Plač pri zaspávaní. Brať dieťa von kvôli susedom?

dudinka21
4. nov 2008

Ahoj chcela som sa spýtať, ako riešite to, ked Vám dieťa často plače a bývate v paneláku... My sme plakavali strašne často už to je menej, no ja som sa aj sa snažím íst radšej von, lbo nechcem rušiť susedov.. Každy mi hovorí, že to nemožemtak brať ved to je predsa dieťa no ja mam potom pocit, že sa na mna pozerajú akože čo s ním robím.. Možno je to len moj pocit. V noci ho mám radšej skkro celú noc na rukách aby sa aspon ostatný vyspali, lebo je skoro stále hore.. A teraz skúšam uspavanie podla knižky no u nás je total plač a vobec nieje ani náznak prestatia a tak po 20 minútach ho beriem na ruky a vraciame sa ku klasickému uspavaniu. No a ja som sa chcela spýtat ako to riešite vy.. Nechávate plakať deti? Manžel mi hovorí, že ho mám nechať aj vyplakať, možno ho to unavý. Vraj sa nemám pozerat na druhých oni sa tak isto nepozerajú ked huči rádio alebo pod. Diky za názory. 🙂

zuzanocka
4. nov 2008

dudinka,
iste by som na tvojom mieste neriesila susedov, ale to, preco ti malinky tolko placka... 😔
na susedov sa vyprdni 😉
prip. sa ich mozes opytat, ci je maleho prilis moc pocut, mozno ani nie a ty si robis starosti zbytocne 😉

dididi30
4. nov 2008

aj ja si myslim, aj oni mali deti a viedia co to je 😉

danuskam
4. nov 2008

susedov nerieš-aj oni si tým prešli/prejdú 😉 každý normálny človek pochopí,že niekedy sa to fakt nedá ovplyvniť a zastaviť. A vyplakať dieťa-to by som urobila iba v krajnej zúfalej situácii,keď by už fakt nič nepomáhalo. podľa mňa to nie je zdravé.reči-že bude mať z toho zdravé pľúca-sú kecy (mimochodom povedal mi to tiež sused 🙂)

macaeliska
4. nov 2008

dudinka, kasli na ostatnych. Aky je maly stary? To uspavanie podla tej knizky nie je vobec zle, len zle je, ked ta po tych 20 minutach dostane a je tam, kde chce byt. Na rukach. Skus to vydrzat. Za dva dni je uz vidiet vysledky. Ja viem o com hovorim. Ja som malu uz ucila 2x spinkat. Najprv bola zvyknuta na ruky, kvoli kolike a teraz bola chora a tak si zvykla zaspavat na cici. Aj to som zatrhla, a opat spinkava pekne sama.

dudinka21
autor
4. nov 2008

Maly má 5 mesiacov, prvé 3 mal tiež koliku a jediné čo zabralo, boli ruky.. Mne to bolo luto nechať ho plakať, lebo to by bolo celý den a všetci mi hovorili, len si ho nauč.. Ale mne to vtedy prišlo správne a teraz by som to urobila znovu tak...
NO každy ma väčšinou malé deti, ale kto nemal takého tak to moc nechápe.. Aj moja mamina mi hovorí, že čo tolko plače a tvári sa ako ho utíši a potom ho po chvílke donesie, že asi je hladný.. No podla nejj by bol asi stále hladný, ked plače.. Pýtala som sa susedov, či ho počuť a tvárili sa, že dieťa im nevadí, akurát mám jednu susedu puberťačku a tá vždy ked plače pustí tak rádio, že ja nepočujem ani tv.. A kolko krát po dlhom uspavaní ho konečne uložím ona to zapne a možem odznova.. Manžel jej už bol pár krát povedať lebo je schopná počúvať aj o pol noci a ona na to jej drzým výrazom, že ok.
No nebudem sa pozerať ani ja na nikoho. Cez den sa snažím zabavať blázniť ale tie večery a noci. A skúsim teda to uspávanie s plačom, len sa bojím, že on neprestane raz vydržal aj 40 minút a to som už nevydržala ja lebo aj zvracal z toho.. A tiež nechcem abydostal pruh. No uvidíme...

macaeliska
4. nov 2008

dudinka to ako by si pisala o malej Eliske. Aj moja mama frajerka, "no Eliska, ved neplackaj, lubim ta a bla bla bla" a o chvilu prisla, strcila mi ju a povedala, je hladna. 😀 😀 . My vieme svoje. No a co sa tyka tych 40 minut, tak sa priprav na horsie. Mne Eliska pred 3 dnami vydrzala 2 hodiny! No aj mala zvracala, ja som ju len poutierala, prelozila na inu cast postele a nechala ju dalej. Viem, je to drasticke, ale oplatilo sa. Ono mi to ale trhalo srdce viac ako ked som ju to ucila prvy krat. Chudatko. Moj manzel ju v sobotu doslova ukecal a uspieval. Ja som za nou nechodila, pretoze by ma citila a opat by chcela cicik a tak sa podujal, ze mi pomoze. Pekne si k nej sadol a cely cas jej spieval a rozpraval tym svojim hlbokym hlasom, ze mala az zaspala. Je pravda, ze az po hodine, ale skoro vobec neplakala. Na druhy den som to skusala ja a hrdinka revala ako tur. Tak sme sa striedali a aj tak to nepomahalo. Nakoniec zaspala od unavy. Teraz je uz dobre. Cez den sa jej s tym spankom moc nechce, ale vecer ju nakrmim, odgrgne a sup na brusko do postielky. Ani neviem a mala uz odfukuje

zuza.m
5. nov 2008

no pridam sa aj ja k uplakanym detičkam
dudinka
vobec nerieš susedov ved oni to určite nepočuju tak ako ty 😅 tak že ak si pustia hlasnejšie televizor tak ho počut nebudu.
toho hojdania som sa ani ja nevedela zbavit.a poviem ti že to koli tomu maš tolko plaču.jednoznačne prestan uspavat na rukach.preto že deti sa budia celu nec a kontroluju situaciu či je to tak ako ked zaspavali.(maš to napisane aj v tej knižke tak si prečitaj)a ked nieje tak ako ma byt je plač.ale ked ho uspiš bez kolisania tak aj ked sa zobudi zaspinka dalej.mam to oskušane.pravdaže mam hranice.ležim pri malom davam dudlik hladkam ale na ruky neberem.ked mu pomože tak sa k nemu pritul,ak nie daj plienku na očka,ak nie tak ho zababuš aj s ručičkami do deky,ak nie tak mu pusti nejake pesničky.ja puštam nedvedov.tapkaj po zadočku,hladkaj chrbatik laskaj.mojmu pomaha ked si ho nevšimam a robim sa že spim.a hlavne musiš vydržat.žiadne ustupky preto že on zisti že predca si povolila tak že doba plakania sa ti može predlžovat.a hlavne musiš mat nejaky režim to vela pomože.ja posledne krmenie robim po tme tak ako v noci a on potom lahšie pochopi čo ma robit.držime palčeky a neboj sa ked aj trošinka poplačka.aspon ti bude v noci lepšie spinkat.vidiš eliška vydrži aj 2hodky.moj maly naštastie nie lebo by som bola asi zufala. 😔

zuza.m
5. nov 2008

moj maval obrovske bolesti a tiež pomohli iba ruky aby zabudol.teras sme došli na to čo ho trapilo a je to ovela lepšie .tak že by si tiežmala odstranit ten problem s bruškom.teda ak ho ešte ma.

bubatinko
5. nov 2008

vies ja mam taky nazor ze nenechavat vyplakavat deti ...dieta sa same nauci sapt ked je na to pripravene ja som maleho do 6 mesiacov uspavala na rukach abo som pri nom lezala a spievala mu potom casom som ho pomaly ucila spavat cez den v postielke a ked uz tam pekne zaspaval sam cez den tak som ho tam sameho daval aj vecer zaspavat ale nikdysom ho nenechavala vyplakavat v nej iba by si ju zbytocne znechutil.... casom sa to vsetko naucil a teraz nema problem spavat sam v izbe od jedneho roka... drzim palceky riad sa tym ako to ty citis....

jaduska
5. nov 2008

Moje deti našťastie neplakávali, ale susedia by boli v tej chvíli posledné, čo by ma zaujímalo.... Naša staršia pre zmenu strašne veľa skákala a keď sme stretli spodného suseda, tak som jej stále hovorila, že to je ten ujo, ktorému skáče po hlave a on sa len usmial a že to nevadí a pokecal s ňou a sú dobrí kámoši doteraz.
Neviem, aké máš vzťahy so susedmi, ale ja by som tak medzi rečou prehodila, či ich to neruší, ako to k nim počuť a že niekedy už nevieš, čo s ním....a uvidíš, ešte ťa aj poľutujú 😉

dudinka21
autor
6. nov 2008

Dakujem za rady, ja som si povedala, že ešte do pol roka vydržíme na rukách to je už len mesiac a potom nastane zmena.. Musím niečo robiť, lebo padnem na hubu.. Už som nespala dlho viac menej už to ani necítim.. Ale chcem byt viac fit práve kvoli drobcovi, a susedov už nerieším plače tak plače, ved ja by som bola tiež najradšj keby neplakal, no on strašne často. Dokt. mi hovorila, že niekt. deti sú proste také, a vraj z oho vyrastie a budeme máť ason na čo spomínať. Susedov som sa pýtala a hovorili,že im to nevadí no a lutuju ma všetci čo bývaju okolo. Ale ja som aj tak velmi šťastná, lebo ked sa na mna drobec raz usmeje tak zmaže všetko to zle..

lumah
6. nov 2008

dudinka ja mám dvoch chlapcov a suseda dievča asi ročné a niečo a jej neskutočne plakávala-máme spoločnu stenu na spálňach-bolo to hrozné, nechala ju plakať celé noci a dni, moji keď plaču tak sa snažím ich utíšiť a hlavne odniesť zo spálne, aby som susedov nerušila. Ona na tu svoju kašlala, bolo mi tej malej velmi luto. Vyplakáva aj teraz-vlastne jačí, už si zvykla, ked k nej nikto nejde a normálne až zobudí moje deti, tak vtedy už bucham na stenu a zázrak- vtedy k nej prídu a je ticho.

dudinka21
autor
6. nov 2008

No ja mojho nenechávam plakať v noci, lebo presne myslím na to, že ludia chodia do práce a deti do školy a potom som kvoli tomu celú noc hore a muž mi hovorí, že mám kašlat na to a nechať ho sem tam aj plakať, lebo si nezvykne no mne je to luto.. A cez den sme vonku takze kvoli tomu, že ja som ohladuplna, tak si absolutne neoddychnem ale budem musiet ho nechať aj plakať bohužial a potom je to presne o tomto, že mi budú buchať na stenu a podobne ale ked ma človek také dieťa musí niečo robiť a presne to čo som písala, že susedia, čo nemali uplakané nepochopia to. My sme s manželom rozmyšlali, že pojdeme niekam na chatu, a tam ho to naučíme.. no ved sa ešte uvidí.. ešte mu dávam mesiac... 🙂 a inak naším susedom je tiež jedno ked v noci počúvaju hudbu a pod...

zuza.m
6. nov 2008

dudinka ale keby si ho nechala večer zaspinkat bez kolisania tak by si to ani v noci nevyžadoval.to mi ver.ja som mojho maleho mala tak isto naučeneho na hojdanie,každe dve hodky sa budil a plakal.musela som snim chodi,skakat klusat len aby som ho ako tak utišila vždy aspon pol hodku.potom hodinu a pol spal a zaseten isty kolotoč..jediny krat som ho nechala zaspat bez kolisania (plakal asi tak hodinu ale to tak že plakal par minut ,prestal pokukal čo sa deje a zase začal plakat na par minut potom zase pokukal a to sa opakovalo celu hodinu)a od v tedy su noci dobre. večer zaspava tažšie ale v noci sa napapka so zavretymi očkami a spinka dalej.a poviem ti že je to na nezaplatenie ked si aspon v tedy odychneš-ale ja som to začala už od 6týždnoch v tedy mal malu vydrž a nevedel dlho plačakt.

bibula
6. nov 2008

KASLI NA SUSEDOV,ALE DIETA prenic za nic neplace. 😒

dudinka21
autor
6. nov 2008

Ja viem , že nie my sme prešli roznymi fázami, prvé 3 mesiace kolika, ale to boli noci dobre a teraz to mame tak, že sa hrá a potom jednoducho nevie zaspať a je straše unavený... Už som písala v inej diskusii o spánku a tam mi jedna mamička napísala, že ma asi ešte morov reflex, ja som si o tom strašne vela čítala na nete a myslím, že to ma určite, pretože on sa v noci nebudí, že je hladný.... On papať nechce jednoducho začne kopať nohami, rukami a na to sa zobudí a sám nevie zaspať. Takže celú noc ten istý kolotoč, vraj by sa ten reflex mal vytratiť do pol roka tak preto chcem potom začať s učením spánku.. Ja som si tiež myslela, že deti neplaču len tak no to moje.. Ale ma reflux tak to teraz pripisujem k tomu, páli ho to ako záha možno preto, a neznášam ked stretnem známych a začnu mi hovoriť, že aký je zlý.... No to dokažem byť protivná, lebo nik. babatko nieje zle ale mu niečo je a potom ked bude starší nech porovnajú s ich detmi, ktoré je zle no nie? Fak nemám rada tu vetu. No ale v porodnici mi povedali, že sú aj také deti, čo plaču len tak a vraj mi to teraz nepomože, ale v živote bývajú strašne inteligentné... No ved uvidíme.

zuza.m
6. nov 2008

neskušala si mu dat niečo cez očka?moj maly si začne šochrat očka a už viem že chce spinkat.cez den ma problem zaspinkat,na posteli to nevie vobec aj ked ležim vedla neho.teras som mu kupila taku hračku.je to ten jemny plyš čo može ist aj do pusinky velkost asi ako kapesnik a v trede je mackova hlava.tak mu ho davam aby si zvykol snim zaspinkat.dam mu to cez očka na hlavičku.aj mu to tieni aj ho to hreje .myslim že sa potom citi tak bezpečnejšie.on sa rad zavrtava do takeho mäkkeho.
vobec si nevšimaj toho kto ti povie že je zly.musiš im povedat že nie je zly ale nevie inak komunikovat iba plakat.keby vedel už rozpravat tak by ti to určite povedal. 😉 no nie?

sirinka
6. nov 2008

dudinka21 veru, na susedov zabudni, ved dietatko nebude takto plakat cely zivot a tolko vydrzia. a urcite nenechaj dietatko vyplakat a takymto sposobom ho neuc spinkat. na to sme tu maminky, aby sme s detickami boli, ked nas potrebuju a pytaju si nas...to je podla mna jediny spravny sposob, ked najde svoju istotu, sam sa nauci pekne spinkat 😉 prajem ti vela energie a trpezlivosti...

dudinka21
autor
7. nov 2008

ja im to tak aj hovorím, kamošky maju deti, že tak ako ich položia vydržia im aj celý den a ja by som to nechcela, ja som rada, žeje živý, že sa o všetko zaujma a hovorím si teraz si poplače a potom bude ok a budeme si to spolu uživať. ja ho nenechám nikdy plakať viac ako 20 minút no raz som skúsila mne je to strasne luto budem si musiet v hlave upratat co vlastne chcem... ale diky za vsetky rady ste zlate. nebudem sa už trápiť pre susedov moj syn je najdoležitejší... 😉

nadhera
9. nov 2008

moj starsi syn sa v noci niekedy zoudi s hroznym krikom. a sused nad nami zacne buchat o podlahu /pocut to este dve poschodia pod nami/ . je mlady,zenaty,bezdetny - ucitel na zakladnej skole a jeho mama je pediatricka. no comment.

dadulka19
9. nov 2008

dudinka,s tým sa vôbec netráp 😉 .Mne malá v noci často plakávala a plače do teraz.Raz som sa suseda nad nami pýtala,či to moc počujú a povedal"v pohode" 😉 ...Normálny človek pochopí a hlúpy nech si trhne 😉

sirinka
9. nov 2008

nadhera tak ja by som si dala tu namahu a isla mu hned zvonit na dvere, ze aky ma problem... 😠 teda asi nie ja, ale manzel...

sirinka
9. nov 2008

alebo si mysli, ze ked bude buchat do rytmu, tak to dieta rychlejsie zaspi??? inteligent...

adoracion
10. nov 2008

no lahko sa povie nevsimat si susedov ked susedka dostane histericky zachvat a krici a krici a bucha a bucha a to moje babetko ma len sedem tyzdnov snazim sa byt stale s nim ked place utisit ho ale niekedy to nejde aj ja potrebujem jest, pit, ist na toaletu, umyt sa, uvarit aspon caj...takze najradsej by som sa prestahovala na ostrovcek niekde aspon na prvy rok ..

sirinka
10. nov 2008

adoracion a to ma ten zachvat kvoli vasmu dietatku?

kaskya
11. nov 2008

ahojik. nerieš susedov vobec. metodu spania skusaj cez den. nam funguje na 100 percent. len si ju poriadne prestuduj. mas tu knihu? ak chces polem ti ju. my fungujeme bez nocneho krmenia a celonocneho spania od stvrteho mesiaca. maly sa naucil behom troch dni od praktizovania tejto metody spinkat. ale chce to hlavne velmi vela trpezlivosti a pevne nervy. ale musis vydrzat a potom vam bude vsetkym lepsie a vyspite sa. urcite by som nezufala, je to len prechodne obdobie uvidis. ale hlavne zacni s metodou spania uz dnes, kym su susedia v praci a mozes sa realizovat a rataj s tym, ze malemu sa to nebude pacit, ale zvykne si, uvidis. a vobec to nieje tyranie, len ucenie sa. drzim ti palce.

kaskya
11. nov 2008

adoracion skuste sa prestahovat. bude to urcite lepsie. ked susedka nerespektuje ze je to male dietatko tak je to potom onicom. najprv sa skus ale snou porozpravat - napr. ked ju stretnes vo vytahu. nenechaj sa vytocit, aj ty zaujmi tvrdy postoj. ze ked ti zacne buchat na stenu maleho to este viac vyplasi a potom ho nevies duplom ukludnit. zval vinu na nu. nech tolko nebucha, lebo je maly z nej nervozny. je to krava, tak sa k nej aj tak spravaj. uvidis, prestane buchat.

dudinka21
autor
11. nov 2008

No nám zase suseda vždy pustí rádio tak, že aj ked malý zaspí tak je hned hore, ale to som už myslím písala, je v puberte a určite jej nevysvetlím, aký je rozdiel ked plače dieťa a hučí rádio... Aj o pol noci a ešte sa tvári urazene ale každemu sa raz všetko vráti a ja jej prajem také dieťa, aby videla, že dieťa nemá na sebe gombík vypnúť.... Len sa divím, že to nevadí ostatným susedom okolo, lebo vždy jej len my chodíme povedať a vyzerame ako blbci ale ked si to myslí taká je mi to úplne fuk...
Nám zatial nebuchali len ja ho celú noc mám na rukách aby neplakal, a aby sa princezna pod nami vyspala do školy....
Ale od 6 mesiaca ho to chcem začať učiť..
A Nadhera to by som nezniesla takých susedov, ked im to vadí, nech si oni kúpia rodinný dom.. 🙂

sirinka
11. nov 2008

dudinka21 a co takto zavolat mestsku policiu na rusenie nocneho kludu... 😉

dudinka21
autor
12. nov 2008

aj som chcela ale ona taka tapa, že by potom vyklopavala nech si utiším dieťa ale ked bude drobec iný tak uvidí princezna.... to ešte len bude zazerat.... 🙂