no nie?? Moj keby spal viac ako hodinu ja si to ani neužijem, lebo by sa mi to nezdalo a stále by som ho pozerala, či dýcha...
8. máj 2009 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nasa mala spava 1x cez den uz asi mesiac.....zaspavala okolo 10,00 na 1,5-2 h a potom okolo 16,00 na 40 min si zdriemla ale to sa zacala casom skracovat a nespavala uz vobec....tak som jej doobedny spanok posunula na 12,00 to spala potom 3 h. Som si myslela ze ako dobre jej urobim, ze bude mat rozlozeny den, 5 h bude hore potom 3 spat a zase 5 h hore do vecerneho spanku, no zla bola ako cert ked takto spavala... Vobec sa mi nepozdava ked vstane okolo 12,00-13,00 a potom je do 20,00 hore, okolo 18,00 je uz unavena a sucha si ocka, ale to by zase vstavala rano o 5tej keby isla spat tak skoro....
22. jún 2009 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok