Odstávajúce uši po priľahnutí v spánku. Čo robiť?

lenka_da
27. dec 2008

Baby, poradte mi, prosim, dcerka ma 4,5 mesiaca a pocas spanku velmi casto vrti hlavou do stran. Pri tom si VZDY prilahne usko tak nestastne, ze jej uz zacali odstavat obe usi!!! Uz som skusala ciapocku ale je to nanic, ked vrti hlavou, na jednej strane sa jej ciapocka vzdy dostane az za usko a vtedy jej odstava este viac. Skusala som aj leukoplast ale ten sa bud odlepil alebo (a to je este horsie) polepil aj vlasky a musela som ich odstrihnut.
Aj vase deti tak strasne vrtia hlavou a prilahnu si pri tom usi???? Co s tym robite?

andulka4
27. dec 2008

co to je za téma 🙂
to že si přilehne ouška přece neznamená že bude mít odstávající uši! Odstávající uši jsou genetickou záležitostí zděděnou po předcích a může se operativně odstranit. Ale abych lepila dítěti ouška leukoplastí...to mi příjde dost divné

nevím ale jak poradit snad jí jen kontrolovat a hlavičku jí poposunout ať ouško nekrčí...náplast ale nepoužívej

dzanka3
27. dec 2008

lenka presne ako pises....
a prave dnes vecer som rozmyslala nad capicou - ale bolo mi ho luto aby spal v capici.....no som zvedava co napisu a poradia...ci dieta z toho vyrasti ... 😨

lenka_da
autor
27. dec 2008

hm, diky, dufam, ze mas pravdu. Ibaze tie usi jej zacali vazne odstavat - nie je to tym, ze by som ju prilis pozorovala, vsimli si to aj ostatni clenovia rodiny... 😖

bianca
27. dec 2008

hojte
aj nasa sa stale vrti a uska je zacali trosku odstavat.Presne ako pisete .Myslim si ale ze sa to spravi.

andulka po pravde nejedna sa iba o geneticku zalezitost

lenka_da
autor
27. dec 2008

Ziadna genetika - nikomu v rodine usi neodstavaju. Keby sme mali chlapceka, mozno by ma to tak nestvalo ale viete si predstavit, ked vyrastie a budu sa jej smiat koli odstavajucim usiam??? Sestra ma strasi, ze ak s tym nic neurobim teraz, pokial su chrupavky este makke, tak sa s tym uz potom nebude dat nic robit. Potom uz vazne iba chirurgicky...

ladek
27. dec 2008

Nevim,ale me rikala sestricka,ze hlavicka stale roste a ouska se srovnaji 😉

bianca
27. dec 2008

lenka neboj.Dufajme ze s toho nase Barborky vyrastu 😉

lenka_da
autor
27. dec 2008

ok, dufam, ze mas pravdu 😝 Je mi jasne, ze pre odstavajuce uska sa svet nezruti (s malou sme prekonali horsie veci). Len ma zaujimalo, ci s tym ostatne maminky nieco robia alebo sa to spravi same. Dakujem za prispevky. paaaaa!

3558
28. dec 2008

presne tento problem som mala posledne 3 mesiace. a uz poznam odpoved.
moj maly ich mal stale prilahnute. ani som mu ich nenapravala, lebo naozaj je to len genetika. u nas neodstavaju nikomu ale on vyzeral ako keby jemu hej. a teraz mu trosku stvrdli a uz je vsetko ok. ani mu neodstavaju. 😉 😉

gabca1
28. dec 2008

Lenka_da - Nám říkala dětská Dr., že se mají používat před den i takové ty čelenky, aby ouška hezky přilehla. Prý to pomáhá a dá se to tím výrazně ovlivnit. Asi to je i dané genetikou, ale ovlivnit se to prý dá.

heppu
28. dec 2008

tento problem mame aj my stale sa jej uska ohybaju a potom na nich lezi. ja malej uska napravam ked spi a cez den nosi celenku nechcem aby vyzerala ako saso ked bude vacsia

trixi
28. dec 2008

ak maju uska odstavat tak budu odstavat a nepomoze ziadna ciapka, celenka a uz vobec nepomoze prilepovanie usiek leukoplastom, ci lepiacou paskou 😲 . Je o tom odborny clanok v jednom z casopisov, uz si nepamatam ci v Mama a ja alebo v Dietati. Ak uska budu odstavat aj v predskolskom veku, tak sa to cca v 5tich rokoch moze riesit operativne. Nas Matej ma uska ako hrncek a nikomu v rodine usi neodstavaju. A ak mu to bude vadit a deti sa mu budu posmievat (hlupe deti hlupych rodicov), tak mu ich dame operovat, i ked o tom vobec neuvazujem. Ale je este casu dost, mozno sa to spravi samo. A vobec si nemyslim, ze by vyzeral ako saso. Je s tymi uskami rozkosny. Nazor, ze ked niekomu odstavaju usi vyzera ako saso je hlupi. A je jedno ci je to dievca alebo chlapec.

knobloska
28. dec 2008

Holky naší malý odstávalo jen pravé ucho. Měla ho celé větší už od narození a ještě odstávalo. Tak od 7 měsíců se to začalo samo rovnat a teď už to nikdo nepozná. Nedávala jsem jí žádné čelenky a čepičky, jen když jsem viděla, že tam má to ouško srolované, tak jsem jí to upravila. Ale určitě to nebylo pokaždé. 😉

bzucinka
28. dec 2008

Tiez sme ten pripad 😝 Nasa mala ma od narodenia uska uplne rozdielne. Najprv jej odstavali iba trosku,postupne viac a viac. Stale si ich prilahne a neda sa to odsledovat, ked vecne kruti s hlavickou. V rodine nemame nikoho co ma take usi 🙂 Len neviem ako sa toto moze samo od seba upravit, nejako sa mi to nezda. Ved uz teraz ma uska ako mates,...ale taky pekny nas mates. Ani si ju inac neviem predstavit. Jedine co ma stve v je, ze by sa jej v buducnosti mohli smiat. Ale stavaju sa aj ovelaaa horsie veci. Ale ak sa da nejako tomu predist a niekto o tom nieco vie, dajte vediet 😉

jjaanca
28. dec 2008

Nedávno o tom byl rozhovor s lékařem v "Sama doma" je to genetické, žádné čelenky ani přilepování nepomůže. Jen operace. A taky je normální když odstvává jen jedno - tělo není souměrné.
(Tu samou zkušenost má moje máma s bráchou, taky nosil čepice a čelenky - nic nepomohlo. A nikdo jiný z rodiny odstáté uši nemá - jenom brácha.)

heppu
28. dec 2008

trixi je to moj nazor a neviem ci hlupy ked nechcem aby sa niekto mojej dcere neskor smial pre jej usi, ty aj ja to chapeme ale tie deti tzv hlupych rodicov nie a nechapem preco by rodicia mali byt hlupi ked vies ake vedia byt deti zlomyselne aj bez toho aby mali hlupych rodicov,

luciauk
28. dec 2008

ja žasnem, čo tu píšete. odstávajúce uši su genetická záležitosť a ked vášmu dieťaťu "začali" odstávať, tak len preto, že ste si to predtým nevšimli, že to nebolo možno také nápadné ako teraz. a genetika sa netiahne len 2 generácie. možno vo vašej rodine odstávali uši celým generáciám, len nie poledných 100 rokov. a ked bude mať dieťa problém, tak len preto, že ho od mala celá rodina bude riešiť aj s jeho uškami. ked sa babky postavia nad vnúča a budú lamentovať...a prečo si mu ich neprilepovala, keď bol malý? ja sama mám odstávajúce uši, roky som sa chystala na operáciu, ale teraz žijem v zahraničí a konečne to nikto nerieši ako na Slovensku a ja sa cítim krásna a normálna. ked vaše deti budú vyrastať s pocitom menejcennosti, tak len a len vďaka vplyvu rodiny. ked mu vy poviete, aké je krásne a jeho ušká výnimočné, tak sa aj tak bude cítiť. ja som bola v každom tehotenstve odhodlaná dať dieťaťu ušká operovať, aby nemuselo trpieť celé detstvo ako ja, ale našťastie to žiadne nezdedilo. ale v šúčasnej situácii by som ho asi netrápila ani operáciou, lebo tu by to nikto nerozoberal.

trixi
28. dec 2008

luciauk, presne tak. Mna sokuje, ked pocujem, ze mam malemu prilepovat usi. Preco? Ved to aj tak nepomoze. A trapit ho tym? Ved kolkym celebritam odstavaju usi? Napr. taka Iva Frulingova, videli ste ju v Star dance, tiez jej odstavaju krasne uska, a vo Francii bola spevackou c.1 a este aj modelkou. A taky Ales Hama, krasne usi.
Mala som spoluziaka, rysavy a odstavajuce usi, a nikdy sa mi nikto neposmieval, bol uzasny a vlastne je super kamarat.

bihan
28. dec 2008

Čo je toto zase za kravinu? Tvar ušnej chrupavky je geneticky daný a otáčanie hlavy v spánku alebo lepenie uší s tým absolútne nič nenarobí... Niektoré maminy by fakt mali vypnúť a prestať počúvať "babské" rady.
Podľa mňa sú odstávajúce uši pre niektorých ľudí problém, MM si ich dal operovať, ale žiadne lepenie tomu rozhodne nezabráni.

3558
28. dec 2008

lenka da ak sa ti zda ze mu odstavaju uska, nic si z toho nerob. aj mne sa to zdalo, ale uvidis o mesiac ze mu spevneju a uz sa mu nebudu odybat a budu mu ,,akurat,, 😉 😉 😉 😉

veronikapulkertova
28. dec 2008

Ahojky, odstavajici usi je geneticka zalezitost 🙂, prilepovani k hlavicce tomu nepomuze!!! 🙂 Ja sama odstate usi mela, nechala jsem si je operativne spravit. Ted o tom uvazujeme u nasi male Elenky, ma ouska kolmo k hlavicce(juk do albicka...), je nadherna, nam se tak moc libi!!! je to roztomile, ale deti ve skolce a nasledne skole to nechapou a byla by tercem posmechu, sama jsem to zazila a male bych to neprala. Operace je nejvhodnejsi mezi 5-6 rokem. Nikdo pak nic nepozna 🙂 a muze nosit vlasky v culiku .)

simona55
28. dec 2008

moja dcera sa narodila s vvch ma jedno usko nevyvinute a nema ani dierku v uchu len usnicuma a nosi v nej normalne nausnice, ale je aj tak pekna podla mna su aj horsie veci tagze sa nedala ani operovat.

trixi
28. dec 2008

ahoj veronika, Elenka je nadherna, nasmu Matejovi sa velmi paci, a urcite by z nich boli dobri kamosi 😉 . S uskami by boli ako dvojcence 🙂 . Kuk na prve foto do albumu 😀 . Ja Matkove uska zboznujem. Ma ich take tenucke, ze ked svieti slniecko, tak ich ma az priesvitne.

bubinko83
28. dec 2008

trixi ma pravdu,ved tie detičky su krasne same o sebe.Aj našmu malemu trošku odstavaju uška ale je to take zlate.Bodaj by bol len toto ten najvačši problem čo nas kedy postihne.Detičky su krasne tym že su take originalne ,nie?

veronika,aj Elenka je krasna.Ja mam taku malu susedku a jej velmi odstavaju uška,ale je taka roztomila,že su ju bez tych ušiek ani len neviem predstavit 😉

luciauk
28. dec 2008

mamičky, krásne ste to o svojich detičkách napísali. len keby aj spoločnosť bola taká "normálna" a nevyrábala problémy tam, kde nie sú. ja som trpela až do chvíle, keď som stretla svojho terajšieho manžela a ten ma presvedčil, že moje ušká sú najkrajšie na svete a nechce aby som sa dala operovať 😉 škoda, že som toto nepočúvala aj od rodičov v detstve ☹

lenka_da
autor
29. dec 2008

Ahojte baby, dakujem za prispevky. Jasne, ze z odstavajucich usi nebudem robit vedu ale radsej som sa chcela spytat, ci sa tomu neda pomoct, ak sa da, aby sa jej potom deti neposmievali 😠 nie?

iris
29. dec 2008

náš Tomík má lehce odstátá ouška, vypadá to děsně kouzelně, patří to k němu, navíc si je sám kroutí a tahá, to ho těžko odnaučíme, rozhodně bych mu nedávala an noc čepičku, ani nelepila uši

veronikapulkertova
29. dec 2008

Trixi, Bubinko83: Dekujeme !!! 🙂 Ja si Elenku bez tech ousek nedokazu predstavit, proste k ni patri 🙂 Je s nimi proste kouzelna, ale uz ted celime nejapnym poznamkam typu: Jeee, to je krasny usacek, ....snad ji hlava poroste vice jak ouska... kdy ji je nechame spravit...usopleso ahoj...vy ji snad vesite za usi...snad bude mit vlnite vlasky aby se ji to ztratilo... a nektere tyto otazky jsou primo z rodiny-tchyne,tchan :( Byt to na nas, ouska ji tak nechame,ale nase spolecnost je zalozena na idealu krasy. Na kazdou odchylku od normalu deti reaguji posmechem, ale je jen na nas, maminkach, naucit nase deti, ze kazdy jsme jiny, originalni, presto jsme vsichni stejni-lide, at uz mame odstata ouska, velky nos, o nozicku mene, silhava ocicka... a neni duvod se temto odchylkam smat.
Jak uz nahore nekdo zminil: Smeji se hloupe deti hloupych rodicu...

saska.t
29. dec 2008

veronika - mala je naozaj roztomila, cely tatino a s tymi uskami si vobec nerob starosti, ak sa jej to samej nebude pozdavat, da si ich v neskorsom veku sama operativne upravit aj tak to moze byt neskutocne stastne babätko a na posmechy druhych sa treba vykaslat, svedci to len o ich velmi slabej inteligencii 😀

dididi30
29. dec 2008

veronika aj mojej tamce odstavali a odstavaju, ale teraz ma dhsie vlasky a vobec to nevidno a je nadherna 😵
aj thomaskovi odstavaju a mne to nevadi, su to moje nadherne deti, proste orginalne 😵 😵