Poobedňajší spánok - koľko Vám spia detičky?

jojolander
8. feb 2009

Ahojte, môj malý má 18 mesiacov a doteraz spával 2 a 2,5 hodiny. No teraz už týždeň spí iba 3/4 hodiny max. 1.hod. nie je to za celý deň málo??? Veď detičky v škôlke spinkajú tú hodinku, hodinku a pol ☹

quetka
10. feb 2009

Nas drobec, stava okolo 7 - 7.30, ale predtym okolo 5.00 musi vypit mlieko 😀 a potom cez obed ho davam okolo 12.30 - 13.00 a spi tak 2.5 hodky. Ale budim ho okolo 15.30, potom este do 16.00 si lebedi v postielke, kym mu nedojde na curanie, az potom vstane 🙂

bihan
11. feb 2009

Sári spáva 2-3h cez deň a o siedmej je už zase zrelá do postele.

denisocka
11. feb 2009

tk,my sme vstali o 6.00 -zobudil ho budík MM,takže určite by ešte pospal kus dlhšie,ale už ked videl že mobil blika tak bolo po spánku,no a teraz zaspal zas. medzitým už o 8.00 žíval 😅

felicia1
11. feb 2009

baby, moj vypije kako o 7:00 a este spi do ten 8:30,niekedy potiahne do 10:00 dost casto,to je spac po mne, a preto tie problemy zo psankom a hlavne vecer,vcera tiez nespal a vecer bol tvrdy o 20:00 za 1 minutu, to ste mali videt, tek klud,ale on este potrebuje spanok, takze dnes pekne ide aspon na hpdinku

zuzkafuny
11. feb 2009

Môj spí niekedy hodinu, niekedy dve a niekedy vôbec...
A Zuzka od roka poobede nespala vôbec... a nevedela si ani v škôlke zvyknúť... 😀

denisocka
11. feb 2009

bugs bunny,maš to ťažke 😀 ,tak mne doobeda spal 70minut a teraz sa už snaži zaspať zas

nelinka
12. feb 2009

ahojte babenky,

no nasa talinka spala uz od po rocka iba raz denne a to ked odbili u nas zvony na poludnie na kostolnej vezi sa jej hne zacalo zívat 😀 😀 a tak sme sli spat s tym ze prespala aj 4 hodiny ale akj to len v kociari a na vzduchu vonku, este ze byvame v rodinnom dome

potom spavala raz denen tie 3 hodky do toho 1 a 3/4 roka ....

od kedy mala mala dva roky VOBEC nechce spat cez obed , ma neskutocne vela energie ......
obcas spi cez obed ale to musime vstat najneskor o pol osmej a ist na prechadku vonku min na 2 hodiny ( co sa teraz v tej zime neda ) takze malo co spinka doma cez obed

no ukladam ju do postele stale na obed....vie ze aj ked nespi...musi tam byt, ci sa hra, listuje v knizkach alebo co ale nechavam ju tam tu hodinku a pol aby som si aj ja troska oddychla....a zatial to funguje.....vie ze tam musi byt a hotovo..... pretoze ta nas mala nezbednica je riadne vybabrana a pokial nebudem nekompromisna tak to otoci proti mne ..... ufffff

ked nespinka smaozrejme mame vecer problemy lebo je nervozna a stale uplakana......

no ked ju dam spat o tej pol osmej vecer, tk spinkame bezproblemovo az do rana do osmej, az pol deviatej

co mi aj dost vadi....ale takto to robime prretoze chodim na VS, ucim sa po nociach kedze cez den sa musim venovat talinke, spat chodim aj o tretej rano a som rada ze si mozem pospat rano dlhsie do tej pol deviatej....

takze si ma viete predstavit ako vyzeram.....kruhy pod ocami, nevyspata, ...... 😝 😝 😝 😝 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

no co uz , od septembra ide talinka do skolky tak snad ked ju tam budem davat skor rano tak sa vyhra, vylieta a bude spinkat cez den, ak nie hmmmmm tak neviem .... 😒 😒 😒

mimakro
13. feb 2009

2-3 hodinky

danka_ba
13. feb 2009

Ahojte, no my mame podobny problem. Mala mi spavala bez problemov dve hodinky poobede, ale posledne dva tyzdne len 3/4 hodiny. Neviem ci jej to staci, alebo ci je malo unavena - i ked si myslim ze v tom to nie je. Rezim som jej vôbec nezmenila, vstavame o 8, ranajky, potom sa doobeda hrame + nejake tie tanceky, o pol 12 obed a o 12 do postielky. A vecer ide spinkat o 20. Skusila som ju dat spat poobede aj neskôr, ale nepomohlo ☹

lenka1108
16. feb 2009

vzdy od 12:00 - 14:30 niekedy aj dlhsie podla oho o kolkej rano vstane...

lblb
25. mar 2009

nas jakubko spinka cca 2 hodinky, co ma vsak trochu trapi, ze si posledne 3 tzydne skratil nocny spanok a to az o 1,5h. spaval do 7,30 teraz spi len do 6h, niekedy je dokonca vyspinkany uz o 5h ☹
myslite si, ze by som mu mala trochu skratit poobednajsi spanok, aby dlhsie spinkal rano???!!...

lblb
25. mar 2009

este otazocka, kolko hodin spinkaju spolu s poobednajsim spankom vase deticky??
je normalne, ze im staci v noci tak 8-9 hodin??

dadka212
25. mar 2009

Poobede spinká také 3 hodinky 🙂 a vnoci tých 9-10...

enicka
25. mar 2009

a od akého veku vám detički spávajú 1x cez deň? naša spáva doobeda aj 1,5 hod, a poobede 1 hod. Spávať chodíme okolo 20,00-20,30 a vstáva tento týždeň o 6,15. Predtým o 7,00 hod.

fifinna
25. mar 2009

enicka, môj maly zacal spavat raz za den, ked mal cerstvy rok.

zitaje
25. mar 2009

Moja spi raz asi tak 2-3 mesiace, ale obcas sa este vynimocne stane, ze spi 2x.
Normalne spi cca. od 10 do 12, asi 2 hodiny, plus-minus pol hodiny. A vecer chodi spat o osmej. Mne sa zase zda, ze je to hrozhe dlho, od 12 do 8 vecer, ale je to tak. 😉

bystricanka
26. mar 2009

môj prespí niekedy len hodinu a niekedy má chvíľky, že aj 2,5hodiny.Ale to je málokrát 😖 A už párkrát sa stalo, že nespal vôbec 🙄

gabak
26. mar 2009

Moja od roka spávala raz denne 45 min.Od 2 rokov spí asi tak 1-2x do týždňa 1 hodinku. Večer chodí spinkať okolo siedmej a vstáva o 6,00. Ako bábätko spávala len po pol hodine. bola presná ako hodinky.Celkovo neznáša keď ju chcem poobede dať oddýchnuť. niekedy som ju uspávala aj 40 minút a toľko aj spala tak to ma porážalo. 😝

susika
26. mar 2009

ako vám tu niektorým závidím. my sme hore od 5.00 ráno, niekedy pospí do 5.30 zázrakom. vydrží do 11:00, to pospí cca 1-1,5 hodny a vydrží aj do deviatej večer.asi do 18 mesiacov spávala ešte menej počas dna, ale vstávala aj o pol 7 s prestávkou o 4:00 na mlieko.ale v 12 mesaich spávala ešte 2x za den tak po pol hodinky

petrahy
27. mar 2009

takze ak mi maly zaspi raz za den aspon na 20 minut som niekedy stastna ako blecha, obcas sa stane ze spi hodinku to je vsetko a zaspi väčšinou vonku v kociku alebo v aute vecer zaspavame medzi 8 -- 9 hodinou a spime do rana 6,30 alebo aj dlhsie

evitkamalicka
27. mar 2009

mne maly spi 8:00-10:00, 12:00-14:30 a 15:30-17:00 a potom 19:00-6:15

sakura77
27. mar 2009

nas kristianko je zatial spachtos-co mi celkom vyhovuje,lebo inak by ma umoril k smrti 😀 takze ide o 13- aspi tak 2-3 hodky

vecer ide o pol 9-do rana 8,niekedey aj viac

asi bude po mne,ja som spavala este aj ako prvacka,ked som prisla zo skoly 😅

lavaza
27. mar 2009

moj Jakubko ma 14 mesiacov, rano vstava tak o 7- 7:30 prve spanie ma okolo 11:00 spi hodinku a pol, druhe spanie o 16:00 to spi hodinku a vecer krasne zaspi s mliekom okolo 21:00. Prespi do takej 5:30-6:00 dostane flasku s kasou a s nami v posteli, a spime do tej 7mej. Niekedy v noci ma vodicku.

ivet100
27. mar 2009

my vstavame okolo 6,30 hod., prve spanie je velmi skoro okolo 9 hod. a spinka tak dve hodinky a druhe spanie ma okolo 14,hod. a spi este 1,5 hodiny. Vecer zaspava o 19,30 - 20,00 hod., ale v noci sa este budi aj 3x na kojenie.

michaelar
27. mar 2009

Adamko vstava okolo 6:30- niekedy potiahne do osmej. cez obed zaspava okolo 13:00 a spi tak 1,5- 2,5 hodiny a vecer uz o osmej zalahne a spi az do rana. obcas sa este zobudi 1- max.2 krat za noc, napije sa cajiku a spi dalej

lyziarka
27. mar 2009

Kristianko spi od 18 hod do 6 - 6.30 (este sa v noci zobudi, napije a hned spi dalej). Okolo deviatej uz zacne zivat, okolo pol 11 ide spat, spi hodinu a pol az dve. Dnes dve a pol. Ako babätko (prvych asi 6 mesiacov) takmer iba spal a papal, aj cez den...🙂

monky1
28. mar 2009

My uz pol roka cez den nespime VOBEC!!! Prestali sme, ked mala Hana cca 20 - 21 mesiacov. Vecer ale chodi spinkat o 19h, zaspava sama, potme, nie je ziaden problem a vstava cca 6 - 6.30. Dokaze prespat celu noc, hoci niekedy sa v noci zobudi a je hore aj 3 hodiny. Vtedy ma ide porazit, lebo ona je na druhy den ako rybicka a ja ako po infarkte 😀 . Inak sa to cez den s nou da v pohode vydrzat. Je to rozumne a zlate dieta.

lblb
29. mar 2009

tak my spime este aj poobede, niekedy dokonca dlhsie ako trebars pred polrokom. ale zase sa viac hybe, skace po gaucoch a vala sa stale po koberci, tak sa dobre a rychlo unavi. tiez by som to poobedne spanie najradsej aj zrusila, lebo rano vecer ide spat o 21 a rano je hore o 6, niekedy aj o 5.h 😒

lucaska
29. mar 2009

ahojte,monky tak to tvoju malinku obdivujem, lucasko by bez poobedneho spanku asi nevydrzal...........on si niekedy pospi aj 2,5hod. 😉

monky1
29. mar 2009

lucaska, vacsina deti, co poznam, ked vynecha poobednajsi spanok, je mrzuta, uplakana....neda sa snimi absolutne vydrzat, vecer su uz tak unavene, ze sa hadzu o zem.........ale Hana nie. Ona mi dokonca este aj niekedy vecer, ked sa hra povie: - Maminka, ja este nechcem ist spinkat. Este sa trosku pohram. Ale snazim sa dodorziavat rezim - najneskor o tej 19.30. Neosvedcilo sa mi, ked spinkala cez den, lebo jednak sme mali problem, aby cez ten den zaspala - niekedy sme sa snazili aj 2 hodiny a jednak vecer to bolo hrozne. Stacilo, ze si cez den zdriemla co i len hodinku, vecer sme sa uspavali od 20h - niekedy az do 22.30. Bola som nervozna cez den, ked nechcela zaspat, tiez vecer, nic som nestihala...a tak som si povedala - nechces spat, nespi. A ked sme s tym dennym spankom prestali..... ziaden problem. Ale to je individualne. 🙂