Odstávajúce uši po priľahnutí v spánku. Čo robiť?

lenka_da
27. dec 2008

Baby, poradte mi, prosim, dcerka ma 4,5 mesiaca a pocas spanku velmi casto vrti hlavou do stran. Pri tom si VZDY prilahne usko tak nestastne, ze jej uz zacali odstavat obe usi!!! Uz som skusala ciapocku ale je to nanic, ked vrti hlavou, na jednej strane sa jej ciapocka vzdy dostane az za usko a vtedy jej odstava este viac. Skusala som aj leukoplast ale ten sa bud odlepil alebo (a to je este horsie) polepil aj vlasky a musela som ich odstrihnut.
Aj vase deti tak strasne vrtia hlavou a prilahnu si pri tom usi???? Co s tym robite?

danu
28. nov 2009

lenka1smejka • 1d • Dnes o 21:33
Ahojte mamicky,mam problem mojej malej uz dost odstavaju uska ☹ Cez den jej to ustrazim ale v noci ona si usko prilahne a potom uz tak spi celu noc.Cepicku nechce vzdy place som rada ked jej ju nasadim na noc.Nemate neake triky ako zabranit aby jej odstavali?Dakujem

zuza.m • 1d • Dnes o 21:54
a neni to geneticke??ja som maleho nechaval spinkat v kapucni mal taku vestičku a tu som mu davala na overalček aby mal aspon hrud v teple ked sa odkopal.a tam by si ho nemusela až tak prilahnut nie??

zuza.m • 1d • Dnes o 21:55
pozerala osm si tvoje fotky vobec sa mi nezda že by jej odstavali 😉 .ale ked si ho prilahuje tak vyskušaj čelenku alebo tu kapucnu.

martinka17 • 1d • Dnes o 21:57
lenka
trik síce nemám, ale pochybujem, že by pomohlo "prilepiť" ušká v spánku. Keď malá podrastie a budeš chcieť, tento problém vyriešia lekáry ambulantne pri lokalke....takže sa netráo "somarinkou" a užívaj si, že je malá zdravá.

bibi1711 • 1d • Dnes o 21:58
lenka, to, ci si dietatko prilahne usko nema na odstavanie vplyv. Naozaj. To je cista genetika. Aj mojej trosku odstavaju, ale neriesim, da sa to neskor operovat, ak by to bol taky problem.

nikollette • 1d • Dnes o 22:01
Je tu už takáto téma 😉 😎

martinka17 • 1d • Dnes o 22:01
zabudla som napísať, aby si si lenka nemyslela, samko má tiež jednu anténku 😀
Priľahol si ho asi v brušku, bolo po pôrode pokrčené. 😵 Ako vraví babka, aspoň ho spoznáme v dave

miluska.h • 1d • Dnes o 22:02
podla mna tym, ze jej budes davat ciapocku, nic nedosiahnes... odstavajuce uska su geneticky dane a tvar ucha sa da zmenit len chirurgicky..
pozerala som album, nikolka je krasna a nezda sa mi, ze jej uska trcia 🙂
mojmu Tomaskovi odstavaju viac, ale to nevadi, on je chlapcek a je strasne zlatucky, taky "usiacik" 😉

miluska.h • 1d • Dnes o 22:04
a s tym prilahnutim.... moj maly oblubuje pri spani polohu naboku a zasadne si vzdy usko prilahne... snazim sa mu to napravat, aby ho chudatko potom nebolelo..

lenka1smejka
29. nov 2009

Jej mamicky dakujem za odpovede aj moja mala oblubuje spanok na boku a vzdy si ho prilahne 😠 tak ja ju stale otacam a potom som z toho nevyspana aj mala 🙂 No mojmu muzovi trocha odstavaju.Na fotkach to nevidno ale ked sa na nu pozrem zo zadu vyzera ako maly Dumbo 😀 No tak asi iba pockat na chirurga a v skolke sa jej budu trosku vysmievat 🙂

terik24
9. nov 2010

Odstávajúce ušká rozhodne NIE sú záležitosťou LEN GENETIKY. Nevyhovárajme sa.
My máme rovnaký problém s malinkou. Vidím to podľa fotiek. Do tretieho mesiaca ich mala priliehavé - ako všetci v našej rodine - a zdôrazňujem, že máme 4 generačnú rodinu!!!
Od tretieho mesiaca si ich malinká začala priliehať - najprv len jedno - ľavé. Normálne si ho otáčaním hlavičky zohla na polku po celej dlžke. A tak jej pomaly začalo vystupovať a odstávať.
Preto som si našla túto diskusiu. Máte radu? Ďakujem. Ak nemáte, nešírte mylné informácie a nemudrujte!!

terik24
9. nov 2010

@terik24
A ozaj, som radšej za prevenciu ako za operáciu.

leni96
9. nov 2010

To je teda téma, na kterým se můžu jen pousmát 😅.
My řešíme s ouškama úplně jiný problém, nedoslýchavost (ztrátu sluchu má dcera 95-100dB).
Žádnou čelenku bych svému mazlíkovi nedávala, nemělo by to větší smysl, byl by naštvaný a stejně by si ji sundal,vývoj oušek končí mezi 6 - 10 rokem 🙂 a stejně tomu nijak nepomůžete, tak ty prcky zbytečně netrapte 😉 .

lhotakan
18. nov 2010

Naše Agáta je taky ušatá od narození. Na rady babiček jsme zkoušeli čelenku a čepičku, ale hned to bylo dole. Lepení nedoporučuji na jemnou kůžičku, strhávání jistě bolí.
Necháváme ouška být, nám se líbí, apoň si jí poznáme. Rešit to budeme až půjde do školy, třeba se to srovná samo a nebo to bude "in".
Oba jsme taky trochu "ušatí", je to zkrátka naše holčička.

bambola
21. nov 2010

aka tema 😀 😀
nasa mala si prilahuje uska ale aj kvoli tomu, ze uz su odstavajuce len dufam, ze si to este viac "neodstoji" 😠 😀 mm usaty nie je ale ja som a bohuzial mala nema usi po mne ale po mojom ocovi, ktory je extra usaty 😀 a na malej je uz teraz vidno, ze su to jeho usi. ale keby ste videli aka je krasna a rozkosna aj s tymi uskami 😵

odkaz pre tie c osa tu vyhrazaju operaciou: keby ste vedeli ako to boli nespravili by ste to svojmu dietata. ved tam preboha rezu a nehoji sa to par dni. ked je to bez komplikacii tak vyse mesiaca a cely cas to boli!!! 😒 ked sa moja dcera sama od seba rozhodne, ze to chce dat operovat tak jej to dame spravit, ale len kvoli tomu aby som ja ako rodic mala dobry pocit, ze nema ziadnu esteticku chybu...tak to teda nie 😠

@leni96 mas pravdu tieto problemy s uskami su len k smiechu, preto som aj napisala k tej operacii co som napisala. drzim vam palceky , nech to dopadne co najlepsie 🙂

verka22
25. apr 2011

noo pocuvajte ja som asi ojedinely pripad na celom svete ...tiez som si ich prilahavala ked som bola mala ale oni nie su ani tak moc odstavajuce ako hrozne otrasne špicatee!! :( vypadam uuplne otrasne a vobec nenosim cop a bojim sa ze raz mi ich niekto odhali a vysmeje ma :( jaaaj viete aka by som bola rada keby som mala len odstavajuce :(

evvkaa
26. sep 2011

@terik24 ja mam tiez problem ked sa mala narodila mala uska pekne ale asi po tyzdni si zacala prilahovat jedno usko tak ako pises ty cele na polku myslela som ze to bude ok ale uz jej zacalo odstavat skusala som ciapocku ale nic ako sa to vyvinulo u vas?bojim sa aby nemala jedno usko take a druhe take :(vdaka

piacere
26. sep 2011

nuž ja neviem, ale myslím si, že s odstávaním/nedostávaním ušníc nemá priľahovanie nič spoločné. Je to podľa mňa geneticky dané... ak rodičom odstávajú uši, je pravdepodobné, že to bude tak aj u dieťaťa... načo deti trápiť s čelenkami? Príde mi to ako strašná hlúposť... nad lepením lepiacou páskou už len s úžasom krútim hlavou... 😲

Keby ste videli, čo s ušami stvára náš malý... od narodenia si na nich spí tak, že ich má pretočené o 180 stupňov, naťahuje ich ako špongie keď zaspáva... proste des.... a na ich tvar ani odstávanie to nemalo žiaden vplyv.... neodstávajú mu....

evvkaa
26. sep 2011

@piacere nasej malej uska vobec neodstavaju a to by mi ani nevadilo len ona ked spi jedno usko si zalahne tak ze ho na napoli a uz je vidiet ten rozdiel medzi uskami

spalka
26. sep 2011

hehe, vazne, aj nasej malej sa to stavalo, casto som jej ako babatku nasla po spani usko prelozene napoly 😀, ale casom to prestalo, mozno je to blbost, ale mne sa zda, ze tie uska casom stvrdnu

syslica
26. sep 2011

@spalka Nie je to blbosť, ony fakt stvrdnú, uši sa vyvíjajú ešte pomerne dlho ... no a ako tu už žienky písali, odstávanie/ neodstávanie je genetická záležitosť, nijako mechanicky sa nedá ovplyvniť ... leda neskôr, v mladšom školskom veku operatívne (a aj pred plánovanou operáciou je konzultácia s lekárom, ktorý odborne a hlavne nezaujato zhodnotí stav a nutnosť zákroku).

syslica
26. sep 2011

A ešte, nedá mi, lebo som tu vyššie narazila aj na príspevok od terik24 (registrovaná ale neaktívna, má dva príspevky, oba v tejto téme), že šírime mylné informácie a mudrujeme. Teda: informácie v mojom príspevku vyššie sú od plastického chirurga, s ktorým sme "vec" konzultovali, pretože aj ja mám ušatého syslíka. Ale postupne sme si zvykli a vôbec to nebudeme riešiť...

spalka
26. sep 2011

@syslica ja som len na margo toho, ze prilahovanie usiek preslo same aj asi vdaka tomu, ze uska same stvrdli 😉, takze to nie je vobec potrebne riesit... nasa mala si ich casto prilahovala a vobec jej neodstavaju 😉

syslica
26. sep 2011

@spalka Veď ja viem, neber to ako negatívnu reakciu na seba 😉 Nezapájam sa do diskusií, kde nemám čo povedať, len aby som písala bludy, preto ma také štvavé články ako od terik dosť iritujú... a ja s tebou sa v tejto veci predsa úplne názorovo zhodujeme 😉 😎

evvkaa
26. sep 2011

@spalka ano uz jej zacinaju tvrdnut a nechcem aby to tak ostalo :(

spalka
26. sep 2011

@evvkaa ved ako sme pisali vyssie - to, ze si ich prilahne nijak neovplyvni, ci neskor budu alebo nebudu odstavat, tak sa neboj 🙂

evka4
26. sep 2011

ja si myslim, ze kedze take malicke deticky nemaju dost vlasov, tak si tie usi viac vsimame... ked im tie vlasy dorastu, ciastocne prekryju aj uska a ak aj uska trosku odstavaju, tak to nebude take viditelne... mne sa zda, ze mojej dcerke tiez odstavaju usi, ale dokym na to neupozornim, tak si to nikto nevsimne... podla mna je to zalezitost genetiky a kym to nie je nejaky extrem, tak to urcite nebudem riesit 🙂

nephila
26. sep 2011

náš malý má odstáté ušio a ani kdybych mu na těch ouškách klečela,tak s tím nic neudělám....nikdo v rodině takový ušiska nemá,ale kdo ví co bylo 4 generace zpět 😎 dělala jsem vše,co šlo,dávala malému čepičku,čelenku,nic nepomáhalo.Synovi je dnes sedm a po konzultaci s lékařem ORL jsme se rozhodli,že necháme ouška přišít k hlavě.Do 11ti let to prý hradí pojišťovna a tak jen čekáme až syn zavelí - nechci takové uši jdeme na šití 🙂 chceme,aby si to syn rozhodl sám,kvůli následné péči a jeho spolupráci,která je důležitá.....

ngeliksk
26. sep 2011

Ahoj Lenka aj my sme mali tento problem, tiez som skusla na rady babicky leukoplat, ale to bolo uplne zbytocne. No tak som si to jednoducho prestala vsimat, teraz ma pol roka uz si ich neprilahne a hlavicka jej dorastla, takze uska prestali odstavat.

cycycycy
23. dec 2012

prosim vas odstavaju mi usi nwm co s tym mam robit :/ ☹

zuzkaabm
23. okt 2014

Za seba rozhodne poviem, ze ja by som volila operaciu. Sama som si to prezila, mala som hrozne komplexy. Na operaciu som sla az ako dospela a bolo to moje najlepsie rozhodnutie. S lekarkou som sa o tom bavila, ze deticky to takmer neboli, lebo ta chrupavka je makka a lahsie sa to hoji. Onedlho sa nam narodi malinke a mam obavy, aby mu neodstavali. Su samizrejme ludia, ktorym to nevadi, maju taku povahu, ja dost citliva a tazko somto znasala. Do 5.roku kazda mama zisti, ako to dieta vnima, ake je a podla toho sa moze rozhodnut

alena2795
3. dec 2014

Ahojte baby mam 19mes synceka a odstavaju mu uska da sa stym nieco urobit???

ludinalm
17. mar 2021

@3558 a mal odstavajuce ako lezal na nich a casom sa to same upravilo?

lamonila
5. sep 2022

@3558 chcem sa opýtať kedy mu prestali odstávať ušká? Moja malá sa tiež veľmi vrtí v postieľke a vždy si priľahne ušká. V akom veku sa to začne zrovnávať s hlavičkou. Malá ma 10m