Odstávajúce uši po priľahnutí v spánku. Čo robiť?

lenka_da
27. dec 2008

Baby, poradte mi, prosim, dcerka ma 4,5 mesiaca a pocas spanku velmi casto vrti hlavou do stran. Pri tom si VZDY prilahne usko tak nestastne, ze jej uz zacali odstavat obe usi!!! Uz som skusala ciapocku ale je to nanic, ked vrti hlavou, na jednej strane sa jej ciapocka vzdy dostane az za usko a vtedy jej odstava este viac. Skusala som aj leukoplast ale ten sa bud odlepil alebo (a to je este horsie) polepil aj vlasky a musela som ich odstrihnut.
Aj vase deti tak strasne vrtia hlavou a prilahnu si pri tom usi???? Co s tym robite?

sveva
2. jan 2009

Ahojte. No ja sa vám čudujem, že myslíte na operáciu. Môjmu mm odstávajú uši a nikto si z toho nerobí ťažkú hlavu a aj ja mám trochu odstávajúce uši. Aj našim dievčatám odstávajú ušká a vôbec to neriešime. Veď sú predsa krásne také aké sú a netreba nič meniť a trápiť ich operáciou.

kobyliacik
2. jan 2009

No naša takmer 5 mesačná tiež vrtí atiež priľahne zakaždým, ale to odstávanie je myslím dočasné, predsa takéto ušká sú ešte poddajné, jemné. Myslím, že sa to samo spraví vekom🙂

anke
2. jan 2009

ahojte, po zhlednuti fotek musim rict, ze deti jsou krasne a ty s odstavajicima usima jsou uplne k sezrani ... a co se tyce prelepovani - nasemu Davidkovi odstavaji jen vrsky usi, spi od 6.ti tydnu na boku stridave jednom a druhem, vzdy si to ousko prilehne uplne rovne a vubec se mu ty usi nenarovnaly, takze to prelepovani asi fakt nema vyznam, jinak uz by si to vylezel zpatky ne? 😎 😀

jinak uznavam, ze holcicky by z toho mohly mit trochu trauma a mozna kdybych mela dceru, tak bych o prisiti uvazovala ... ale vsak pockejte, ono az narostou vlasky, tak to zase bude vypadat trochu jinak .... 🙂

kaskya
3. jan 2009

malemu som usicka od prveho do stvrteho mesiaca prilepila malym kuskom leukoplastu na noc, uska mu zacali odstavat od mesiaca, ked na nich lezal. do stvrteho mesiaca sa to upravilo a uz som prestala pouzivat leukoplast. teraz mu len upravim cez noc, aby ich nemal zle zohnute a je to ok.

luciauk
3. jan 2009

sveva, vieš, ono to nie je také jednoduché. to zistíš, keď tvoje detičky pôjdu do škôlky a do školy a ked jedného dna vstanete a bude plakať, že nechce ísť. a po týždni budeš rozmýšľať, že to v živote asi nebude mať ľahké. ale s takou milujúcou maminkou to ľahko prekonáte. 😉 🙂

nasúhlasím s tým, že sa vysmievajú len hlúpi ľudia. mne sa vysmievali aj súrodenci, patrí to k detstvu. určite ich to teraz mrzí, ak si to vôbec pamätajú. podľa mňa chybu urobili rodičia.

kaskya, nemyslím, že mu leukoplast pomohol. aj ľuďom, ktorým neskôr uši neodstávajú, tak v miminkovskom období pôsobia odstávajúco. moje dievčatá ich mali také všelijaké a dnes, keď sú staršie slečny, tak by to nikoho nenapadlo.

všetky detičky sú krásne a výnimočné 🙂 🙂 🙂

veronikapulkertova
3. jan 2009

Sveva:
Jak pise luciauk, ono to opravdu neni tak jednoduche. Koukala jsem do tveho albicka, pises, ze tvoje deti maji odstavajici ouska, ale maji je opravdu jen nepatrne 🙂
Jukni na posledni fotecku do meho albicka, tak vypadaji odstate ouska 🙂
Ja mela stejne odstata ouska jeko moje Elenka. Operovali mi je v deseti letech a to proto, ze jsem to chtela. Neustale jsem byla tercem posmechu, nechtela jsem chodit do skoly, hrozila jsem se dne, kdy bude foceni.... kdyz jsem mela rozpustene vlasky, ouska mi prokukovala, opravdu jsem se tim trapila. V mem okoli je hodne lidi, kteri operaci usi podstoupili a usnadnili si tak spoustu trapeni 🙂
Nerikam, ze svou holcicku na operaci dam, uvidime v 5 letech, jak budou ouska vypadat, jak ona se s nimi bude citit a jak se dokaze vyrovnat s nazory okoli 🙂

saska.t
3. jan 2009

veronika - jej vidim,ze aj vy mate taku hojdacku ako my /uspavadlo/ uz teraz sa hrozim toho, ked z nej mala vyrastie tak sme asi skoncili s poobednajsim spankom, pretoze bez hojdacky u nas poobede ani rana 😠

veronikapulkertova
3. jan 2009

saska.t- houpajda boduje aj u nas, hlavne rybicky se stale pokousime chytat. Je to sranda. Ale mame uz 7,5 kila,houpajda je do 9,no uvidime,jak to potom bez ni zvladneme 🙂 bude to tezke louceni :(

luciauk
3. jan 2009

veronika, tak to si mala šťastie, že ťa dali operovať. a ja som tiež neznášala a neznášam fotenie ☹

saska.t
3. jan 2009

veronika - tak to ta plne chapem, my mame 6,5 kila tak sa este utesujem ze nas hupajda este chvilu udrzi .... 😀

womenne
4. jan 2009

Ahojte dnes si manžel všimol že Nikolasko ma na ušku hrčku neviete čo to može byt?predtym to tam nemal.

sveva
9. jan 2009

luciauk možno to tak bude, ale deti su proste také. Oni si vždy niečo nájdu, či sú to ušká, okuliare, veľký nos, alebo je dieťa tučné. Nehovorím o tom, že v škole je to ešte horšie a tam sa smejú aj z malých prs, z rovnátok atď. Takže treba aby to dieťa malo milujúcich rodičov. 😉

evi3
9. jan 2009

naša dcéra je tiež uškatec, nepodedila ušká po mne, ale má presne také aké mal manžel, predtým ako mu na vojne omrzli 😉 , a aké mal jeho otec aj dedko a aké má niekoľko bratrancov... zatiaľ teda tie ušká trápia viac jeho ako mňa, a chcel aby jej ich opravili pred školou, mne to príde zbytočné, ja by som to nechala na nej, keď sa ona rozhodne, že to chce inak a že jej to vadí ... sebavedomie nie je vytvorené dokonalým vzhľadom, ale milujúcim prostredím 🙂

betina1984
10. jan 2009

Ahojte. Mojej tiež zo začiatku odstávali ušká. Stále som jej ich narovnávala, ale to ma rýchlo prestalo baviť. Teraz má 9 mesiacov a ušká má pekné. Keď bábätku podrastie hlavička, to odstávanie sa stratí...

pensadorcallisto
10. jan 2009

Ahojky... Pripajam sa... Aj moja dcera ma trosku odstavajuce usi... Nikdy som si to nevsimla, az teraz v poslednom case...Jasne, ze ich ma take od narodenia, ale proste az pred 3 dnami som si to uvedomila, ked jej uska trcali spod vlasov... 😀 😀 😀
Nikdy som sa nad tym nepozastavovala...

tonita
10. jan 2009

ja by som s toho taku vedunerobila. To je len mala kozmeticka vada, ktora sa da bez problemov upravit alebo pri najhorsom sa zapustia dlhe vlasy 😀
inak ako pisete- je dolezite mat pri sebe milujuce okolie.

trixi
10. jan 2009

betina, nasmu malemu hlavicka podrastla ale spolu s uskami a krasne odstavaju dalej, takze nie vzdy sa to rastom hlavicky upravi. 😉

janatka
10. jan 2009

Kočenky, můžu vás uklidnit. Trvalý tvar uší se vytváří až kolem 3 roku, to chrupavka ztvrdne v poloze která je geneticky daná. Proboha, žádné lepení !!!

ludmilabb
14. aug 2009

ahojte aj my mame presne ten isty "problem" malinka ma 2,5 mesiaca a uska si stale prilahne nema vyznam to napravat. Aj ked mama, sestra aj svokra to riesia stale ze jej to mam napravat inak jej budu odstavat a to predsa nechceme, strasia ma tym stale. A ked jej budu odstavat tak ja budem na vine!!! Mne usi neodstavaju, manzelovi trosku ano. Je to teda 50 na 50. Nechame sa prekvapit. Uska ma take jemne, makke a ohybne tak len cakam kedy jej trosku spevneju!

vejinka
14. aug 2009

ahojte aj my v spanku vela krat prilahneme uska..ale neodstavaju nam ..podla mna je to dedicneeee s nejakym polohovanim to nema nic...ale tak skusajte mozno to zabere akurat vam 😉

leonik
14. aug 2009

ahojky, náš malej má taky odstáté uši 😅 Když usíná, tak otáčí hlavou, ty uši si přelíhává. Občas se vzbudí a ucho má ohnutý napůl a přilepený k hlavě 😀 Doufám, že mu to tak nezůstane, a když jo, tak to bude mít asi po manželovi 😅

maatkka
14. aug 2009

No u nas je to tiez tak. Ked bola Lilinka malicka tak si tak zalahla uska ze sa jej ohli a prilepili k hlave 😀 Sestricky v nemocnici jej ich potom preto lepili k hlavicke leukoplastom 😠 Nepomohlo 😀 Ale ja si presne tiez myslim ze je to skor dedicne. Jej odstavaju usi presne ako MM - prave viac 🙂

jasminet
14. aug 2009

odstavajuce uska su geneticky dane, ziaden leukoplast, ciapka, ani celenka bohuzial nepomozu.
ak to bude neskor vadit, vzdy sa to da operacne poriesit. 😀 mne tiez odstavaju a vydala som sa 😀 😀 😀

jeudi
14. aug 2009

tak nas malej ma odstate usi uz od prirody po tatkovi..tchyne manzelovi kdyz byl maly ouska prilepovala ale bylo to prd platne takze mu to necham tak,jak mu to priroda nadelila ..kazdy rika ze se mel jmenovat mates..ze se to k tem ouskum hodi

soanpe
14. aug 2009

zase téma, nad kterým se mi pozastavil mozek 😅 😀 😀
já mám asi hrooozný štěstí, ale nikdo z mojí rodiny ani z přítelovi strany nedává rady tohto typu 😎
jo akorát moje babička na Slovensku sem tam vytasí nějakou zaručenou radu 😉 , ale tam moc nejezdíme.

wiwienne
24. aug 2009

Ja som dnes bola v porodnici a nevidela som babo, ktoremu by neodstavali uska🙂)))to sa zrovna, neboj🙂nasmu malemu tiez stoja, prilahne si ich vkuse, pri hre, pri kojeni, pri spani, ale ako je vacsi, z mesiaca na mesiac je to lepsie 😉

tanjaja12
24. aug 2009

To je inak sranda, aj nasa mala si obcas da tak hlavicku, ze si ohne usko a svokra so svokrom hned k nej bezia napravat aby jej neodstavali uska... 🙂 😀 A to aj vtedy ked len na chvilu v stolicke na jedenie... 🙂 Tiez som sa napocuvala o leukoplastoch, ale niekomu mozes hovorit aj neviem co a neda si povedat...

janulinqa11
28. aug 2009

radim vam NECHODTE na totu operaciu z usami ja mam 12 rokou mne odstavalo jendo ucho a mi to ani velmi nevadilo ale detska doktorka nas poslala... som tak pred 2 dnami prisla z nemocnice lekari povedia NIC NEBUDE BOLIET pooperacne bolesti su MINIMALNE..neverte tomu aj pri operacii to dost bolelo napriek tomu ze som bola napichana injekciami...a teraz uz ani nehovorim..w kuse jem dajake tabletky proti bolesti..a aj tak to BOLI...zbytocne deti su pekne ako su ...🙂

pajinka23
29. aug 2009

baby nas mali si uska natahuje kazdu chvilu ☹ ☹ ☹ niekedy sa az bojim aby si nenatrhol usko ☹ ☹ uz mu aj zacinaju trosku odstavat 😕 😕 tiez sa bojim aby nevyzeral ako torpedo 😲 😲 😀 davam mu ciapocku ale velmi ju nechce mat na uskach a este k tomu mame horuco v byte tak mu ju nemozem dlho nechat na uskach lebo sa strasne poti chuda 😖 😖

soanpe
29. aug 2009

na uši nemá vliv to,jestli si je přilhává nebo natahuje, nebo lepení, čepičky atd.
tvar uší závisí na tom,jak je vyvinutá chrupavka v ušním boltci,takže odstáté uši fakt nezachrání čepička ,ani jiné zaručené rady