Plač syna po polhodinke spánku. Čím to je?

katinka0000
8. júl 2009

Ahojte!
Neviem, ci tu uz neexistuje takato tema, ale chcela by som sa vas spytat. Moj syncek sa sa pravidelne kazdy den budi po polhodinke spanku s obrovskym placom (pri dennnom spanku). Neviem, kedy to uz prejde. Musim ho vziat na ruky, utisit a potom dat lahnut, privinut sa k nemu a spinka dalej. Fakt neviem, preco tak zacne plackat.

Mate niektora podobnu skusenost? Neviete nahodou, z coho by to tak mohlo byt?

Dakujem!

sebastianela
9. júl 2009

Skúšali ste sa pýtať doktorky na nejaké lieky na kľudné spanie? Ja som čítala, že to spôsobuje nedostatok vitamínu B, tak ho užívam, kedže ho kojím a večer pred spanim mu varím medovkový čajík.

mizulienka
9. júl 2009

seba...kde si kupila ten cajik? alebo iba tak si mu uvarila z madovky?

sebastianela
9. júl 2009

Mame vonku na dvore medovku. Takze cerstvu do deci a pol vodi, tak 5 listkov. Trochu cukru a chuti mu. Len si ho nedavaj moc ty, budes otapena.

katinka0000
autor
9. júl 2009

yukki: dufam, ze to u nas tak dlho trvat nebude. ale ked ano, tak to vydrzime. som len rada, ze to nie je nic vazne a ze aj ostatne deticky taketo nieco prezivaju.

katinka0000
autor
9. júl 2009

no ja by som mu ziadne lieky nedavala. skor si myslim, ze na pricine bude to striedanie faz spanku.

zuzanat
9. júl 2009

ahojte, mne syn place kazdu noc od 5.mesiaca, spi a zrazu sputi strasny plac, niekedy je pritom hore,ale vacsinou je to zo spania. Musim ho zobrat na ruky a ukludnit, lahnut si s nim.Zo zaciatku to robil tak do hodiny odkedy zaspal, ale teraz uz je to jedno, ale vzdy 1-2x v noci strasne place. Doktorka mi povedala, ze to je normalne, len sa mi zda, ze to trva akosi dlho. Cez den to nerobi, aj ked vzdy ked sa zobudi tak place, ale nie tak moc.

yukki
9. júl 2009

Ja som si myslela, že je to u malej nejaký pozostatok z ústavu. Tiež až teraz čítam, že to aj iné detičky. nič na spanie (lieky) som nedávala, veď okrem toho rozplakania po polhodine už pekne spala aj do rána a budila sa bez plaču. A nakoniec to aj samo prešlo.

vojtisek2007
9. júl 2009

taky se hlásíme do klubu uřvánků - po půlhodince spánku řev, slzy jak hrachy, ale připradá mi, že spí, oči neotevře, dojdu pošmudlat, pochovat, pomazlit, nebo na ni jenom promluvím a dobrý - dělá to asi tak 14dnů po obědě i večer, tak snad to brzy přejde, zatím jsem to u žádného z dětí nazažila 😲

evulinkab
9. júl 2009

taky se hlásím...mě malej teda přes den spinká celkem pěkně, ale poslední dva týdny to dělá noc co noc...najednou začně hrozně plakat, oči má zavřené, mozeček mu pravděpodobně spinká, ale řve a řve.Jediné co pomuže, je dát si ho k prsu.To se uklidní a spinká dál.Já jsem za ty dva týdny nevyspaná, protože kdyby to takhle dělal jednou za noc, to by se dalo, ale on se probouzí cca 1h-1,5hod.Takže já nestihnu ani pořádně usnout a už ho zase musím brát se strašným pláčem z postýlky a přiložit k prsu.Už jsem zkoušela ho hladit, strkat mu dudlík do pusy, chovat ho, utěšovat, ale nic nepomuže.Naopak začně řvát ještě víc, dokud se nepřicucne k mýmu prdu.Má mě misto dudliku, no🙂Doufám, že to nebude trvat moc dlouho, ptž je to dost vysilující.A to jsem si malýho chválila, jak krásně spinká...Býváválo.

evulinkab
9. júl 2009

😀 😀 😀 Jsem si přečetla po sobě text...samozřejmě že tam má být ** nepřicucne se k mýmu prSSSSu** 😀

sebastianela
9. júl 2009

Ahoj Evulinkab. Tak z toho sa uz nedostanes tak lahko. Viem o com hovorim ja mam 7 mesacneho a robi mi to iste,ba niekedy sa mi zda, ze noc za nocou skracuje intervaly. Som znicena ako nikdy. Lepsie som fungovala po 12 hodinach v praci ako toto. Cakam na infarkt.

katinka0000
autor
9. júl 2009

evulinkab: to bol super preklep. 😀 😀

lautreth
9. júl 2009

Ahojte.Som tu prvi krat a neviem ako to tu chodi.Mam problemzo synčekom.Od vcera ma neustale bolesti bruska,krce a stale mi placka.Vcera mal 6 tyzdnov.Neviem ci to moze byt sposobene mlieckom.Najskor som mu davala nuitrilon a presla som na sunar.Pri nutrilone to bolo zle a do teraz bol zo sunarom spokojny.Myslim ze ma moc silnu koliku a neviem co snim mam robit.Neustale cvicime,davam mu kvapky do mlieka aby ho nenanduvalo a nic nepomaha.Neviete mi niektora poradit.Velmi by ste mi pomohli.Dakujem

shaula
9. júl 2009

Lautreth, může to být změnou mléka, ale může to být i klasická kolika. Naši plakávali až do půl roku, začalo to vždycky cca půl hodiny po jídle. Můžeš na to vyzkoušet Sab Simplex, probiotické kapky (u nás byly na nic), Baby Calm (trochu pomohl), cvičení, masáže, nahřívání bříška (trochu pomáhá), nošení na tygříka (super),...

iwuskaaa
9. júl 2009

Katinka ahoj 😉 ,
my sme mali rovnaký problém, ale iba pri večernom zaspávaní. No ja aj viem dôvod, prečo to robil. On totiž zaspal vždy pri kojení, bol unavený. Mohla som ho budiť ako som chcela, nič nepomohlo. Tak som ho položila do postielky. A po polhodine plač. Keď prišiel k nemu manžel, plač sa ešte zintenzívnil, proste si vyžadoval iba mňa. Hladkanie ani nič nepomohlo, musela som ho vybrať, ľahnúť si s ním do našej postele, dať prsník a tak zaspal znova. Pre mňa to bolo vyčerpávajúce. Tak som si povedala dosť a začali sme s metódou, kde dieťa zaspáva samé. Prvý deň zaspával 55 minút, no ďalší už po najviac 5 minútach spal. Už nemáme problém ani cez obed, zaspí krásne bez plaču, bez cici a spinká aj dve hodiny, čo predtým najviac hodinu! Večerný spánok trvá asi do 4.00, potom sa budí na papanie, ale hneď zase zaspí 🙂 . Ak niečo by si chcela ešte vedieť, napíš do IP 😉

katinka0000
autor
9. júl 2009

lautreth: samozrejme, ze to moze byt sposobene mlieckom, ale nie je to iste. aj mojho synceka tiez velmi bolievalo brusko. bolo to fakt hrozne. niekedy som plakala s nim. ale na to neexistuje liek. problemy s bruskom mavaju hlavne chlapci, takze to budete musiet pretrpiet. viem, o com hovorim.
ja som davala kvapky espumisan a ked ho brusko fakt hrozne bolelo, pomohli sme mu rektalnou rurkou. je to vyborna vec. a samozrejme masirovat, masirovat, masirovat brusko.

jej iwus ahoj. dik, ze si ma prisla podporit. 🙂
no ved aj nico zaspava pri flaske. ked dopije, zaspi ako zarezany. vies, lenze on spava niekedy aj 3 hodinky. ale samozrejme si stale vyzaduje nieciu pritomnost.

zuzikmeduzik
9. júl 2009

iwuska, to je tá metoda, keď sa necháva dieťatko vyplakať? alebo aká? tiež by sa nám zišla 🙂

iwuskaaa
9. júl 2009

Keď sme už pri bruškách, včera mi práve kamoška vravela, že super zaberali Baby Calm. Vraj to objednala prvý krát cez internet a potom už aj v lekárni jej objednali, dovtedy ich nemali.

Zuzik, no áno, v podstate áno. Ale tam sú intervaly, v akých treba ísť k bábätku a veľmi dôležitý je PEVNÝ režim...my vstávame ráno o pol 7, ideme spinkať o 10.00 hod. na dve hodiny (predtým asi najviac na hodinu) a ešte o 15 tej. Večer o 19 tej večerná hygiena, papanie a spinkanie...o ôsmej máme s manželom čas na seba 😵 😀 ...a v podstate keď je pevný režim, vieš si plánovať super ostatné aktivity!
Ja odporúčam, aj keď začiatky sú ťažké, ale tie sú vždy a všade 😉 ...
Kuk téma "každé dieťa sa vie naučiť spať" 😉

shaula
9. júl 2009

Zuzik, myslím, že přesně tu "metodu" má Iwuskaa na mysli 😝 😝 😝

shaula
9. júl 2009

Aha, než jsem to dočetla, dopsala a poslala, tak už mě Iwuskaaa předběhla🙂

zuzikmeduzik
9. júl 2009

dakujem Iwuska, pozriem
no my nemame pevny rezim, neviem si predstavit dat maleho spinkat lebo mu uz "padla"....to by vyvadzal...mozno sa dalo zacat ked bol mensi, teraz si uz zvykol, ze rezim je podla neho

lautreth:
nam pomahalo vela ale naozaj vela aj preventivne cvicit s nozickami a masirovat brusko. a este taka masticka - pupik...no zaberalo ako zaberalo - koliky sme mali 5,5 mesiaca, ale pri cviceni sa aspon uvolnili prdiky.. aha a espumisanu sme jedli na litre ☹ teraz ho uz davam len preventivne na noc

iwuskaaa
9. júl 2009

Zuzik, nikdy nieje neskoro 😉 ...my sme mali pevný režim ale iba ten večer, teda o siedmej hygiena...denný bol všelijaký a tento týždeň ako sme začali s metódou sa to upravilo pekne samé 🙂

shcmirka
27. jan 2012

Dievčatá mne robí malý toto isté okrem toho že neplače, po 40 min. denného spánku sa prebudí. Začne kopať nohami a otvorí veľké oči. Na prvý pohľad vizerá že je vyspatý ale po chvíli je umrnčaný. Robí to od narodenia a robil to aj môj prvý syn. Proste neviem čo je to že mi dieťa spí 2 hod. vkuse. Teraz má 5,5 mesiaca a naučila som sa že po 40 min. som v strehu a vo chvíli keď začne kopať nohami a krútiť hlavou, zoberem ho na ruky a uspím, trvá cca 15 min. kým tvrdo zaspí ale potom spí ešte aj 2 hod. Myslím že to bude striedaním fáz spania, pretože som skúšala dať mu mlieko aj hodinu pred spaním ak by mu bolo ťažko a neprešlo to. Vždy tesne pred spaním mu dám mlieko, 2x si odgrgne a aj tak sa prebudí. Takže stravou to nie je. Môjmu prvému synovi to prešlo cca po pol roku, tak dúfam že ma to čoskoro čaká.