Poobedňajší spánok - koľko Vám spia detičky?

jojolander
8. feb 2009

Ahojte, môj malý má 18 mesiacov a doteraz spával 2 a 2,5 hodiny. No teraz už týždeň spí iba 3/4 hodiny max. 1.hod. nie je to za celý deň málo??? Veď detičky v škôlke spinkajú tú hodinku, hodinku a pol ☹

janka5861
8. feb 2009

Ahoj na to aby si si oddychla tak je 😉 . MOj drobec ma 16 mesiacov a spi 3 hodiny. Dufam,ze mu ta dlzka spanku vydrzi hodne dlho 🙂 🙂

alon111
8. feb 2009

moja desat mesacna ani desat minut a syn troj rocny spi aj tri hodiny ale doobeda

jarka34
8. feb 2009

Moja malá má 15 mesiacov a spí 2 hodiny na obed a ďalšiu hodinku poobede na prechádzke.

macocha
8. feb 2009

Jojolander: Moja takmer 16 mesačna spí cca 1.5 hod. Ale vždy do 13.40. Takze ked ju nestihnem ulozit do 12tej, je to kratsie. Skúšala som ju "unaviť" a uložiť až po obede, o jednej, ale to nespala hadam ani hodinu. Nechces aj Ty skusit dat maleho spať o niečo skôr?

tanja61
8. feb 2009

moj maly ma 18mes.a spinka 1,5 az 2hod niekedy su to aj 3hodiny....ale stava sa ze spinka len 40min a uz nechce zrejme mu to staci lebo je culy az do vecera...ukladam ho o 13.00hod.jojolander:a tvoj maly je potom nervozny?

jojolander
autor
8. feb 2009

Okolo 18:00 je už unavený, a potom sa z vyčerpania začne predvádzať 😀 😀 😀 Vyzerá jak zajačik Duracel 😀 😀 😀 😀 😀

Asi ho skúsim dať spinkať po tej 12:00 - ináč chodí spinkať okolo 13:00 a predtým absolvujeme 2-hodinové hranie s detičkami vonku, tak sa dosť aj nabehá, a začal vstávať o 6:00 😖 😖 😖 to je tiež veľmi zlé

gucz
8. feb 2009

moja malá bude mať 19 mesiacov a spí cez obed tú hodinu a pol až dve ak sa podarí. Spinkať chodieva už po jedenástej. Mávame však aj dni, keď spí len hodinku. Potom je však uplakaná do večera a štrajkuje aj s večerným zaspávaním.

sirinka
8. feb 2009

nasa spavala do 17 mesiacov tak 3/4 hodky a odvtedy takmer presne dve hodiny... 🙂

dididi30
8. feb 2009

syncek 3krat po 20 minut, no nieje to nic moc, ale v poslednej dobe spava 2 krat po hodinke a pol 😉
dcera mi nespavala cely den od roka, no a vyzera to tak, ze scenar sa bude opakovat, no ale uvidime 😉
ale zato dcera spavala od 3 mesiacov celu noc bez papania, syn spi celu noc ale cicu potrebuje 3-4krat v noci 🙂

trixi
8. feb 2009

nas Matej ma 17 mesiacov a spi cca hodinku az hodinku a pol. Chodieva spavat podla toho ako skoro rano vstane, je to v rozpati medzi 12,30 az 13.30.

adkag
8. feb 2009

nas jakubko spal do 16 mesiacov vacsinou cca 3 hodky,obcas sa stalo ze hodinku a menej a teraz uz par dni len 1,5 hodinky,to mu uz zrejme zostane. vynimkou je ked spi kratsie alebo dlhsie.spat chodi okolo obeda, okolo 12:30. ked sa zobudi okolo tej 2 tak vecer zaspi rychlo okolo 8. rano vstava pred 7. vacsinou prespi noc ale mame aj noci ked sa dve hodiny meta a nevie si najst polohu 😝 .

martina46
8. feb 2009

nasa spi rizne, od 45 minut do dvoch hodin. pravdupovediac, dlhsie ju ani nenecha, aby mi potom zaspala vecer. ale staci jej to, je rovnako svieza ked spi tych 45 min. ako 2 hodky.

lienka55
8. feb 2009

Moj maly ma 17mes. a donedavna spaval 3 niekedy 4hod.Teraz to ma nejake pomylene a spava menej,ale nie vzdy rovnako.

enrikad
9. feb 2009

jojolander: môj malý bude mať teraz 18 mesiacov a cez deň mi spí 1,5 hod., ale vždy sa po 45 min. zobudí s plačom. Ukľudním ho MM (lebo nič iné nezaberá) a znova zaspinká. Čudujem sa len, kde ten môj malý berie toľko energie, lebo aj v noci sa budí každé 2 hodinky, a pritom chodí spávať okolo 21 hod. Tiež sa mi v posteli prehadzuje, má zlé sny, pretože sa vždy zobudí s veľkým plačom. 😖

evulik6
9. feb 2009

lienka tak to sa mas....my sme nikdy tak dlho nespali... maly ma 2 roky a 2 mesiace a uz davno cez den vobec nespava...ticho ti zavidim... 😢

petulienka
9. feb 2009

nas maly ma 14 mesiacov a spava od cca 12:00 do cca 13:00 a potom az vecer okolo deviatej zaspi... ☹ takze tiez tomu spanku moc nedava

titkovamiriam
9. feb 2009

marek spava 2-2,5h. 😀

petulienka
9. feb 2009

no tak to vam uprimne zavidim
vcera napriklad spal pol hodinu od dvanastej do pol jednej a pol deviatej vecer este behal, brblal 😀

edita33
9. feb 2009

mladsi pospi tu 1,5hod,,ale ked starsi nieje v skole alebo je vikend,tak nehrozi aby spal..nemaju casu si pospat,,, ☹

dadulka19
9. feb 2009

moja má 20 mesiacov a spáva 1-2 hodinky denne a to okolo obeda 😉

jojolander
autor
9. feb 2009

No kočky, tak asi to nebude tak hrozné, že my spíme tú 3/4 hoďku, keď niektoré detičky nespinkajú vôbec 😅

Musím sa zmieriť, že už nebudem mať toľko času na prácu ako voľakedy, keď malý spinkal 2 -3 hodinky vkuse
😉

wali
9. feb 2009

nas maly spava tak max 2 hodky, ale to len vtedy, ak sa doobeda poriadne unavi. inak je to tak hodku. ale mal obdobie, ked spal ani nie pol hodiny a mohli za to zuby. takze sa to tak strieda. teraz je so zubami pokoj, tak aj spanok je lepsi.

danulka2
9. feb 2009

moj maly do cca 28.mesiacov spaval cez obed 3-3,5hod. Teraz uz len 2hodiny

evaka
9. feb 2009

My od roka spavame rovnych 45 min., v extremnom pripade max. hodku a pol, to mam Vianoce - az neviem co robit od samej radosti. Ale su dni, ked vobec cez den nespi, uz by ten popoludnajsi spanok ani nepotrebovala, ale ukladam ju kvoli sebe 😀 , aby si neodvykla a aby sa v skolke netrapila, uz teraz mam des, co bude robit, kym budu ostatne deticky sladko spinkat. Ale fakt je, ze od malinka nebola spave dieta. Inak, obvykle pomahaju nabehane kilometre, len na nas to moc neplati.

katka76
10. feb 2009

vstavame cca 6.30, na obed sa ukladame okolo 12, +/- 20 min a spi tak 1a1/2 az 2 hod, vecer ju ukladame medzi 20.00 - 20.30

felicia1
10. feb 2009

ahojte,my mame skoro 2 a pol roka,od malicka spaval celu noc, 12 hodin,pocas obeda, ako kedy, niekedy 1 hod.2hod.3hod.niekedy dokonca 4 hod.tahal, dnes uz spi tak do hodiny nieco,posledne dni nechce spavat ani cez obed a v noci sa bude co neveim co moze znamenat,ale akonahle si s nim lahnem aj ja a spim s nim, tak spi aj 3 hodiny, musi vidiet, ze som s nim,takze to mame momentalne perne.

denisocka
10. feb 2009

my máme 14 mes a spíme doobeda cca 45 minut a poobede od 45 - 90minut.samozrejme,su aj vynimky - že spi len 1x denne,alebo niekdy poobede aj 2 hodiny,inokedy 30 minut.

stavame okolo 6.00 a večer spíme okolo 20.00-21.00

inač,chcem sa opýtať že maly mi bežne asi 1-2 hodiny po prebudeni už zíva - tak neviem,či am nejaky syndrom unavy či čo? čo som sa pýtala kamošiek,tak im záhadne nezívaju deti,iba ak večer ked su už KO

felicia1
10. feb 2009

denisocka a ona sa sam zobudi o tej 6:00 alebo sa zobudi na to ze napriklad muz odchadza do roboty, myslim, ze ci ho nieco zobudi a on uz potom nemoze zaspinkat,inak spinkate pekne do obeda aj pobede na to ze mate 14 mesiacov

moj maly tiez ziva nejake hodinky po prebudeni, ale viem, ze keby som ho dala spat aj 3 hodiny po prebudeni tak zaspi

denisocka
10. feb 2009

no budí sa sam,kojim ho tak celu noc sa prevracia a budi.dnes vinimočne každu chvilku bol hore. Inač aj šimon,keby som ho dala spať každe 2 hodiny tak by enmal problem,aj keby spal len 20 minut - ved doteraz sm,e fičali 3x spanie krátko . Aj občas ked už je s ním na nervy tak zaspi aj o 17.00 na pol hodinu a vtedy mi aj lepšie spí v noci,čím menej spi cez den,tým to je v noci horšie

felicia1
10. feb 2009

mame to my zaujimave deti 🙂