Plač syna po polhodinke spánku. Čím to je?

katinka0000
8. júl 2009

Ahojte!
Neviem, ci tu uz neexistuje takato tema, ale chcela by som sa vas spytat. Moj syncek sa sa pravidelne kazdy den budi po polhodinke spanku s obrovskym placom (pri dennnom spanku). Neviem, kedy to uz prejde. Musim ho vziat na ruky, utisit a potom dat lahnut, privinut sa k nemu a spinka dalej. Fakt neviem, preco tak zacne plackat.

Mate niektora podobnu skusenost? Neviete nahodou, z coho by to tak mohlo byt?

Dakujem!

svenka
8. júl 2009

katinka, moj robi to iste... tiez sa po cca 30 min. zobudi... ak je v izbe sam, tak je tym padom hned hore /bud sa hra, alebo zacne plakat/ a uz ho viac neuspim... preto som zacala chodit spavat s nim, a ked sa prebudi, tak ho hned utisim, priviniem... a spinka dalej... tiez uz neviem co s nim... a robi to cca mesiac... dovtedy to nerobil... dufala som, ze ho to rychlo prejde... ale ako vidim, tvoj ma uz 11 mes., tak verim, ze mi to moj nebude dovtedy robit, lebo zosediviem... 😠

shaula
8. júl 2009

Nám to dělají kluci strašně dlouho, někdy mám pocit, že to nikdy nepřejde ☹ Ale aspoň vidím, že nejsme sami, už jsem si myslela, že mám snad děti z jiné planety... Jestli se od narození vzbudili bez pláče 5x, tak je to moc... ☹

siska_br
8. júl 2009

aj u nas sa spi polhodinka...nie vzdy sa zobudi s placom, ale vzdy sa prebera. a podla toho ci pri nom som a uspavam ho, bud spinka dalej alebo sa preberie. myslim si, ze sa budi pri striedani faz spanku....ked zaspi, prvu polhodinku spi tvrdo, potom sa mu meni hlbka spanku a tu zmenu nedokaze plynule preklenut. celkovo mame velky problem so spanim, najma nocnym...

cupi
8. júl 2009

U nás je to to samé. 40 minut spí tvrdě, ani ho nevzbudí, když ho otáčím (pokud usne v nějaké krkolomné poloze 😀 ). Po 40 minutách se probouzí - když je klídek, tak usne na další hodinu, ale když ho něco vyruší, tak začne brečet, očička zavřený, leze po postýlce a už neusne. ☹ Už to tak má víc jak měsíc, tak mám natrénováno, že po půl hodině jsem ve střehu, abych ho případně "uklidnila".

katinka0000
autor
8. júl 2009

hej, ale on sa tak zobudi len cez den. vecer sice zacne plakat, ked napr. strati cumlik, ale nie je to taky hrozny plac. cez den 30 min. spanok a potom z nicoho nic takyto plac. a to aj ked je niekto pri nom. neviem, ci je to tym, ze sa mu nieco zasniva. ale zase kazdy den? ale ked ho utisim, tak po tom velkom placi spi dalej. dneska napriklad spal potom este 2 hodinky. ale musela som spat pri nom, lebo sa stale prehadzoval a budil.

kokaka
8. júl 2009

katinka: toto mi malá taky dělá když spí málo a tak se mi ji někdy podaří ještě uspat a pak je v pohodě, myslím, že je to nedostačujícím spánkem

aponchie
8. júl 2009

zeby sny?

mywiel
8. júl 2009

siska a kokaka si myslim ze maju pravdu... 😉

katinka0000
autor
8. júl 2009

urcite to nedostatkom spanku nebude. ako som uz napisala. on ide spinkat napr. o dvanastej. o 30-40 minut sa zobudi s obrovskym placom, utisim ho, dam naspat do postele a potom spi niekedy aj 2 hodinky.
podla mna by to mohlo byt striedanim faz spanku. prva (najtuhsia) faza spanku trva tych 30-40 min. a on sa po takomto case prebudi.

zuza.m
8. júl 2009

aj mne robil to iste ,vždy sa budil so strašnym plačom. teras je to už pohoda zakriči ako že je hore ked som pri nom neni a ked niekoho vidi je uplne v pohode.tak že baby hadam to časom prejde. 😉

katinka0000
autor
8. júl 2009

zuza.m: v to dufam.

natasa8
8. júl 2009

tak u nas je to tiez, moja mala sa zase budi vzdy po pol hodine po vecernom zaspani.
Pritom vobec nezalezi ci zaspala sama, alebo pri kojeni.
Trva to uz 3 mesiace ☹

tajava
8. júl 2009

nas Tomi sa tiez budi polhodinku po vecernom zaspavani ... niekedy staci, ze si odgrgne a zadrichme, niekedy to je hrozitansky plac aj pol hodinu-hodinu, potom ho dam na cicu a zaspi. Tiez mi to robi taky mesiac a ja neviem preco 😒

zuzikmeduzik
8. júl 2009

mne to malý robí pri poobednom spánku v postieľke a častokrát ho už nedokážem znovu uspať - potom mám malého mrnčoša...niekedy pomôže keď ho preložím do kočíka a ideme von
tiež netuším čím to je, robí to posledné 2 týždne

germik
8. júl 2009

u nás sa deje to isté....trvá to tiež asi 2-3 týždne, najhoršie je,že to začala robit aj v kočíku /kde predtým krásne vyše 2 hoďky vkuse spinkala 😔 / tak budem verit,že to prejde...my sme ale ešte maličkí, začíname 5-ty mesiac...

lehna
8. júl 2009

u nás je to taky tak. spí půl hodiny a pak se probudí s pláčem 😔 , přes den a někdy i v noci se z ničeho nic probudí s šíleným křikem ☹

alishia
8. júl 2009

tak tohle mi maly delal take, a dokonce vcera kdyz spinkal po dlouhe dobe v kocarku tak se vzbudil opet s prisernym revem a to me hned videl. Doma uz to prestal delat. Asi je to normalni, ze to deti delaj. Dela to nekdy i v noci:/

zuzankast.
8. júl 2009

Ahoj, mám taky občas takový problém. Podle toho, co jsem vyčetla v příručkách, jde zřejmě o prdíky. Zhruba půl hodiny po jídle začně tělíčko trávit a vznikají plyny ---- prdíky. Obzváště když je to velký křik z ničeho nic. Zkuste i znovu odříhnout, to také někdy pomáhá. 🙂

shaula
8. júl 2009

Zuzanka, u malých miminek asi ano, ale tady má většina děti 6 - 12 měsíců, to už nebudou prdíky 😉

zuzankast.
8. júl 2009

Jé teď koukám že tujsou i trošinku starší miminka 😅 Tak to budou asi vážně ty sny. Bráchovy holčičky plakaly také a přitom i spaly - o to hůř se utišovaly, museli je nejprve vzbudit .

jananinka
8. júl 2009

Hlasim sa do klubu. Nasa mala to tiez robi pri dennom spanku, nie vzdy, ale casto. Pol hodku tvrdo spi a potom z nicoho nic strasny krik, musim byt pri nej a tisit ju, aby potom zase zaspala.

dipeja
8. júl 2009

u nas sa stava-najmä pri vecernom spanku- ze priblizne o pol hodky po zaspinkani z nicoho nic spusti plac, musim ju vziat na ruky a utisit. nestava sa to kazdy den, ale parkrat sa to uz zopakovalo. mamka mi povedala, ze to moze byt tym, ze sa jej nieco zle sniva, zeby ?

katinka0000
autor
8. júl 2009

kocky normalne ste ma upokojili. som si uz myslela, ze mu nieco je. ale asi je to u deticiek normalne. teraz napriklad spinka uz od pol deviatej a nic. neviem, preco prave cez den tak place.

dipeja: u teba mozno. ale u nas je to kazdy den. no mozno 1 - krat za dva tyzdne sa stane, ze sa cez den nezobudi so strasnym placom.

dadak231
8. júl 2009

Kočky vidím, že je nás takých veľa. Moje 2 baby tiež. Myslím, že je to striedaním fáz. Deti si kontrolujú, či je pri nich maminka. To prejde. Pri mojej staršej asi po 1 roku. Zrazu tieto náhle kontroly zmizli a začala normálne spať 2,5 hod. Na druhej strane sa zasa zhoršilo zaspávanie. Uspať ju za 30 min. bol úspech.

sebastianela
8. júl 2009

Moj zasa cez den spi 2-3-krát po pol hodine, budí sa vždy s revom a v noci sa mrví ako húsenica a pýta si prsník na ukludnenie.

blandik
9. júl 2009

Katinka - u nás je to taky tak /máme 40min/ a trvalo mi chvilku než jsem zjistila, že malý vlastně ještě není vyspaný, že jen chce podat dudlík a bude spát dál. Když se tak probudí s řevem - má ještě červené očička a je celý zmatený - dudlík většinou zabere a spí dál. Ono totiž těch 30 -40 min je spací cyklus a mimčo se po něm nabudí, ale potřebuje ještě spát dál. Když ten náš usíná s dudlíkem tak ho po těch 40min postrádá. Jestli ti usíná u prsu nebo na rukou - pak postrádá toto. Když se u nás nepodaří ho po tom náhlém řevu ukonejšit dudlíkem, tak máme tak je mimčo ještě tak aspo'n půl ho'dky ve špatné náladě.

janajanajana
9. júl 2009

U mojej to je rovnake, u starsej to bolo take iste, akurat ze u nej to zacalo o cosi neskor, mladsia to ma od narodenia, ako ubehne 30 - 40 min., tak som hned pri nej, lebo viem ze sa zobudi, tak sa ju snazim hned uspat, obycajne cajikom, je to myslim lepsie ako davat stale prsnik, od toho sa tak lahko neodnauci.

blandik
9. júl 2009

A ještě to samé v noci - když začal spát celou noc - tak do půlnoci většinou spal v pohodě, ale po půlnoci se nabuzoval, vrtěl - třeba do dvou, do tří i déle. Ale naštěstí se nám neprobudil (taky jsem u něj seděla a dávala dudlík i tři ho'dky - nabuzovalo ho i zašustění peřiny - takže nebyla šance se třeba jen pohnout a lehnout si), ale vyplatilo se - od 3M se v noci nekrmí, nedostává čaj, nebere se na ruky - a to vrtění postupně mizí - te'd vyjekne třeba jen 1x za noc /max tak 3x) a z toho mu občas dudlík podám a občas ne (vždycky vyčkávám, jestli to zvládne sám/ a konečeně se tak cca od toho 7M v noci vyspíme téměř nerušeným spánkem. Takže miminka se musí naučit přejít fáze nabuzení do dalšího spánkového cyklu. Na začátku noci mají cca 3hodinový tvrdý spánek - to je neprobudí téměř nic, ale po půlnoci je spánek slabší...a nabuzují se častěji.

yukki
9. júl 2009

Aj mne to malá robila pri poobedňajšom aj pri večernom zaspávaní. Po 25-30 minútach sa ako hodinky so strašným plačom zobudila, keď som tam hneď vbehla tak som ju aj hneď dokázala utíšiť a spala ďalej, aj celú noc. Asi 5 mesiacov to trvalo.

mizulienka
9. júl 2009

Kati skus si pozriet tuto knizku

http://www.subory.sk/download/172231/Spanok.pdf

tam popisuju striedanie faz spanku a aj nasledne budenie babatka, ked je ten spanok plytsi..mozno sa niieco nove dozvies...