Odkedy zaspáva dieťa samé?

marianne
16. feb 2009

Ahojte, chcem sa vas spytat od akeho veku vas drobec zaspava uplne sam.Myslim tym, ze mu date pusu na dobru noc a vyjdete z izby.A este ma zaujima co by ste poradili v pripade, ze dieta ma 2roky a chcela by som ju konecne naucit zaspavat samu.U nas to vyzera tak, ze si k nej musim na cca pol hod.lahnut a ked zaspi, vytratim sa z izby.Je mi jasne, ze bez placu to tak lahko nepojde.Ale predsa, mate nejake rady ako to spravit?

alon111
16. feb 2009

moji drobci od dvoch .este sem tam maju potrebu aby som si k nim lahla ale uz je to zriedkavo

sakura77
16. feb 2009

fuuuha,tazka robota-u nas sa zaspava vecer sam od 6 tyzdnov

bez vyplakania sa to veru asi nepojde,musis postupne-hlavne vydrzat 😉 niekde tu je tema o tom-
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lenka1108
16. feb 2009

moja mala od roku a pol asi.pomohli mi knizky vzdy som si lahla ku nej do izby precitala jednu dve rozpravky povedala dobru noc dala pusu lubim ta mala zopakovala a zavrela dvere a spala.teraz precitame knizku v obyvacke pri veceri potom ju dam do postele dam jej knizku a ona si sama akoze cita pri tom zaspi... a potom len idem upratat knizky prikrijem ju a hotovo...

veronikap
16. feb 2009

naša malá zaspáva sama od roku a 4 mesiacov ... tiež si zvykla, že pri nej vždy niekto bol (obyčajne keď som ju kojila, tak som aj ja pri nej zaspala..).. ale keď sme ju presťahovali do jej izbičky išli sme tvrdo a to.. sme jej vysvetľovali, že vo svojej izbičke bude spinkávať sama a ak bude niečo potrebovať, tak nech príde za nami... prvú noc protestovala až do pol 12, druhú asi do 10-tej a tretiu noc som ju uložila, pohladkala, povedala dobrú noc a odišla som... no a už zaspáva sama
ale pri druhom bábätku som si už dala záväzok, že bude zaspinkávať samé už od malinka, aby sme sa vyhli takémuto odúčaniu, tak uvidíme 😝

lblb
16. feb 2009

marianne
my mame tiez 21 mesacneho chlapceka a tiez ho dodnes uspavame tak, ze musi niekto pri nom lezat. poobede je to este v pohode, to zaspi za 5 minut, ale horsie je to vecer, vtedy zaspava polhodinu. mrvi sa, kope, hlada si polohu, no hroza... muzovi niekedy zaspava aj hodinu a ked maly nema nahodou na tatina naladu, tak krici na mna a tatino nema sancu... ja sa len obavam ako bude zaspavat trebars o rok, ked uz teraz mu to tak dlho trva a nesmiem sa od neho ani odtrhnut...skusili sme to poriesit velkou postelou, maju nam ju doviest buduci tyzden, sice ju dame k nam do spalne, ale chcem, aby zaspaval vo svojej posteli a prespal tam aj celu noc...uz je to unavne, ked pravidelne po polnoci sa prestahuje k nam 😒

zucha
16. feb 2009

marianne, ja som zaspavanie dietata sameho trenovala od 6. tyzdna a v noci doteraz tak zaspava. Cez den sme ale mali obdobia, ked isli napriklad zuby, ze sme uspavali, ale teraz, uz zaspava sama aj v noci aj cez den a mame 14 mesiacov

enicka
16. feb 2009

Ahojte dievčatá, tak vám závidím...... 🙂 Naša malá zaspáva len so mnou a to v našej manž. posteli a potom veeeeeeeľmi opatrne ju prenesiem do postielki. a to tam spí len do 1/2 noci, naje sa, a akonáhle ju dám naspäť /a to to pri jedení spí/ sa hneď zobudí a spí s nami až do rána. Skúšala som to aj vyplakaním, ale to bolo stašné. Nevydržala som, a hlavne, začala sa dusiť. Kašlať.......nevedela sa nadýchnuť....No strašné. Tak dúfam, že ju to samú prejde a bud spať sama celú noc až do rána. Naša má 13 mesiacov. A vy máte detički v detskej izbe a v detskej postielke, alebo už v normálnej posteli?

zucha
16. feb 2009

enicka, nasa ma detsku postielku este, ale taku vacsiu, juniorsku. Daju sa dat dve tycky v strede prec. Uz sme jej ich aj dali, ale ona, ked sa v noci zobudila, tak vyliezla a zacala nam nosit svoje hracky do velkej postele 😀 , tak sme jej to dali naspat. Asi je na to este mala. Ale vo svojej izbicke spava sama od osmeho mesiaca.

adri27
16. feb 2009

marianne, náš malý má 17 mesiacov, ale večer to u nás vyzerá ako naháňačka Toma a Jerryho 😝 , vždy keď ho uložíme spať tak utečie z postele a takto to opakujeme snáď 5-6 krát kým sa nám ho podarí s manželom uspať 🙄 . kým bol menší tak vypil mliečko dali sme mu cumlík a už aj hajal, ale teraz nejak protestuje. ale snáď nám z toho tí naši drobci vyrastú 🙂 , aspoň sa utešujme 😀

enicka
16. feb 2009

Asi jej skúsime dať aj my postielku do izbički. Cez deň tam býva veľmi rada. Len sa budí na papanie. cca o 0-1 hod a potom ako kedy. Niekdedy o 4 a niekedy o 6. A kým ja prídem, tak nechcem, aby sa tak vešmi prebudila. Ale každopádne to skúsiť môžme. Ďakujem. Raz už to musí prísť. Len to ju asi budem chodiť stále kontrolovať...... 😉
Zucha a Tebe sa nebudí na papanie? Čo jej dávaš na večeru?

lenka386
16. feb 2009

Matusko zaspava sam od narodenia..

Adamko ma svoju izbicku, ale zaspaval tam sam asi 2 tyzdne. Potom sme nezvladli "krizu" a bolo po zaspavani. Ale on bol 3 roky zvyknuty, ze sme mali 1 izbicku a tam zaspaval, zatial co my sme pozerali TV. Teraz musim lezat pri nom a niekedy aj hodinu. Ked som ho chcela "oducit" spustil strasny rev a kedze nechcem, aby budil Matuska, tak to zatial neriesim. Ked prestanem Matuska kojit, tak ho chceme "vystahovat" do spolocnej izbicky, tak sa to snad vyriesi..

Takze je to individualne..

vejka22
16. feb 2009

Ahojte.ja mam dvoch chlapcov jeden bude mať v aprili 2roky a ešte stale ho musim uspavať v posteli a potom ho prenesem.ako to mam ukončiť aby zaspaval sam?a druhy ten bude mať 7mesiacov a toho musim uspavať v kočiari a neviem ako ho mam od toho naučiť.

miriamka
16. feb 2009

Ahojte,
moj maly zaspava sam od 6 mesiacov...ale bol to tvrdy boj lebo dovtedy len na prsiach pri kojeni...ale nakoniec som ho naucila na plysaka "maznaca" a snim uz vzdy pekne sam zaspinka v postielke 😵

zucha
16. feb 2009

enicka, v tomto veku uz zevraj nocne budenie nie je o jedle, takze aj ked sa budila, nedala som jej. Iba, ked jej isli zuby, lebo vtedy ju to mliecko upokojilo. Ale ona, ked sa zobudi, tak je hore aj hodinu, niekedy dve a to iste bolo, ci som jej dala to mlieko, alebo nedala, takze teraz uz nedavam a hotovo. Hodinu si mrmle v postielke a zas zaspi. Chodim ju len z casu na cas pozriet, ulozit a pohladkat a niekedy si to vyslovene nevsimam. Ked velmi place, tak si ju aj pomojkam, ale hned ulozim spat do postielky a odchadzam. Ale nestava sa casto, ze by sa budila na tak dlho. Ona si pomrmle skoro vzdy, ked sa otaca, ale to je akoby zo spanku.
Inak veceru jej davam okolo pol siestej a to bud to, co mala na obed, alebo chlieb s maslom a vecer po kupani, pred spanim este pije mlieko.

sikula23
16. feb 2009

Rovnaky poblem.Mala bude mat o mesiac dva roky musim lezat pri nej kym nezaspi.Ale vsetko islo postupne.Od malicka je na svoju maminku velmi upnuta.Zaspavala vzdy so mnou na Manzelskej posteli a potom som ju preniesla do postielky.Asi pred 4 mesiacmi som jej vysvetlila ,ze uz je velka a musi spat vo svojej postielke,pretoze sa tlacime a mama sa nevyspi a je potom veeeelmi unavena.Ked jej nieco tak dolezito vysvetlujem tak na mna nechapavo pozera.Jasne ze hned nepochopila a aspon zaspavat som ju donutila v postielke.V noci sa zobudila a Chcela vyliest z postielky.A v noci ju nechat revat to chce nervi.Ale tisla som jej nozku spet do postielky a opakovala ze som jej vravela ze sa s nou nevyspim ze toto je jej postielka.Az kym nelahla naspet.A tak sa to opakovalo tyzden,az sa prestala pytat von z postielky.A teraz som ju chcela naucit zaspavat samu a nechala som ju revat,aj pol hodinu.Nepomohlo a nebyvame sami tak som to zatial vzdala.Nemam jej kde urobit vlastnu izbu,preto musi byt zatial s nami.Ale kazdy vecer pred spanim jej hovorim ze ked bude mat svoju izbu bude tam mat svoje hracky svoju skrinu a tak,a tam bude musiet spat sama pretoze mama tam nemoze byt.Uvidime.

monkasponka
17. feb 2009

Ahojte , tiez riesim(e) podobny problem. tiez musim 2 krat denne ist lahnut k malemu aby zaspal, uz mi ale dochazda trpezlivost, a skusam rozne trochu aj drasticke veci. Niekde som citala postup ako to docielit:
1.vecer: ulozit, pusa dobru noc. zamknut a nechat revat 5 min., prist k nemu ulozit, ale nelahnut si k nemu a odist na 7 min opakovat a stale oddalovat minuty aby si uvedomil ze len tak lahko nepridem
2. vecer: to iste len zacat so 7 min. a tak stale dalej....
Ja osobne som to vyskusala no docielila som len to ze moj partner ma obvinil ze ho tryznim ☹ tak som to nevydrzala ani ja a skoncili sme tam kde na zaciatku. No skusat to budem len ked budem s nim sama 😝

katy1979
17. feb 2009

tiež sme to skusili ale dospela som k zaveru ze to nie je najlepsie riesenie pre krpca a ani pre mna.
vecer s ním musim byt v izbe aby zaspal. ale vacsí problem nam robi poobedný spánok. ak nezaspí pri flaške s mliekom tak jednoducho spat nebude.

other_side
17. feb 2009

nas maly zaspava sam od dvoch mesiacov, dala sa pusa a odislo z izby - diky bohu za to ze sme to tak robili uz tak zavcasu, teraz nemame absolutne ziadny problem, je na to nauceny. s nami v spalni ale vo svojej posteli spaval do dvoch rokov.

jankamanikova
17. feb 2009

Ahojte!
Mame troch syncekov v roznom veku - Janik ma 4 roky, Matusko 2,5 roka a Jakubko 6 mesiacov. Uspavanie je u nas najkrajsia cast dna. Zaspavaju pri nas. T.z. musime lezat pri nich, precitame kopec rozpravok, porozpravame co den dal, pusinky a kazdy na svoju stranu postele, alebo do nasho narucia a zaspia. Neriesili sme to a ani neriesime, lebo nam to neprekaza. Bud Jany (moj manzel) uspava starsich synov a ja uspavam Jakubka vedla v izbe. Alebo som s nimi ja v spalni - Jakubko zaspi na prsniku a ti dvaja sami na posteli. So samotnym uspavanim problem nemame, lebo su unaveni a zaspia raz-dva.

Aby bolo jasne, spime vsetci v jednej izbe. Vedla manzelskej postele maju chlapci poschodovu postel, Janik hore a Matusko dole (ale v noci prilezu k nam 😀 ) a Jakubko postielku nema, lebo nase deti najradsej spia s nami.

katy1979
17. feb 2009

other_side nie vždy sa to dá a je to možne. vela deti zaspava od malicka pri kojení. to som ho mala budit?

marianne
autor
18. feb 2009

Vdaka za rady, skusim nieco asi zajtra a dam vediet ako to dopadlo.Mala spi vo svojej vlastnej izbe asi od roka, s tym sme problem nemali, dokonca aj od cumla som ju celkom lahko oducila, ale toto sa mi zda asi najkomplikovanejsie. 😒

alkapeto
19. feb 2009

Ahojte,ja som uspávala malého do 15 mes.na rukách poobede aj večer.ale prišiel 1.1.2009 a už som si povedala dosť.Dala som ho do postieľky,pusu,dudku a zavrela dvere.Bolo to asi 15min.vytrvalého plaču prvý deň,10 min.plaču druhý deň.a tretí už bol v pohode.Dnes zaspáva úplne sám aj poobede aj večer, len ho dám do postieľky zavrem dvere a hotovo.chvíľu si niečo rozpráva alebo vykrikuje ale zaspí sám.

tanja61
19. feb 2009

ahojte baby maly zaspava sam od 1roka a 7mesiacov takze asi tak mesiac samozrejme ze zo zaciatku to nieje lahke ale ked dieta chcete nieco naucit co sa mu nepaci tak treba pocitat s vystupmi a placom....mne osobne uz vadilo ze som pri nom musela lezat viac ako pol hodiny kym nezaspal a potom ho davat este do postielky tak sa to zarazilo a zatial musim poklopat zaspava sam bez problemov...postupovala som ako pise monkasponka a hoci prvy vecer bol plny placu ja som nepovolila a ked zeby sa partner stazoval ze ho tryznim tak nech ho uspava kazdy vecer on a uvidime ako by sa mu to pacilo...moj partner je spokojny ze tak pekne a sam zaspava 😉 a este k tomu postupu ja som dvere na maleho nazatvarala to je drasticke,dvere ostavaju pootvorene a s chodby mu svieti svetlo 😉

jahodka11
19. feb 2009

ahojte,tak nas maly zaspava sam asi tak od 14-tich mesiacov....najskor zaspaval pri papani pri flaske a musela som pri nom lezat.....neskor ale nevedel zaspat, moja pritomnost ho skor budila a vymyslal, smial sa.....tak odvtedy som ho po vypiti mliecka s kasickou dala do postielky, prinesiem mu vzdy nejaku hracku a sam sa hra....a neskor zaspi.... ak nezaspi a zacne ak do pol hod plakat, este si pyta mliecko, dostane ho, vypije sam v postielke a spi...takze momentalne som spokojna, aj cez obed nam to tak funguje, ze vypije mliecko a zaspi....a vecer mu svieti male svetlo v spalni, ktore potom, ked zaspi, zhasnem....tak dufam, ze budeme takto zaspavat uz stale 🙂

dididi30
19. feb 2009

ahojte, mahy zaspaval sam od narodenia ale teraz posledne 3 dni, sa rad uspava, bud je to prechodne alebo sa mu to zapaci....no uvidime, ale zatim nam to nevadi 🙂

tanja61
19. feb 2009

dididi skor sa mu to zapaci 😀

grososova
20. feb 2009

Ja som si mojho drobčeka učila od perinky aby sa učil spinkat bez mna.Davala som mu čajík ked som ho položila a pri tom zaspal.Alebo po kojení bol K.O.Za cvilku nepotreboval ani to.Zaspinkával sám.A takto je do teraz.Má pol roka a je úžasný.
Pekne ho uložím na bok s cumlíkom a idem preč.Niekedy sa vrátim ked plače.Dám ho znova na bok a je hotovo.Ked ma zlý den tak ho pri zaspávaní trošku poklepkám po ritke aje hotovo.
Ušetrí to vela času.Poznám vela mamičiek čo musia s detmi byt kým zaspia.
Tri razy cez den spinká.Chodí v tie isté hodinky každý den.Je dve hodky hore a pýta sa spinkat.
Rada by som dala smailikov a nejde mi to tam vložit....prosím o radu!!!!!!!!!!Ďakujem

xxmargaretka
21. feb 2009

sama ako sama..
vecer jej porozpravame rozpravku,dame pusu,povieme lubim ta a dobru noc(striedame sa)..
je ked zaspi hned a je ked zacne vymyslat a vylezie,ale to ju pomojkame a posleme nazad do postele(niekedy 1x niekedy 5x,ale nakoniec sa uz nevrati)..
ale stava sa,ze uprostred noci sa objavi u nas aj s paplonom a vankusom,ale to jej poviem,ze postielka za nou uz isto place a pekne ideme nazad..

bublinkajasminka
21. feb 2009

my sme sa od dcérky odsťahovali do druhej izby pred týždňom teda ked mala 10,5 mesiaca a je to skvelé..vždy ju budil tatov budík ráno do práce a teraz pekne hajá 😔 😔

fejusa
21. feb 2009

mne mala zaspala sama od prichodu z porodnice aked si chcem pri nnu lahnut tak ma vyhadzuje 😀