Odkedy má bábo spať len raz za deň?

ajajaaaj
4. máj 2009

ahojte, urcite tu taka tema uz je, ale prosim o radu...od kedy ma babatko spat uz len 1x za den? moja mala ma 9 mesiacov...cez den spi 2x, vzdy len po max 40min...minule mi rano nespala, tak som ju dala spat poobede a spala az 2 hodinky, co je u nej fakt rekord...ako je to u vas?

zitaje
4. máj 2009

Moja cca. od roka spi raz, spociatku tak 2-2 a pol hodiny, teraz (ma 14 mes.) spi hodinu a pol. Ale je to velmi individualne, vela deti spi dvakrat za den do roka a pol a zas su deti co v dvoch rokoch uz cez den spat nechcu...

katka.1
6. máj 2009

Nasa Kristinka bude mat teraz rok a uz asi dva tyzdne spinka iba 1x za den a to hned ked na naobeduje. Doobeda sme vonku alebo sa mi moce okolo postele doma. A poobede mi spinka tak cca 2 hodky.

nemina
6. máj 2009

moja spí asi od jedenástich mesiacov len raz a to 2 az 3 hodiny a niekedy aj menej podla toho kedy ráno stane a ako je unavená. myslím si ze jej to stací zo zaciatku dokedy si zvykla to nebolo bohviečo ale uz je to fajn.

daisy33
6. máj 2009

mala ma rok a 2 tyzdne a su dni kedy spi raz za den, ale to je potom vecer velmi unavena a ide skor spinkat. inokedy spi aj doobeda tak hodinu a pol a poobede niekedy aj 2 a pol hod. to su take extremy.

bublinaz
6. máj 2009

my budeme mat v sobotu 10 mesiacov a zatial stale spime 2x za den - dokopy 2-3 hodinky, podla toho, ako sa jej chce :o) ale mam pocit, ze ked cez den spi menej, tak v noci je viackrat hore. ale je to skutocne individualne. jedna baba svojej malej "zatrhla" 2x spanie cez den, ked mala 1,5 roka. od malicka to bol spachtos, my nie 🙂

jaja0110
6. máj 2009

Nase sa preorientovali na jeden spanok, ked mali rok. Ku koncu ked mali este 2 spanky, tak tiez spavali tak hodinu doobeda, hodinu poobede, niekedy ani to nie 😅 ako presli na jeden spanok, spia 2-2,5 hodiny 😉

chymenitta33
6. máj 2009

Ahojte my tiež máme jeden spánok okolo roka sme tiež prešli a to ked sme doma tak spinká 12:00- 14:00 a niekedy aj tri hodky je to určite lepšie lebo ked mal dva tak to nebolo nič moc už potom menej ako ked má jeden.

dzein25
6. máj 2009

Ahojte, ja nechápem my spíme už strašne dlho asi od 2 mesiacov len raz denne.Hoci vtedy spávala vkuse 3 hodiny.Teraz spí hocijako jeden deň pol hodinu, potom 1 hodinu alebo 2 hodiny podľa toho ako sa vyspinká v noci.Zopár krát bolo, že nespala vôbec a to večer o 19.h behala v chodítku ako keby prespala celý deň.

elenita
6. máj 2009

Ahojte maminky. No toto je velmi individualne. Sestra dcerka nespavala od 10m vobec, len v noci. Mne moji mali spia stale 2-3x denne, snazim sa prejst len na 2 spanky denne, aby lepsie spali v noci. Zaspia o tej osmej, pol deviatej vecer, no ale vstavaju o piatej, pol siestej. maju 11 mes.

kattom
6. máj 2009

ahojte, no moja mala spi cez den tak 20-30 minut vacsinou. Maximalne, co zaspi, je v kociku dvakrat denne na pol hodinu.Inak je hore. Ale za to prespi celu noc - tych 10-12 hodin vkuse. Syn spaval jeden spanok denne asi od roka - tak 2-3hodiny poobede. Od 22 mesiacov nespava cez den vobec, ale tiez prespi celu noc

paola.o1
6. máj 2009

ahoj, moj uz tiez spinka iba jeden krat. a to uz od styroch mesiacov, takze to bude individualne...

stvura
7. máj 2009

Co to je v pohode, moj si zmyslel ze nespi vobec!

barila
7. máj 2009

Moja dcera presla na jeden spanok, ked mala 17 mesiacov. A doteraz sa pyta na obed sama do postele. A vecer ani nehovorim. Sama ju presviedcam, ze je malo hodin ist do postele.

katyl
7. máj 2009

boze ☹ moj spava 4 krat denne po pol hodinke, rozmyslam ako ho naucim spat menej casto a dlhsie ☹ , Zobudi sa, potom je 1,5 hodiny hore a zacne si suchat ocka a musi ist spat, po pol hodinke je hore, vyspinkany a o hodinu a pol znovu spat.....cely den nic ine nerobim, len kojim, prebalujem a davam spat ☹ povzbudte ma, ze to prejde???? 😅

stvura
7. máj 2009

Katyl...nemozem povzbudit, lebo moj expert ma dni ked spi dve hodky spolu a dni kedy nespi vobec, to fakt len za nim lietam a to co ty...snazim sa ho ulozit, no neustale ma bojkotuje. Mozno sa to zmeni, u nas sa tiez zmenil spanok, i ked tie pol hodinky poznam...to maju asi vsetky deti.

roka96
7. máj 2009

ahojte tak moj malý ked zaspí cez den na 40 minút sme šťastní a oslavujeme... chodíme s ním aj von ani tam nezaspí ..on je taký odmala.. a noci radšej nekomentujem....
ale mne už to nejako nepríde.. hovorím si raz to musí skončit.. ani spánok mi už nechýba raz je malý a ja sa snažím užit si aj to i ked niekedy je to dost tažke.. vačšinou ráno kríza dám kávu sprchu a zrazu som plná elánu a nemám ani čas pri nom mysliet na to, že som unavená..
ale myslím, že to je u každého drobčeka iné....

zukab
7. máj 2009

wow, ked vas citam, ako vam deti spia hodinu, dve, tri, tak len ziram 😀
nieco take nepoznam, moja cez den dlhsie ako hodinu, hodinu a pol spala snad prve dva tri tyzdne a odvtedy spanok bojkotuje 😠 takze cez den som permanentne v pohotovosti a zabavam jej velicenstvo.
v noci spi sice od cca 7 tyzdnov tych 11 hodin vkuse, ale cez den to je odjakziva maximalne pol hodina. zhruba asi hodinu po jedle.
hmmm 😠

lalupa
7. máj 2009

trosku vas poprovokujem z inej strany...vstavame po 11-12hod nocneho spanku, doobedu spime 3 hodiny a poobede este dve hodky...ale aj my mame zle dni, dnes jedna nespala poobede, len vrcala, kecala, blabotala,pusu nezavrela, ale ide jej konecne stolicka, tak ma potvorka alibi 😀
uz som mysela,ze davno prejdeme na jeden spanok, ale zatial nech spinkaju,aspon pri nich nevypustim dusu 😅

zukab
7. máj 2009

lalupa, neprovokuj, dobre? 😀
ze doobeda 3 a poobede 2 hodiny???
kde sa take deti kupuju? 😀
akonahle moja zavrie cez den oci, tak viem, ze mam maxi pol hodinu na vsetko, co potrebujem urobit. takze speedy gonzales je moje druhe meno 😀

lalupa
7. máj 2009

speedy gonzales 😀
ked mi zacnu hucat obe, som aj ja 😀
nastastie,ze su take zlaticka, inac by som ich asi vratila 😀 😀 ,ale mama a tata su spachtosi... 😅 , tak aspon nieco dobre z nas maju 😀

zukab
7. máj 2009

no keby moja nebola tiez taka zlata bambula, tak porozmyslam o vrateni a vymene tovaru 😀
najhorsie je, ze je este stale vo veku, kedy sa sama nevie zabavit na dlhsie ako 5 minut, takze neustale jej musim byt za zadkom a vymyslat nieco. cakam ako na zazrak, kedy zacne sama sediet a objavi caro hraciek 😀 aspon na tu kavu a precitanie si mailu....
nastastie je ale pred nami leto, takze sa da volny cas travit vonku a nie medzi styrmi stenami, kde je to obcas na psychiatriu. he he
no a s dvojickami, klobuk dole 😝

stvura
8. máj 2009

Zukab...moj sice sedi od siesteho mesiaca a jedneho tyzdna, no caro hraciek objavil len v hadzani na zem a pozerasa na nas s manzelom ze kto mu ich zodvihne...spime bud vobec alebo 2 polhodinkove spanky maximalne

zukab
8. máj 2009

tak ti dakujem za povzbudenie, stvura 😀
ten spanok mame rovnaky a mam velmi silny pocit, ze s tym sedenim a hrackami to bude to iste ako u vas.
madam potrebuje spolocnost a interaktivitu. v sedatku mi nikdy nesedela a nepozorovala okolie, ako to pocuvam, ze robia ine deti, deka je pre nu nudna, potaha parkrat hracky, zasuchoce s nimi, prevali sa a dost bolo zabavy.
musim si k nej lahnut a ukazovat jej, co ma robit, nech ma mama 10 minut volno 😀

ajsa32
8. máj 2009

moj syn sice spi ukazkovo cez den, ale v noci je to vselijake, hlavne uspavanie je bombove, kedze zaspi len na prsniku, aj to jeho vysosti vyhovuje len niektory, len ktory, to sa treba strafit v ten spravny moment, takze nie je rarita, ak je zo 4 x na jednom a potom aj na druhom, kym sa chyti, medzitym vreskot, trva to aj 2 hodiny...

tak mozno keby nespal cez den, tak spi v noci, takze mozno to mate lahsie, ak vam spia cez noc pekne 🙂

ajsa32
8. máj 2009

hahaha, zukab, my mame doma asi brata tvojej malej 😀

v lehatke je preto, aby sa z neho s krikom dral prec, na lehatku preto, aby sa buchol s hrackou do hlavy do 5minut a rev opat, este tak ergo nosic, tam to vydrzi chvilu 😝

roka96
8. máj 2009

no tak my sa pridávame do klubu.. náš synátor potrebuje program od rána do večera potom si na chvilku zaspí to si ani nestihneme uvedomit a už je hore.. a zase a stále.. neobsedí, nedokáže sa hrat s jednou hračkou, lepšie povedané hračky ho absolutne nebavia... jeho zaujat je pre nás vždy úlohou dna....
a vonku- v kočíku byt nechce behať nevie.. spat v kočíku nehrozí tak si vždy sadneme niekde do trávy aj tam neobsedí..ani pri jedle nemá klud prebalovanie no coment... a večer ked si myslíme, že musí byt unavený sa na nás usmeje a hra pokračuje.. potom ho uspíme to sa nám podarí tak po dvoch hodinách a o chvílku je hore a tak dookola.. proste sranda 🙂 🙂
ale musia byt aj také deti.. no nie?? Moj keby spal viac ako hodinu ja si to ani neužijem, lebo by sa mi to nezdalo a stále by som ho pozerala, či dýcha...

janzi
22. jún 2009

nasa mala spava 1x cez den uz asi mesiac.....zaspavala okolo 10,00 na 1,5-2 h a potom okolo 16,00 na 40 min si zdriemla ale to sa zacala casom skracovat a nespavala uz vobec....tak som jej doobedny spanok posunula na 12,00 to spala potom 3 h. Som si myslela ze ako dobre jej urobim, ze bude mat rozlozeny den, 5 h bude hore potom 3 spat a zase 5 h hore do vecerneho spanku, no zla bola ako cert ked takto spavala... Vobec sa mi nepozdava ked vstane okolo 12,00-13,00 a potom je do 20,00 hore, okolo 18,00 je uz unavena a sucha si ocka, ale to by zase vstavala rano o 5tej keby isla spat tak skoro....