Odplienkovanie trojročného syna a problém so spánkom

salome51
26. júl 2017

Mamičky, je tomu 2 týždne čo spáva môj 3 ročný syn poobede bez plienky. A práve vtedy nastal problém s poobedným spankom. Zobudí sa po pol hodine s plačom a krikom. Vždy vybehne z izby celý vydesený a dlho ho nedokážem upokojiť. Tvrdí že sa bojí. Nevie mi ale povedať čoho. Nič sa nezmenilo u nás doma ani v jeho zaužívaných zvykoch. Jedine tú plienku na spanie nemá. Ja neviem či sa bojí že sa pociká keď bude spať alebo čo. Na noc plienku ešte má. Nedokáže sa zobudiť na to že mu treba cikať. Pediatrička mi tvrdí, že plienka na noc je v jeho veku ešte v poriadku. Čo si o tom myslíte? Mám o neho starosti.

sassannka
26. júl 2017

Skús mu dať plienku a uvidíš 🙂

zabina27
26. júl 2017

a nechce cikat, ked sa tak zobudi? nas ked sa napr. v noci zobudi, ze chce cikat, tiez je taky pomyleny, ze ani nevie, co mu je a co chce. dam ho na wc a potom je uz ok. skus ho dat bud cikat (bez nejakych velkych reci, vypocuvania...), alebo nech sa poriadne pred spanim vycika a nech sa vela nenapije, mozno to mu vadi a zmeteny sa budi. uvidis, ci pomoze 😉

lucinocka
26. júl 2017

@salome51 ja ked som dala plienku cez den dole, po tyzdni som dala aj na noc (mala 1.9r)... ked som sa v noci zobudila, dala som ju vycikat... nemyslim si, ze trojrocny potrebuje plienku na noc...naco by sa aj budil, ked mu treba cikat ked vie, ze sa moze do plienky?

Inak pozri si nocny des...to je uplne bezne u deti, aj moja to mala v tom obdobi...v noci by sa zobudila s takym hysterickym placom, ze sme ju nemohli vobec zobudit, ani so svetlom s nicim...len sme s nou triasli, kym sa neprebrala 🙂 preslo to same🙂

salome51
autor
26. júl 2017

@lucinocka nemôžem ho v noci dať cikať. Aj tak sa nikdy takto "nasilu" nevyčúra. A potom už nezaspí do rána. Nemysli si, že sme to už neskúšali. Chce to čas. To nám tvrdí aj detská lekárka. Problém ktorý popisujem sa deje cez obedný spánok.

salome51
autor
26. júl 2017

@zabina27 veď práve že vždy sa ide vycikať pred spaním a ani mu nedovolím veľa piť. Keď sa zobdí nechce cikať. Je vždy do nitky mokrý od potu a vystrašný. Potom už nedokáze zaspať. Celé poobedie je potom mrzutý lebo je unavený 😣

zabina27
26. júl 2017

@salome51 ale to ti len povie, ze nechce? alebo si ho proste skusala zobrat na wc/nocnik, len ho dat a nech skusi cikat? lebo ja to nejako nekomentujem, ked vidim, ze nevie, co chce (lebo ak sa ho aj spytam, tak ani nevie odpovedat), len ho dam k wc a spusti 😀 ak si skusala a fakt nechce, tak mozno ma fakt nejake obdobie, ze sa mu cosi zasniva, cosi nezda, mozno ma nieco nove v izbe a zlakne sa toho (aj blbost, nas sa nedavno zacal bat siltovky, co ma oci nakreslene, musim ju vesat tak, aby ich nebolo vidno 😀 )

salome51
autor
26. júl 2017

@zabina27 áno, vždy ho vezmem na wc a vidím že mu nejde cikať. Teraz tak rozmýšľam, že začal pozerávať doobeda detský kanál Minimax. Možno je to z toho. Možno sa mu niečo sníva a on sa bojí.